[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

28.07.2011: Na rynku dostępna jest książka "Obraz Pośmiertny" Aleksandra Marinina.

OPIS WYDAWCY: Aleksandra Marinina na miejsce akcji swojej powieści ponownie wybrała Moskwę. Tym razem Nastia Kamieńska pracuje ramię w ramię z Jurą Korotkowem i Władisławem Stasowem, szefem ochrony wytwórni filmowej Syriusz.

Błogi spokój październikowej soboty niespodziewanie burzy wiadomość o zabójstwie Aliny Waznis, młodej, utalentowanej aktorki. Podejrzanych jest wielu, a co gorsza, wszystko wskazuje na to, że każdy z nich miał motyw. Anastazja Kamieńska, korzystając z właściwych sobie metod pracy, odkrywa, że morderstwo oraz obraz ofiary zostały bardzo precyzyjnie wyreżyserowane.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytania „kto?” i „dlaczego?” Nastia z niezwykłą skrupulatnością tworzy portret psychologiczny Aliny Waznis, posiłkując się informacjami zebranymi od osób z jej otoczenia. Okazuje się, że aby dokładnie zrozumieć postępowanie i psychikę ofiary, należy się cofnąć do czasów jej dzieciństwa. Dzięki nieocenionej pomocy Korotkowa i Stasowa Nastia odkrywa mroczne sekrety Aliny...

27.07.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, gdzie dodaliśmy nowe recenzje.

 

27.07.2011: 9 września na ekrany polskich kin wejdzie nowy film 3D - "Noc Rekinów 3D".

OPIS: Grupa siedmiu znajomych wyrusza na weekendową wycieczkę do położonego nad brzegiem zatoki domku letniskowego. Nie zdają sobie jeszcze sprawy, że pod spokojnie wyglądającą powierzchnią wody czają się rekiny. Te morskie drapieżniki nie są jednak jedynym zagrożeniem dla niczego nieświadomej grupki młodych ludzi. By przeżyć będą musieli walczyć na śmierć i życie.

 

26.07.2011: Zapraszamy do obejrzenia film(ik)u promocyjnego książki "Chory, chorszy, trup" duetu Dawid Kain & Kazimierz Kyrcz Jr.

 

26.07.2011: Zobacz kolejny zwiastun "Mortal Kombat".

 

26.07.2011: 3 sierpnia br. pojawią się na rynku trzy książki, które na pewno ucieszą rzeszę fanów literatury fantasy i SF.

Dom Wydawniczy REBIS dba szczególnie o tę grupę czytelników.

Pierwsza z planowanych książek to Córka Imperium Raymonda E. Feista i Janny Wurts.

Magia i zabójstwa zdominowały świat Kelewanu. Brutalni przywódcy klanów toczą walki o wpływy w Imperium Tsuranuanni. Skrytobójcy i szpiedzy knują intrygi i szykują spiski przeciwko prawowitym władcom. Mara z rodu Acoma traci ojca i ukochanego brata. Niedoświadczona, młoda dziewczyna niespodziewanie staje się panią wielkiej posiadłości i głową rodu, któremu grozi zagłada. Podejmuje heroiczną walkę o przetrwanie i ocalenie honoru rodziny. Czekają ją ogromne wyzwania – stworzenie armii, zawarcie przymierzy, poślubienie syna znienawidzonego przeciwnika. Będzie też musiała stawić czoło najbardziej niebezpiecznemu wrogowi, mordercy jej ojca i brata – i to w jego własnej twierdzy.

Wznawiana przez Dom Wydawniczy REBIS Córka Imperium stanowi pierwszy tom trylogii „Imperium”, na którą składają się także Sługa Imperium i Władczyni Imperium.

Raymond E. Feist zdobył popularność dzięki „Sadze o wojnie światów”, której akcja rozgrywa się w światach Midkemii i Kelewanu. To wykreowane przez Feista uniwersum ukazały także jego kolejne cykle, m.in. „Saga o wojnie z Wężowym Ludem” i „Konklawe Cieni”. Na świecie sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy książek Feista.

