[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

KWIECIEŃ 2008

30.04.2008: Dziś zaktualizowaliśmy dział DVD. Dodaliśmy więcej niż zwykle recenzji, aby czytelnicy wiedzieli co dokładnie kupić i nie rozczarować się filmem.

30.04.2008: Amerykański scenarzysta David DiGilio podpisał właśnie kontrakt z wytwórnią DreamWorks, na mocy którego napisze scenariusz i wyreżyseruje filmową wersję komiksu Cullena Bunna i Briana Hurtta The Damned. Jego bohaterowie to dwójka detektywów z Los Angeles, którzy muszą zmierzyć się z gangiem demonów próbującym przejąć władzę nad miastem.

Zainteresowani komiksem mogą przeczytać aż czterdzieści stron albumu na oficjalnej witrynie wydawnictwa. [zobacz]

30.04.2008: Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Książki rozpocznie się piętnastego maja i potrwa cztery. Gościem honorowym imprezy, która odbędzie się już po raz 53, będzie Izrael. Towarzyszyć jej będą dwie wystawy: "Salon Ilustratorów" oraz "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata". Jak co roku, targi to doskonała okazja, by zakupić książki po okazyjnej cenie, a także by porozmawiać ze swoimi ulubionymi twórcami. Swoje przybycie zapowiedzieli m.in.: Daniel Libeskind, Maja Lidia Kossowska, prof. Szewach Weiss, Elżbieta Dzikowska, Olga Tokarczuk, Julia Hartwig, Beata Pawlikowska.

28.04.2008: Niedawno powstała oficjalna strona filmu "Midnight meat train" Clive'a Barker'a, w reżyseri Ryuhei Kitamura. Opowiadanie uchodzi wśród miłośników gatunku za najlepsze krótkie opowiadanie w historii tej literatury. Światowa premiera planowana jest na 16 maja, lecz termin może jeszcze ulec pewnym zmianom. Zapraszamy na stronę: http://www.midnightmeattrainthemovie.com/

28.04.2008: Eli Roth zabiera się za pracę nad swoim nowym projektem. Jak sam reżyser mówi, będzie to jego pierwszy film o sporym budżecie dla młodszych widzów. Roth stwierdził, że potrzebuje pewnej odmiany od dotychczasowych produkcji. Narazie tytuł danej produkcji jest nieznany, aczkolwiek będzie to pełna chaosu i zamieszania opowieść o masowej destrukcji.

26.04.2008: Dziś w telewizji będziecie mogli zobaczyć dwa horrory, oto one: Ludzie Koty (TVN), Mucha (TV4). Jutro na Polsacie będzie wyświetlany: Autostopowicz: Wyścig O Przetrwanie.


26.04.2008: W Sobotę, z okazji konwentu fantastycznego ConStar, wydawnictwo Antropos, zaprasza na spotkanie z Michałem Gałeckim, autorem zbiorku opowiadań grozy "Kronika Koszmarów". Spotkanie w Krakowie 3 maja, godz. 17:00

26.04.2008: Zapraszamy do zapoznania się z nowymi recenzjami w dziale książki. Znajdziecie tam między innymi: Córka Grabarza, Popiół i Kurz oraz Pudełko W Kształcie Serca.

25.04.2008: Już 15.05.2008, na rynku ukaże się "Historia Pana B." C.Barkera, wydana przez Prószyński i S-ka SA. Arenahorror.pl podjeła się rozpromowania i patronatu tej książki.

Historia pana B. to znak długo oczekiwanego powrotu Clive’a Barkera, wielkiego mistrza makabry, do klasycznego horroru. Ta zaskakująca i przewrotna powieść, w której średniowieczny diabeł przemawia wprost do czytelnika – tonem na przemian groźnym i uwodzicielskim – to nigdy niepublikowany pamiętnik, pochodzący jakoby z 1438 roku. Demon usadowił się wręcz wewnątrz słów tej budzącej grozę i fascynację historii, sprawiając, że sama książka stała się przedmiotem skrywającym groźbę, która w każdej chwili może ujawnić swą moc... [zobacz więcej]

25.04.2008: W wypożyczalniach pojawił się długo wyczekiwany film "Poziom - 2" ("P2"). Horror opowiada o Angeli, która w wigilię zostaje uwięziona w podziemnym parkingu wraz z maniakalnym ochroniarzem. Dystrybutorem jest Monolith.

25.04.2008: Już za kilka dni w kioskach pojawi się nowy numer "Kina Grozy" z filmem "Tamara". Opowieść o dziewczynie dręczonej przez znajomych, która po śmierci wraca do świata żywych całkowicie odmieniona i rządna zemsty.

