[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

26.04.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

 

26.04.2011: W sieci pojawił się teaser zapowiadający premierę zbioru opowiadań pt. "Mordercy" autorstwa Łukasza Śmigla.

Grafika - Bartosz Cholewa, dźwięk - Jakub Wilk, koncept - Tube Studio.

Premiera książki - 29.04.2011.

Więcej informacji na stronie: http://dobrehistorie.com.pl/

http://youtu.be/uV9aaaCA4Jw?hd=1

26.04.2011: Zgodnie z tradycją ostatni tydzień miesiąca w Wydawnictwie Portal to Tydzień fanów, czyli szereg atrakcji przygotowanych przez Portal specjalnie dla fanów gier fabularnych oraz planszowych.

W tym miesiącu przygotowano następujące atrakcje…

 Tydzień fanów – kwiecień

wtorek: PortalRPG
Audycja z poradami dla Mistrzów Gry nagrana przez zespół Portalu. Audycja powstaje w oparciu o pytania nadsyłane przez Mistrzów Gry i graczy z całej Polski – spośród nadsyłanych pytań wybierane są  najciekawsze i odpowiadamy na nie.

środa: czat NS
W środę odbędzie się spotkanie na Polczacie w pokoju Wydawnictwa Portal, na którym Rafał Szyma będzie opowiadał o tym jak powstawał najnowszy dodatek do Neuroshimy, czyli „PiS”.

Można pytać o zawartość książki, o anegdotki z powstawania, o materiały, które się nie zmieściły i o różne inne sprawy związane z Neuroshimą.

Czat odbędzie się o godzinie 20:00

czwartek: facebook prawdę ci powie!
od 10:00 do 17:00 spotkanie z fanami na Facebooku.

Każda godzina będzie poświęcona innej grze Portalu – będziemy o nich plotkować, opowiadać o planach z nimi związanymi, opowiadać anegdoty związane z grami i odpowiadać na Wasze pytania związane z tymi grami.

piątek: Gwiezdny Pirat
Ukoronowaniem tygodnia fanów będzie opublikowanie najnowszego, kwietniowego wydania miesięcznika Gwiezdny Pirat - magazynu tworzonego od fanów dla fanów – poświęconego grom fabularnym i planszowym. Na długi weekend majowy dostaniecie zastrzyk pozytywnej energii i fajnych materiałów.

20.04.2011: Zobacz krótki wywiad z Wesem Cravenem.

 

20.04.2011: Prawdopodobnie w rolę reżysera "Leatherface 3D" wcieli się John Luessenhop. Film ma być kontynuacją oryginału. Rozpocznie się w tym miejscu, gdzie skończył się oryginał, aby zaraz później przeniósł nas 35 lat do przodu.

20.04.2011: Na stronie IGN ukazały się kolejne dwa zdjęcia z "Fright Night".

20.04.2011: Craig Gillespie został reżyserem "Duma i uprzedzenie, i zombie".

FABUŁA: Oparty na bestsellerowej powieści scenariusz opowiada o miłosnych perypetiach sióstr Bennett, podczas gdy w hrabstwie Hertfordshire wylęgają się zombie. Z tego też powodu regiment brytyjskiej armii zamiast na wojnę z Napoleonem trafia do hrabstwa, by zwalczyć falę szkodników nie mających tyle dżentelmeńskiej przyzwoitości, by pozostać spokojnymi trupami na lokalnych cmentarzach.

14.04.2011: Bloody Disgusting zamieściło na swojej stronie pierwszy zwiastun do kontynuacji "Krwawej masakry w Hollywood" - "TBK: Toolbox Murders 2".

 

OPIS FILMU: Krwawa jatka wcale nie dobiegła końca. Podczas gdy Nell i Steven jadą do szpitala, grupa detektywów i specjalista od portretów psychologicznych próbują rozgryźć zagadkę zabójcy. To, co odkryją wstrząśnie nimi dogłębnie.

