[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

25.05.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

 

25.05.2011: Już w połowie czerwca pojawi się nowa książka duetu Dawid Kain, Kazimierz Kyrcz Jr "Chory, chorszy, trup"

Trzeci z kolei zbiór opowiadań zgranego duetu autorskiego Kain & Kyrcz nie zawiedzie czytelników, którzy już znają twórczość obu pisarzy, a miło zaskoczy tych, dla których będzie to pierwsze spotkanie z autorami. Motywem przewodnim tego tomiku są skomplikowane        i nieprzewidywalne meandry ludzkiej psychiki. Autorzy przekraczają granice świata rozsądku i wkraczają w krainę, gdzie motywy działania, cele i ocena rzeczywistości mogą przybrać całkiem nieoczekiwany kształt. W ich prozie wyobraźnia cieszy się pełną swobodą, groza miesza się z groteską, obłędem i...iście brytyjskim poczuciem humoru. Wysmakowana lektura dla amatorów horroru i absurdu w jednym.

17.05.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, gdzie dodaliśmy nowe recenzje.

 

09.05.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, gdzie dodaliśmy nowe recenzje.

 

04.05.2011: Zobacz oficjalny zwiastun do trzeciej części [REC].

 

04.05.2011: Zobacz program III Lubelskich Spotkań z Komiksem, które odbędą się w najbliższy weekend w Lublinie w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka".

SOBOTA 7 maja 2011 r., godz. 10:00 – 18:00

10.00 – 10.45 „Szopen w kadrze” - dyskusja: Ewelina Stanios, Jakub Koisz i Jakub Syty
10.45 – 11.30 „Konstrukcja rzeczywistości” - spotkanie z Jakubem Kiyucem
11.30 – 14:30 „Pisz i rysuj komiksy" - warsztaty: Dominik Szcześniak, Maciej Pałka
14.30 – 15.15 „Zawód: tłumacz” - spotkanie z Robertem Lipskim
15.15 – 16.00 „Objet petit a superbohaterów, czyli Lacan czyta komiksy
Marvela” - prelekcja: Mateusz R. Orzech
16.00 – 16.45 „Czytanie rysunkowych mordek, czyli wykorzystanie komiksu na lekcjach o komunikacji i emocjach” - prelekcja: Jakub Koisz
16.45 – 18.00 „Komiksowe pokazywanki” - konkurs z nagrodami
1) Jak media kreują rzeczywistość? Czy sztuka ma swoje granice? Przewodnim tematem dyskusji jest medialny wizerunek Fryderyka Szopena w kontekście publikacji antologii komiksowej „Chopin New Romantic”.
2) Autor komiksu „Czarna Materia prezentuje: Konstrukt”, Jakub Kijuc opowiada o pracy nad autorską serią, która nie tylko ma przypomnieć czytelnikom czasy wydawnictwa TM-Semic, ale przede wszystkim zaproponować wspólne odkrywanie tajemnic odmiennej rzeczywistości.
3) Opowiadanie historii za pomocą obrazu i słowa rządzi się swoimi prawami. Komiksowe warsztaty adresowane są do wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich twórczych sił pod okiem doświadczonych autorów.
4) Współpracujący od lat z różnymi wydawnictwami, Robert Lipski wprowadza w meandry tłumaczenia komiksów, a przy okazji opowiada o swojej pasji związanej z historiami obrazkowymi – szczególnie opowieściami grozy.
5) Czy supebohaterowie Marvela mogą wyjaśnić główne pojęcia psychoanalizy lacanowskiej? Gdzie Spider-Man upatruje swojej rozkoszy? Jak Imię Ojca ujawniło swoją nieskuteczność w działaniach Kapitana Ameryki? Czy Punisher wie, gdzie znajduje się jego objet petit a? Podczas prelekcji herosi będą czytać Lacana, a Lacan będzie czytał komiksy o herosach.
6) Codziennie otaczają nas twarze, codziennie widzimy gesty, codziennie musimy domyślać się komunikatów tylko dzięki kontekstom... Szkoła kładzie nacisk na budowanie kompetencji komunikacyjnej młodzieży, a popkultura coraz częściej porusza tematy zarezerwowane dla badań behawiorystycznych. Gdzie w tym wszystkim miejsce komiksu? Czy odpowiednio dobrane obrazki połączone ze słowem mogą pomóc w porozumiewaniu się?
7) W tej zabawie nie trzeba błysnąć szeroką wiedzą na temat komiksów. Ważne jest, żeby umiejętnie komunikować się z partnerem - bez słów, jedynie gestami, przedstawić wylosowane hasło w taki sposób, żeby zostało ono odgadnięte.