Janny Wurts początkowo pracowała jako ilustratorka książek fantasy, później z powodzeniem zajęła się również pisarstwem. Opublikowała m.in. trylogię „The Cycle of Fire” oraz cykl „Wojny światła i cienia”.

 ---

Drugim proponowanym tytułem jest Człowiek z Wysokiego Zamku Philipa K. Dicka w opracowaniu graficznym i z rysunkami Wojciecha Siudmaka. Przedmową książkę opatrzył Maciej Parowski.

Powieść wyróżniona prestiżową nagrodą Hugo, najczęściej tłumaczona książka Philipa K. Dicka, którą napisał, radząc się… I-cing, Księgi Przemian

„Nieszczęścia, jakie wyrządza wojna ludności miast, granicom i państwom, opisują bataliści; zagrywkami polityków zajmują się stratedzy; zmagania wodzów analizują specjaliści od logistyki, rodzajów broni, gospodarki i szyfrów… Dicka interesowało to, co się wyprawia z duszami. Toteż odwracając w tej książce znane wszystkim losy wojny, pokazał historię jako udrękę, pułapkę, niezrozumiały spektakl wprawiający w przerażenie, wobec którego pozostajemy bezradni. Chyba że ocalejemy, że odzyskamy równowagę w wyniku kaprysu losu. Który czasem odpowiada na nasze starania, na modlitwy, tęsknoty”. z przedmowy Macieja Parowskiego

Dom Wydawniczy REBIS w nowej, ekskluzywnej, kolekcjonerskiej serii wydał już: Ubika, Blade Runnera. Do końca roku wydamy jeszcze: Valis, Doktora Bluthgelda i Bożą inwazje .

---

Wreszcie trzecią proponowaną książką jest bardzo długo oczekiwana Zagłada Czarnej Kompanii Glena Cooka.

Ocalali członkowie Kompanii potajemnie przegrupowują siły w Taglios. Ich celem jest uwolnienie braci uwięzionych pod równiną lśniącego kamienia. Podróżując w koszmarnych warunkach, docierają do celu, nim magiczna pożoga ujawni prawdziwe oblicze rzeczywistości, odsłoni nieznane dzieje Kompanii, a nowe światy powstaną i zginą…

Cena, którą przyjdzie za to zapłacić będzie niezwykle wysoka.

Przez lata żaden z członków Czarnej Kompanii nie ginie w bitwie. Konował wie, że taka sytuacja nie może trwać wiecznie. Nie musi długo czekać na potwierdzenie swych obaw – nadchodzi meldunek, że dawny wróg znów zaczął działać. Jego atak przy Bramie Cienia, wywoła łańcuch zdarzeń, który przywiedzie Kompanię na skraj przepaści i, jak zwykle w jej historii, o kilka kroków dalej.

Zebrane w jednym tomie ostatnie dwie części (Woda śpi oraz Żołnierze żyją) serii, która zrewolucjonizowała fantasy. Nowa edycja cyklu o Czarnej Kompanii składa się z czterech tomów: Kroniki Czarnej Kompanii, Księgi Południa, Powrót Czarnej Kompanii, Zagłada Czarnej Kompanii.

Glen Cook (ur. 1944) – autor wielu powieści science fiction i fantasy. Dorastał w Kalifornii, studiował na uniwersytecie w Missouri. Marzył, by zostać pilotem Phantoma

F-4, ale ostatecznie trafił do oddziałów specjalnych US Marine Corps (3rd Marine Recon Battalion). Wojskową karierę podjął syn Glena, natomiast autor przez kilkadziesiąt lat pracował w  różnych fabrykach koncernu General Motors. Jego pasją jest czytanie i kolekcjonowanie książek historycznych oraz zbieranie znaczków.

Doświadczenia ze służby w armii przenosi na karty swoich książek. O tym, że robi to przekonująco, świadczy fakt, iż opowieść o najemnikach z Czarnej Kompanii była jedną z najpopularniejszych lektur wśród amerykańskich żołnierzy podczas Wojny w Zatoce.

