[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

29.04.2009: Joe Dante twierdzi, ze Warner Bros nakręci kolejną odsłonę "Gremlinów". Prawdopodobnie będzie to remeke pierwszej części, niż trzecia część.

29.04.2009: Przypominamy zwycięzcom konkursu "30 DNI MROKU" o dzisiejszym pokazie przedpremierowym, w Warszawie, 29 kwietnia (środa), godz. 20:30. Kino LUNA, sala A. Lista z nazwiskami zwycięzców znajduje się przed salą. Przypominamy również, że jest to podwójne zaproszenie.

29.04.2009: Już 5 maja trafi na rynek książka, jakiej dotąd nie było. BUNT W GREEN RIVER Tima Willocksa opisuje koszmar zza murów więzienia! To książka brutalna, okrutna i być może najlepsza powieść o więzieniu, jaką kiedykolwiek napisano. Świetnie poprowadzona podróż do piekła!
FABUŁA:
Po trzech latach odsiadki Ray Klein, ortopeda skazany za gwałt, staje przed szansą odzyskania wolności. Tego samego dnia jednak w Więzieniu Stanowym Green River, zakładzie karnym o zaostrzonym rygorze, wybuchają zamieszki na tle rasowym, a rywalizujące grupy więźniów przystępują do brutalnej i bezwzględnej walki. Banda białych degeneratów zagraża przyjaciołom Kleina, a także jego ukochanej Devlin, która zajmuje się psychiatrią sądową. Czy uda się ich uratować? I co tak naprawdę wywołało ten niespodziewany bunt? [informacja nadesłana przez wydawcę].

29.04.2009: W Polsce dopiero jutro zostanie pokazane "30 Dni Mroku", które w USA było wyświetlane ładny kawałek czasu temu, a filmowcy już myślą o nakręceniu sequela, który prawdopodobnie pojawi się od razu na rynku DVD.

29.04.2009: Dimension Films nakręci film na podstawie  powieści Sarah Langan "Audrey's Door", która pojawi się dopiero we wrześniu.
FABUŁA:
Bohaterką horroru jest młoda pani architekt, która po zerwaniu z chłopakiem przenosi się do idealnego apartamentu na Manhattanie. Szybko jednak okazuje się, że przytulne gniazdko to w rzeczywistości nawiedzane przez duchy piekło, a sąsiadami są członkowie sekty, którzy żądają od niej wybudowania mistycznych drzwi łączących nasz świat ze światem nadprzyrodzonym [fabuła pochodzi z filmweb.pl].

28.04.2009: Zobacz najnowszy zwiastun do "Antychrysta".

 

27.04.2009: Studio Universal Pictures zamierza nakręcić remake "Videodrome" davida Cronenberga. Scenariusz nowego "Videodrome" napisze Ehren Kruger, który będzie również jednym z producentów.

27.04.2009: Zobacz pięć zdjęć do "Antychrysta".


27.04.2009: Najnowsze plakaty do filmów wyświetlanych w najbliższym czasie filmów.

   

27.04.2009: Zapraszamy do obejrzenia pierwszego zwiastuna do "H2: Halloween".

 

27.04.2009: Richard Dreyfuss i Ving Rhames dołączyli do obsady nowej wersji "Piranii" stworzonej w technologii 3D.

27.04.2009: Robert Rodriguez wyreżyseruje i wyprodukuje nowego "Predatora". Film będzie nosił tytuł "Predators". Scenariusz do tego filmu powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych, jednak budżet jaki potrzebował Rodriguez był za duży jak na tamte czasy, ponieważ potrzebował on aż 150mln dolarów. Dzięki zmianie fabuły projekt ujrzy światło dzienne.

27.04.2009: Potwierdziły się informacje wyprodukowania filmu "Machete". Film nakręci Robert Rodriguez i Ethan Maniquis. Zdjęcia rozpoczną się w czerwcu.
FABUŁA:
Machete to były agent federalny szukający krwawej zemsty na zdradzieckiej organizacji. W misji niechętnie towarzyszy mu jego bliski przyjaciel, ksiądz, który ślubował, że nigdy nie będzie stosował przemocy [filmweb.pl].