NIEDZIELA 8 maja 2011 r., godz. 11.00 – 15.00

11.00 – 13.00 „Strange days – historie Malcolma” - konkurs z nagrodami: Magda Filip
13.00 – 13.45 „Komiks o tematyce wojennej – czy historia potrzebuje komiksu czy komiks historii”? - prelekcja: Marcin Opiłowski
13.45 – 15.00 „Witamy w kulturze przenikania i konwergencji, czyli filmowego Marvela zabawy z herosami” - prelekcja i dyskusja: Marcin Andrys i Jakub Koisz
1. Malcolm to dziwny człowiek… a jego historie są jeszcze dziwniejsze. Zapraszam na konkurs plastyczno - tekściarski wszystkich, którzy lubują się w czytaniu komiksów, niekoniecznie mają zdolności plastyczne, ale chcieliby stworzyć dzieło stulecia! Trzeba się będzie nieźle nagimnastykować intelektualnie i manualnie (papier, kredki, nożyczki itp.) Startować można samodzielnie, w tandemie lub tercecie. Powodzenia.
2. Czy komiks sprawdza się jako medium służące przybliżaniu historii (w tym wojny, konfliktów zbrojnych)? Czy komiksy historyczne stanowią atrakcyjną formę dialogu autorów z odbiorcami?
3. Red Skull posiadał wielki plan, podobnie jak Dr. Doom czy Magneto. Co zrodziło się w głowach włodarzy „Domu Pomysłów”? Czy widzowie mogą spać spokojnie czy powinni martwić się o mocarstwowe plany Marvel Studios. Bohaterami niezmiernie łatwo żonglować, jednakże zapożyczenia i gościnne występy herosów na dłuższą metę mogą okazać się zgubne. Chyba, że.......

PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA IMPREZY BĘDZIE DOSTĘPNA GIEŁDA KOMIKSOWA.

03.05.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

   

03.05.2011: Są kłamcy, są przeklęci kłamcy... no i są politycy. Nadchodzi Kandydat z piekła!

Stany Zjednoczone potrzebują prezydenta odważnego, nie lękającego się podejmować najtrudniejszych decyzji. Hunter Peale nie wybija się spośród innych kandydatów na głowę państwa i ma mniej niż przeciętne szanse na wygraną w wyborach. Do czasu…

W jednej chwili kampania Peale’a nabiera nieprawdopodobnego tempa. Podczas jego przemówień gromadzą się ogromne tłumy. Ludzie łkają i padają na kolana, nie dowierzając własnym oczom, gdy Peale ukazuje im taką Amerykę, o jakiej zawsze marzyli. Mnożą się głosy poparcia i wkrótce jest już jasne, kto zostanie prezydentem największego mocarstwa na świecie.

Jack Russo, facet odpowiedzialny za kampanię Huntera Peale’a, odkrywa przerażającą przyczynę sukcesu swego pracodawcy. Wraz z piękną i charakterną Jennifer usiłują nie dopuścić do zagłady całego świata.

Peale bowiem podpisał pakt z diabłem.

ODDAJ GŁOS NA KANDYDATA Z PIEKŁA!

W specjalnie napisanym do wydania wstępie klasyk horroru ujawnia, skąd wziął się pomysł napisania Kandydata... i nie tylko.

Kandydat z piekła o Wasz wybór (spośród innych pozycji na półkach księgarskich) walczyć będzie od połowy maja!

03.05.2011: Na stronie III Lubelskich Spotkań komiksowych można przeczytać komiks składający się z siedmiu pasków umieszczonych w zakładkach strony. Autorem plakatu umieszczonego wewnątrz paksów komiksowych jest Mikołaj Ratka. Komiks jest autorstwa Jakuba Kiyuca i nawiązuje do historii zawartych na kartach Konstruktu.

03.05.2011: Wydawnictwo REBEL.pl ogłosiło na swojej stronie premierę drugiej edycji K2 już w maju.

„Gra K2 była wydawniczym debiutem REBELa. To pierwsza pozycja, która została w całości przez nas przygotowana i wydana.” – czytamy na stronie wydawcy – „K2, autorstwa Adama Kałuży, stało się hitem jakiego się nie spodziewaliśmy. Cały nakład 2000 egzemplarzy rozszedł się w przeciągu 2 miesięcy.”. Nowa edycja poza polskim, ukaże się również w językach: angielskim, francuskim, holenderskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.

Już za kilkanaście dni w sprzedaży pojawi się druga edycja. Możemy już teraz przeczytać o wprowadzonych w niej zmianach, jak również o planowanych dodatkach. Więcej informacji na stronie wydawnictwa:

http://wydawnictwo.rebel.pl/


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]