[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

27.05.2009: Program Avangardy - tylko do końca tygodnia!
Masz pomysł na niesamowitą prelekcję? Wiesz jak zrobić niesamowity konkurs, który uczestnicy będą wspominać przez najbliższych parę lat? A może po prostu chcesz się podzielić swoją pasją z innymi? Niezależnie od tego zostało Ci już tylko parę dni na zgłoszenie swojej atrakcji na Avangardę! Więc nie zwlekaj, otwórz formularz dostępny pod adresem http://ava.waw.pl/?a=program&b=form&graf=default i wpisz szczegóły swojego punktu programu. Przyjmowanie atrakcji kończymy o godzinie 12:00 31 maja! Nie spóźnij się!

27.05.2009: "Wrota do piekieł" zostały pokazane na specjanym nocnym pokazie na festiwalu filmowym w Cannes. Film zebrał bardzo pozytywne recenzje, w których często doceniany jest nie tylko strach wzudzany przez film Sama Raimi, ale także humor. Jak powiedział reżyser na festiwalu w Cannes:

"Bardzo podobnie widzę humor i horror. W wielu wypadkach założenia do sekwencji suspensu i strachu są bardzo podobne do założeń żartu. Humor na chwilę uwalnia nas od strachu, by potem wznieść go na jeszcze wyższy poziom. Wspierają się wzajemnie, by zapewnić publiczności najlepszą rozrywkę." 

Film "Wrota do piekieł" wejdzie do kin w całej Polsce już 10 lipca.

25.05.2009: Dziś premiera kolejnego komiksu pod Naszym patronatem. Tym razem jest to "Saga O Potworze Z Bagien" - tom 2. Już wkrótce na Naszej stronie recenzja.

25.05.2009: Nastąpiła zmiana premiery książki Joanne Harris  "Nasienie Zła" z 2 czerwca na 16 czerwca.

22.05.2009: Po wielu trudnościach związanych z funkcjonowaniem serwis Zombie Zone ponownie wraca na scenę. Na początek jako serwis w 90% informacyjny, który możecie znaleźć pod adresem: http://www.zombiezone.one.pl/aktualnosci.php

19.05.2009: Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nowymi recenzjami książek.

19.05.2009: Pokazał się pierwszy plakat do nowego horroru, oto on:

18.05.2009: AVANGARDA V - w przedpłacie taniej.
Ruszyły przedpłaty warszawskiego konwentu Avangarda V. Sprzedaż obywa się za pośrednictwem serwisu kumulator.pl i dotyczy PEŁNYCH akredytacji. Dlaczego warto skorzystać z przedpłaty? System kumulacyjny sprawia, że im więcej zainteresowanych, tym niższa cena. Pełna akredytacja w cenie 3-dniowej? Tak - dzięki kumulator.pl. Oprócz tego płacący wcześniej mają zagwarantowane specjalne bonusy oraz przyspieszony wstęp na konwent. Nie lubisz kolejek? Poświęć kilka minut teraz i oszczędź sobie i innym kolejkowej atrakcji później. Dokonaj przedpłaty - to naprawdę proste. Więcej informacji na stronie konwentu i stronie przedpłat.

18.05.2009: Film który budzi olbrzymie kontrowersje i skrajne emocje - Dzisiaj uroczysty pokaz „Antychrysta” na festiwalu filmowym w Cannes. Dzisiaj publiczność festiwalowa w Cannes spotka się z „Antychrystem” Larsa von Triera.
Już wczoraj odbyły się pokazy prasowe dla dziennikarzy; ze względu na olbrzymie zainteresowanie aż dwa, a i tak trzeba było czekać w ogromnej kolejce, żeby się dostać na salę.
O tym, że "Antychryst" Larsa Von Triera będzie jednym z najbardziej kontrowersyjnych filmów tegorocznego festiwalu, wiadomo było od samego początku. I tak też się stało, film wśród tych, którzy mieli już możliwość go zobaczyć budzi bardzo silne, często skrajne emocje.

18.05.2009: Zapowiedź ZABÓJCY CZAROWNIC - nowej książki Krzysztofa Kochańskiego
Zapraszamy do działu Zapowiedzi na stronie Runy: http://www.runa.pl/zapowiedzi/  gdzie pojawiła się informacja o nowej książce Krzysztofa Kochańskiego:
"'Zabójca czarownic' to wyprawa w świat przyszłości - tajemniczych planet i postapokaliptycznych światów, gdzie zaawansowana technologia miesza się z magią, a obcość wyznacza nowe granice człowieczeństwa..."
Książka ukaże się w księgarniach na początku czerwca 2009 r.

