[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

18.04.2013: KONKURS LITERACKI ZOMBIEFILIA: NAPISZMY RAZEM PIERWSZĄ POLSKĄ ANTOLOGIĘ O ZOMBIE

Widziałeś wszystkie filmy George’a A. Romero? Uważasz, że „The Walking Dead” to najlepsza seria na świecie, a poradniki Maxa Brooksa powinny być czytane dzieciom na dobranoc? Pod podłogą masz schron ze składem amunicji, a w garażu trzymasz samochód z kuloodpornymi szybami i drutem kolczastym na zderzakach? Jeśli tak – ten konkurs jest dla Ciebie!

Pisarze grozy z całej Polski postanowili połączyć siły i stworzyć pierwszą rodzimą antologię opowiadań poświęconą nieumarłym hordom. Niełatwe to zadanie – bo trzeba stawić czoła nie tylko żywym trupom, ale także wymaganiom czytelników. Mamy tu przecież do czynienia z tematem niezwykle popularnym. Postaramy się uczynić z naszej antologii czarnego konia rodzimego horroru, który wejdzie na salony jako pionierskie doświadczenie w tematyce zombie. Ponieważ jednak każdą armię można dodatkowo wzmocnić, a siły ognia nigdy za wiele – z radością chcielibyśmy powitać Was w naszych szeregach!

Konkurs „Zombiefilia: Napiszmy razem pierwszą polską antologię o zombie” to szansa, by opublikować opowiadanie w towarzystwie znanych nazwisk polskiej sceny horroru. To także okazja, by pomóc rozwinąć podgatunek zombie w naszym kraju. Zapraszamy do współpracy zarówno autorów początkujących, jak i tych z wieloletnim doświadczeniem. Pomóżcie nam stworzyć zbiór doskonały – taki, o jakim marzą fani tematyki zombie na całym świecie!

Przeczytamy wszystkie przysłane do nas prace. Nie ma w naszej ekipie cenzorów – niezależnie od tego, jak mroczna i okrutna, bądź też szalona i komiczna jest Wasza wizja, macie szansę na zwycięstwo. Interesują nas żywe trupy w wydaniu klasycznym, komiksowe opowieści z pogranicza bizarro i komedii, a także ostre eksperymenty na polu horroru ekstremalnego. Zapraszamy!

Antologia będzie darmowa i ukaże się w sieci w formie elektronicznej. Organizatorzy zapewniają promocję publikacji i specjalne podziękowania dla laureatów zamieszczone we wstępie do wydania. Chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Regulamin konkursu na stronie:

https://www.facebook.com/events/304958899634982/

16.04.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje, oto one:

 

16.04.2013: Wszystkich miłośników thrillerów medycznych z przyjemnością informujemy, że 17 kwietnia trafi do księgarń nowa książka mistrza thrillera medycznego Robina Cooka pt. Nano. Czołowy autor listy bestsellerów New York Times’a i twórca trzydziestu światowych hitów tym razem przedstawia nam kontynuację Polisy śmierci.

Pia Grazdani, piękna studentka medycyny z Polisy śmierci, postanawia wyjechać z Nowego Jorku, by zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach. Skuszona możliwościami, jakie przed medycyną otwiera szybko rozwijająca się nanotechnologia, Pia zatrudnia się w Nano, szczodrze finansowanym i ściśle strzeżonym instytucie nanotechnologicznym położonym u podnóża Gór Skalistych. Ośrodek okazuje się jednak miejscem pełnym sekretów. Szef ostrzega Pię, by nie interesowała się innymi badaniami prowadzonymi w Nano ani źródłem niewyczerpanego kapitału, który je finansuje. Pewnego dnia kobieta znajduje na ścieżce do joggingu jednego z pracowników z objawami udaru. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że firma jest makabrycznym poligonem doświadczalnym...

Robin Cook jest autorem trzydziestu thrillerów medycznych i twórcą popularności tego gatunku. Dzieli czas między Florydę i New Hampshire. Ostatnie bestsellery, które wyszły spod jego pióra, to Ciało obce, Interwencja, Niebezpieczna gra i Polisa śmierci.

13.04.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym dodaliśmy nowe recenzje, oto one:

STEPFATHER, THE: David ceni ponad wszystko wartości rodzinne. Pragnie znaleźć kobietę, która spełni jego warunki. Pewnego dnia poznaje Susan, matkę trojga dzieci, która niedawno się rozwiodła. David tak spodobał się kobiecie, że zaprosiła go do siebie. Rozkochuje ja w sobie i planują dalsze życie. Wkrótce wraca jej syn Michael, który już od samego początku staje się podejrzliwy... [zobacz więcej]

PARANORMAL ACTIVITY 4: Przenosimy się do roku 2011. Zostaje nam przedstawiona rodzina piętnastoletniej Alex. Można byłoby rzec, że jest to model wręcz idealnej rodziny - poukładane życie każdego z jej członków, brak zmartwień, problemów. Jednak pewnego dnia w ich domu zamieszkuje syn sąsiadki, pod pretekstem pobytu jej w szpitalu. Od tego momentu... [zobacz więcej]

09.04.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, w którym dodaliśmy nowe recenzje, oto one:

 

09.04.2013: Już 19 kwietnia (piątek) wystartuje kolejna edycja Nocnego Maratonu Strachu. Start 23:00, meta około 6:00 rano. Tym razem na wielkim ekranie zostaną wyświetlone: Straszny Film 5 (PREMIEROWO!), Sinister, Kronika opętania, Kolekcjoner.

04.04.2013: Już w piątek, na konwencie Pyrkon będzie miała miejsce premiera Zombiaków. Dziś na stronie Wydawnictwa Portal opublikowano instrukcję do gry, zarówno w formacie PDF jak i video. Przypominamy, że tylko do poniedziałku trwa przedsprzedaż nowej edycji.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]