[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

25.02.2009: Już w marcu ukaże się drugi tom "Zadry" Krzysztofa Piskorskiego. Książkę na rynek wprowadzi wydawnictwo Runa.
FABUŁA:
Rok 1819. W Europie nastał wiek etheru. Nauka oparta na energii próżni zadziwia wszystkich coraz wspanialszymi konstrukcjami — o jej osiągnięcia walczą wywiady oraz tajne organizacje. W tę grę wplątany zostaje spokojny naukowiec, Maurice Dalmont. Tymczasem w świecie po drugiej stronie bramy trwa wojna, w której środek trafił podpułkownik Stanisław Tyc, weteran napoleońskich kampanii. Obaj mężczyźni nie wiedzą, że ich historia jest naprawdę jedną i tą samą opowieścią. Za sprawą etheru zdarzenia splatają się bowiem w trudny do przewidzenia sposób [więcej].
Już dziś możecie przeczytać fragment książki, który otrzymaliśmy od wydawcy [zobacz].

25.02.2009: R 17 października 2008, nakładem wydawnictwa INITIUM pojawił się po raz pierwszy w Polsce, I tom Trylogii Czarnych Kamieni - "Córka Krwawych" autorstwa Anne Bishop. Autorka zadebiutowała na rynku amerykańskim ponad 10 lat temu, Trylogią Czarnych Kamieni (The Black Jewels Trilogy), za którą w 2000 roku otrzymała nagrodę William'a Crawford'a - Memorial Fantasy Award, przyznawaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Fantastyki w Sztuce. "Córka Krwawych" jak i cała Trylogia wciąż zyskuje rzesze nowych odbiorców w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Japonii, Niemczech, Portugalii oraz w Czechach. Następne Tomy Trylogii ukażą się w Polsce kolejno w maju 2009 - Dziedziczka Cieni, oraz na jesień 2009 - Królowa Ciemności. Książka kierowana jest wyłącznie do dorosłych czytelników.

25.02.2009: Przed Wami kolejne zadanie. Tym razem musicie odczytać kolejną literę do głównego hasła screenowego.

25.02.2009: 4 marca br. pojawią się w księgarniach SPIŻOWI WOJOWNICY, autorstwa Scotta Odena [więcej].

25.02.2009: Recenzujemy antologię "Horrorarium" autorstwa Dawida Kaina & Kazimierza Kyrcza Jr. Zapraszamy do lektury

25.02.2009: Premiera książki Mirosława M. Bujko "Pająk z góry Katsuragi" będzie przesunięta - z kwietnia na 17 czerwca br. Przypominamy, że arenahorror.pl objęła patronat nad tą książką.

23.02.2009: Dziś miała miejsce premiera komiksu "Koralina" Neila Gaimana i P.C.Russela.
FABUŁA: Komiks na podstawie bestsellerowej powieści Neila Gaimana pt.: Koralina. Opracowaniem scenariusza i rysunkami zajął się mistrz komiksu amerykańskiego, P. Craig Russell, znany polskiemu czytelnikowi z komiksowej adaptacji opowiadania Gaimana pt.: Morderstwa i tajemnice. Wybitną twórczość Russella możemy podziwiać także w albumie pt.: Pierścień Nibelunga wydanym w kolekcji Mistrzowie Komiksu.
Dzień po przeprowadzce Koralina wyruszyła na wyprawę badawczą po nowym domu i jego okolicy. Natrafiła nie tylko na nieużywaną studnię, stary kort tenisowy i zaniedbany park. We własnym mieszkaniu natknęła się na nieużywane, zapomniane przez wszystkich drzwi…
Kiedy zdecydowała się przez nie przejść, znalazła się w domu dziwnie przypominającym jej własny. Na początku wszystko wyglądało wspaniale: smaczniejsze jedzenie, skrzynia pełna niezwykłych zabawek i nowi rodzice, zawsze mający dla niej czas. Nowa matka poprosiła ją, aby została z nimi. Na zawsze… [więcej]