Najbardziej znane tytuły Cooka to cykle „Czarna Kompania”, „Imperium Grozy” i „Delegatury nocy” (wszystkie wydane przez REBIS) oraz seria o inspektorze Garretcie.

21.07.2011: Pamiętacie krew na ulicach Londynu? Pamiętacie. M u s i c i e  pamiętać. Miejsce się nie zmieniło. Tym razem jednak trup leży w galerii sztuki, spreparowany groteskowo na modłę surrealistów.

Dom Wydawniczy REBIS prezentuje Państwu Sztukę morderstwa, najnowszą powieść Michaela White’a, autora bestsellerowego Ekwinokcjum.

Książka trafi do księgarń 27 lipca br.

Jack Pendragon pracuje w policji od wielu lat, lecz nie widział jeszcze takiego trupa... Otrząsnąwszy się z szoku, dostrzega w scenie morderstwa podobieństwo do dzieła malarza-surrealisty Rene Magritte’a. To oznacza, że zbrodnia jest jeszcze bardziej odrażająca, niż mogło się początkowo wydawać, dokonano jej bowiem z chłodno wykalkulowanym okrucieństwem. Co gorsza morderca nie poprzestaje tylko na jednej ofierze…

W latach osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku w londyńskiej dzielnicy Whitechapel niezidentyfikowany po dziś dzień sprawca dokonał serii sadystycznych morderstw na miejscowych prostytutkach, w wymyślny sposób okaleczając ich zwłoki.

Choć ofiarami zbrodni popełnianych współcześnie nie są wyłącznie kobiety, łatwo dostrzec groteskową analogię w sposobie myślenia dwóch sprawców,  których dzieli szmat czasu. Pendragon nie zamierza jednak pozwolić, by nowy geniusz zła pozostał bezkarny tak jak jego poprzednik sprzed wielu lat.

20.07.2011: Zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie z portalem arenahorror.pl oraz wydawnictwem Rebis. Tym razem do wygrania książki Anne Rice "Mumia".

OPIS WYDAWCY: Żądza władzy i bogactwa, zbrodnia, zazdrość, spryt, wielkie namiętności i poszukiwanie szczęścia - wszytko to znajdziecie w najnowszym horrorze Anne Rice.

20.07.2011: "Tanie Wakacyjne Czytanie Fantastyki z AMBEREM do Końca Sierpnia"

http://www.wydawnictwoamber.pl/katalogi/1146/promocja-fantastyki-tanie-wakacyjne-czytanie 

- Kup 2 książki, zapłacisz za 1*.
- Przy zakupie 4 zapłacisz za 2* i dostaniesz dodatkowo w prezencie pierwszy tom "Skrytoświat" Williama Harwooda.
 Dostawa Gratis!
* Książki gratis - w tańszej cenie.
 Tytuły promocyjne:
- "Proroctwo Wygnanych Magów" - Sarah Silverwood
- "Wędrowiec" - Col Buchanan
- "Świt" - Tim Lebbon
- "Zmrok" - Tim Lebbon
- "Walka Sylfa" - L.J. McDonald
- "Demi Monde. Zima" - Rod Rees

20.07.2011: W sieci pojawił się nowy plakat do "Nie bój się ciemności". Film wejdzie na ekrany kin 26 sierpnia.

19.07.2011: Najnowsza książka Anny Teodorczyk w formie e-booka, ukazała się 18 lipca na portalu wydaje.pl Zapraszam do zapoznania się z dostępnym na stronie wydawcy fragmentem.

http://wydaje.pl/ebooks/show/311/Czerwien

19.07.2011: 20 lipca br. trafi do księgarń Sprawa honoru autorstwa Jeffreya Archera. To kolejna powieść tego popularnego autora wydana przez REBIS.