18.05.2009: Informujemy, że w sieci pojawił się trailer do „Miasta Kości”, Cassandry Clare [zobacz]. Informujemy również, że otrzymaliśmy patronat na t pozycję książkową.
FABUŁA: Piętnastoletnia Clary Frey jest w klubie Pandemonium świadkiem morderstwa popełnionego przez trzech nastolatków pokrytych tatuażami i walczących dziwną bronią. Clary czuje, że powinna zawiadomić policję, ale wie, że nikt jej nie uwierzy, gdyż ciało zamordowanego rozpłynęło się w powietrzu, a napastników nikt oprócz niej nie widzi. Są to Nocni Łowcy, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami. W ciągu następnych 24 godzin znika matka Clary, a ona sama o mało nie ginie z ręki demona. Pojawia się pytanie: czemu demony interesują się zwykłą dziewczyną i jej matką? I skąd u Clary dar widzenia?... Tajemnice się mnożą a czas nieubłaganie ucieka...
Miasto Kości opowiada o przygodach piętnastoletniej dziewczyny, Clary Frey, która, poszukując swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców – jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, Jace’a. Wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów zwanych Nefilim i odkrywa straszną tajemnicę... Uratowanie matki może bowiem zagrozić istnieniu całego świata.
„Miasto Kości” jest pierwszym tomem trylogii „Dary Anioła”. Druga część to „Miasto Popiołów”, a trzecia „Miasto Szkła”.

18.05.2009: Mamy kolejny patronat, tym razem są to "Twarze szatana" autorstwa Pana Kazimierza Kyrcza i Roberta Cichowlasa.
O KSIĄŻCE: Antologia opowiadań grozy mistrzów horroru Roberta Cichowlasa i Kazimierza Kyrcza Jr. to dwadzieścia dwie opowieści o lęku, ludzkich słabościach i demonach, które czyhają na duszę człowieka, by zaspokoić głód. Przerażające historie obnażające zło, czające się w mrocznych zakamarkach miast i umysłach skażonych szaleństwem...
Ponury kalejdoskop twarzy szatana, który pozostając w ukryciu, karmi się strachem i złem ukrytym w ludzkich sercach. Mieszanka stylów i tematów gwarantujących doskonałą rozrywkę i wiele mocnych wrażeń. Bądź gotów na przeżycie prawdziwej grozy!
Data premiery: pierwsza połowa czerwca 2009r.
Wydawca: Grasshopper sp.z o.o.

18.05.2009: 23 maja o godz. 18.00 gościem Empiku Manufaktura w Łodzi będzie Witold Jabłoński, autor cyklu historyczno-fantastycznego o alchemiku Witelonie Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer . Spotkanie jest organizowane z okazji trzeciej rocznicy Manufaktury połączone z promocją najnowszej książki Jabłońskiego Fryne hetera.

23.05.2009 (sobota) godz. 18.00, Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5

05.05.2009: Siergiej Łukjanienko to rzadki przykład pisarza uprawiającego fantastykę po prostu". W tej branży pisarze zwykle w czymś się specjalizują - jeden w opisywaniu historii alternatywnych, drugi w elfach, a trzeci w sieciach komputerowych. Łukjanienko porusza się po wszystkich gatunkach z niebywałą swobodą - zawsze przy tym traktując je nowatorsko, dodając zwykle jakiś oryginalny rosyjski akcent. – Wojciech Orliński Gazeta Wyborcza.

Labirynt odbić to 1. tom słynnej dylogii uhonorowanej w 1997 r. prestiżową nagrodą Bolszoj Zilant – przyznawaną przez jurorów corocznie na festiwalu Zilantcon w Kazaniu. Ukazuje się w sprzedaży 15 maja nakładem wydawnictwa Mag www.mag.com.pl

Koncepcja powieści opiera się na założeniu, że każdy może wejść do Głębi - wirtualnej rzeczywistości, ale samodzielnie wyjść jest już trudniej. Dlatego zwykli ludzie potrzebują swego rodzaju budzika, timera, którego zadaniem jest, po ustawieniu odpowiedniego czasu, wyprowadzenie takiego osobnika z sieci. Niektórym zdarza się zostać w sieci dłużej niż może wytrzymać organizm i wtedy potrzeba pomocy tzw. nurka, człowieka odpornego na sieć, mogącego wynurzać się na zawołanie. Leonid, główny bohater książki jest jednym z nich. Na dodatek na tyle dobrym, by dostać wyjątkowe zlecenie od tajemniczego mocodawcy oferującego w ramach wynagrodzenia legendarny Medal Bezkarności, zapewniający jego właścicielowi absolutną swobodę poruszania się po Głębi i robienia co mu się żywnie podoba. I tu zaczyna się właściwa jazda…

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ WYDAWNICTWO MAG

05.05.2009: Dzisiaj obchodzi urodziny Catherynne M. Valente ur. w Cinco de Mayo, 1979.05.05 w Seattle, poetka, powieściopisarka, artystka, laureatka Mythopoeic Award 2008 oraz nominacji do World Fantasy Award za serię Opowieści sieroty, która ukaże się nakładem wydawnictwa Mag 29 maja w serii Uczta Wyobraźni.