23.02.2009: Już 25 lutego na polskim rynku ukaże się nowa książka A. Campbella - Żelazny anioł, kontynuacja Nocnych blizn. Książkę zostanie wydana przez Wydawnictwo MAG.
FABUŁA: Łańcuchowe miasto Deepgate legło w gruzach, na Martwych Piaskach znalazło się mnóstwo uciekinierów. Spine, świątynni zabójcy, nie mogą się pogodzić z utratą swojego kościoła i próbują siłą powstrzymać exodus mieszkańców miasta.
Rachel i młody anioł Dill zostają zawleczeni do świątynnych izb tortur… ale kiedy z otchłani pod miastem wstaje czerwona mgła, zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Po śmierci boga Ulcisa brama do Piekła pozostaje niestrzeżona i potężne siły, które rządzą w niezmierzonych ciemnościach pod Deepgate, dostrzegają swoją szansę.
Tylko synowie bogini Ayen rozumieją nowe niebezpieczeństwo. Cospinol, bóg morza i mgły, przybywa, żeby uratować świątynię swojego brata i dopaść jego morderców. Jego koszmarny statek spowity mgłą, inna wersja piekła, już dotarł do Sandport.
Tymczasem Rachel pragnie jedynie zachować swojego towarzysza przy życiu. Po ucieczce z więzienia, ścigana przez wrogów, musi wybrać się w niebezpieczną podróż przez Martwe Piaski, żeby dotrzeć do odległych krain, Pandemerii i Coreollis. Jednakże pola bitewne w Coreollis są skazane na to, żeby stać się miejscem starcia potęg, walki ludzi, bogów, archontów i niewolników, których tragiczna sytuacja zmusiła do zawarcia sojuszu. O wyniku tej bitwy zadecyduje nie siła, lecz poświęcenie. I nieważne, kto wygra, będzie to zła wiadomość dla wszystkich… oprócz wciąż rosnących armii Piekła.

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ WYDAWCĘ

23.02.2009: Przed Wami kolejne zadanie. Tym razem musicie odgadnąć jakie postacie ukryliśmy na obrazkach oraz z której części Silent Hilla pochodzą. Na odpowiedzi czekamy do 25 lutego, do godziny 12.00. Do zdobycia 2 punkty.

22.02.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu filmy, w którym dodaliśmy kolejną porcję recenzji. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

22.02.2009: W trzecim sezonie kolekcji "Kino Domowe. Horrory świata" obejrzeć możecie włoską "Zemstę żywych trupów". Stefano, początkujący pisarz, trafia na ślad dziwnego tekstu opisującego magiczne miejsca o mocy wskrzeszania umarłych. Zaintrygowany, postanawia rozwiązać ich zagadkę. Trafia w świat mrocznych rytuałów, zbrodni i umarłych stąpających po ziemi. Szybko okazuje się, że grozi mu wielkie niebezpieczeństwo. Los gorszy od śmierci...

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ DYSTRYBUTORA

22.02.2009: Na rynku wydawniczym pojawiły się dwie nowe książki wydane przez Fabrykę Słów, których premiera była dwa dni temu.

   

22.02.2009: Wes Craven wyreżyseruje czwartą część "Krzyku". Informację tą potwierdził sam Craven podczas jednego ze swoich wywiadów. Scenariuszem zajął się Kevin Williamson, twórca scenariusza do pierwszej części. Potwierdzają się informacje o pojawieniu gwiazd poprzednich odsłon "Krzyku", a wystąpią między innymi: Neve Campbell, Courteney Cox-Arquette i David Arquette. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się za kilka miesięcy.

22.02.2009: Od dzisiaj startuje zagadka w której Waszym zadaniem będzie odnalezienie na screenach z Silent Hill 1,2,3 i 4 czterech liter hasła, które uporządkowane zgodnie z kolejnością gier utworzą hasło. Kolejne screeny ukazywać się będą na stronie 25 lutego, 28 lutego oraz 3 marca. Hasło należy wysłać po opublikowaniu ostatniego screena (3 marzec) na nasz konkursowy mail. Liczba punktów do zdobycia: 4

20.02.2009: Recenzujemy najnowszą powieść Adama Zalewskiego "Rowerzysta". Arena horror zaprasza do lektury. Premiera książki już dziś.

20.02.2009: Dziś rusza wielki konkurs dotyczący nowej odsłony gry "Silent Hill: Homecoming". Nie jest to zwykły konkurs. Do wygrania mamy kilka egzemplarzy najnowszej części popularnej survival-horrorowej gry „Silent Hill: Homecoming”. Przed Wami 12 dni po brzegi wypełnione konkursowymi zadaniami, z których każde wymagać od Was będzie logicznego myślenia oraz inwencji twórczej. ZAPRASZAMY!!!