25.04.2008: W sieci dostępny jest zwiastun do remaku "It's Alive!' w reżyserii Josefa Rusnaka, w roli głównej występuje Bijou Phillips ("Hostel: Part II"). [zobacz zwiastun]

25.04.2008: Dla osób chcących obejrzeć dziś w telewizji dobre horrory, mamy świetną wiadomość. O godzinie 23.30 na TVP1 będzie można zobaczyć "Oni żyją" (reż.J.Carpenter), zaś na Polsacie o 0.50 "Nocne plemię" (reż. Clive Barker).

25.04.2008: W najnowszym obrazie Dario Argento, mistrza onirycznego gore pod tytułem "Giallo" wystąpi Adrien Brody (Pianista) oraz Emmanuelle Seigner (Motyl i skafander). Akcja "Giallo" dotyczyć będzie śledztwa, które pewien amerykański pilot prowadzi w sprawie zniknięcia swojej siostry. Dochodzenie wspiera włoski policjant, który domyśla się, że dziewczyna padła ofiarą seryjnego mordercy, o którym wiadomo tylko tyle, że nosi pseudonim Żółty.
Scenariusz "Giallo", który będzie pierwszym filmem Argento po angielsku, napisali Jim Agnew oraz Sean Keller. Zdjęcia do filmu powstać mają w Turynie. Konkretna data rozpoczęcia zdjęć jeszcze nieznana .

24.04.2008: Brian De Palma zamierza nakręcić remake "Furia". Brian McGreevy i Lee Shipma zostaną scenarzystami.

24.04.2008: Guillermo del Toro zapowiedział, że wyreżyseruje trzecią część Hellboy'a. Kiedy to nastąpi, nie wiadomo, ponieważ reżyser ma w planach jeszcze kilka filmów.

24.04.2008: Przed przeczytaniem wywiadu możecie zaznajomić się z sylwetką Kazimierza Kyrcza Jr., jego opis znajduje się w dziale SYLWETKI.

24.04.2008: W dziale publicystyka znajduje się nowy artykuł, tym razem jest to wywiad z Kazimierzem Kyrczem Jr. Zapraszamy do lektury.

24.04.2008: Długo oczekiwana książka mistrza horroru, "Mister B Gone", już 20.05.08 ukaże się na naszym rynku, wydawnictwa Prószyński i S-ka. Ta zaskakująca i przewrotna powieść, w której średniowieczny diabeł przemawia wprost do czytelnika tonem na przemian groźnym i uwodzicielskim to nigdy niepublikowany pamiętnik, pochodzący jakoby z 1438 roku. Demon usadowił się wręcz wewnątrz słów tej budzącej grozę i fascynację historii, sprawiając, że sama książka stała się przedmiotem skrywającym groźbę, która w każdej chwili może ujawnić swą moc.

23.04.2008: Dział ZAPOWIEDZI został zaktualizowany. Dodaliśmy kilka filmów, które mają wyjść w tym roku, dodatkowo uzupełniliśmy zdjęcia i informacje na temat innych produkcji.

23.04.2008: Vision w maju ma dla Was kilka ciekawych pozycji DVD. Do kupienia w sklepach będziecie mieli jeden horror -  Przesilenie. W wypożyczalniach pojawi się tylko jeden więcej, oto one: Osiem, Grizzly Park.

23.04.2008: Wydawnictwo WAB do końca miesiąca zamierza wydać następujące książki (po kliknięciu na okładkę zostaniesz przekierowany na stronę wydawcy):

     

23.04.2008: Latem tego roku w Nadrenii Północnej-Westfalii rozpoczną się w zdjęcia do, zapowiadanego od kilku lat, horroru Larsa von Triera "Antichirst". Niemiecki region dofinansował produkcję sumą 900 tys. euro. Obraz powstanie wg scenariusza, który Trier napisał wspólnie z Andersem Thomasem Jensenem. Obsadę i szczegóły dotyczące produkcji poznamy na tegorocznym MFF w Cannes.
ŹRÓDŁO: GutekFilm

22.04.2008: Od dzisiaj możecie kupić na DVD "Obcy kontra Predator 2". Tym lepiej, że film ten pojawił się w dwóch wersjach - jednopłytowe wydanie oraz dwupłytowe wydanie specjalne. Jedyna różnica pomiędzy nimi to większa ilość dodatków (reportaże z planu, kreowanie Obcych, kreowanie Predatora, Hybryda – krzyżówka Predatora z Obcym, Jak stworzono świat Predatora, Galeria fotosów) oraz cena.

22.04.2008: Jak donosi MTV, Uwe Boll nie zostanie reżyserem filmu "World of Warcraft", opartego na kultowej grze komputerowej. Jednak nie zapominajmy, że reżyseruje on "Postal'a". Miejmy tylko nadzieję, że film okaże się dużo lepszy od jego poprzednich ekranizacji.

