[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

30.07.2009: Znowu została przeniesiona premiera remake "Wilkołak". Film został przesunięty na następny rok, a dokładniej na Walentynki.

30.07.2009: Marti Noxon wyreżyseruje serię opowieści mówiących o wampirach, których autorami są Guillermo del Toro i Chuck Hogan.

30.07.2009: Drugi fragment MARTWEGO ŚWIATŁA

Zapraszamy do lektury drugiego fragmentu powieści Mariusza Kaszyńskiego "Martwe światło". http://www.runa.pl/fragment/575-MARTWE-SWIATLO.html Dziś prezentujemy początek rozdziału drugiego - a oto jego pierwszy akapit:

"Pustka eksplodowała rozdartymi na pół wspomnieniami. Niewyraźne, nieskładne obrazy ukazywały się i znikały, zostawiając po sobie uczucie smutku i straty. Pojawiały się rozmazane postaci, przerwane w pół zdania, uśmiechy i okrzyki bólu elementy jednej układanki, która została zniszczona. Pozbawione wewnętrznego rytmu resztki pamięci osuwały się w głąb ciemności, chciwie je połykającej. Odchodziły na dobre, a może tylko skrywały się w oczekiwaniu na impuls, który byłby w stanie je stamtąd wydobyć i na nowo poskładać. Teraz jednak bezsprzecznie tonęły, a czerń pożerała je, wydalając ból. Morze, ocean bólu. Cały kosmos cierpienia, w którym pulsowała myśl, że nic już nie będzie takie jak przedtem. Coś zostało stracone, odeszło. Nieodwołalnie."

29.07.2009: Dzisiaj ukazał się hit amerykańskich księgarni MARTWY AŻ DO ZMROKU!

Charlaine Harris jest fenomenem literackim w Stanach Zjednoczonych. Jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów New York Times. Na podstawie jej serii o Sookie Stackhouse, laureat Oscara i nagrody Emmy, Alan Ball nakręcił serial, który z miejsca stał się hitem na całym świecie, zdobywając dwie nominacje do Złotych Globów i prawie 4 miliony widzów w samych USA. W Polsce emitowany na HBO serial jest najlepiej oglądanym serialem tego kanału. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów.

Seria do października 2008 roku ukazała się w nakładzie 2.4 miliona egz. MARTWY AŻ DO ZMROKU sprzedał się w 1.200.000 egz i miał 20 dodruków . Na liście bestsellerów stowarzyszenia amerykańskich księgarzy (Independent Mystery Booksellers Association) MARTWY AŻ DO ZMROKU zajął 1 miejsce!

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć.

Miejscowa kelnerka, Sookie Stackhouse jako osoba posiadająca wątpliwy dar słyszenia myśli innych ludzi, przychylnie patrzy na integrację społeczną wampirów, a w szczególności na pewnego przystojnego 173-latka, Billa Comptona. Niestety, seria tajemniczych wydarzeń, które towarzyszą pojawieniu się Billa w Bon Temps wystawi otwartość Sookie na ciężką próbę. MARTWY AŻ DO ZMROKU to intrygująca i przyprawiająca o dreszcz emocji powieść, „to połączenie elementów kryminału, filmu grozy i komedii z nieokiełznaną wyobraźnią. To powieść i serial, które utwierdzają nas w przekonaniu, że istnieje pełne doznań życie po śmierci […] „– napisano na łamach USA Today.

29.07.2009: Na stronie internetowej konwentu Porytkon 3 1/3 pojawiła się lista pierwszych siedmiu znanych osób, które potwierdziły swój udział w tegorocznym Porytkonie.

Na liście znajdują się znani i popularni pisarze fantastyki: Witold Jabłoński, Jacek Komuda, Romuald Pawlak, Andrzej Pilipiuk i Marcin Przybyłek, a także rysownik komiksowy Przemysław "Trust" Truściński, obecnie pracujący nad komiksową wersją "Wiedźmina" dla firmy CD Projekt, oraz reżyser, aktor, scenarzysta i kompozytor Stanisław Mąderek, znany m.in. z filmu "Stars in Black", parodiującego "Gwiezdne wojny".

Więcej szczegółów na stronie Porytkonu 3 1/3: http://www.porytkon.irpg.pl

26.07.2009: Steven Seagal zagra w filmie Roberta Rodrigueza "Machete".

26.07.2009: Rob Zombie zapowiedział, że nie jest zainteresowany nakręceniem kolejnej części "Halloween". Powiedział, że nie wyobraża sobie siebie w roli reżysera i nie ma żadnej wizji jak miałoby to wszystko wyglądać.

