[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

30.07.2008: Rob Zombie nadal nie zdradza szczegółów na temat swojego nowego filmu. Oto nowy plakat do tego filmu, jak możecie zauważyć hasłem promującym jest "Fuck The World".

30.07.2008: Guillermo del Toro oraz Matthew Robbins planują nakręcić remake klasycznego, telewizyjnego horroru "Don't Be Afraid of the Dark". Mają napisać scenariusz nowej wersji, którą wyreżyseruje Troy Nixey. Oryginał został wyreżyserowany przez Johna Newlanda, a opowiadał o młodej parze, która wprowadziła się do nawiedzonego domu.

30.07.2008: Na filmwebie pojawił się nowy zwiastun do francuskiego horroru - "Martyrs". [zobacz]

30.07.2008: W internecie pojawiły się dwa zdjęcia do trzeciej odsłony "Underworld".

   

30.07.2008: Wes Craven prowadzi rozmowy na temat powstania czwartej części "Krzyku". Jednak na dzień dzisiejszy nie wiadomo nic więcej. Prawdopodobnie twórca oryginalnego "Krzyku" ma podjąć prace na scenariuszem.

30.07.2008: Sam Raimi zapowiedział, że planuje zrealizować czwartą część horroru "Evil Dead". Raimi w najbliższym czasie ma spotkać się z bratem, aby porozmawiać nad scenariuszem.

30.07.2008: Reżyser "Jestem Legendą" wraz z Willem Smithem zapowiedzieli, że są zainteresowani nakręceniem prequela. Na razie nie znamy więcej szczegółów.

30.07.2008: Zapraszamy do obejrzenia nowego zwiastuna "Quarantine".

 

26.07.2008: Na filmwebie pojawił się nowy klip promujący "Lustra", a także trzy plakaty. [zobacz]

26.07.2008: Leonardo DiCaprio zamierza wyprodukować wraz z Warner Bros. kinową wersję "Strefy Mroku". Wiadomo jedynie, że podstawą do nakręcenia tego filmu będzie serial z początku lat sześćdziesiątych o tym samym tytule.

26.07.2008: Na stronach MTV ukazały się trzy klipy reklamujące musical "Repo! The Genetic Opera". [zobacz więcej]

26.07.2008: Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna "Piły 5".

26.07.2008: MGM potwierdziło informację o planach wyprodukowania remake'u "Poltergeist". Na razie nic więcej nie wiadomo. Nie ujawniono szczegółów, czy fabuła ma ulec małej korekcie, czy ma pozostać bez zmian.

26.07.2008: Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna animowanej wersji "Resident Evil: Degeneration".

 

26.07.2008: Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna nowego thrillera "Eagle Eye".

 

25.07.2008: Mamy przyjemność poinformować Was o kolejnym patronacie. Tym razem jest to film DVD - Outpost (Eksperyment SS). Opis dystrybutora: Mroczny horror o skutkach eksperymentu z czasów III Rzeszy.
Wynajęta przez tajemniczego naukowca grupa najemników ma za zadanie odnaleźć opuszczony bunkier z czasów II Wojny Światowej. Zapowiada się prosta i szybka misja. Rzeczywistość okaże się znacznie bardziej dramatyczna. Wkrótce po wejściu do bunkra najemnicy zaczynają ginąć. Okazuje się, że w czasie wojny w bunkrze przeprowadzano eksperymenty mające na celu zapewnienie nieśmiertelności nazistowskim żołnierzom. Oficjalnie eksperymenty się nie powiodły, ale prawda jest znacznie bardziej szokująca…
Premiera: 11.08.2008

