[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

27.03.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

   

27.03.2011: Na polskim rynku pojawiły się kolejne pozycje objęte naszym patronatem, oto one:

TYTUŁ: Piła VII 3D
REŻYSER:
Kevin Greutert
WYDAWCA: Kino Świat - DVD

FABUŁA: Groza jeszcze nigdy nie była tak widowiskowa. Kultowa seria horrorów zyskuje nowy wymiar. Geniusz zbrodni Jigsaw powraca na ekrany kin w 3D.

Grupa ludzi, którzy przetrwali mordercze zabawy Jigsawa, szuka wsparcia u guru samopomocy, a przy okazji również niedoszłej ofiary geniusza zbrodni - Bobby’ego Dagena. Okazuje się, że skrywa on mroczne sekrety, których ujawnienie doprowadza do nowej fail terroru na niewyobrażalną skalę.

TYTUŁ: Czarny bursztyn
AUTOR:
Jayne Castle
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Światowy bestseller Jayne Ann Krentz w paranormalnym wydaniu, z serii rozpoczętej powieścią Po zmroku.

Romantyczne napięcie w niebezpiecznym świecie bursztynowych ruin emanujących potężną mocą.

Lyra Dore potrafi dostrajać energię bursztynu pozostawionego na Harmonii przez zagadkową cywilizację – i wykorzystywać ją do wzmacniania nadnaturalnych zdolności mieszkańców planety. Trzy miesiące temu natrafiła w podziemnej puszczy na ruiny z niezwykle rzadkiego, ametystowego bursztynu. Lecz mężczyzna, którego kochała, przywłaszczył sobie jej odkrycie, złamał karierę i serce…

22.03.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, gdzie dodaliśmy kolejne recenzje.

 

22.03.2011: Na polskim rynku dostępna jest już kolejna książka naszego autora Sebastiana Kossaka "Monster".

Ludzie to bestie.

Naturalistyczny „Moster” Sebastian Kossak łączy wątek kryminalny z prowokacyjnym, bezpardonowym przedstawieniem ludzkiej seksualności i brutalności. Czy ludzie to naprawdę potwory zdominowane przez chuć i żądze? Do czego można się posunąć, przekroczywszy granicę moralności? W mieście zaczynając ginąć młode kobiety, a porucznik Jarek Trzoss musi znaleźć nie tylko ich mordercę, ale też rozwikłać mroczną tajemnicę swojej rodziny. Prawdziwy horror zaczyna się tam, gdzie potworami stają się nie monstra z bajek, ale prawdziwi ludzie.

 „Monster” to elektryzująca lektura i wstrząsający ładunek emocji tylko dla dojrzałych czytelników.

 Bestia może kryć się w każdym.

22.03.2011: Zapraszamy na kolejną premierę książki, nad którą arenahorror.pl objęła patronat medialny.

TYTUŁ: Płomienny stos
AUTOR:
Cate Tiernan
DATA PREMIERY: 22.03.2011
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Autorka powieści Ukochany nieśmiertelny.

Ja jestem nią. 
Ona jest mną. 
Jesteśmy czarownicami. 
Dlaczego zostałyśmy rozdzielone? 
Dlaczego teraz się spotkałyśmy? 
I dlaczego obie kochamy tego jednego…
Thais: Nienawidzę Nowego Orleanu. Nienawidzę mojej nowej opiekunki, która pojawiła się znikąd, kiedy zginął mój tata. Nienawidzę całego mojego nowego życia i tego, że muszę zaczynać ostatnią klasę liceum w nowej szkole. Jakbym stała na krawędzi klifu i coś przerażającego miało mnie popchnąć w dół, w jakiś nieznany świat. Co tam znajdę? Siebie? A jeśli coś gorszego – prawdę o mojej przeszłości?
Clio: Dziś w szkole spotkałam drugą mnie. Mnie z innym imieniem, ale jednak mnie – z moimi czarnymi włosami, zielonymi oczami i identycznym znamieniem na policzku.
Jedna z tych historii o bliźniętach rozdzielonych po urodzeniu? O nie - prawda jest o wiele bardziej niesamowita, o wiele bardziej mroczna. A jej poszukiwanie połączy nas magią i krwią, i podzieli uczuciem do tego samego chłopaka… [czytaj więcej]

21.03.2011: Arenahorror.pl rozdaje zaproszenia na pokaz "Oczy Julii". Pokaz odbędzie się w kinie Luna 23 marca o 21.00 w Warszawie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się na maila: danielpodolak@arenahorror.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 22.03.2011 do godziny 11:00. Osoby, które zostaną wylosowane, zostaną powiadomieni tego samego dnia.

21.03.2011: Zajrzyj w głąb umysłu seryjnego mordercy. Niech nie zwiedzie Cię Syreni śpiew!