26.07.2009: Zobacz zwiastun "Piły VI".

 

26.07.2009: Jesienią ruszają zdjęcia do sequela "Nieznajomych". Fabuła filmu trzymana jest w ścisłej tajemnicy.

26.07.2009: Zobacz plakaty do nowych horrorów:


22.07.2009: Serdecznie zapraszamy do działu Zapowiedzi na stronie Runy: http://www.runa.pl/zapowiedzi/ gdzie prezentujemy okładkę powieści Magdaleny Salik "Gildia Hordów". Autorem ilustracji jest Tomasz Maroński, a książka trafi do księgarń w sierpniu.

22.07.2009: Tapeta MARTWEGO ŚWIATŁA

Zapraszamy do działu Tapety na stronie Runy: http://www.runa.pl/strony/32-tapety.html gdzie pojawiła się nowa pozycja - tapeta przygotowana w oparciu o ilustrację Tomasza Marońskiego z okładki książki Mariusza Kaszyńskiego
"Martwe światło": http://www.runa.pl/strony/43-tapeta-martwe-swiatlo.html Książka będzie dostępna w księgarniach już dziś.

20.07.2009: Przedsprzedaż i fragment MARTWEGO ŚWIATŁA

Serdecznie zapraszamy do zamawiania w przedsprzedaży na stronie Runy: http://www.runa.pl/ nowej powieści Mariusza Kaszyńskiego "Martwe światło". W księgarniach pojawi się ona 22 lipca.

Zapraszamy także do lektury fragmentu powieści - pod adresem: http://www.runa.pl/fragment/574-MARTWE-SWIATLO.html prezentujemy cały rozdział pierwszy. A oto jego początek:

"Robert przystanął przed blokiem i zadarł głowę. Zapowiadał się piękny dzień. Niebo było prawie bezchmurne, a właściwie bezchmurne, o ile nie liczyć tego małego obłoczku, który przesłoniła jaskrawozielona bryła budynku.
- To tutaj. - Skinął na Marcina.
Słowa były zbędne, obaj doskonale znali to osiedle. Robert się tu wychował, Marcin pochodził z innej części miasta, jednak żyjąc w małej, czterdziestotysięcznej dziurze nie sposób nie znać wszystkich jej zakamarków. Zwłaszcza jeśli się je codziennie patroluje. Bez wątpienia stali przed Bema 5 i gdyby mieli ochotę choć trochę się wysilić, mogliby po numerze mieszkania http://gfx.filmweb.pl/po/09/04/450904/7267507.2.jpgego."

Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy recenzje.

18.07.2009: Prawdopodobnie powstanie mini-serial "Komórka", na podstawie książki Stephena Kinga. Ma on trwać około czterech godzin.

18.07.2009: Na portalu Bloody Disgusting pojawiła się nieoficjalna wiadomość, która mówi, że Robert De Niro zagra w filmie "Machete" Roberta Rodrigueza. Zagrać miałby on rolę senatora, którego wyrolował Machete. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się pod koniec miesiąca.

18.07.2009: Powstanie nietypowy horror. Opowiadać będzie o grupie rowerzystów, którzy po syto zakrapianej imprezie przeżywają prawdziwy koszmar... Film będzie nosił tytuł "The Violent Kind", a reżyserią zajmą się Andy Gould, Malek Akkad oraz Jeffrey Allard.

18.07.2009: Tom Felton według producentów "Zaćmienia" był potencjalnym odtwórcą roli wampira Rileya. W ostatniej chwili ubiegł go Xavierem Samuelem. Premiera zaplanowana jest na 2010 rok.

18.07.2009: Kodi Smit-McPhee stara się o role w anglojęzycznej wersji "Pozwól Mi Wejść". Kontrakt nie został jeszcze podpisany. Film wyreżyseruje Matt Reeves.

18.07.2009: Zobacz wywiady z dwójką aktorów "Horsemen". Oto one:

 

 

18.07.2009: W Internecie pojawił się kolejny plakat do "Jennifer's Body". Oto on:

18.07.2009: Dopiero w listopadzie będziemy mogli zobaczyć remake klasycznego horroru z 1941 roku - "Wilkołak". Prawdopodobnie jest to spowodowane niedopracowaniem do końca bestii.