24.07.2008: Kolejny tytuł, który będzie pod naszym patronatem - "Ślady Krwi" Tanya Huff'a. Opis wydawnictwa: Ona ma 32 lata. On – 450. Ona pracować może tylko za dnia, on po zapadnięciu zmroku. Dla niego wilkołactwo to taka sama norma jak wampiryzm. Ona dochodzi do wniosku, że skoro współpracowała z Radą Miejską Toronto, dogada się i z wilkołakami. W przypadku tych ostatnich, dogryzanie sobie czy powarkiwanie przynajmniej coś znaczy…
Na początku były dwa ciała, dwa różne miejsca zbrodni, ale ta sama przyczyna zgonu. Prywatna detektyw Vicki Nelson wiedziała, że nie będzie to łatwa sprawa. Świadczyły o tym nie tylko znalezione przy zwłokach srebrne kule. Przemiana, jaką przeszła na jej oczach siostrzenica ofiar potwierdziła, że Vicki wytropić musi zabójcę opętanego zamiarem wybicia co do nogi watahy kanadyjskich łaków.
A jako że Vicki, na wsparcie jego nieumarłej wysokości Henry’ego Fitzroy’a - bękarta Henryka VIII i eksksięcia Richmond - liczyć może tylko nocą, zaczyna wkrótce żałować, że podjęła się sprawy. Na dzikich terenach Ontario nie tylko wilkołaki znalazły się na celowniku myśliwego…
Premiera: 2008

24.07.2008: Kolejna porcja patronatów. Tym razem jest to książka "Zabójcza podróż" Kathy Reichs. Opis wydawnictwa: Ona miłuje prawdę… lecz tym razem prawda jest szokująca.
Katastrofa samolotu komercyjnych linii lotniczych przywiodła Tempe Brennan, członkinię agencji śledczej DMORT, w góry Karoliny Północnej. Gdy pojawiają się przypuszczenia, że w samolocie dokonano ataku bombowego, Tempe odkrywa niepokojący dowód, który budzi nowe, niebezpieczne pytania i sprawia, że zostaje odsunięta od sprawy. Szukając odpowiedzi, pani antropolog natrafia na szokującą, wielowątkową opowieść o oszustwie i zepsuciu. Podążając jej tropem wkracza na przerażające terytorium, gdzie ktoś czyha na jej życie.
Premiera: Październik 2008

24.07.2008: Arenahorror.pl podjęła kolejny patronat, tym razem jest to książka wydana przez RedHorse - Demony. Opis wydawnictwa: „Demony” to dwanaście opowiadań z dreszczykiem. Wszystkie opowiadają o ludziach targanych namiętnościami. Nikt tu nie jest bez winy. Czyste zło, zawiść, zazdrość, pożądanie, okrucieństwo i zachłanność – po jednym demonie na każdą historię, jedna mroczna opowieść na każdy miesiąc w roku...
Wszystko to zebrane w kilkunastu opowieściach grozy, opisanych filmowo i plastycznie. Jak dwanaście nowych odcinków klasycznej „Strefy Mroku”. Zamiast włączać telewizor, usiądź wygodnie i otwórz książkę. Jest w niej zamknięte dwanaście demonów, a każdy z nich ma do opowiedzenia jedną historię...
Premiera: Październik 2008

24.07.2008: MTV i Fox Television Studios chcą nakręcić nową wersję "Rocky Horror Picture Show". Jest to bardzo ryzykowne posunięcie, ponieważ film ten skupia bardzo dużą liczbę fanów, że jeśli coś nie wyjdzie, to musical zostanie zmieszany z błotem. Nie jest wykluczone, że pojawią się nowe numery muzyczne.

24.07.2008: W sieci pojawił się plakat do filmu Jennifer's Body", a także dwa do "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia". Oto one:

     

24.07.2008: W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Jasona - do nowego "Piątek Trzynastego. Oto one:

    

24.07.2008: Dokładnie za dwa dni ukaże się "Dzienny Patrol". Książkę wyda wydawnictwo MAG.