19.02.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, gdzie będziecie mogli przeczytać nowe recenzje filmów wydanych przez IDG. Już wkrótce kolejna porcja recenzji, tym razem będą pochodzić z Monolith'u. Zapraszamy!


19.02.2009: Już 20 lutego odbędzie się premiera nowej książki Adama Zalewskiego "Rowerzysta". Dzień przed premierą arenahorror.pl wraz z wydawnictwem GrassHopper chciała Was zaprosić do udziału w konkursie, gdzie do wygrania będą książki autora. [konkurs].
Zapraszamy wszystkich do przeczytania fragmentu "Rowerzysty" [czytaj fragment].

18.02.2009: Polski zwiastun nowego horroru "Nienarodzony". Premiera już 20 marca.

 

18.02.2009: Rob Zombie po raz kolejny zatrudnia swoich "znajomych". Tym razem zatrudnił zespół Captain Clegg and the Night Creatures, którego mogliście usłyszeć w "Bękartach Diabła".

18.02.2009: Oto najnowszy zwiastun filmu opartego na bestsellerowej noweli Neila Gaimana "Koralina". Premiera filmu w 3D już na początku marca.

 

16.02.2009: Dzisiaj na rynku ukażą się dwie pozycje, które są pod naszym patronatem, oto one:

 

16.02.2009: Pamiętacie książkę wydaną przez RedHorse "Demony" Łukasza Śmigla. Dzięki tej książce został nominowany między innymi przez Pana Marka Krajewskiego do nagrody Gazety Wyborczej - wARTo. W gronie pięciorga nominowanych jest jedynym prozaikiem-fantastą. Nominacja do tytułu wARTo, to już drugie wyróżnienie dla "Demonów", które kilka tygodni temu znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych książek roku 2008 magazynu Esensja.

15.02.2009: Zobacz zwiastun aktorskiej wersji "Blood: The Last Vampire". Film na polskie ekrany wejdzie dopiero we wrześniu.

 

15.02.2009: Malcolm McDowell został zatrudniony w sequelu "Halloween". Malcolm wcieli się ponownie w doktora Loomisa, przypomnijmy, że  postać, w którą się wcielił zginęła w remake'u.

13.02.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, gdzie będziecie mogli przeczytać kilka nowych recenzji.

   

12.02.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, gdzie przeczytacie recenzje czterech filmów. Dwie całkiem świeże propozycje wydane przez Vision, a mowa tutaj o Seed: Skazany Na Śmierć, a także Chemical Wedding. Będziecie mogli przeczytać również recenzję Widma, a także Pokoju Dziecięcego.

 
 

12.02.2009: Ruszają kolejne konkursy. Dziś dodaliśmy ich aż trzy: "Potępieńcza Gra", "Spirale Grozy" oraz "Piekielny Zakon".

   

12.02.2009: Nowy "Koszmar z ulicy Wiązów" wyreżyseruje Samuel Bayer, który jak dotąd kręcił jedynie teledyski. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie pierwszy klaps. przypomnijmy również, że scenariusz napisał Wesley Strick.

11.02.2009: Twórca "Piątku Trzynastego IX" Adam Marcus, wyreżyseruje klasyk z 1943 roku pod tytułem  "Wędrowałem Z Zombie".
FABUŁA:
W oryginale młoda pielęgniarka Betsy Connell zatrudnia się u plantatora nazwiskiem Holland, mieszkającego na jednej z wysp na Karaibach, do opieki nad jego cierpiącą na dziwną chorobę żoną. Z czasem dziewczyna stwierdza, że w posiadłości panuje niezwykła atmosfera. Sytuacja komplikuje się, kiedy Betsy zakochuje się w swym pracodawcy. Postanawia wtedy w dowód uczucia za pomocą rytuałów voodoo uleczyć jego małżonkę... [opis pochodzi z filmweb.pl]

11.02.2009: W końcu znaleziono scenarzystów do komediowego horroru "ZMD: Zombies of Mass Destruction", a są nimi Dirk Blackman oraz Howard McCain.

11.02.2009: Rob Zombie zatrudnia kolejnego aktora, którym jest Dan Roebuck. Wcieli się w postać Lou Martini, właściciela lokalu "Rabbit in Red". Według kolejnych informacji, nie zobaczymy już doktora Loomisa.

10.02.2009: Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie "Krwawe Walentynki 3D", gdzie do wygrania są koszulki, a także kubki. Więcej szczegółów znajdziecie w dziale konkursy. 

