[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

25.11.2010: Zapraszamy na premierę nowej książki objętej naszym patronatem.

TYTUŁ: Niespokojny Człowiek
AUTOR: Henning Mankell
DATA PREMIERY: 24.11.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Nowe dochodzenie starzejącego się Kurta Wallandera! Niespokojny człowiek to kryminał polityczno-szpiegowski, w którym główny bohater podsumowuje swoje dotychczasowe życie. W roku, w którym komisarz kończy 55 lat, spełnia swoje marzenie – przenosi się pod Ystad i wreszcie ma czas na zasłużony odpoczynek. Wkrótce okazuje się, że córka Wallandera Linda zaszła w ciążę. Ojcem dziecka i jej przyszłym mężem jest Hans, wnuk Håkana von Enke, emerytowanego kapitana szwedzkiej marynarki wojennej. Na przyjęciu z okazji 75. urodzin Håkana Wallander poznaje historię z 1980 roku, kiedy na szwedzkie wody terytorialne wtargnęła łódź podwodna. Okrętu nie udało się zidentyfikować. Dwa lata później sytuacja się powtórzyła. Tym razem von Enke miał dać sygnał do ataku, ale niespodziewanie otrzymał rozkaz, by pozwolić obcej jednostce odpłynąć. Przez resztę życia kapitan usiłował się dowiedzieć, do jakiego państwa należał okręt i co znajdowało się na jego pokładzie. Jest już bliski rozwiązania zagadki, gdy pewnego dnia znika. I wówczas sielanka się kończy – Kurt Wallander rozpoczyna śledztwo… Bestsellerowa powieść została wydana po szwedzku i hiszpańsku; w przygotowaniu są kolejne edycje.

25.11.2010: Na rynku dostępna jest kolejna książka spod naszego patronatu:

Czarna woda - druga część trylogii o miastach wewnętrznych nosząca podtytuł Księga tajemnic. Odnajdziemy w niej znane z części pierwszej postacie, ale bohaterami są istoty zaludniające tajemnicze miasta w innej przestrzeni. Istoty wyposażone w zadziwiające właściwości przenikają do naszego świata i - jak się okazuje - losy obu rzeczywistości są od siebie zależne.

Dawid Fox sprawujący od trzech stuleci pieczę nad jednym z Miast wewnętrznych będzie musiał zdecydować, czy nieśmiertelność jest rzeczywiście tą wartością, na której mu najbardziej zależy i czy jest warta życia innych ludzi.

Dowiemy się też, skąd się wzięły istoty zaludniające Kaguesnę i poznamy sposób, w jaki niektóre spośród nich podróżują między tamtym wymiarem a naszą rzeczywistością.

Natasha Beaulieu ponownie wciągnie nas w zmysłowe światy nieokiełznanej wyobraźni, światy kuszące, niepokojące, przerażające, które czasami znajdują się znacznie bliżej niż by się nam mogło zdawać.

25.11.2010: PO CYBER FALKONIE 2010

Cyber Falkon 2010 minął. Obecnie trwają podsumowania, podliczenia i rozliczenia. Nastał czas odpoczynku. Niedługo będziemy w stanie podać szczegółowe informacje dotyczące uczestników tegorocznej edycji konwentu. Teraz natomiast nastała pora na złożenie podziękowań.

Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i partnerom Cyber  Falkonu 2010 za udzielone wsparcie. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy zorganizować tak dużą i tak udaną imprezę. Pragnę również podziękować wszystkim patronom medialnym: prasie, radiu, telewizji, jak również mediom internetowym za rzetelne i pełne informowanie o naszej imprezie. Podziękowania składamy też wszystkim twórcom programu, którzy nadali kształt tegorocznej edycji i ściągali tłumy na przygotowywane przez siebie atrakcje. Dziękuję również wszystkim uczestnikom, którzy przybyli na tegoroczny Cyber Falkon. To Wy tworzycie niepowtarzalną atmosferę każdego Falkonu, uczęszczacie na przygotowane punkty programu, nadajecie sens naszej pracy nad konwentem. Dziękuję także wszystkim organizatorom i obsłudze za wielki wkład włożony w tegoroczną edycję. Dzięki Waszej ciężkiej pracy, poświęceniu i zaangażowaniu możliwe było zorganizowanie tak dużej imprezy kulturalnej. Liczę, że jeszcze nie raz uda nam się wspólnie stworzyć coś fajnego.

Za wszystkie potknięcia, błędy i niedogodności, związane z tegoroczną edycją, serdecznie przepraszamy. Nie były one zamierzone, lecz wynikały z czynników zewnętrznych i czynników ludzkich, na które mieliśmy wpływ jedynie ograniczony. Obiecujemy, że w kolejnych edycjach postaramy się więcej tych błędów nie popełnić.