 

27.04.2009: Sam Raimi, reżyser kultowego "Martwego zła", powraca największą superprodukcją kina grozy tego roku - „Drag Me To Hell” – „Wrota do piekieł”! Horror o młodej kobiecie, która została opętana przez nadprzyrodzone siły to niesamowita historia, pełna akcji i efektów specjalnych. W roli głównej występuje znana z filmu "Beowulf" Alison Lohman, jedna z najlepiej zapowiadających się aktorek młodego pokolenia.

24.04.2009: Dziś premiera książki "Linie krwi" Tanyi Huff, która jest objęta patronatem ArenaHorror.pl.
FABUŁA:
Zaczęło się od oślepiającej wizji słońca, która była dla Henry'ego Fitzroy'a najstraszliwszym z możliwych koszmarów...
Wampir z halucynacjami - nawet, jeśli się z nim sypia - to dla prywatnej detektyw jeszcze nie powód, by rzucać wszystko i biec na pomoc. Tak się przynajmniej Vicki Nelson wtedy wydawało.
Toronto. Vicki pracuje nad sprawą zbrodni w Dziale Egiptologii tutejszego muzeum. Tajemnicy podwójnego morderstwa nikt – najwyraźniej – ani nie chce, ani nie umie wyjaśnić. Vicki zaczyna podejrzewać, że ktoś igra z ludzkimi umysłami.  I dopiero wtedy dostrzega, że halucynacje Henry'ego nie były wcale błahostką...
[więcej]

24.04.2009: Z przyjemnością informuje, że dziś, 24.04, trafi do sprzedaży debiutancka książka Roberta Forysia ZA GARŚĆ CZERWOŃCÓW, pierwszy tom cyklu „W służbie Ich Królewskich Mości” Joachim Hirsz jest królewskim instygatorem, czyli śledczym, człowiekiem do specjalnych poruczeń Jego Królewskiej Mości Władysława IV Wazy. Rzeczpospolita jest u szczytu potęgi, lecz zbierają się nad nią czarne chmury. Lada dzień wybuchnie powstanie na Kozaczyźnie, szykują się do najazdu Szwedzi, a Prusy Książęce knują zdradę. Gwałty i morderstwa to rzecz codzienna, kwitnie trucicielstwo i czarna magia. Hirsz to ostatni sprawiedliwy w tym świecie występku i zdrady. Obdarzony niezwykłym darem, wykorzystuje swoje nadnaturalne zdolności do walki ze zbrodnią. Nie zna litości dla wrogów króla, przebiegłych czarowników i pospolitych przestępców. Sprawnie posługuje się krócicą i pałaszem, ale i sztuka detektywistycznej dedukcji nie jest mu obca. W jego kodeksie moralnym nie ma miejsca na dylematy: zbrodniarz i zdradziecka kochanka muszą ponieść sprawiedliwą karę, wampir ma zostać przebity osikowym kołkiem, a czarownica spalona na stosie.
Robert Foryś jest z wykształcenia archeologiem, ale interesują go rzeczy bardziej przydatne na co dzień, tj. demonologia i kryminalistyka. Stworzył bohatera z krwi i kości, bezwzględnego, ale też wiernego zasadom. Trochę cynicznego, ale zawsze potrafiącego odróżnić dobro od zła. I w imię dobra narazić swoje życie.

23.04.2009: Spotkanie z Anną Brzezińską w Warszawie. Zapraszamy na spotkanie z Anną Brzezińską, które odbędzie się w ramach cyklu "Trochę Kultury..." organizowanego przez NZS Politechniki Warszawskiej dnia 24 kwietnia (piątek) o godz. 18.00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (przy placu Politechniki) w sali 134.

Osoby, które wezmą udział w konkursie na stronie http://www.polibuda.info lub prześlą swoje pytania do Anny Brzezińskiej, mają szansę otrzymać w prezencie jej książki. Ponadto można wygrać zaproszenie dla dwóch osób na kolację z autorką.