Jej poezję i opowiadania drukowano w: The Pedestal Magazine, Fantastic Metropolis, The Journal of Mythic Arts, Clarkesworld Magazine, Jabberwocky, Mythic Delirium, Lone Star Stories, Fantasy Magazine, Electric Velocipede, Cabinet des Fees, Interfictions, The Book of Voices, Salon Fantastique, The Minotaur in Pamplona, Paper Cities, Clockwork Phoenix, The Year's Best Fantasy and Horror #18 and #21.

Nagrodzona the Million Writers Award za opowiadania: Urchines, While Swimming. Jej wiersz The Seven Devils of Central California otrzymał the Rhysling Award w 2008 r. Jej poezja była nominowana do Pushcart Prize dziewięciokrotnie. Jej felietony krytyczne na temat żeńskich archetypów w dramatach greckich i rzymskich były przedrukowane w kilku wydaniach International Journal of the Humanities.

Jej pierwsze dzieło, Music of a Proto-Suicide, wydano zimą 2004r.. Pierwsza powieść, The Labyrinth, wydał Prime Books w 2004, a druga, Yume no Hon: The Book of Dreams, była wydana w lato 2005 r.. Trzecia powieść, The Grass-Cutting Sword, ukazała się w 2006 r.. Pod marką Aegis, Wydawnictwo Prime opublikowało również dwa tomy wierszy, Apocrypha i Oracles. Jej trzeci zbiór wierszy The Descent of Inanna, wydało wydawnictwo Papaveria Press w 2006.

Czwarty duży projekt, dylogia oryginalnych baśni, Opowieści sieroty , które ukaża się 29 maja nakładem wydawnictwa Mag były wydane w wydawnictwie Bantam Spectra na jesieni 2006. Tom 1 W ogrodzie nocy, otrzymał nagrodę James Tiptree Jr. Award za wprowadzenie seksualności i płci w fikcji literackiej, i był nominowany do World Fantasy Award. tom II, ukazał się na jesieni 2007 . Cała seria zdobyła nagrodę Mythopoeic Award w kategorii literatura dla dorosłych w 2008.

Następna powieść Valente pt.: Palimpsest ukazała się w 2009 r.. w tym roku ukaże się jeszcze antologia Ventriloquism.

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ WYDAWNICTWO MAG

04.05.2009: "Koszmaru z ulicy Wiązów" - powiększa się obsada filmu o kolejnego aktora, a jest nim Clancy Brown, który zagra Allana.

04.05.2009: Marcus Nispel zrealizuje film "The Last Voyage of Demeter". Scenariuszem zajął się Bragi Schut. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku.

03.05.2009: Powstanie kolejny psychologiczny horror pod tytułem "Cold Skin", którego reżyserią zajmie się między innymi David Slade.
FABUŁA:
Na zagubioną wysepkę w rejonie Antarktydy przybywa z roczną misją meteorolog - irlandzki bojownik, który pragnie uciec przed polityczną przeszłością. Jedynym jego towarzyszem ma być na wpół zdziczały, wrogo nastawiony latarnik. Nadchodzi noc i obaj mężczyźni muszą się jednak stać sprzymierzeńcami, jeśli chcą przeżyć. Z wody wyłaniają się bowiem wodne stwory, Citaucowie (to anagram od acuatic - wodny), przypuszczając okrutny atak. Rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Tymczasem do latarni przedostaje się przedstawicielka krwiożerczego plemienia, Aneris. Nienawiść, strach i namiętność splatają się ze sobą w scenerii zimnej, nagiej atlantyckiej wyspy. Zacierają się granice między barbarzyństwem a cywilizacją, tracą wyrazistość utarte pojęcia obcości i bliskości, rozumu i pasji. Na nowo trzeba określić cechy, które przesądzają o ludzkiej kondycji i zrewidować swój sposób postrzegania rzeczywistości. [merlin.pl]

03.05.2009: W końcu poznaliśmy opis fabuły "Piły VI", oto on:
Agent specjalny Strahyn nie żyje i detektyw Hoffman pozostał jako jedyny, niekwestionowany spadkobierca wizji Pana Zagadki. FBI jest jednak coraz bliżej schwytania Hoffmana, który zostaje zmuszony do rozpoczęcia nowej gry, a wielki plan Jigsawa w końcu ujrzy światło dzienne [opis fabuły pochodzi z filmweb.pl].

03.05.2009: Zobacz Micheala Myersa w całej okazałości:


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]