17.07.2009: Zebranie Avangardy

Podobało Cię na tegorocznej Avangardzie? Lubisz działać, mieszkasz w okolicach Warszawy i chcesz poświęcić trochę swojego cennego czasu, aby pomóc stworzyć kolejną edycję jedynej warszawskiej cyklicznej imprezy fantastycznej? Przyjdź na spotkanie i pokaż co potrafisz! Czekamy na Ciebie (tak, właśnie na Ciebie!) w niedzielę o godzinie 15, na kamieniach za muzeum wojska polskiego (tutaj). Szczególnie mocno poszukujemy osób chcących zająć się kontaktami ze sponsorami, a także kwestiamy programowymi. Ale zapraszamy naprawdę każdego kto czuje że może wnieść solidny wkład w imprezę - czy ma doświadczenie czy nie. Najważniejsza jest wytrwałość w dążeniu do celu.

17.07.2009: Serdecznie zapraszamy do działu Zapowiedzi na stronie Runy: http://www.runa.pl/zapowiedzi/ gdzie prezentujemy okładkę książki Krzysztofa Kochańskiego "Drzwi do piekła". Autorem ilustracji jest Tomasz Maroński, a książka trafi do księgarń w sierpniu.

17.07.2009: ZABÓJCA CZAROWNIC już w księgarniach

Do księgarń trafiła już najnowsza książka Runy: "Zabójca czarownic" Krzysztofa Kochańskiego. Serdecznie zapraszamy do zakupów.

ZABÓJCA CZAROWNIC: kolejne fragmenty

Zapraszamy także na stronę "Zabójcy czarownic": http://www.runa.pl/zabojca-czarownic.html gdzie pojawiły się fragmenty kolejnych czterech opowiadań ze zbioru. To już komplet: można teraz zapoznać się z początkami wszystkich ośmiu tekstów Krzysztofa Kochańskiego, zawartych w książce.

"Zabójca czarownic" to wyprawa w świat przyszłości - tajemniczych planet i postapokaliptycznych światów, gdzie zaawansowana technologia miesza się z magią, a obcość wyznacza nowe granice człowieczeństwa.

17.07.2009: 29 lipca poznamy hit amerykańskich księgarni MARTWY AŻ DO ZMROKU!

Charlaine Harris jest fenomenem literackim w Stanach Zjednoczonych. Jako jedyna autorka wprowadziła jednocześnie 7 tytułów serii na listę bestsellerów New York Times. Na podstawie jej serii o Sookie Stackhouse, laureat Oscara i nagrody Emmy, Alan Ball nakręcił serial, który z miejsca stał się hitem na całym świecie, zdobywając dwie nominacje do Złotych Globów i prawie 4 miliony widzów w samych USA. W Polsce emitowany na HBO serial jest najlepiej oglądanym serialem tego kanału. Prawa autorskie do serii książek Charlaine Harris o Sookie Stackhouse sprzedano do ponad 20 krajów.

Seria do października 2008 roku ukazała się w nakładzie 2.4 miliona egz. MARTWY AŻ DO ZMROKU sprzedał się w 1.200.000 egz i miał 20 dodruków . Na liście bestsellerów stowarzyszenia amerykańskich księgarzy (Independent Mystery Booksellers Association) MARTWY AŻ DO ZMROKU zajął 1 miejsce!

Dzięki wynalezionej w japońskim laboratorium syntetycznej krwi oraz napojowi z jej ekstraktem o nazwie Tru: Blood, w ciągu zaledwie jednej nocy wampiry z legendarnych potworów przeistoczyły się w przykładnych obywateli. I chociaż ludzie nie figurują już w ich jadłospisie, społeczeństwo niepokoi się, co stanie się, gdy wampiry opuszczą mroczne kryjówki. Przywódcy religijni i polityczni na całym świecie wyrazili już na ten temat swoje zdanie i jedynie mieszkańcy Bon Temps, małego miasteczka w Luizjanie, nie mogą się zdecydować, co o tym naprawdę myśleć.

Informacja prasowa wydawnictwa Mag 33/2009

13.07.2009: Już zapowiadamy sierpniowy numer Science Fiction, Fantasy i Horror, w którym znajdziecie:
- "Wilcze prawo" - opowiadanie Rafała Dębskiego, Autora Numeru 46
- "Światło w ciemności" - najnowszy tekst Andrzeja Sawickiego
- "Winston Watson i ludzie interesu" Macieja Musialika, czyli przygody pewnego detektywa na tropie zaskakujących anomalii
- "H&H Inc." Ałły Zalewskiej o spółce nieba i piekła
- "Wybory na planecie Love" Jakuba Turkiewicza, czyli pierwsze takie wybory we wszechświecie
- "Oddział" Pawła Pająka, rzecz o przetrwaniu w pewnym reality show
- "Winę niedomniemania" Łukasza Małeckiego, czyli kto tu naprawdę zawinił
- felietony Jarosława Grzędowicza, Andrzeja Pilipiuka, Feliksa W. Kresa, Romualda Pawlaka
- komiks z Jakubem Wędrowyczem
- recenzję książki
- konkursy z nagrodami

09.07.2009: Zapraszamy do zapoznania się z nowymi recenzjami filmowymi, oto one:

09.07.2009: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, w którym można wygrać podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz w Polsce.