14.04.2011: Już jutro na ekrany kin wchodzi czwarta część "Krzyku".

OPIS FILMU: Sidney Prescott (Campbell) przyjeżdża do Woodsboro, które jest ostatnim punktem na trasie promocyjnej jej książki. Tu spotyka szeryfa Deweya Rileya (Arquette) oraz Gale (Cox), którzy są teraz małżeństwem. Niestety, pojawienie się Sidney sprowadza także zabójcę. Sidney, jej przyjaciele oraz całe miasteczko znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

14.04.2011: Zobacz najnowszy zwiastun "Księdza 3D".

14.04.2011: Coraz bardziej prawdopodobniejsze jest zagranie Bruce'a Cambella w remake'u "Martwego Zła". Aktor czytał już scenariusz i chciałby zagrać w filmie.

14.04.2011: W sieci pojawił się plakat oraz zdjecie z planu filmowego z "Night Claws" Davida A. Priora.

   

14.04.2011: W sieci ukazały się nowe zdjęcia z "Sint" Dicka Maasa.

12.04.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym znajdują się nowe recenzje.

  

12.04.2011: Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza” zaprasza na Spotkania z Fantastyką

 12 kwietnia – „Sztuczne Inteligencje - czy to możliwe?” – Krzysztof „Celt” Nowacki

Temat sztucznej inteligencji to jeden z częściej wykorzystywanych motywów w nurcie SF. Ale na ile realne jest stworzenie takiego programu? Z jakimi przeszkodami muszą walczyć naukowcy prowadzący badania nad tym zagadnieniem. Postaram się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań dotyczących sztucznych inteligencji.

19 kwietnia - Konkurs wiedzy o komiksie "Kajko i Kokosz" – Krzysztof „Gonzo” Badowski

Lubisz szranki, konkury i wielkie turnieje? Znasz się na baranach, piratach albo borostworach? Na co dzień układasz rymowane ballady a w pokoju w ukryciu wysiadujesz smocze jajo? A może z rana łamiesz podkowy, marząc o sprawieniu jakiemuś Zbójcerzowi niezłego łupnia..? Zjedz dzika, popij miodem, sprawdź swój cień i przyjdź na wtorkowy konkurs! Dla najlepszych nagrody ważące więcej niż sam Wielki Hegemon! Konkurs dla walecznych wojów, pięknych niewiast i fanów serii "Kajko i Kokosz". Zapraszamy!

26 kwietnia – „Tolkien, Allen i Unwin. Historia wydawnicza Śródziemia” - Piotr „Neratin” Florek

Prelekcja przybliży skomplikowane losy najsłynniejszej powieści fantasy XX wieku, „Władca Pierścieni”_ J. R. R. Tolkiena, oraz zmagania autora z wydawcami o formę i treść książki. Omówiona zostanie historia najważniejszych wydań „Władcy Pierścieni” w Wielkiej Brytanii i USA, najciekawsze wydania bibliofilskie, ewolucja tekstu powieści za życia i po śmierci autora, a także kilka wczesnych tłumaczeń książki na języki obce.

Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK (ul. Dolna Panny Marii 3) i rozpoczynają się o godzinie 18.00. O 18.45 organizujemy publiczne czytanie fragmentu wybranej przez nas w danym tygodniu książki. Natomiast wyżej wymienione punkty rozpoczynają się około 19.00. Spotkania kończą się o godzinie 21.00. W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki. Prowadzimy również ożywione dyskusje, udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką i gramy w przeróżne fantastyczne gry! WSTĘP WOLNY!

www.cytadelasyriusza.org

12.04.2011: Radosław Kobierski nominowany do Gwarancji Kultury 2011

16 kwietnia, w sobotę, poznamy laureata Gwarancji Kultury 2011. Do nagrody TVP Kultura nominowany został Radosław Kobierski za Ziemię Nod. Autorowi gratulujemy!

