[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

29.03.2010: Niebawem mają rozpocząć się zdjęcia do kontynuacji "Udręczonych". Film ma nosić tytuł "The Haunting in Georgia".

FABUŁA: Bohaterami "The Haunting in Georgia" będzie rodzina, która przeprowadza się do XIX-wiecznego domostwa, byłej plantacji na Południu Stanów Zjednoczonych. Wkrótce rodzice z niepokojem zaczynają obserwować zachowanie córki, która widzi tajemniczych obcych, niewidocznych dla pozostałych... niewidocznych tylko do czasu [OPIS FABUŁY POCHODZI Z FILMWEB.PL].

29.03.2010: "Paranormal Activity 2" ma nowego reżysera, którym został Tod Williams. Do tej pory fabuła filmu nie jest znana.

29.03.2010: W sieci pojawił się zwiastun do polskiej parodii amerykańskich horrorów - "Piotrek Trzynastego". Oto on:

 

26.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje. Oto one:


26.03.2010: Zombiaki2 grzecznie się drukują, i choć nie ukażą się w marcu (jak zapowiadaliśmy), a na początku kwietnia (przesunęła się wiosna, przesunęły się i Zombiaki!) - czas najwyższy zaprezentować Wam instrukcję do gry. Plik w formacie PDF umieściliśmy na stronie Zombiaków2.

26.03.2010: Wydawnictwo Videograf II przygotowuje wydanie kilkuczęściowej serii *J.R.Ward* - "/*Bractwo Czarnego Sztyletu"*/. Poszczególne tomy serii regularnie pojawiają się na czołowych miejscach amerykańskich i europejskich list bestsellerów. J.R. Ward zdobyła kilka nagród
literackich, a prawa do przekładu jej powieści zakupiło 17 krajów. Pierwszy tom cyklu - "/*Mroczny kochanek*/" - ukaże się w Polsce na początku maja 2010 r.

26.03.2010: Zobacz spoty TV do "Koszmaru z ulicy Wiązów", które były wyświetlane na MTV.
 

26.03.2010: Kolejna książka Stefana Dardy - autora wysoko ocenianej przez krytyków i czytelników powieści grozy „Dom na wyrębach”. Książka została nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla oraz do Nagrody Sfinks 2008. Zdobyła również tytuł Najlepszej Książki na Lato w plebiscycie portalu literackiego Granice.

Bohaterem dwuczęściowej powieści „Czarny wygon” jest Witold Uchmann, doświadczony dziennikarz po pięćdziesiątce, który od jakiegoś czasu zajmuje się w ogólnopolskim czasopiśmie opisywaniem zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia, po awanturze z szefem postanawia złożyć wypowiedzenie. W ostatniej chwili jego decyzję zmienia e-mail otrzymany na redakcyjny adres. Młody mężczyzna informuje Uchmanna, że na Roztoczu, niedaleko Zwierzyńca, jest przeklęte miejsce, o którego istnieniu nie wie nikt poza tajemniczym nadawcą wiadomości. Dziennikarz, pomimo ostrzeżenia, które przekazuje mu najbliższy przyjaciel, decyduje się na spotkanie z informatorem. Dociera do wioski, która już od pierwszych chwil sprawia dziwne wrażenie. Spotkania z kolejnymi osobami i otrzymany od tajemniczego mężczyzny zeszyt przekonują go, że warto bliżej przyjrzeć się sprawie.
Czy wszystko okaże się wyłącznie rojeniami chorego umysłu młodego człowieka, czy może w historii opisanej w brulionie jest część prawdy i rzeczywistość skryta pod sielsko brzmiącą nazwą "Słoneczna Dolina" okaże się naprawdę przerażająca? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie nie będzie proste, jednak Uchmann podejmuje się tego zadania. W pewnym momencie uświadamia sobie, że wiele by dał za to, aby jego nowy znajomy był po prostu wariatem...