Informacje o autorce: http://www.runa.pl/autorzy/2-Anna-Brzezinska.html

23.04.2009: Z przyjemnością informujemy, że dziś ruszyła nowa strona wydawnictwa Red Horse www.redhorse.pl Przestrzenne okładki, ruchomy pasek z najnowszymi informacjami i podstrony każdej serii to tylko niektóre innowacje, które zostały wprowadzone w odświeżonej wersji serwisu. Zapraszamy do odwiedzin i  współpracy z nami!

23.04.2009: Zapraszamy wszystkich na nową stronę o "30 Dni Mroku", gdzie dowiedzie się wielu ciekawych i interesujących rzeczy [zobacz stronę].

22.04.2009: Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nowym spotem TV do filmu "30 Dni Mroku".

 

22.04.2009: Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursach, w których można wygrać zaproszenia do kina, a także książki. Oto nowe konkursy:

22.04.2009: Mamy przyjemność poinformowania Was o dzisiejszych premierach pozycji patronowanych przez nasz serwis, oto one:

   

22.04.2009: Uprzejmie informuje, że ten rok w Best Filmie zdecydowanie upłynie pod znakiem horrorów. Poniżej przedstawiam Państwu nasz najbliższe premiery. Mam nadzieje, że będą interesujące dla miłośników horrorów.
WROTA DO PIEKIEŁ (DRAG ME TO HELL)
reżyseria: Sam Raimi
obsada: Alison Lohman, Justin Long
gatunek: thriller/horror
PREMIERA: 19 CZERWCA 2009
FABUŁA: Twórca kultowych filmów grozy MARTWE ZŁO oraz superprodukcji „Spiderman” Sam Raimi powraca pełnym akcji i efektów specjalnych thrillerem o młodej kobiecie, która została opętana przez nadprzyrodzone siły. W roli głównej występuje znana z filmu „Beowulf” Alison Lohman, jedna z najlepiej zapowiadających się aktorek młodego pokolenia.

UDRĘCZENI (HAUNTING IN CONNNECTICUT)
reżyseria: Peter Cornwell
obsada: Elias Koteas, Virginia Madsen
gatunek: thriller/horror
PREMIERA: 10 LIPCA 2009
FABUŁA: Film oparty na głośniej, mrożącej krew w żyłach prawdziwej historii. Opowieść o rodzinie, której życie po przeprowadzce do nowego domu zamienia się w koszmar, a zło celuje w ich nastoletniego syna. Od zawsze wiadome jest, że rzeczywistość jest bardziej przerażająca od fikcji, a strach w tym wypadku bez wątpienia prawdziwy.

22.04.2009: Dzisiaj ruszyła strona internetowa poświęcona powieści "Młody samuraj. Droga wojownika". Prezentacja książki jest wzbogacona o wywiad z autorem Chrisem Bradfordem oraz informacje o japońskich obyczajach i etykiecie (m.in. krótki kurs posługiwania się pałeczkami), o wschodnich sztukach walki oraz zen.

Prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników kultury Dalekiego Wschodu! Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.mlodysamuraj.pl

22.04.2009: James Van Patten pojawi się poraz kolejny w serii "Piła", a mowa tutaj o najnowszej części, która jest szóstą z kolei, a wejdzie na wielki ekran 23 października. "Piła VI" ma być znacznie brutalniejsza niż poprzednie części. Do serii ma powrócić Amanda.

22.04.2009: Lionsgate zapowiedziało, że nie jest zainteresowane kontynuacją remake'u "Krwawe Walentynki 3D". Film cieszył się dużym powodzeniem, a także zarobił dużo pieniędzy, jednak studio nie jest zainteresowane kontynuacją.

22.04.2009: Zobacz zwiastun "Antychrysta" [oglądaj]

22.04.2009: Zobacz zapowiedź trailera "H2: Halloween".

 

21.04.2009: Multikino i Silver Screen zaprasza na Noc Horrorów! Nocny Maraton Filmowy z premierowym filmem „30 dni mroku”. Uwaga! Maraton wyjątkowo odbędzie się w czwartek 30 kwietnia, start: 22:00.