„Moskwa to nowoczesne i kosmopolityczne miejsce. Ostatnio bardzo się zmieniła i powoli staje się podobna do miasta zachodniego. Może to dobrze, może źle, ale ją kocham, ponieważ jest dynamiczna, szybka. Moskwa nigdy nie śpi. Lubię duże miasta”  - mówi Łukjanienko. I oczywiście, Moskwa jest głównym bohaterem Nocnego i Dziennego Patrolu, Patrolu Zmroku i Ostatniego Patrolu, zapierającej dech w piersi serii, która wprowadziła Łukjanienkę na arenę międzynarodową. W dużym stopniu złożył się na to film, który odniósł ogromny sukces w USA i Wlk. Brytanii.

Dzienny patrol to sensacyjna powieść fantastyczna rozgrywająca się we współczesnej Moskwie. Na odwieczną walkę Dobra i Zła, Ciemności i Światła, patrzymy tym razem oczami pracowników Dziennego Patrolu. W czasie trudnej, wyczerpującej akcji wiedźma Alicja traci moc. Szef Dziennego Patrolu, były kochanek Alicji, wysyła ją na rekonwalescencję do kurortu, gdzie ma odzyskać utracone siły. W kurorcie wypoczywa przystojny chłopak Igor. Alicja zaczyna się nim interesować i wkrótce wakacyjna przygoda przeradza się w miłość. Dramat, jaki rozegra się tego lata, to zaledwie jeden z elementów skomplikowanej układanki, pierwszy etap wielkiej rozgrywki o bardzo wysoką stawkę.

Łukjanienko okazuje się być pisarzem nie tylko oryginalnym i sugestywnym, ale również niekonwencjonalnym i wszechstronnym , który może nas jeszcze zadziwić. Wyjątkowo jako współautor Dziennego patrolu oprócz Łukjanienki występuje jego przyjaciel, Władimir Wasiljew.

Informacja nadesłana przez Wydawnictwo MAG

23.07.2008: Wydawnictwo Rebis w tym miesiącu wydało książkę Anne Rice "Pandora" - jeden z tomów "Nowych opowieści o wampirach". W sierpniu planowana jest premiera "Wampira Vittorio".

23.07.2008: Benderspink, studio filmowe, które uczestniczyło w realizacji takich filmów jak "The Ring - Krąg", "Red Eye" i "Efekt motyla", zakupiło prawa do realizacji filmu na podstawie komiksu pt. "ZMD: Zombies of Mass Destruction".

Akcja "ZMD" toczy się wokół tajnego projektu rządowego, w którym wrażliwe na światło zombie wykorzystywane są na polach bitewnych jako broń, która nocą dziesiątkuje armię wroga. Przez przypadek jeden z bojowych zombie wymyka się spod kontroli i ucieka do jednego z krajów na Bliskim Wschodzie. Grupa specjalnie wyszkolonych żołnierzy musi udać się na to niebezpieczne terytorium i powstrzymać coraz szybciej powiększającą się armię bezlitosnych zabójców.

23.07.2008:  25 lipca w kioskach dostępny będzie nowy numer "Kina Grozy" z filmem "Tamara" w standardowej cenie 11,90 zł.

23.07.2008: W studio New Line Cinema rozpoczęły się przygotowania do realizacji nowego filmu z cyklu "Koszmar z ulicy Wiązów". Studio zatrudniło właśnie Wesleya Stricka, scenarzystę takich filmów jak "Arachnophobia" i "Przylądek strachu", który ma zająć się stworzeniem fabuły nowego filmu o Freddym Kruegerze. Nowy film, tak jak oryginał ma rozgrywać się wśród licealistów. Twórcy chcieliby jednak aby był on jeszcze bardziej mroczny i bardziej zagłębiał się nie tylko w strukturę koszmaru, ale także psychikę Freddy'ego. Producenci z New Line mają nadzieję, że film będzie gotowy na 25. rocznicę powstania oryginału.