UWAGA: Bilety można zrealizować jedynie w Kinie LUNA w Warszawie, 15.07.2009 o godzinie 20:30. Prosimy o nie przysyłanie zgłoszeń osób, które nie będą mogli odebrać takiego zaproszenia.

08.07.2009: Zapraszamy do lektury książki, która dziś pojawiła się w księgarniach, a zarazem jest pod naszym patronatem - Moje projekcje.

Zbiór esejów Moje projekcje jest prawdziwym kalejdoskopem motywów kinematograficznych: od Lotu nad kukułczym gniazdem, przez figurę wątłego inteligenta w typie allenowskim, przygody Janosika i intymne kino Tsai Ming-Lianga, po melancholię Nosferatu, katusze nieśmiałych kochanków i problemy filmowych pisarzy w kryzysie. Wojciech Kuczok w tej odsłonie wciela się w rolę krytyka filmowego, a jednak to wciąż ten sam pisarz - arcywrażliwy na język, subtelny twórca nadzwyczajnie brzmiącej literatury. Choć to jest to subiektywny zbiór przemyśleń, autor nie narzuca swojego zdania. Niejednokrotnie wyczytać jednak można rady i podpowiedzi, których udziela twórcom, aby kino stało się bogatsze i głębsze. Zwraca uwagę na tematy, z którymi filmowcy sobie nie radzą bądź których z pewnych względów wolą unikać. Do tego dodaje szczyptę humoru i urocze historie z dzieciństwa. Kuczok jawi się nie jako krytyk moralizator, bo jak zaznacza, krytykiem nie jest, ale jako miłośnik kina, któremu losy i przyszłość kinematografii są bardzo bliskie. Trzy lata po ukazaniu się zbioru To piekielne kino (W.A.B. 2006) autor powraca do swoich filmowych inspiracji.

08.07.2009: Zobacz polski plakat nowego horroru "Egzorcyzmy Dorothy Mills".

Już jutro rusza konkurs, w którym do wygrania będziecie mieli podwójne zaproszenia na ten film, jednak jedynie w Warszawie w kinie LUNA.

08.07.2009: Silveira's Sao Paulo kręci nowy horror z elementami dreszczowca "Hard Labor". Film ma opowiadać o właścicielce sklepu, której mąż traci pracę w dużej korporacji, a dodatkowo ta utrata wiąże się z nowym obliczem jej ukochanego...

08.07.2009: Powstanie remake "The Gate", który będzie stworzony w technologii 3D. Dodatkowo Alex Winter dostał dofinansowanie od HessenInvestFilm oraz MFG Baden-Württemberg w wysokości 3,1 mln. dolarów.

08.07.2009: Zobacz zwiastun nowego filmu o Zombie, tym razem z Francji - "La Horde". Oto on:

 

08.07.2009: W Internecie pojawił się zwiastun Jennifer's Body, który możecie zobaczyć na stronie www.firstshowing.net.

08.07.2009: W Internecie pojawiło się kilka nowych zdjęć do czwartej części "Oszukać Przeznaczenie". Jednak mogą one zdradzać kluczowe elementy fabuły, oglądasz na własne ryzyko. Oto one:

06.07.2009: Ruszamy z nowymi trzema konkursami. Oto one:

   

06.07.2009: Nigdziebądź Neila Gaimana w „Lekturach na głosy” Polskiego Radia

W „Literaturze w Jedynce” w „Lekturach na głosy” - letniej niedzielnej audycji Jedynki Polskiego Radia - prezentowane jest słuchowisko na motywach powieści Nigdziebądź Neila Gaimana. Pierwsza audycja wyemitowana została 5 lipca o godz. 20.09 kontynuacja będzie 12 lipca. Słuchowisko zostało zrealizowane przez Annę Juśkiewicz a występują m.in. studenci wydziału aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedrojcia w Warszawie. W audycji o niuansach powieści opowiada tłumaczka Paulina Braiter.