Adam Scott, były oficer brytyjskiej armii, od lat nosi brzemię niesławy swego ojca. Kiedy więc otrzymuje w spadku tajemniczy list i kwit na carską ikonę, upatruje w tym szansy zrehabilitowania ojca i polepszenia swej trudnej sytuacji materialnej. Tymczasem niewinna wyprawa z przyjaciółką do Szwajcarii, gdzie zdeponowane jest dzieło sztuki, staje się początkiem dramatu. Scott pokrzyżował plany światowemu mocarstwu i musi walczyć o życie... oraz honor.

18.07.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu MUZYKA, gdzie znajduje się nowa recenzja.

18.07.2011: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, zorganizowanym przez Wydawnictwo Rebis oraz www.arenahorror.pl. Do wygrania książka "Mroczne Klejnoty".

OPIS KSIĄŻKI: Król Polski Stefan Batory wysyła na dwór cara Iwana Groźnego zaufanego wysłannika, Ferenca Rakoczego, hrabiego Saint-Germain. Towarzyszy mu grupka jezuitów, której przewodzi ojciec Pogner, pałający tak wielką niechęcią do hrabiego, że nie cofnie się przed niczym, by go pognębić. Aby polskie poselstwo mogło zyskać pomoc Moskwy w wojnie z Turcją Rakoczy musi sprostać nie tylko biegłym w swej sztuce intrygantom, od których roi się w otoczeniu cara, ale i stawić czoło wielu innym niebezpieczeństwom, z jakimi nie zetknął się jeszcze w swej trwającej ponad trzy tysiące lat egzystencji. Tu spotyka także niezwykłej urody kobietę, dla której traci głowę i serce.

18.07.2011: W najbliższą środę trafi do księgarń Mumia, kolejna wydana przez REBIS powieść Anne Rice. Tym razem autorka „Kronik wampirów” zabiera czytelnika do Londynu końca XIX wieku, gdzie trafia najnowsze sensacyjne odkrycie - mumia faraona Ramzesa Wielkiego, zwanego też Przeklętym.

Nikt nie zdaje sobie sprawy, że Ramzes jest nieśmiertelny i dzięki światłu słonecznemu może się przyoblec w piękne  ciało, któremu nie oprze się żadna kobieta. Czy ożywiony faraon może się odnaleźć w tętniącym życiem wielkim mieście końca XIX wieku? Jak poczuje się w swojej dawnej stolicy?

Anne Rice z właściwą sobie swadą opisuje niebywałe perypetie, jakie wynikną ze zderzenia świata starożytnego i współczesnego. Żądza władzy i bogactwa, zbrodnia, zazdrość, spryt, wielkie namiętności, poszukiwanie zwyczajnej miłości i szczęścia, które zapełniają strony tej wartko płynącej powieści, okazują się niezmienne od tysięcy lat.

18.07.2011: Już jutro premiera książki Chimamanda Ngozi Adichie "To coś na twojej szyi", którą wyda wydawnictwo Zysk i S-ka.

OPIS WYDAWCY: Chimamanda Ngozi Adichie pojawiła się na literackiej scenie, debiutu­jąc nadzwyczajną powieścią Fioletowy hibiskus, przez krytyków okrzyk­niętą „jedną z najlepszych powieści, jaka od lat narodziła się w Afryce”, o „prozie bujnej jak nigeryjski krajobraz, który tak wspaniale przedsta­wia”.

The Washington Post nazwał ją „córką Chinuy Achebe dwudzie­stego pierwszego wieku”. Kolejna powieść, Połówka żółtego słońca, już trzy lata po publikacji uznana została za klasykę, dowodząc talentu autorki do wyjątkowego stylu narracji, przenikliwości i umiejętności ukazania głębi postaci. Teraz, w swoim najbardziej osobistym i wspania­le skonstruowanym dziele, To coś na twojej szyi, Adichie skupia uwagę nie tylko na Nigerii, ale też na Ameryce, opisując więzy łączące kobiety i mężczyzn, rodziców i dzieci, Afrykę i Stany Zjednoczone.