INFORMACJA PRASOWA Videograf II

26.03.2010: Ukazało się Miasto Szkła

Już w kwietniu tysiące miłośniczek serii Dary Anioła będzie szturmować księgarnie w całej Polsce. 24 marca ukazuje się trzeci tom serii zatytułowany Miasto Szkła amerykańskiej pisarki Cassandry Clare. Cassandra Clare napisała trylogię o przygodach piętnastolatki, Clary Fray, która z wampirem Simonem i aniołem Jacem walczy z demonami pod ulicami Nowego Jorku. Trylogia Dary Anioła stała się najpopularniejszą serią gatunku literackiego tzw. paranormal romance obok serii Stephanie Meyer i bije rekordy popularności . Jednak w porównaniu z romansem Meyer, Cassandra do powieści wprowadziła również anioły i gotycki klimat walki z demonami. Co więcej mamy do czynienia z tajemnicą rodzinną i zakazaną miłością.

INFORMACJA PRASOWA

25.03.2010: Zapraszamy na premierę książki Roberta Lipskiego "Pentagram Ognia", na którą otrzymaliśmy patronat.

TYTUŁ: Pentagram Ognia
AUTOR: Robert Lipski
DATA PREMIERY: 25.03.2010
WYDAWCA: Fantasmagoricon

FABUŁA: Nowy York nawiedza fala tajemniczych morderstw. Przerażające przepowiednie zapowiadają straszliwą masakrę.

Na drodze Człowieka w Czerni stają rozbity życiowo właściciel hotelu, policjant z przeszłością oraz zagadkowy jasnowidz. Tylko oni mogą zapobiec nadciągającej zagładzie! Stawką jest los ludzkości...

25.03.2010: Zapraszamy do obejrzenia "Za Kulisami: Royce" z filmu "Predators".

 

25.03.2010: W sieci dostępny jest zwiastun do "The Shock Labyrinth", filmu zrealizowanego w technologii 3D.

 

25.03.2010: Od przedwczoraj w sieci dostępny jest plakat do "Zaćmienia".

25.03.2010: Kevin Seamus Fahey zamierza napisać scenariusz oparty na komiksie "Wild Game". Opowiada on o wilkołakach, które raz do roku urządzają sobie takie małe polowanie na ludzi, których nikt nie będzie szukać. Ponieżej kilka kadrów z komiksu.

24.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu GRY, gdzie dodaliśmy recenzje kultowej niekolekcjonerskiej gry karcianej. W następnym tygodniu zapraszamy do zapoznania sie z kolejną odsłoną gry, a mianowicie "Munchkin 1,5".

24.03.2010: Dzisiaj kolejna premiera książki pod naszym patronatem. Zapraszamy!!!

TYTUŁ: Grobowa Cisza
AUTOR: Arnaldur Indridason
DATA PREMIERY: 24.03.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Grobowa cisza to kolejny tom z cyklu o islandzkim policjancie Erlendurze Sveinssonie z Reykjaviku.
Akcja rozpoczyna się w domu na przedmieściu, gdy student medycyny odbiera swojego brata z urodzin. Oczekując na zakończenie imprezy, obserwuje malucha, który bawi się dziwnym białym przedmiotem. to... kawałek ludzkiej kości, przyniesiony przez solenizanta z pobliskiej budowy. Okazuje się, że w wykopie znajduje się reszta szkieletu, a na miejsce
... [zobacz więcej]

23.03.2010: Ruszają nowe konkursy, w których możecie wygrać wiele ciekawych nagród.

 

22.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nowe recenzje. Oto one:

   

22.03.2010: Eric Christian Olsen, Dennis Storhøi, Trond Espen Seim, Jørgen Langhelle, Stig Henrik Hoff, Jan Gunnar Røise, Kristofer Hivju i Jo Adrian Haavind dołączyli do obsady prequela horroru science-fiction "Coś".

22.03.2010: Według Monolith Films "Saga Zmierzch: Zaćmienie" ma wejść do kin w Polsce 30 czerwca, czyli tego samego dnia co w Stanach.

Na osłodę możecie zobaczyć krótki materiał z planu zdjęciowego.

 

22.03.2010: Okazuje się, że powstanie piąta część "Oszukać Przeznaczenie". Nie wiadomo czy film powstanie w technologii 3D.

22.03.2010: Warner Bros. chce przerobić "Bleach" na film kinowy. Czy uda się przerobić mangę na pełnometrażowy film? Przekonamy się już niedługo. Jest to historia pewnego chłopaka, który przejmuje moce Żniwiarza Dusz.