Powieść jest oparta na 6-odcinkowym serialu BBC, do którego scenariusz napisał Neil Gaiman, a rozgrywa się w sieci londyńskiego metra. Londyn Pod został stworzony na prostej zasadzie - ucieleśnienia nazw stacji metra. Mamy tu więc i Czarnych Mnichów (Blackfriers), i Hrabiowski Dwór (Earl s Court), i Anioła (Angel); sama deszyfracja tych kalamburów stanowi dla znających Londyn dodatkową zabawę). „Richard Mayhew szedł właśnie z narzeczoną na kolację do ekskluzywnej restauracji „Ma Maison Italiano“, gdy zobaczył na chodniku dziewczynę w kałuży krwi. Wbrew zdrowemu rozsądkowi, wbrew kardynalnym regułom życia w wielkim mieście, nie bacząc na protesty narzeczonej Richard podniósł zranioną i zaniósł ją do swego mieszkania. Rana dziewczyny goi się zadziwiająco szybko, zadziwiająco szybko zaczynają też mnożyć się kłopoty i dziwne ewenementy. Pojawiają się wrogowie dziewczyny, ewidentnie ci, którym zawdzięcza cięcie nożem – straszliwa demoniczna para, panowie Croup i Vandemar. Tarapaty Richarda Mayhew nabierają coraz realniejszego wymiaru, a za całość jego skóry nie dałby złamanego pensa największy nawet hazardzista. A potem dziewczyna znika.

„Nigdziebądź” to powieściowy debiut Neila Gaimana . Twardookładkowe wydanie ukazało się w czerwcu tego roku nakładem Wydawnictwa Mag.

„Lektury na głosy” to letnia niedzielna audycja Jedynki, w której przez całe lato będą prezentowane powieści fantasy, kryminały, horroru i inne doskonałe lektury na lato.

Informacja prasowa wydawnictwa Mag

06.07.2009: GODZINA CZAROWNIC. Tom I - Anne Rice

Już w sierpniu nakładem wydawnictwa REBIS ukaże się kolejna książka Anne Rice pod tytułem "Godzina Czarownic".

Pierwszy tom cyklu "Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair". Rowan Mayfair żyje w San Francisco, jest stażystką w szpitalu, zapowiada się na wybitnego neurochirurga i zdaje sobie sprawę, że dysponuje jakąś dziwną mocą, której tymczasem nie potrafi nazwać. Michael Curry uwielbia stare budowle, a ich restaurowanie jest jego zawodem i życiową pasją. I oddawałby się tej pasji aż do emerytury, gdyby nie wypadek na morzu, z którego uratowała go właśnie Rowan. Od spotkania tych dwojga zaczyna się pasjonująca opowieść o nowoorleańskim rodzie wiedźm Mayfair - prawdziwej dynastii, w której nadzwyczajny dar czarowania przechodzi na kolejne pokolenia kobiet. Losy tej rodziny są niezwykle skomplikowane, nie brak tu tajemniczych śmierci, oddanych do adopcji dzieci, szaleńczo zakochanych młodych ludzi i namiętności spalanych w gwałtownych romansach. Ponieważ jest to ród czarownic, nie brak tu też kontaktów ze światem niedostępnym dla zwykłych śmiertelników. Spotkanie z demonem Lasherem będzie dla Rowan Mayfair mocnym wprowadzeniem w ów świat.

Anne Rice to mistrzyni powieści grozy, autorka powieści erotycznych oraz dzieł historycznych. W Polsce znana jest z wydanych przez REBIS bestsellerowych cykli "Kroniki wampirów" oraz "Nowe opowieści o wampirach", a także cyklu "Chrystus Pan". W przygotowaniu kolejne tomy "Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair".

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ WYDAWCĘ

06.07.2009: ZABÓJCA CZAROWNIC: przedsprzedaż i strona z fragmentami

Serdecznie zapraszamy do zamawiania w przedsprzedaży na stronie Runy: http://www.runa.pl/ksiazki/ zbioru opowiadań Krzysztofa Kochańskiego "Zabójca czarownic". W księgarniach pojawi się on 11 lipca.

Zapraszamy także na stronę książki: http://www.runa.pl/zabojca-czarownic.html gdzie znajdują się początkowe fragmenty czterech opowiadań ze zbioru. Fragmenty pozostałych czterech pojawią się tam za tydzień.

"Zabójca czarownic" to wyprawa w świat przyszłości tajemniczych planet i postapokaliptycznych światów, gdzie zaawansowana technologia miesza się z magią, a obcość wyznacza nowe granice człowieczeństwa.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]