Multikino i Silver Screen zorganizowała noc dla miłośników mocnych wrażeń noc horrorów. 30 kwietnia kolejna uczta dla kinomaniaków. Tym razem Widzowie aż 18 kin w Polsce zobaczą najlepsze Horrory, między innymi premierowy, wchodzący 30 kwietnia na ekrany polskich kin „30 dni mroku”.

- [Rec],
- Sierociniec,
- 30 dni mroku – Premierowo !

14 x Multikino: Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Koszalin, Kraków, Poznań 51, Rybnik, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Arkady Wrocławskie, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

4 x Silver Screen: Gdynia, Łódź, Warszawa Targówek, Warszawa Wola (Wola Park).

15.04.2009: Zapraszamy na spotkanie z Ewą Białołęcką, które odbędzie się w ramach cyklu "Trochę Kultury..." organizowanego przez NZS Politechniki Warszawskiej dnia 16 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (przy placu Politechniki) w sali 306.

14.04.2009: Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia działu DVD. Dodaliśmy całkiem świeże recenzje filmów, które pojawiły się na rynku w tym lub poprzednim miesiącu.


14.04.2009: „Świat się kończy! to konkurs literacki organizowany ” przez klan Wilcze Stada i Dzieci Nocy, przy współpracy zaprzyjaźnionych klanów: Zielonej Wieży i Bractwa Srebrnych Mieczy. Idąc naprzeciw rosnącej popularyzacji tematyki post apokaliptycznej w Polsce klan Wilcze Stada i Dzieci Nocy (zwany później WSDN) postanowił poświęcić jej swój pierwszy, ogólnokrajowy konkurs literacki. „Świat się kończy! jest odpowiedzią na rosnące w ostatnim ” czasie zainteresowanie tematyką postapokaliptyczną wśród internautów i czytelników.Apokalipsa może mieć naprawdę różne oblicza. W swojej pracy nie musisz ograniczać się do najpopularniejszego motywu wojny atomowej. Masz własną wizję zagłady? Opisz ją! [czytaj więcej].

14.04.2009: Mistrz thrillera, autor takich bestsellerów jak "Kolekcjoner Kości", "Mag" czy "Zegarmistrz" przyjedzie do Warszawy, aby spotkać się z polskimi fanami i promować swoją najnowszą książkę pt.: "Rozbite okno" (data wydania 19.05). Zapraszamy na spotkanie z Deaverem: 22.05.09 (piątek), godz.18, Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa. Autograf autora, będzie można zdobyć, także podczas Międzynarodowych Targów Książki (PKiN, Plac Defilad 1). Jeffery Deaver będzie podpisywał książki 23.05.09 (sobota) na stoisku Prószyński S-ka ok. godz. 14.

14.04.2009: Serdecznie zapraszamy do działu Zapowiedzi na stronie Runy: http://www.runa.pl/zapowiedzi/ gdzie prezentujemy okładkę powieści Mariusza Kaszyńskiego "Martwe światło". Autorem ilustracji jest Tomasz Maroński.

14.04.2009: W ostatnim wywiadzie udzielonym przez Roba Zombiego uzyskano informację, w której Rob powiedział, że nie podoba tytuł "H2: Halloween 2". Chciałby aby film finalnie nazywał się "Halloween: The Devil Walks Among Us".

14.04.2009: W Internecie pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie Micheala Myersa z "H2". Oto one:

14.04.2009: 4 maja nad jednym z mazurskich jezior rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu Piotra Matwiejczyka pt. "PIOTREK TRZYNASTEGO". Film będzie parodią amerykańskich horrorów ("Piątek trzynastego", "Koszmar z ulicy Wiązów", "Martwe zło" itp.). Historia młodzieży, która wyjeżdża do chatki nad jeziorem i wkrótce odkrywa straszną tajemnicę związaną z opuszczoną chatką. Bohaterowie zaczynają ginąć w straszliwych okolicznościach.