23.07.2008: Oto plany wydawnicze Vision. Dystrybutor chce wprowadzić dwa horrory na polski rynek. Ilość ta może ulec zmianie, ponieważ tylko tych filmów znane są daty wydawnicze. Oto te filmy:

19 września "BABYLON A.D.": rez. Matthew Kassovitz; w głównych rolach m.in.: Van Diesel, Gerard Depardieu, Michelle Yeoh, Melanie Thierry, Charlotte Rampling, Lambert Wilson

31 października "NOCNY POCIĄG Z MIĘSEM": (tyt. oryg. "Miidnight Meat Train) reż. Ryuhei Kitamura (adaptacja prozy Clive'a Barkera)

23.07.2008: Dziś rusza nowy konkurs związany z premierą filmu "Głosy Ciemności". Film został wydany w tym miesiącu, więc jest o co walczyć. Wystarczy odpowiedzieć na trzy proste pytania, na których odpowiedzi wystarczy poszukać w internecie. Zapraszamy!

23.07.2008: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, gdzie zrobiliśmy małą aktualizację. Zamieściliśmy recenzje dość świeżych filmów: Głosy Ciemności, Przesilenie, Spirala Życia I Śmierci, Witajcie W Dżungli.

22.07.2008: Zapraszamy do odwiedzenia działu OPOWIADANIA, gdzie możecie przeczytać pracę naszego współpracownika - Corey Jordison. Zapraszamy również do zapoznania się z nowościami, które lada moment wejdą do Naszych kin - dział ZAPOWIEDZI.

22.07.2008: Jak poinformował nas dystrybutor Vision, na jesieni będą mieć dwie premiery całkiem ciekawych filmów. "Babylon A.D." - 19 września 2008, a "Nocny Pociąg Z Mięsem" swoją premierę będzie mieć w halloween.

22.07.2008: W sieci pokazało się pierwsze zdjęcie z horroru "Lustra". Na zdjęciu widnieje Amy SMart.

22.07.2008: Komiks Kevina Greviouxa "ZMDs: Zombies of Mass Destruction" zostanie zekranizowany. To właśnie Benderspink wykupiło praca do realizacji tego filmu. Faubuła: Film opowiada o projekcie rządowym, w którym zombie wykorzystywane są jako broń masowego rażenia. Mogą działać tylko w nocy, ponieważ gdy pojawia się słońce giną. Jednak jeden z nich nie zginął i państwo musi sobie poradzić z "intruzem". Czy im się uda? Przekonamy się dopiero co najmniej w następnym roku.

21.07.2008: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY. Dodaliśmy małą aktualizację tego działu. Już jutro będziecie mogli poczytać nowe opowiadanie oraz zapowiedzi. W środę odświeżymy dział DVD. ZAPRASZAMY.

21.07.2008: W sieci pojawił się nowy zwiastun do horroru "Lustra".

 

21.07.2008: W sieci dostępny jest nowy plakat do filmu "Z Archiwum X: Chcę Wierzyć".

21.07.2008: Powstanie kolejny remake, tym razem będzie to "Łowca Demonów" - połączenie komedii z horrorem. Fabuła: Opowiada o grupie nastolatków, którzy odkrywają, iż Drakula, wraz z całą plejadą potworów rodem z horrorów, szykuje się do przejęcia władzy nad światem. Dzieciaki postanawiają mu w tym przeszkodzić [filmweb.pl].

21.07.2008: Powstanie remake "Nocy Demonów" z 1988 roku. Akcja filmu rozegra się w Halloween, gdzie grupka nastolatków urządzi sobie seans spirytystyczny. Jednak coś idzie nie po ich myśli i z grobu powstaje potężne zło... W filmie zagrają między innymi: Diora Baid, Shannon Elizabeth oraz Monica Keena.

15.07.2008: Informujemy również, że aktualizacja filmów, DVD... zostaną umieszczone w następnym tygodniu. Zapraszamy!