10.07.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD

 

10.07.2011: Kilka dni temu do księgarń trafiła najnowsza powieść Chelsea Quinn Yarbro pt. Mroczne klejnoty. To już czwarta książka tej autorki wydana przez REBIS. Miłośnicy horroru i powieści historycznej powinni być usatysfakcjonowani, a dodatkową atrakcją dla nich będą zawarte w powieści wątki polskie.

Król Polski Stefan Batory wysyła na dwór cara Iwana Groźnego zaufanego wysłannika, Ferenca Rakoczego, hrabiego Saint-Germain. Towarzyszy mu grupka jezuitów, której przewodzi ojciec Pogner, pałający tak wielką niechęcią do hrabiego, że nie cofnie się przed niczym, by go pognębić. Aby polskie poselstwo mogło zyskać pomoc Moskwy w wojnie z Turcją Rakoczy musi sprostać nie tylko biegłym w swej sztuce intrygantom, od których roi się w otoczeniu cara, ale i stawić czoło wielu innym niebezpieczeństwom, z jakimi nie zetknął się jeszcze w swej trwającej ponad trzy tysiące lat egzystencji. Tu spotyka także niezwykłej urody kobietę, dla której traci głowę i serce.

05.07.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY

   

05.07.2011: Z przyjemnością informujemy, że Zbigniew Kasprzak, znany rysownik popularnych serii komiksowych (m.in. Yans, Podróżnicy, Halloween Blues) będzie podpisywał swoje komiksy w księgarni Centrum Komiksu, w środę, 6.07.2011, w godzinach 16.30-18.00.

05.07.2011: Wczoraj miała miejsce premiera najnowszej książki Roberta Cichowlasa "Szósta Era".

OPIS: Duchy Azteków i najbardziej krwawe indiańskie bóstwa od dawna planowały zemstę na białym człowieku. Nie były na to gotowe... aż do teraz.
Dawid Galiński jest nauczycielem biologii w liceum. Podczas zajęć jeden z jego uczniów przechodzi dziwną metamorfozę i zaczyna recytować słowa pradawnej pieśni. Niedługo potem inny uczeń zostaje brutalnie zamordowany. Galiński doznaje wrażenia, że coś zagnieździło się w jego głowie. To mówi do niego. Śledzi każdy jego ruch...
Tymczasem dochodzi do kolejnych mordów. Ofiarom są wyrywane serca, a ich ciała zostają obdarte ze skóry. Poznań staje się epicentrum niewytłumaczalnych, szokujących wydarzeń, które wstrząsają jego mieszkańcami.  
Świat stanął w obliczu wielkiej zagłady, jaką dawno temu przepowiedzieli Indianie Mezoameryki.

05.07.2011: W sieci pojawiły się zdjęcia z planu "Dracula 3D", którego reżyserem będzie sam Dario Argento.


01.07.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY

      

01.07.2011: Dwa komiksy Czarna Materia Prezentuje: Konstrukt (2,5 i 3) lądują na półkach Empików i niektórych kiosków i saloników Garmond 11-12 lipca! Jeśli ktoś nie ma upatrzonego konstruktowego Garmondu zapraszamy do Empiku do działu z prasą fantastyczną. Tam bez problemu znajdziecie oba komiksy. Nowe CMP będą dostępne również w salonikach Inmedio w Warszawie.

01.07.2011: Wczoraj nakładem Wydawnictwa Ifryt, ukazał się w sprzedaży kryminał urban fantasy Macieja Żytowieckiego "Mój prywatny demon".

01.07.2011: Stefan Darda wśród nominowanych do Nagrody im.  Janusza A. Zajdla

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że Stefan Darda – autor powieści grozy wydanych nakładem wydawnictwa Videograf – został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej literatury fantastycznej. W gronie utworów nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody im. Janusza A. Zajdla znalazły się dwie powieści Stefana Dardy -  "Czarny Wygon. Słoneczna Dolina" oraz "Czarny Wygon. Starzyzna", a także opowiadanie zatytułowane  "Ostatni telefon".


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]