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=721&f=w

12.04.2011: Nasi autorzy na XVIII. Festiwalu Książki w Budapeszcie

W dniach 14-17 kwietnia zapraszamy do Budapesztu na XVIII. Międzynarodowy Festiwal Książki i imprezy mu towarzyszące z udziałem autorów Wydawnictwa W.A.B.:
14 kwietnia na dyskusję z György’em Spiró poświęconą literackiej wizji przyszłości. Polskim gościem Międzynarodowego Festiwalu Europejskich Debiutantów będzie Sylwia Siedlecka i jej zbiór opowiadań Szczeniaki. Wśród festiwalowych nowości jest w tym roku Piaskowa Góra Joanny Bator w przekładzie Pétera Hermanna (Wydawnictwo Magvető).

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=726&f=w

12.04.2011: Ryszard Ćwirlej w Katowicach

16 kwietnia, w sobotę, o godzinie 14.30, zapraszamy na spotkanie z Ryszardem Ćwirlejem, autorem książki Ręczna robota, w ramach Światowego Tygodnia Książki. Prowadzenie Krzysztof Jamiński.

http://wab.com.pl/?showNewsPlus=732&f=k

07.04.2011: Zapraszamy do kolejnego konkursu zorganizowanego przez a-x.pl oraz arenahorror.pl

07.04.2011: W poniedziałek 11 IV do księgarń trafią Pustkowia Blake'a Croucha, kolejny tom serii THRILLER Wydawnictwa Replika.

Ceniony autor powieści kryminalnych – Andrew Thomas – wypoczywa w zaciszu swego domu nad jeziorem, szykując się do promocji kolejnej książki. Idylla przeradza się w koszmar, kiedy list, który początkowo uznał za makabryczny żart, okazuje się autentyczną wiadomością od mordercy. Na terenie jego posiadłości w płytkim grobie spoczywają zwłoki kobiety bestialsko zamordowanej nożem z jego własnej kuchni. Na ciele znajdują się ślady krwi pisarza. Prześladowca wydaje się niepokojąco dobrze znać jego każdy krok Andrew oraz szczegóły z jego życia...

By nie narażać bliskich na zemstę nieznanego wroga, a siebie samego na konfrontację z policją, pisarz podejmuje grę narzuconą przez mordercę. Wykonując jego polecenia, wyrusza w drogę przez piekło, bez gwarancji powrotu...

07.04.2011: Informujemy, że właśnie trafił do księgarń długo oczekiwany VI tom serii J.R.Ward - "Bractwo Czarnego Sztyletu". 

J.R.Ward: Bractwo Czarnego Sztyletu. Tom VI - Dziedzictwo krwi

Szósty tom  kultowego cyklu powieściowego J.R. Ward – amerykańskiej pisarki, która od paru  lat gości na czołowych miejscach amerykańskich i europejskich  list bestsellerów.
J.R. Ward jest zdobywczynią  nagród literackich - RT Reviewers' Choice Award for Best Vampire Romance i RITA Award for Best Paranormal Romance - a prawa do jej powieści kupiło 17 krajów.

07.04.2011: Do sprzedaży trafiła właśnie powieść Wilczy amulet autorstwa S.A. Swanna. Jest to już siódmy (ależ ten czas leci!) tytuł wydany w serii pod patronatem miesięcznika „Nowa Fantastyka”. Książka ta jest kontynuacją Wilczego miotu, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Nie trzeba jednak znać tomu pierwszego, aby zagłębić się w część drugą – dystans czasowy między wydarzeniami opisywanymi w obu powieściach to 100 lat.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, cykl ten nie będzie trylogią. Pierwotny plan autora uległ zmianie, więc „Wilczy amulet” zamyka tę historię. Aczkolwiek Swann nie wyklucza, że kiedyś wróci do tego uniwersum.

05.04.2011: Zapraszamy na kolejną aktualizację działu DVD.

 

01.04.2011: Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest najnowsza część "Piły"


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]