22.04.2008: W najbliższym czasie, na polski rynek zostaną wydane dwa komiksy:  
1. Clive Barker: Hellraiser 2 (Wydanie 1 Egmont, data wydania: maj 2008 r.)
2. Lucyfer 2: Dzieci i potwory, trafi do empików już w tym miesiącu.

22.04.2008: Pod koniec tego miesiąca powinna się pojawić na pułkach księgarskich „Kronika Koszmarów” autorstwa Michała Gacka. Jest to debiut książkowy tego autora, zbiór zawierać będzie takie tytuły jak: Pora karmienia, Królicza Łapa, Człowiek ze szkła, W cieniu, Muzyk, Nieproszone, Handlarz, Mieszkanie z widokiem do wewnątrz, Młodsza siostra .

22.04.2008: 13-maja Prószyński wydaje wznowienie Kultowego horroru „Miasteczko Salem” Stephena Kinga.

22.04.2008: 19-Maja wydawnictwo Książnica zaszczyci nas wznowieniem powieści Williama Blattego „Egzorcysta”.

22.04.2008: 23 kwietnia odbędzie się Światowy Dzień Książki. Z tej okazji o 17:00 w warszawskim EMPiKu Nowy Świat, obędzie się spotkanie z siedmioma pisarzami z wydawnictwa Fabryka Słów. Obecni będą: Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz, Jacek Komuda, Jacek Piekara, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Ziemiański, Rafał Ziemkiewicz.

22.04.2008: W dniach od 15 do 18 maja w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się 53. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie. Tradycyjnie na imprezie obecnych będzie wielu autorów fantastyki i przedstawicieli wydawnictw. Listę gości będziemy uzupełniać na bieżąco, w miarę otrzymywania kolejnych informacji.

22.04.2008: Stoisko Firmy Księgarskiej Jacka Olesiejuka. 17 maja, o godz. 13:00 swoje książki podpisywać będzie Rafał Kosik. Przybyli czytelnicy otrzymają zeszyt z premierowym opowiadaniem autora.

21.04.2008: David Lynch, Marek Żydowicz i Andrzej Walczak, zakładają wspólnie studio filmowe, które swoją siedzibę ma mieć w Łodzi. 15 maja wszystkie papierkowe sprawy zostaną załatwione i ruszą prace nad realizacją tego projektu.

20.04.2008: Dwa dni temu doczekaliśmy się premiery książki "Mój Własny Diabeł" Mike'a Carey'a, wydanej przez wydawnictwo MAG.

Seria o Feliksie Castorze to debiut literacki Carey’a, który szybko zdobył uznanie krytyków i czytelników w Wielkiej Brytanii i Stanach zjednoczonych. Doskonałe połączenie czarnego kryminału, horroru i dark fantasy. Felix Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają… [więcej]

20.04.2008: W internecie pojawiły się nowe plakaty do następujących filmów:

     
ŹRÓDŁO: FilmWeb

20.04.2008: Sigourney Weaver udzielając wywiad dla MTV, wspomniała coś o kontynuacji "Obcego". Jedynym problemem, który stoi na przeszkodzie w wyprodukowaniu tego filmu jest 20th Century Fox, który woli kręcić kontynuacje "Obcy vs. Predator".

18.04.2008: Polska premiera filmu "Pora Mroku". Zapraszamy do przeczytania recenzji oraz reportażu z pokazu pracowego.

18.04.2008: Aktualizacja działu FILMY: Alone, Boogeyman 2, Cannibal Ferox, Descent, Pora Mroku.

17.04.2008: Wczoraj była premiera  wznowienia powieści Kinga "Christine" z Prószyńskiego.

17.04.2008: Powieść Małeckiego pojawi sie na półkach księgarskich 9.05.08.

17.04.2008: 8-kwietnia wyszedł zbiór Lovecrafta "Sny o terrorze i śmierci".

17.04.2008: Premiera z serii Obrazy Grozy Neila Gaimana "Dni pośród nocy" miała miejsce w tym miesiącu.

17.04.2008: Niedawno zmarła Hazel Court, gwiazda horrorów z 50 i 60 lat .między innymi. "Przekleństwo Frankensteina". Miała 82 lata.

17.04.2008: Powstaje nowy projekt Wesa Cravena pdt. 25/8, w którego główną rolę wcieli się Max Thieriot (Jumper). Data rozpoczęcia zdjęć nieznana.

17.04.2008: IV Międzynarodowy Festiwal Fantastyki odbędzie się 12-15 czerwca tego roku, na zamku krzyżackim w Nidzicy. Tegoroczne Gwiazdy polskiej fantazy: J.Grzędowicz, Kossakowska, Pilipiuk, John Crowley, Orbitowski i wielu innych.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]