10.02.2009: Już za trzy dni, czyli 13.02.2009, wydawnictwo MAG wyda nową książkę Stevena Eriksona pod tytułem "Myto Ogarów: Miasto".
O KSIĄŻCE: Powiadają, że Kaptur, Pan Śmierci, zgromadził zastęp bogów w miejscu znajdującym się poza zasięgiem śmiertelników. Powiadają, że czeka on na końcu każdego planu i spisku, wszystkich zakrojonych na wielką skalę ambicji. Tym razem jednak sprawy mają się inaczej. Tym razem Kaptur jest na początku…
Darudżystan poci się w letnim upale. W mieście pełno jest złowrogich omenów, niepokojących pogłosek i podstępnych szeptów. Przybyli obcy, morderca wziął się do roboty, możliwe też, że budzi się pradawna tyrania. Na byłych Podpalaczy Mostów z Baru K’rula zwrócili swe śmiercionośne spojrzenia miejscy skrytobójcy. Niski, korpulentny człowieczek w czerwonej kamizelce jest przerażony swą wciąż rosnącą tuszą, wie jednak, że to najmniejsze z jego zmartwień. Gdzieś w dali słychać bowiem ujadanie ogarów...
[zobacz więcej]

06.02.2009: Pod koniec października ubiegłego roku Vivarto wprowadziło na ekrany polskich kin szwedzki horror, który otrzymał kilka prestiżowych nagród. Tym razem ten sam dystrybutor zamierza wydać "Pozwól Mi Wejść" na DVD. Data premiery szacowana jest na 4 kwietnia 2009 roku.
FABUŁA:  12 – letni Oskar jest wrażliwym, nieco bojaźliwym chłopcem, prześladowanym przez silniejszych kolegów z klasy. Nie potrafi im się przeciwstawić. Marzy o prawdziwym przyjacielu. Życzenie to wydaje się spełnić, gdy Oskar spotyka rówieśniczkę, która wprowadza się wraz ze swoim ojcem do mieszkania obok. Blada i zawsze poważna Eli wychodzi tylko w nocy i wydaje się, że nie przeszkadzają jej wcale mroźne temperatury... [zobacz więcej]

05.02.2009: Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia strony filmweb.pl, gdzie znajdziecie polski zwiastun "Krwawe Walentynki 3D". [zobacz zwiastun]

05.02.2009: Zobacz zwiastun "Eden Lake", który wejdzie do kin 27 lutego. Nie zapomnijcie, że mamy dla Was bilety - więcej szczegółów w dziale konkurs.

 

05.02.2009: Już dziś rusza kolejny konkurs. Tym razem możecie wygrać zaproszenia na pokaz przedpremierowy Eden Lake. Jak zawsze trzeba odpowiedzieć na trzy proste pytania, z którymi nikt nie powinien mieć problemów.

UWAGA: Bilety, które posiadamy do rozdania, można wykorzystać jedynie w Warszawie, w kinie Cinema City Sadyba, 25 lutego.

05.02.2009: Już za 15 dni, czyli 20 lutego, odbędzie się premiera nowej książki Adama Zalewskiego - "Rowerzysta", którą wyda całkiem nowe wydawnictwo Grasshopper. Nie zabrakło tutaj naszej pomocy w promocji tej książki, otrzymaliśmy patronat medialny.
OPIS WYDAWCY: Po brutalnym morderstwie matki w sercu małego Jerry’ego rodzi się chęć zemsty. Strach zmienia się w gniew, a niewinność w chęć zabijania. Jerry rozpoczyna krwawe żniwo, a w obronie swoich najbliższych nie cofnie się przed niczym. Prawi i szlachetni nie muszą się bać, tych złych dosięgnie ręka sprawiedliwości. Po świetnym debiucie pt. Biała wiedźma Adam Zalewski ponownie zabiera nas w świat mroku. Akcja Rowerzysty osadzona jest w małym, sennym amerykańskim miasteczku Eltonville w Alabamie, uwikłanym w konflikty rasowe i przestępczość... [zobacz więcej]

04.02.2009: W sieci pojawiły grafiki konceptualne, które mają przedstawiać nową twarz Pinheada z filmu "Hellraiser".

  

04.02.2009: Dzisiaj rusza kolejny konkurs, który zorganizowaliśmy razem z Rebisem. Tym razem do wygrania są książki Grahama Mastertona "Bazyliszek". Jak zawsze pytania są bardzo łatwe i nikt nie będzie miał z nimi problemu. Konkurs trwa do 18 lutego, więc macie bardzo dużo czasu, aby prawidłowo odpowiedzieć. Zapraszamy!!!