22.03.2010: Zobacz zwiastun do "Dead Cert", oto on:

 

22.03.2010: Aż pięć nagród Bodilprisen zdobył film Larsa von Triera "Antychryst". Są to najstarsze duńskie nagrody filmowe. Nagrody dostali również odtwórcy głównych ról, czyli Charlotte Gainsbourg i Willem Dafoe, a także operator Anthony Dod Mantle oraz Kristian Eidnes Andersen odpowiedzialny za dźwięk.

19.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, gdzie dodaliśmy nowe  recenzje. Oto one:


19.03.2010: Do druku trafiły Zombiaki2: Atak na Moskwę. Gra produkowana jest przez firmę Trefl, jakość wydania będzie więc stała na najwyższym poziomie, podobnie jak wydane przed dwoma laty Spadamy! Gratrafi do sprzedaży w najbliższych tygodniach. W najbliższy weekend będzie można zagrać w wersję przedprodukcyjną w Gliwicach, na zlocie miłośników gier planszowych.

17.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu książki, w którym znajduje się nowy fragment książki Roberta Lipskiego "Pentagram Ognia".

17.03.2010: Zombiaki 2: Atak na Moskwę niebawem trafią do sklepów. Jakie zmiany w stosunku do jedynki? Czym te gry się różnią? Czy znając jedynkę warto kupować dwójkę? Czy jeśli ktoś lubił jedynkę polubi dwójkę? A jeśli jedynka go nie rajcowała, czy dwójka może to odmienić?

Zombiaki2: Atak na Moskwę to sequel jedynki. To tak jak z Bad Boys i Bad Boys2. To samo tylko więcej wybuchów. Reguły gry nie zmieniły się w ani jednym elemencie – gdyby nie to, że postanowiliśmy przeedytować je i poprawić, moglibyśmy wrzucić do pudełka praktycznie ten sam wydruk.

Co się zmieniło?

Zmienił się wygląd kart. Najważniejsza to wrzucenie opisu działania karty na samą kartę – w jedynce opis działania kart jest w instrukcji i choć po dwóch, trzech partiach każdy już pamięta działanie, z początku jest to jednak irytujące, że trzeba grać z instrukcją w ręce. Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, by działanie karty było na niej podane – tak jak to jest w przypadku kolekcjonerskich gier karcianych.

Druga zmiana w wyglądzie kart to bardzo wyraźne zaznaczenie, które karty są kartami planszy (kładzione na stół), a które są zagrywane z ręki i po wprowadzeniu efektów działania natychmiast odrzucane z gry. Karty zagrywane z ręki mają wyraźną, białą obwódkę, która symbolizuje, że są szczególnym rodzajem kart.

Sama gra wciąż opowiada o desperackiej obronie ludzi przed armią zombich. Zombi napierają do przodu, ludzie się ostrzeliwują – zmiana w samym przebiegu gry jest o tyle wyraźna, że z talii ludzi wyleciała większość kart Strzał (było ich 12!), a w zamian pojawiły się karty planszy służące do obrony, takie jak rozpędzony tramwaj, kamaz, trabant, takich jak kable, czy zasieki. Z drugiej strony zmiana poszła w podobnym kierunku, w kierunku większej zabawy na stole, na planszy – część zombiaków nauczyła się skręcać, by móc omijać przeszkody. Gra więc – choć wciąż będąca prostym, sympatycznym fillerem – nabrała bardziej taktycznego charakteru, ludzie starają się blokować ruch na poszczególnych torach, a zombi próbują omijać przeszkody.

Dwójka zyskała fabularnie – poprzez nadanie wyraźnego settingu (Moskwy) o wiele łatwiej i ciekawiej tworzyło się karty. W talii znajdziecie takie pomysły jak: Karta zastępcza (aluzja do znanych z komuny opakowań zastępczych), Mamka, Kamaz, Trolejbus, KGB, Vodka, Molotow, Kasparow i inne trzymające rosyjski klimat.

Jesteśmy po wielu pokazach na konwentach. Jesteśmy spokojni. Praktycznie każdy kto odchodził od stołu pytał ile gra będzie kosztować i kiedy będzie można ją kupić. Nie mam wątpliwości, że Atak na Moskwę porwie za serca miłośników klimatycznych fillerów.

17.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu GRY, gdzie dodaliśmy nową recenzję.

16.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, gdzie dodaliśmy nowe recenzje.

   

16.03.2010: Dzisiaj premiera kolejnej książki pod naszym patronatem.

