[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

22.02.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

   

15.02.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

     

15.02.2011: Na stronie Wydawnictwa Portal opublikowano wideo-prezentację gry InSpectres. InSpectres to gra RPG, w której gracze wcielają się w role łowców duchów we współczesnym świecie - podobnie jak w filmie Ghostbusters.

Z filmu można dowiedzieć się o świecie gry, o mechanice gry oraz o twistach sprawiających, że rozgrywka w InSpectres jest absolutnie wyjątkowa.

Zachęcamy do oglądania filmu.

cześć pierwsza: http://www.youtube.com/watch?v=iHMyu6uYWFg

cześć druga: http://www.youtube.com/watch?v=5RywdIXUNw4

11.02.2011: Zapraszamy do udziału w nowym konkursie zorganizowany przez Wydawnictwo Fu Kang oraz portal arenahorror.pl. Do wygrania egzemplarze książki "Alicya".

09.02.2011: Złote Kości na Grojkonie!

Na Grojkonie 2011 odbędzie się coroczny Turniej Złotych Kości o tytuł najlepszego Mistrza Gry! Czeka Cię masa sesji RPG ze świetnymi Mistrzami Gry, ciekawe zasady oraz atrakcyjne nagrody. Zapisując się masz gwarancję rozegrania przynajmniej dwóch sesji na konwencie, a jeśli jesteś prowadzącym, możesz dodatkowo wziąć udział w pojedynku na tworzenie scenariuszy w najnowszym konkursie. Wszystkie informacje znajdziecie pod tym linkiem:
http://grojkon.com/node/145

09.02.2011: 8 marca do sprzedaży trafiła powieść WIDMA MINIONYCH NOCY autorstwa Jamesa P. Blaylocka.

Jest to stojący na bardzo wysokim poziomie horror, z doskonale prowadzonym wątkiem obyczajowym. Blaylock nie zalewa nas litrami krwi, nie stosuje tanich sztuczek, aby tylko wystraszyć czytelnika. Raczej pokazuje, że zło ma dwie twarze: tą nadprzyrodzoną, ale i tą ludzką.

09.02.2011: Zachecam do udzialu w najnowszym konkursie na stronie wydawnictwa Portal.

http://www.wydawnictwoportal.pl/2011/02/rozwiazanie-konkursu-51-stanu-i-nowy-konkurs/

09.02.2011: Z przyjemnością informujemy, że w najbliższych dniach do produkcji zostanie skierowana gra Zombiaki! Nakład naszej kultowej karcianki uległ wyczerpaniu w ubiegłym roku – od kilku tygodni prowadziliśmy intensywne prace nad nowym wydaniem.

Nowe wydanie Zombiaków jest kompatybilne z grą Zombiaki2: Atak na Moskwę. Możecie więc spodziewać się:
- wysokiej jakości kart w standartowym wymiarze
- opisów działania kart na każdej karcie
- kolorowej, poprawionej instrukcji 

Premiera gry przewidziana jest na luty. Wraz z premierą szykujemy dla fanów Zombiaków miłą niespodziankę.

Zombiaki to druga gra (po Machinie) wydana przez wydawnictwo Portal. Jej premiera miała miejsce w roku 2003 i od tego czasu była bez przerwy w sprzedaży osiągając przez lata wiele tysięcy fanów. Zombiaki ukazały się w 2007 roku w Niemczech nakładem wydawnictwa Truan Verlag.

07.02.2011: Zapraszamy na aktualizację działu KSIĄŻKI.

   

07.02.2011: Turniej Laserfight na Grojkonie!

Przygotujcie się na dużą dawkę emocji i akcję rodem z Alien vs Predator! Oto nadchodzi Królewski Turniej Laserfight, w którym będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności łowcy na żywo! Wspaniała postapokaliptyczna sceneria, zawiły labirynt, Ty i Twoi koledzy walczący do ostatniej kropli potu i przede wszystkim niezapomniane wrażenia. Tylko dla uczestników Konwentu Grojkon. Po szczegóły i zapisy zapraszamy na stronę http://grojkon.com/zoltar oraz do oglądnięcia videonewsa prosto z akcji: http://www.youtube.com/watch?v=dySrLFeN7do Ilość miejsc jest ograniczona!

06.02.2011: „Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy” to pierwsza na polskim rynku publikacja w całości poświecona azjatyckiemu kinu grozy. Autor, pasjonat kina i kultury orientalnej, zabiera Czytelnika w niezwykłą podróż po mrocznym i fascynującym świecie azjatyckiej grozy. Jest to podróż przez osiem dalekowschodnich kinematografii  (m.in. Japonia, Korea Płd, jak też Wietnam, Korea Płn) ujętych w szerokim kontekście historyczno-kulturowym. Dodatkową wartością książki jest niezwykle bogaty materiał filmograficzny, obejmujący ok. czterysta filmów grozy, wśród których znalazły się tytuły o światowym rozgłosie („The Ring-Krąg”, „Oko”), jak też te, które zyskały status tytułów kultowych (m.in. „Guinea Pig” , „The Untold Story”). Autor przygląda się z wnikliwością twórcom azjatyckiej grozy  - znanym (m.in. Hideo Nakata, Takashi Miike) i zupełnie w Polsce nieznanym (m.in. Koji Wakamatsu, Kim Ji-woon ). Uwaga autora koncentruje się także na zjawiskach filmowych do tej pory nieobecnych lub obecnych jedynie śladowo w polskiej literaturze filmoznawczej (J-horror, horror gore, pinku eiga, cyberpunk, filmy Kategorii III itp.). Książka Krzysztofa Gonerskiego to prawdziwa skarbnica wiedzy o azjatyckim kinie grozy. To książka dla fanów i dla osób profesjonalnie piszących o filmie. Dla zainteresowanych orientalną kulturą, jak też dla tych, których interesuje kultura jako taka. Dla tych, którzy lubią azjatyckie kino, jak też dla tych, którzy po prostu lubią kino.

„(…) czytając „Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy” można żałować jednego – że samemu jej się nie napisało.”  

Dr Piotr Kletowski, filmoznawca, specjalista od kina azjatyckiego

"Strach ma skośne oczy. Azjatyckie kino grozy" do nabycia od 14 lutego 2011 r. w sklepach empiku i księgarniach na terenie całego kraju.

Link do strony wydawnictwa
http://www.kwiatyorientu.com/ksiazki.html


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]