04.02.2009: Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia działu ZAPOWIEDZI, w którym dodaliśmy kilka nowych filmów, które zostaną wydane jeszcze w tym roku.

03.02.2009: Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia działu PUBLICYSTYKA, w którym przeczytacie felieton o CyberPunku.

03.02.2009: Mija już dziesięć lat od wydania jednego z lepszych, jak nie najlepszych filmów lat dziewięćdziesiątych nakręconych amatorską kamerą, a mowa tutaj o "Blair Witch Project". Daniel Myrick i Eduardo Sanchez wielokrotnie prowadzili rozmowy, aby nakręcić wersję reżyserką, jednak plany legły w gruzach i powstanie prequel. Kiedy dokładnie on powstanie? Tego nie wiemy, ponieważ nie wiadomo o czym konkretnie będzie on opowiadał.

03.02.2009: Dayton Callie ("Deadwood") dołączył do obsady horroru "H2: Halloween". 28 sierpnia będziecie mogli zobaczyć film na ekranach kin.

03.02.2009: Gold Circle Films wybiega bardzo szybko w przyszłość. "Udręczeni" - to jeden z najnowszych horrorów, który mają zamiar wydać, a już zapowiadają jego kontynuację. W drugiej odsłonie mają pojawić się zupełnie inni aktorzy, jednak projekt najpierw musi posiadać scenarzystę, a także reżysera, bo bez tego ani rusz. Pierwsza część pojawi się w kinach czerwcu, jednak kiedy dotrze do polski tego na razie nie wiadomo.

03.02.2009: Jena Malone dołącza do obsady nowego horroru "The Cabin in the Woods", którego reżyserią ma się zająć Drew Goddard.

03.02.2009: Paul W.S. Anderson zakończył prace nad scenariuszem czwartej już części "Resident Evil". Ciężko coś powiedzieć o tej produkcji, po za tym, że jej akcja będzie rozgrywała się w Tokio i na Alasce.

03.02.2009: W Internecie pojawiły się  nieoficjalne informacje dotyczące realizacji nowej wersji "Predatora". Na razie nie wiadomo nic konkretnego, ponieważ obraz jest we wczesnej fazie, a dodatkowo nie ma jeszcze scenariusza, dlatego nie spodziewajcie się tego filmu zbyt szybko.

03.02.2009: W słowackiej edycji magazynu PLAYBOY, w numerze 2/2009, opublikowano opowiadanie Krzysztofa T. Dąbrowskiego pt. "Żywot parszywy" ("Prańivý život" - w tłumaczeniu Kataríny Švecovej). Opowiadania tego autora były do tej pory publikowane w: USA, Rosji, Czechach i Brazylii.

Przypominamy również, że na łamach arenahorror.pl autor także publikował swoje teksty, jego próbkę możecie przeczytać w dziale opowiadania. ZAPRASZAMY!

03.02.2009: "W przyszłym miesiącu ruszają prace nad nowym filmem Uwe Bolla - "Janjaweed". Kristanna Loken i Billy Zane zagrają główne role. Zdjęcia kręcone będą w RPA.
FABUŁA:
"Janjaweed" będzie opowieścią o ludobójstwie, do jakiego dochodzi w Darfurze. Tytuł odnosi się do nazwy zbrojnej grupy wspieranej przez sudański rząd, która dokonuje masakr na rolniczej ludności Darfuru. Głównymi bohaterami są dziennikarze, którzy stają przed dylematem: wrócić do Stanów Zjednoczonych i opisać zbrodnie, jakie zaobserwowali w Afryce, czy też zostać na miejscu i pomóc ofiarom [filmweb.pl].

03.02.2009: Każdy kto oglądał "Grindhouse" pamięta zwiastuny, które były pokazywane przed filmem. Pokazano wtedy mściciela Machete, w rolę którego wcielił się Danny Trejo. Okazuje się, że twórcy tego fikcyjnego zwiastuna poważnie podchodzą do zrealizowania tego obrazu.  Zapowiadają również, że powstaną jego dwie kontynuacje, które mają wejść od razu na rynek DVD.

03.02.2009: Neil Gaiman autor popularnej serii komiksowej "Sandman", powiadomił fanów o tym, że szykowana jest kinowa adaptacja jego powieści "Księga Cmentarna".


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]