Już teraz myślimy nad kolejną edycją Falkonu. Planujemy zorganizować ją w terminie 10 – 13 listopada 2011 roku, a więc znów czeka Was największe w Polsce czterodniowe święto fantastyki! Już teraz dyskutujemy nad nową konwencją i założeniach konwentu. I chcemy Was pozytywnie zaskoczyć :)

Mimo pewnych błędów mam nadzieję, że bawiliście się bardzo dobrze na Cyber Falkonie 2010. Staraliśmy się ze wszystkich sił, by tak było. Zależy nam, by co roku robić coraz lepszą imprezę. W tym celu na stronie internetowej konwentu przygotowaliśmy dla Was ankietę podsumowującą tegoroczny Falkon. Zachęcamy do jej wypełnienia, bowiem dzięki Waszym wskazówkom i uwagom będziemy mogli stworzyć jeszcze lepszą imprezę. Wśród osób, które nadeślą wypełnione ankiety, rozlosujemy nagrody książkowe.

Liczymy na Was.

Zapraszamy zatem na stronę: www.falkon.konwent.pl

07.11.2010: Pierwsza część komiksu Czarna Materia Prezentuje: Konstrukt jest w drukarni. Jednak z powodów niezależnych od wydawnictwa ogólnopolska premiera została przesunięta na 16 listopada. Jest to ostateczny termin, który nie ulegnie zmianie. Tymczasem od jakiegoś czasu w sklepie wydawnictwa można przedpremierowo zamówić zarówno pojedyncze zeszyty jak i numerowane pakiety ze wszystkimi limitowanymi wersjami komiksu CMP: Konstrukt. Inżynierowie byli informowani o tej możliwości przez Aktualizacje wysyłane z facebookowej strony  Konstrukt (cała załoga).

Uwaga! Wszystkie zamówione komiksy zostaną wysłane najwcześniej w dniu premiery. Link do sklepu.  (http://czarna-materia.otwarte24.pl/)

Wkrótce rusza oficjalna strona Czarnej Materii pod adresem www.czarna-materia.pl.

07.11.2010: Program konwentu Cyber Falkon 2010       

Jedenasta odsłona jednego z największych polskich konwentów już za niecały tydzień! Cztery dni pełne szeroko pojętej kultury fantastycznej. Musisz tam być! Ładuj baterie! Zaktualizuj oprogramowanie! Czekamy na Ciebie! Tymczasem już dziś zobacz co na Ciebie czeka na konwencie Cyber Falkon 2010!

[LINK 1]      [LINK 2]

01.11.2010: CMP: KONSTRUKT 1(4)/10

Autorzy: Jakub Kiyuc, Małgorzata Pomian
Objętość: 44 strony
Druk: kolor
Oprawa: Miękka, kreda
Papier: gazetowy ulepszony
Wydawnictwo: Czarna Materia
Data wydania: 10.11.2010

Opis: Emil Aumbach w niewyjaśnionych okolicznościach utracił pamięć. Poprzez utrwalanie wydarzeń na taśmie magnetofonowej próbuje dotrzeć do zatartych wspomnień. I wszystko skończyłoby się happy endem, gdyby nie Filip Stix i mięsna kobieta-potwór, którzy psychicznym terrorem i manipulacją zmuszają go do naprawy urządzenia zwanego „stacją kontrolną”. Ale czy na pewno to Aumbach jest tutaj ofiarą? Tymczasem Eryk Horowitz i jego myślący, szukający seksualnych podniet wynalazek odkrywają nieliniowość czasu. Preludium do końca Rzeczywistości...  44 strony miażdżącego umysł szaleństwa!

Komiks jest inspirowany amerykańskimi i polskimi wydaniami zeszytowymi z lat '90 i sugerowany jest dla Dojrzałego Czytelnika.  Opowiada historię starcia ludzi/istot/idei, których niezwykła proweniencja pozwala im na kontrolę i dosłowne kształtowanie/zniekształcanie Rzeczywistości. Formalnie  komiks odnosi się do wcześniejszych działań Jakuba Kiyuca w dziedzinie plastycznych instalacji przestrzennych oraz obiektów „umiejscowionych” w świecie po nuklearnej zagładzie.

Pierwsza część będzie dostępna z trzema dodatkowymi, numerowanymi okładkami kolekcjonerskimi.

Wydarzenia z CMP: Konstrukt i później z serii CMP budowane są według schematu, który będzie umieszczony w pierwszej części CMP: Konstrukt.

Informacje na temat komiksu na blogu komiksu Konstrukt.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]