TYTUŁ: Nieśmiertelny
AUTOR: Gillian Shields
DATA PREMIERY: 16.03.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Miłość jak ze Zmierzchu, tajemnica jak ze Świata nocy, atmosfera jak z Wichrowych Wzgórz

Wrzosowiska wznoszą się surową falą brązów, zieleni i fioletów. Puste wzgórza smaga wiatr.

Stare mury pną się ku niebu, a rzędy okien wpatrują się w noc jak niewidzące oczy. To Wyldcliffe Abbey elitarna szkoła z internatem dla dziewcząt...Evie przyjeżdża tu jak na zesłanie. Wyobcowana i samotna sądzi, że spotkało ją największe nieszczęście gdyby nie tajemniczy Sebastian, chłopak jakby nie z tego czasu i świata. Na spotkania z nim Evie wymyka się niemal, co noc. Ale nawet jemu nie przyznaje się, że czasem na szkolnym korytarzu widzi dziewczynę zdumiewająco do niej podobną, lecz ubraną w staroświecką suknię. Nieznajoma chce jej coś powiedzieć, przed czymś ostrzec... Jakby znała jakiś sekret o Evie i o Sebastianie... Noc, mgła i posępne krajobrazy są tłem powieści brytyjskiej autorki Gillian Shields. Klimat gotyckiego romansu i powieści grozy, duchy i sekrety, ponadczasowa miłość i zazdrość, klątwa i odkupienie składają się na tę nastrojową opowieść stylową i wciągającą, z niezapomnianymi bohaterami.

15.03.2010: Nowe oblicze thrillera religijnego - premiera „Srebra” Stevena Savile’a

Książkę poleca m.in. Douglas Preston.
Od 15 marca w księgarniach.

Dwa tysiące lat temu trzydzieści srebrnych szekli z Tyru posłużyło do opłacenia najsłynniejszej zdrady w dziejach. Ze srebra, przetopionego przez wnuków Judasza Iskarioty, w mrocznym sercu fortecy sykariuszy – Masady, ukuto sztylet. Kiedy w 73 roku n.e. sykaryjscy zeloci popełnili zbiorowe samobójstwo, sztylet Iskarioty oraz prawda o jego poświęceniu zostały utracone.

W czasach współczesnych na Bliskim Wschodzie rodzi się religijna sekta, określająca samą siebie mianem Apostołów Judasza. Jej wpływy są zabójcze, a macki sięgają daleko. W trzynastu miastach Europy trzynastu ludzi poświęca życie w imię Judasza, głosząc obietnicę czterdziestu dni i czterdziestu nocy grozy. Stolice Europy paraliżuje strach – terroryści zapowiadają kolejne krwawe ataki.

Tropem terrorystów podąża tajemnicza grupa Ogmios...

15.03.2010: Zobacz fragment z nowego filmu "Predators".

 

15.03.2010: Fragment MOSTÓW WSZECHZIELENI

Zapraszamy do lektury prologu powieści Wawrzyńca Podrzuckiego "Mosty wszechzieleni": http://www.runa.pl/fragment/703-MOSTY-WSZECHZIELENI.html

Książka pojawi się w księgarniach już pojutrze, 17 marca br.

15.03.2010: Rzeszowski Konwent Gier i Fantastyki R-kon 2010 dobiegł końca i tym samym dziękujemy wszystkim za przybycie i za dobrą zabawę.

Już niedługo na stronie konwentu znajdziecie spis tekstowych relacji, foto- i videorelacji z konwentu. Będzie też ogłoszone R-konowe Biuro Rzeczy Znalezionych. Podzielić się wrażeniami z konwentu możecie na Facebook'u (http://www.facebook.com/event.php?eid=179145329420&index=1) na wielu forach lub pisząc na adres arathi.jakub@gmail.com.

12.03.2010: Zapraszamy na konwent, który rozpoczyna się właśnie dzisiaj.

TYTUŁ: R-KON 2010
RODZAJ:
Konwent
DATA: 12-14.03.2010
MIEJSCE: Rzeszów

INFO: Od początku nasz konwent zdobywał sobie coraz liczniejszych zwolenników, którzy znakomicie bawili się na R-konach. Większość z Was zapewne uczestniczyła chociaż w jednym i wie “z czym się R-kon je” ale dla tych, którzy nigdy nie byli a się wahają wygrzebaliśmy z czeluści internetu relacje, fotorelacje czy też blogowe wpisy dotyczące poprzednich edycji konwentu. Zajrzyjcie, poczytajcie i przekonajcie się, że warto do nas przyjechać i wspólnie dobrze bawić się przez trzy dni... [zobacz więcej]

12.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, do którego dodaliśmy nowe recenzje, oto one:


11.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu GRY, gdzie przygotowaliśmy recenzję nietypowej gry RPG.