Film będzie utrzymany w klimacie jednego z wcześniejszych filmów Piotra Matwiejczyka - "Koszmar minionej zimy". W głównych rolach zobaczymy Piotra Matwiejczyka i Dawida Antkowiaka, którzy zagrali ostatnio w filmie "Kup teraz". W pozostałych rolach: Paweł Kozioł, Dominik Matwiejczyk, Beata Pelc, Radosław Bugajski, Łukasz Lipiński oraz Piotr Żukowski, który jest również współproducentem filmu i operatorem. W epizodach zobaczymy tez gwiazdy dużego ekranu, ale ich udział na razie jest trzymany w tajemnicy.

Zdjęcia będą realizowane przez cały maj w kilku miastach w Polsce. Premiera przewidziana jest na 13 listopada 2009.

 

INFORMACJA PRASOWA

05.04.2009: Kilka dni temu ukazał się kwietniowy numer amerykańskiego kwartalnika Withersin (www.withersin.com) zajmującego się horrorem. W numerze został opublikowany short Krzysztofa T. Dąbrowskiego pt. "Brrraciszek" ("Brrrother" - w tłumaczeniu Moniki Olasek)

03.04.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY. Dodaliśmy tam nowy artykuł - "Spirit. Najlepsze Opowieści".

03.04.2009: Independent Film Channel i Lionsgate chcą wspólnie wyprodukować film na podstawie ksiązki z serii "Anita Blake: Vampire Hunter". Są już zapowiedzi, że jeśli film odniesie sukces kasowy, zostaną wyprodukowane kolejne części.

03.04.2009: Mikael Hafstrom wyreżyseruje film na podstawie książki Matta Baglio pod tytułem "Last Rite". Film ma opowiadać o młodym człowieku, który wstąpił do watykańskiej szkoły dla egzorcystów. Jednak we spotkaniu z diabłem jego wiara zostanie przetestowana...

03.04.2009: Krzysztof Piskorski nagrodzony ESFS Encouragement Award
Z przyjemnością informujemy, że na zakończonym w zeszłą niedzielę Euroconie 2009 (Fiuggi, Włochy) Krzysztof Piskorski, autor wydanej niedawno przez Runę dwutomowej powieści "Zadra", otrzymał ESFS Encouragement Award, przyznawaną co roku kilku najbardziej obiecującym autorom Europy.

02.04.2009: Otrzymaliśmy kolejną propozycję patronatu, którą oczywiście przyjęliśmy. Tym razem będzie to książka polskiego autora "Za Garśc Czerwońców" - Robert Foryś. Wyda ją jeszcze w tym miesiącu wydawnictwo superNOWA.
FABUŁA: Ostatni rok panowania Władysława IV Wazy. Rzeczpospolita pławi się w złudnym poczuciu własnej potęgi. Nikt nie dostrzega zbierającej się nad Dnieprem burzy. Na dworze królewskim plenią się intrygi, a słabujący na zdrowiu... [zobacz więcej]

02.04.2009: Dirty Sanchez: The Movie!!! reżyserii Jima Hickey'a ukazało się dziś na rynku.
FABUŁA: Czterech świrów znanych ze skandalizującego TV Show postanowiło jeszcze mocniej przegiąć pałę i nakręcić pełnometrażową relację ze swoich niedopuszczalnych wybryków. Idea jest prosta – oto sam Szatan zainteresował się chłopakami z bandy Dirty Sanchez i rzucił im wyzwanie: objadą świat z diaboliczną misją albo na zawsze utkną w czyśćcu. Na czym polega misja? Chłopaki odwiedzają... [zobacz więcej]

02.04.2009: Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Adamem Zalewskim na temat dwóch jego książek: "Biała Wiedźma", a także "Rowerzysta".

02.04.2009: Dzisiaj jest premiera DVD filmu "Nocny Pociąg Z Mięsem". Jest to wersja nieocenzurowana i bardziej drastyczna niż ta w kinie.
FABUŁA: Kiedy najnowsze prace – prowokacyjne zdjęcia Nowego Jorku oraz jego mieszkańców nocą - walczącego o uznanie fotografa Leona Kaufmana zyskują zainteresowanie ze strony właścicielki jednej z czołowych galerii w mieście, zachęcony do większej śmiałości Leon postanawia ukazać ciemną stronę ludzkiej natury na nadchodzącej debiutanckiej wystawie . Wierząc, że wreszcie... [zobacz więcej]