15.07.2008: "Krzyk 4" - powraca pomysł realizacji tego filmu. Bracia Weinstein chcą zabrać się za realizację tej produkcji. The Weinstein Co. chce nakręcić film nawet bez kluczowych postaci tej produkcji, mowa tutaj o Wes Craven i Neve Campbell.

15.07.2008: Na filmwebie pojawił się materiał filmowy przedstawiający plan zdjęciowy horroru "Zmierzch". [zobacz]

15.07.2008: Studio Universal zostało zaskarżone decyzją chińskiej cenzury, która odrzuciła wyświetlanie filmu na terenie kraju "Mumii 3". Jeśli Universal nie zmieni kilku szczegółów film nie pojawi się w Chinach.

10.07.2008: MGM wyprodukuje trzecią część "Smakosza". Victor salva ma pozostać na stanowisku reżysera. Fabuła: "Film nosi tytuł "Jeepers Creepers 3: Cathedral" i zawierać będzie prolog, w którym cofamy się do czasów Dzikiego Zachodu, by poznać genezę mitu o Smakoszu. Akcja właściwego "Smakosza 3" rozgrywa się 23 lata po wcześniejszych wydarzeniach. Trish jest już stateczną kobietą, matką nastoletniego chłopca, którego na cześć swego brata nazwała Darryl. Trish zaczynają męczyć sny, w których jej syn kończy w równie nieszczęśliwy sposób, co wcześniej brat [filmweb.pl]".

10.07.2008: Dziś zostały zaktualizowane dwa działy: książki i inne. Zapraszamy!!!

09.07.2008: Bryan Bertino po sukcesie swojego ostatniego filmu, "Nieznajomi", podpisał umowę na nakręcenie dwóch kolejnych filmów. Pierwszym z nich będzie "Black" - thriller paranormalny, a drugim "Alone.

09.07.2008: MGM zakupiła prawa do realizacji horroru "The Cabin In The Woods". Fabuła nie jest znana, trzymana jest w ścisłej tajemnicy. Według Whedona film ten ma być "kwintesencją horroru".

09.07.2008: Do obsady serialu "Wzór", dołączyli Ava Sumika i Sophina Brown, jednak Diane Farr opuści serial. "Wzór" opowiada o dwóch braciach (policjant i matematyk), którzy łącząc swoją wiedzę i doświadczenie walczą z przestępczością w LA.

07.07.2008: Niedawno Sigourney Weaver podała, że na pewno nie powstanie piąta część Obcego, jednak teraz zmieniła zdanie. Powiedziała, że nie wyklucza udziału w tym projekcie, jednak dała dwa warunki: musi być dobry scenariusz, a także reżyserią miałby się zająć człowiek pokroju Ridley'a Scott'a.

07.07.2008: Na filmwebie pojawił się zwiastun do filmu "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia". [zobacz]

07.07.2008: Wyniki konkursu "POSZUKIWACZE TALIZMANÓW":
- "bugman" z Poznania,
- "włozaj" ze Szczecina.
Osoby, który nie podały nicka oraz oświadczenia zgodnie z ustawą o ochronie nie brały udziału w losowaniu.

03.07.2008: Konkursy zakończone! W ciągu dwóch dni wyślemy do zwycięzców maile o wygranej. Postaramy się w jak najszybszym czasie zorganizować kolejne konkursy.

 