11.03.2010: Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki "Srebro" Stevena Saville, na którą otrzymaliśmy patronat.

11.03.2010: W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia do "Nuclear Family", oto one:

11.03.2010: W środę zmarł aktor Corey Haim, znany z roli w "Straconych Chłopcach". Miał 38 lat.

11.03.2010: John Pogue jest poważnym kandydatem na stanowisko reżysera i scenarzysty przy produkcji "Quarantine 2". Film ma nie być już remakem [REC]2, tylko ma mieć osobną fabułę. Ponoć akcja filmu ma rozgrywac się teraz na lotnisku.

11.03.2010: Zapraszamy do zapoznania się z kolejną pozycją objętą naszym patronatem.

TYTUŁ: Zarażeni
AUTOR: Sarah Langan
DATA PREMIERY: 11.03.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Miasteczko Salem opanowane przez zombie w powieści nagrodzonej Bram Stoker Award 2007.

Sarah Langan to amerykańska twórczyni inteligentnych horrorów w najlepszej tradycji Stephena Kinga. Powieść Zarażeni zdobyła nagrodę Brama Stokera. Filmowaną obecnie najnowszą książkę Sarah Langan pt. Audreys Door recenzenci porównują do Dziecka Rosemary. Senne miasteczko Corpus Christi nie podzieliło losu pobliskiego Bedford zniszczonego katastrofą ekologiczną. Ale wszystko się zmienia, kiedy młoda nauczycielka zabiera dzieci na wycieczkę do Bedford. Tam, w odludnym lesie, pewien chłopiec uwalnia starożytną grozę przerażającą zarazę, która zmienia swoje ofiary w coś strasznego, głodnego... i nieludzkiego. Nadciąga długa ciemna noc. Zarażeni wychodzą na żer i nic nie powstrzyma zła, póki nie pochłonie ostatniej żywej duszy w Corpus Christi... i sięgnie dalej.

10.03.2010: Konkurs dla wilkołaków

Przy premierze drugiego tomu Wilczego dziedzictwa zamieściliśmy psychotest dla ludzi. Chcąc uniknąć posądzenia, że dyskryminujemy wilkołaki, dziś ogłaszamy konkurs tylko dla nich!

Jeśli jesteś wilkołakiem, musisz ukrywać swoją prawdziwą naturę przed otoczeniem i dokładać starań, aby wtopić się w tłum. Wiesz, że to samo robią wszystkie wilkołaki - kamuflują się przed ludźmi, ale, w konsekwencji, także przed innymi wilkołakami. W ludzkiej postaci, dysponując jedynie ułomnym (praktycznie bezużytecznym) ludzkim węchem, jeśli chcesz rozpoznać innego wilkołaka, skazany jesteś wyłącznie na obserwację i wnioskowanie. Jak dobry w tym jesteś? Rozwiąż nasz test i sam się przekonaj!

http://www.runa.pl/wilcze-dziedzictwo-test-dla-wilkolakow.html

Na odpowiedzi czekamy do 31 marca br. Wśród najlepszych znawców rozlosujemy 3 egzemplarze ostatniego tomu cyklu "Wilcze dziedzictwo" - "Wilcze dziedzictwo: ukryte cele" - pomocnego w pogłębianiu wiedzy o sekretach wilkołaczej społeczności.

10.03.2010: Kolejna premiera książki, na którą otrzymaliśmy patronat.

TYTUŁ: Podejrzenia pana Whichera. Morderstwo w domu na Road Hill.
AUTOR:
Kate Summerscale
DATA PREMIERY: 10.03.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: W nocy z 29 na 30 czerwca 1860 roku w rodzinie szanowanego podinspektora sieci fabryk, Samuela Kenta, dochodzi do okrutnej zbrodni - w bestialski sposób zostaje zamordowany jego trzyletni synek Saville. Z dochodzenia wynika, że mordercą był ktoś z domowników, śledztwo jednak utyka w miejscu. Gdy lokalni policjanci okazują się bezradni wobec zagadki, zostaje wezwany Jonathan Wicher, jeden z pierwszych... [zobacz więcej]

09.03.2010: Zapraszamy na premierę filmu DVD.

