[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

20.07.2013: Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez Wydawnictwo Rebis oraz arenahorror.pl. Do wygrania zestawy książek.

20.07.2013: Garść Nawikonowych nowości na lipiec!

Do grona ekip rekonstrukcyjnych dołącza Grupa Rekonstrukcji Historycznej Othala – dzięki nim będziecie mogli zapoznać się podczas Nawikonu z uzbrojeniem, umundurowaniem i wyposażeniem oddziałów Waffen SS jak i partyzantów Armii Krajowej http://www.othala.w8w.pl/index.htm

"GRH Othala to grupa skupiająca ludzi zainteresowanych tematyką ostatnich lat wojennych zmagań podczas II wojny światowej. Wstępując w nasze szeregi poznasz smak prawdziwego życia na pierwszej linii frontu zwykłego niemieckiego „trepa” a także klimat walk i konspiracji oddziałów partyzanckich na terenach Generalnej Guberni.
Othala podzielona jest na sekcję partyzancką i sekcję wojsk niemieckich z naciskiem na Waffen SS i Oddziały Grenadierów Ludowych."

Ponadto do grona gości konwentu dołączyła kolejna osoba – polski pisarz i historyk, , Jacek Lech Komuda.
Jacek Lech Komuda jest Autorem powieści i opowiadań historycznych osadzonych głównie w realiach Polski sarmackiej. Karierę pisarską rozpoczął w 1999 Opowieściami z Dzikich Pól. Wcześniej zadebiutował na łamach „Fantastyki” opowiadaniem Czarna Cytadela. Od 2002 związany z lubelskim wydawnictwem Fabryka Słów, w którym opublikował łącznie około dwudziestu książek. Bohaterem wielu jego opowiadań i powieści jest Jacek Dydyński – małopolski szlachcic-awanturnik. W 2009 rozpoczął cykl powieściowy „Orły na Kremlu”, którego głównym bohaterem jest właśnie Dydyński, a akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606.

W 2009 otrzymał nagrodę im. Leonida Teligi za marynistyczną powieść Galeony wojny. Jego Diabeł Łańcucki był z kolei nominowany do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Jest współautorem gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier komputerowych Wiedźmin i Earth 2160. Był redaktorem miesięcznika o grach komputerowych „Gamestar”, pracował również w „Clicku!” i „Komputer Świat Gry”.

Na koniec pragniemy poinformować iż powiększyło się także grono naszych sponsorów – dołączył do niego sklep Game Keeper http://planszowy.pl/ który oprócz sponsoringu udostępni swoje gry do Games Room-u. Do zobaczenia 18-20 października na rzeszowskim Nawikonie! Nie może was tam zabraknąć!

20.07.2013: W najbliższy wtorek, tj. 23 lipca trafi do księgarń najnowsza powieść Grahama Mastertona pt. Panika.

Jack Wallace, z pochodzenia Polak, jest właścicielem świetnie prosperującej polskiej restauracji w Chicago. Od śmierci żony samotnie wychowuje syna, Sparky’ego. Pewnego dnia dowiaduje się o tragedii, jaka rozegrała się na obozie skautowym w Owasippi. Samobójstwo popełniło tam jednocześnie aż siedemnastu skautów i kilku opiekunów. Wśród ofiar znalazł się przyjaciel Sparky’ego, Malcolm. Policja nie potrafi wyjaśnić przyczyn tego tragicznego wydarzenia.
Niespodziewanie Jack uzyskuje szansę rozwiązania tej zagadki. Przypadkiem dowiaduje się, że w czasie drugiej wojny światowej w dalekiej Polsce samobójstwo popełnił także jego pradziadek. Okoliczności jego śmierci do złudzenia przypominają wydarzenia z Owasippi. Okazuje się, że wyjaśnienie tajemnicy zbiorowego samobójstwa amerykańskich skautów leży w Puszczy Kampinoskiej.
Jack, po raz pierwszy w życiu, udaje się razem z synem do kraju swoich przodków, gdzie będzie musiał się zmierzyć ze straszliwą siła, której istnienia nawet nie podejrzewał…

20.07.2013: Gość Kreskonu i tajemniczy program.

Organizatorzy mają zaszczyt ujawnić kolejną tajemnicę Kreskonu! Chodzi o gościa specjalnego, który odwiedzi tomaszowski konwent. Będzie nim Stefan Darda, autor bestsellerowych horrorów osadzonych m.in. na Roztoczu. Będziecie mogli spotkać się z pisarzem, zadać mu nurtujące Was pytania i posłuchać o tajemnicach, które natchnęły go do pisania. Prócz tego szykowane są interesujące prelekcje i konkursy. Będzie o watykańskich szpiegach oraz procesach prowadzonych przez papieską inkwizycję. Skoro tematyka to tajemnice i teorie spiskowe to zabraknąć nie może Templariuszy! Znakomite nagrody będziecie mogli wygrać, np. w konkursach muzycznym i wiedzy o Silent Hill. Więcej informacji znajdziecie na stronie konwentu - http://kreskon2013.dl.pl. Organizatorzy wciąż czekają na Wasze zgłoszenia programowe kierowane na adres kreskon.program@gmail.com. Pamiętajcie, że przewidziane zniżki akredytacyjne dla wszystkich prowadzących oraz upominki dla wylosowanych szczęśliwców! Los może się do Was uśmiechnąć już teraz. Wystarczy, że udacie się na portal Facebook i tam odnajdziecie profil Kreskonu :)

07.07.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, w których dodaliśmy nowe recenzje. Oto one:

WIECZNIE ŻYWY (ISAAC MARION): "Wiecznie żywy" to odskocznia od tematu wampirów, wilkołaków na rynku wydawniczym. Już wcześniej istniały historie o zombie, a ilość filmów poświęconych truposzom ("Dzień żywych trupów", "Noc żywych trupów", "Świt żywych trupów"... itd.) po prostu powala. Wiele jest pozycji grozy z romantycznymi wątkami. Ostatnio jest ich na pęczki, ale Isaac Marion stworzył coś "innego". W Polsce książkę możemy znaleźć... [zobacz więcej]

ZAĆMIENIE (STEPHENIE MEYER): Stepnienie Meyer napisała fenomenalną sagę o wampirach, która ujęła cały świat. Wszyscy kochają jej bohaterów, tworzą się grupy fanów Jacoba i Edwarda. Czy dwie rasy mogą współistnieć nie zagrażając sobie nawzajem? To tylko jeden z wątków trzeciej części sagi - Zaćmienia.
Mówi się, że nie można się przyjaźnić z mężczyzną, zawsze w którymś momencie pojawi się miłość. Czasami... [zobacz więcej]


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]