03.07.2008: Bestsellerowy „Grobowiec” Kate Mosse już 17 października w Polsce. Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Październik 1891 roku. Leonie Vernier i jej brat Anatole, opuszczają ciasne i tłoczne ulice Paryża i wyjeżdżają na południe, do tajemniczej wiejskiej rezydencji La Domaine de la Cade niedaleko Carcassonne. Tam, w prastarym lesie dziewczyna trafia na zrujnowany grobowiec, który kryje w sobie tajemnicę popełnionego przed ponad stu laty morderstwa. Leonie zanurza się w krainie zjaw i widm, w której życiem i śmiercią rządzi stara talia kart do tarota, obdarzona niezwykłą mocą.
Październik 2007: Meredith Martin postanawia zrobić sobie przerwę badaniach nad twórczością Claude’a Debussy’ego. Wybiera się z Paryża na południe, do pięknego hotelu położonego wśród lasów. Fascynuje ją historia tego miejsca, a szczególnie tragiczne wydarzenia z Halloweenowej nocy ponad sto lat temu, które wstrząsnęły mieszkańcami okolicy. W ten sposób jej los splata się z losami Leonie. Ale dopiero gdy ona także potyka się na ustronnej polanie, zdaje sobie sprawę, że tajemnice tego miejsca mają związek nie tylko z umarłymi...
Grobowiec, znakomita najnowsza powieść autorki bestsellerowego Labiryntu to przykuwający uwagę thriller o zemście i obsesji, rozgrywający się w barwnej scenerii południa Francji.

Informacja nadesłana przez wydanictwo Prószyński i S-ka

03.07.2008: NAJNOWSZA KSIĄŻKA STEPHENA KINGA JUŻ 19 WRZEŚNIA W KSIĘGARNIACH!

Duma Key to ujmująca, fascynująca historia człowieka, który po dziwnym wypadku odkrywa u siebie niezwykły talent do malowania. Zaczyna nowe życie na Duma Key, przy zachodnim wybrzeżu Florydy, wyludnionym terenie, częściowo plażowym, częściowo porośniętym, które jest w posiadaniu patronów sztuki, których córki bliźniaczki zaginęły w latach '20 XX wieku. Duma Key to miejsce, gdzie poza sezonowe huragany rujnują życie a potężne prądy wabią zagubione i umęczone dusze. To właśnie miejsce inspiruje Freemantle'a do malowania fantastycznych zachodów słońca, a dodając surrealne obiekty, tchnie on w obrazy powiew świeżości. Lecz wkrótce stają się one prorocze. Jego bolące ramię zaczyna sięgać i widzieć daleko. A obrazy staną się niebezpieczne dla tych, którzy je kupili. Freemantle wie, że jedynym sposobem na wyjaśnienie sprawy jest wykrycie, co stało się z bliźniaczkami - i jaki sekret kryje dziwna, stara kobieta z kluczem.
Opowieść ta mówi o przyjaźni, o więzach między ojcem i córką. O pamięci, prawdzie i sztuce. To także metafora życia i inspiracja pisarza, badanie natury, siły i wpływu fikcji.
Książka miała premierę w USA w styczniu 2008. W pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na 1-szym miejscy listy bestsellerów New York Times i utrzymywała na niej aż do kwietnia.

Informacja nadesłana przez wydanictwo Prószyński i S-ka

03.07.2008: Paul W.S. Anderson w wywiadzie dla MTV powiedział, że czwarta część "Resident Evil" jest bardziej prawdopodobna do nakręcenia. Jednak wszystko jest dopiero w fazie rozmów, więc do końca nic nie wiadomo.

03.07.2008: "Edwin A. Salt" - posiada nowego reżysera, a jest nim Phillip Noyce. Reszta pozostaje bez zmian. Fabuła: "Bohaterem filmu jest pracownik CIA, na którego pada podejrzenie, że jest w rzeczywistości uśpionym rosyjskim szpiegiem mającym na celu zabicie prezydenta. Agent musi uciekać przed swoimi dawnymi kolegami, a jednocześnie wyjaśnić skąd takie podejrzenia i odkryć prawdę [filmweb.pl]".

03.07.2008: Gwiazdy już prawie odpowiednio ustawione

AVANGARDA RUSZA JUŻ DZIŚ. To Właśnie w czwartek odbędzie się inauguracyjne Cthulhu Night. W dziale informacje znajdziecie nowe informacje dotyczące DOJAZDU na imprezę, można również pobrać broszurę imprezy w formacie PDF. Zapraszamy.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]