TYTUŁ: Krzesło Diabła
REŻYSER: Adam Mason
DATA PREMIERY: 09.03.2010
WYDAWCA: DreamFilms

FABUŁA: W poszukiwaniu dreszczu emocji i przygody, Nick ze swoją dziewczyną Sammy jadą do cieszącego się okrutną sławą, opuszczonego szpitala psychiatrycznego Blackwater. Przeszukując ponury budynek natrafiają na starożytne krzesło, które... więzi Sammy i wysysa z niej krew na oczach bezradnego Nicka. Oskarżony o zamordowanie dziewczyny, posądzony o utratę zmysłów Nick trafia na leczenie do kliniki psychiatrycznej Hildon, gdzie spędza cztery lata, a następnie zostaje oddany pod opiekę wybitnego, lecz ekscentrycznego psychiatry doktora Willarda. Ten, w ramach eksperymentu medycznego, zabiera pacjenta i trójkę swoich asystentów do Blackwater, gdzie mają sprawdzić, skąd wzięła się traumatyczna wizja Nicka, który najwyraźniej spycha winę za śmierć Sammy na wykreowanego przez własny umysł potwora. Na miejscu przekonują się, że nie był on tylko wytworem chorej wyobraźni pacjenta. Wszyscy wpadają w pułapkę diabelskiego krzesła - demona zła, który zamieni ich wyprawę w krwawą rzeź...

09.03.2010: Zapraszamy na premierę książek, które objęliśmy patronatem.

TYTUŁ: Pocałunek O Północy
AUTOR: Lara Adrian
DATA PREMIERY: 09.03.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Śmiertelniczka porwana w wir zakazanej miłości i uwikłana w wojnę wampirzych klanów w zmysłowym romansie z amerykańskich list bestsellerów.

Przed tysiącami lat tajemniczy wojownicy przybyli na Ziemię. Byli brutalni i bezlitośni, niszczyli całe narody i dali początek nowej rasie – rasie wampirów. Wampiry zamieszkały wśród ludzi, lecz coraz częściej buntują się przeciwko regule, która zabrania zabijać śmiertelników…Lucan Thorne poprzysiągł bronić ludzi nieświadomych istnienia wampirów. Gdy przedstawiciele jego rasy, którzy nie potrafią oprzeć się zewowi krwi, biorą na cel piękną Gabrielle, czuje, że po to, by ją ochronić, musi otworzyć przed nią bramy swego ciemnego królestwa…

TYTUŁ: Ugryziona
AUTOR:
Kelley Armstrong
DATA PREMIERY: 09.03.2010
WYDAWCA: Zysk i S-ka

FABUŁA: Szybko docieram na sam koniec, rozbieram się pospiesznie za barykadą z koszy na śmieci i chowam ciuchy pod starą gazetą. A potem rozpoczynam Przemianę. Moja skóra rozciąga się. Wrażenie się pogłębia i próbuję zablokować ból. Cóż za trywialne słowo, lepsze byłoby - agonia. Uczucia obdzierania żywcem ze skóry nie sposób nazwać „bolesnym”. Biorę głęboki wdech i skupiam się na Przemianie, osuwając się na ziemię, zanim zegnę się wpół i upadnę. (…) W końcu jest po wszystkim. Przemiana dokonana. (…) Jestem wilczycą, pięćdziesięciodziewięciokilogramową waderą o jasnej sierści. Jedyną ludzką cząstką, jaka pozostała, są moje oczy, błyszczące chłodną inteligencją i nienasyconą drapieżnością, która jest w stu procentach ludzka…

07.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

     

07.03.2010: Na przełomie 2010/2011 roku mają rozpocząć się zdjęcia do drugiej części "Zombieland". Film trafi do kin pod koniec 2011 roku. Scenariuszem zajmie się Paul Wernick i Rhett Reese, a reżyserią Ruben Fleischer.

07.03.2010: Scenarzysta Matthew Greenberg zajmie się kolejną pozycją z dzieł Stephena Kinga - "Smętarz Dla Zwierzaków". Nie wiadomo dokładnie kiedy ukarze się film.