02.04.2009: „Czarna Kokarda” to antologia rodzimego horroru. Na ten 200-stronicowy zbiór składa się 11 opowiadań napisanych zarówno przez znanych, jak i debiutujących autorów. Z wcześniej publikowanych nazwisk pojawiają się tu m.in. Kazimierz Kyrcz Jr, Dawid Kain, Robert Cichowlas, Michał Galczak i inni.
Pozycja ta została wydana przez internetowy magazyn grozy Grabarz Polski. Jest to pierwsze papierowe wydawnictwo magazynu z serii planowanych publikacji. Książka jest dostępna w limitowanym, numerowanym nakładzie. Kupić ją można jedynie poprzez popularny serwis aukcyjny Allegro.

Więcej ciekawostek o książce znajdziesz w 12 numerze Grabarza Polskiego (wyd. 9.04.2009).

Sprzedaż planowana jest tylko i wyłącznie przez 20 dni (1-20 kwietnia). Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zakupu.

02.04.2009: WAMPIRIADA FILMOWA, czyli krwawy seans z zębami w szyi...
18 – 19 kwietnia 2009 (sobota - niedziela)
Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG zaprasza na dwa dni orgii filmowej w towarzystwie najznakomitszych wampirów jakie zrodziła światowa kinematografia.
W przestrzeni uniwersyteckich murów obudzą się wszelkiej maści wampiry, które wypełzną ze swoich trumien aby pokąsać przybyłych widzów! Krew z Waszych szyj wyssą między innymi Max Schreck, Bela Lugosi czy William Dafoe. Obok zacnych prekursorów wampirzej etykiety zobaczymy unikatowe filmowe portrety kobiecych wcieleń rodu krwiopijców.
Zatem strzeżcie się, bo każdy z Was może ulec urokowi wampirzego pocałunku podczas naszego sensu filmowego!
Wampiry i wampirzyce, smakosze wszelkich krwistych trunków oraz wielbiciele peleryn i atłasowych trumien - wstęp wolny !!!

:: PROGRAM FILMOWEGO BALU WAMPIRÓW ::
18 kwietnia (sobota) godz. 18.00
NOSFERATU SYMFONIA GROZY
(1922 r, reż. F.W. Murnau, 94 min)
CIEŃ WAMPIRA
(2000 r, reż. E. Elias Merhige, 92 min)

19 kwietnia (niedziela) godz. 18.00
ZNAK WAMPIRA
(1935 r, reż. T. Browning, 57 min)
LUBIĘ NIETOPERZE
(1986 r, reż. G. Warchoł, 76 min)

Miejsce:
AULA 1.43 (039)
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego,
UL. WITA STWOSZA 55

KARNETY:
jednodniowy 10 zł // dwudniowy 15 zł
(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

01.04.2009: Robert Blake jest człowiekiem przegranym. Po wyjściu z więzienia, w którym siedział za handel narkotykami, musi zacząć życie od nowa. Okazuje się to trudniejsze niż przypuszczał, gdyż każdy jego dobry uczynek potęguje lawinę zdarzeń, które go przerażają i sprawiają, że zaczyna powoli tracić wiarę we własne zdrowie psychiczne. Gdy zaczynają ginąć ludzie, Robert - ścigany przez policję - wymyka się do Azji, by w małym chińskim miasteczku przeczekać, aż wszystko przycichnie. Jednak dopiero tam, w sercu komunistycznego reżimu, zaczyna rozumieć, czym jest mur, z którym musi się zmagać. Dochodzi do wniosku, że wolałby wrócić do więzienia, lecz nie jest to takie proste.

Kingowi przez dwa lata nie udało się wydać tej książki w Stanach, bo zbyt otwarcie mówiła o łamaniu praw człowieka w Chinach. Dopiero polski wydawca zdobył się na odwagę, by zaprezentować ją czytelnikom. I bardzo dobrze, gdyż jest to znakomita powieść psychologiczna oraz rewelacyjny horror.

* wydawca: Prószyński i S-ka
* data wydania: 31 marca
* ileść stron: 745
* cena: 56 zł

ŹRÓDŁO: QFant.pl


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]