07.03.2010: W sieci pojawił się zwiastun do nowego filmu George'a A. Romero "Survival of the Dead", oto on:

 

06.03.2010: Zmiana na stanowisku montażysty "Sagi Zmierzch". Arta Jonesa zastąpił Nancy Richardson. Film na dużym ekranie ma zawitać w czerwcu.

03.03.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje, oto one:


03.03.2010: Neil Gaiman przyjeżdża do Polski

Neil Gaiman, scenarzysta filmowy i teatralny, pisarz, scenarzysta komiksowy, autor m.in. bestsellerowej Koraliny, której ekranizacja jest nominowana do Oscara, tej wiosny przyjeżdża do Polski. 22 marca będzie gościem Wydawnictwa Mag. 22 marca spotka się z fanami w Warszawie, w Empiku Megastore Junior przy ul. Marszałkowskiej o godz. 17.00.

Jego wizyta towarzyszy promocji dwóch powieści: Chłopaki Anansiego oraz Odd i lodowi olbrzymi – mitologicznej opowieści dla młodych czytelników z ilustracjami Bretta Helquista.

03.03.2010: W sieci pojawił się zwiastun "After.Life", oto on:

 

03.03.2010: Zapraszamy do dzisiejszej premiery książki objętej naszym patronatem.

TYTUŁ:  Subtelny Nos Lilli Steinbeck
AUTOR: Heinrich Steinfest
DATA PREMIERY: 03.03.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Gdyby nie jej duży, złamany nos, Lilli Steinbeck z wiedeńskiej policji można by nazwać piękną. Za to na pewno można o niej powiedzieć, że ma… nosa do rozwiązywania najbardziej  skomplikowanych spraw, które dotyczą uprowadzeń. „Seria ateńska”, nad którą pracuje teraz, też nie należy do najprostszych. W tajemniczych okolicznościach zaginęło siedmiu Niemców; łączyło ich tylko to, że mieli jakiś związek ze stolicą Grecji. Gdy dochodzi do porwania niemieckiego ornitologa Georga Stranskiego, który wielokrotnie wykładał w Atenach, Lilli wyjeżdża do Grecji, by tam przeprowadzić śledztwo. Na miejscu zostanie wplątana w niebezpieczną grę, w której ludzie są pionkami, a stawką jest życie. Pozna niezniszczalnego detektywa Kallimachosa, odkryje rzekomo dawno wymarły gatunek ptaków, będzie musiała bronić się przed napaścią człowieka w stroju Batmana. Uważany w Austrii za największego humorystę wśród autorów kryminałów, Heinrich Steinfest napisał powieść absurdalną, ironiczną i pełną zaskakujących zwrotów akcji.

03.03.2010: Pogromczyni wampirów zaprasza na spotkania w marcu

Charlaine Harris autorka kultowej serii o życiu wampirów w spokojnym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych przyjeżdża do Polski w marcu. Podczas swojego pobytu spotka się z fanami w następujących miejscach:

4 marca czwartek Kraków
Od godziny 17.00 będzie podpisywać książki w EMPIK Megastore Rynek Główny 5 / Sienna 2,

5 marca piątek Warszawa
14.00-15.00 Wirtualny czat wideo na Wirtualnej Polsce
17.00-18.00 Spotkanie w EMPIK Megastore Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122 (dawne Domy Towarowe Centrum)

Przyjazd Charlaine Harris towarzyszy promocji najnowszej powieści Klub Martwych oraz wydaniu 1. sezonu serialu Czysta Krew na DVD.

02.03.2010: Zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Konatkowskim.

02.03.2010: Okładka PSALMODII

Serdecznie zapraszamy do działu Zapowiedzi na stronie Runy: http://www.runa.pl/zapowiedzi/ gdzie prezentujemy okładkę powieści Michała Krzwickiego "Psalmodia". Autorką ilustracji jest Magdalena Broniecka.

02.03.2010: E-book WILCZEGO DZIEDZICTWA: UKRYTYCH CELÓW oraz e-booki innych książek Runy

Z przyjemnością informujemy, że równocześnie z premierą papierowej wersji "Wilczego dziedzictwa: ukrytych celów" Magdy Parus w księgarni eClicto pojawił się e-book tej książki: http://www.eclicto.pl/1988,E-BOOKI_fantasy-science-fiction_Wilcze-dziedzictwo-Ukryte-cele.html


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]