Najnowsza powieść Val McDermid przeprawi o dreszcz emocji najwytrwalszych miłośników thrillerów.

Tego lata odkrył, czego tak naprawdę chce. Stało się to w przerażającym muzeum kryminalistyki, bo rzeczy, które tam zobaczył go zainspirowały.

W Bradfield w Wielkiej Brytanii znaleziono ciała czterech mężczyzn. W śledztwo został zaangażowany psycholog kryminalny Tony Hill. Nawet dla doświadczonego profesjonalisty seria przerażających morderstw na tle seksualnym okazała się niepodobna do niczego, z czym zetknął się do tej pory. Ale stworzenie psychologicznego portretu psychopaty to zadanie w sam raz dla niego, zwłaszcza, że przeszłość Hilla może pomóc mu zrozumieć motywy mordercy. Z tego samego powodu jest on idealnym materiałem na kolejną ofiarę… Rozpoczyna się gra między łowcą a ściganym. Hill musi stanąć twarzą w twarz z własnymi demonami i złem tak strasznym, że może nie mieć wystarczająco dużo odwagi i siły, by je powstrzymać. Jak skończy się walka pomiędzy bezwzględnym psychopatą a psychologiem? Czy ktoś wyjdzie z tego starcia zwycięsko?

21.03.2011: Ambasada Szwajcarii i Wydawnictwo W.A.B. mają zaszczyt zaprosić na konferencję poświęconą Jacquesowi Chessexowi, autorowi wydanej przez Wydawnictwo W.A.B. książki „Wampir z Ropraz”.

 Spotkanie odbędzie się 21 marca o godzinie 11.30.

Zapraszamy: Sala Brudzińskiego, Pałac Kazimierzowski UW, Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa

21.03.2011: Ruszył konkurs poświęcony grze Dominiona Cornucopia

Link do facebooka - http://www.facebook.com/note.php?created&&note_id=169615856421887&id=367605644337#!/note.php?note_id=169615856421887

link do strony konkursu na Bard.pl -
http://www.bard.pl/DominionCornucopia-Wygraj.html

15.03.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy recenzję Baśni: Wilki.

KRÓTKO O RECENZJI: "Baśnie: wilki" to ósmy tom opowiadający o losach Baśniowców. Album składa się z zeszytów 48-51, niezmiennie tworzonych przez Billa Willinghama. W ósmy albumie powraca jedna z głównych postaci, która przewijała się co róż w poprzednich tomach.

 

15.03.2011: W konkursie zorganizowanym wraz z firmą a-x.pl wylosowaliśmy zwycięzcę - kacperilawia z Ilawy.

Gratulujemy i zapraszamy do następnego konkursu z firmą a-x.pl, który zaczynamy w następnym tygodniu. Do wygrania koszulka z katalogu a-x.pl.
 

15.03.2011: Dom Wydawniczy REBIS proponuje dzisiaj najnowszą powieść Grahama Mastertona Noc gargulców. To kontynuacja wydanego w 2009 roku Bazyliszka.
Książka będzie dostępna w księgarniach od 16 marca!

Po pokonaniu profesora Zaubera i zniszczeniu bazyliszka Nathan Underhill wszedł w posiadanie Czarnej księgi. Dzieło słynnego średniowiecznego alchemika zawiera istotne informacje, które pozwalają słynnemu kryptozoologowi kontynuować prace nad ożywianiem mitycznych stworzeń. Tym razem obiektem badań jest feniks. Profesor zamierza pozyskiwać od niego komórki macierzyste i wykorzystywać je do leczenia osób z ciężkimi poparzeniami. W dniu, kiedy udaje mu się osiągnąć spektakularny sukces, pojawia się syn zmarłego profesora Zaubera i proponuje mu współpracę. Profesor odmawia – nie chce mieć nic wspólnego z synem człowieka, który wyrządził jemu i jego rodzinie tyle krzywd. Tymczasem w Filadelfii w dziwnych okolicznościach zaczynają ginąć ludzie. Z tą mrożącą krew w żyłach tajemnicą musi się zmierzyć komisarz Jenna Pullet, która podejrzewa, że to właśnie profesor Underhill ma coś wspólnego z tajemniczymi zbrodniami...

14.03.2011: Na polskim rynku dostępny jest kolejny horror wydany przez Kino Świat.

TYTUŁ: Piąty wymiar
REŻYSER:
Kevin Greutert
DATA PREMIERY: 14.03.2011
WYDAWCA: Kino Świat - DVD

FABUŁA: Wyruszając wraz z grupą przyjaciół w rejs jachtem, piękna Jess (George) nie może wyzbyć się prześladującego ją poczucia zagrożenia. Złe przeczucia wkrótce się potwierdzają. Nagły sztorm zmusza załogę jachtu do wejścia na pokład tajemniczego statku pasażerskiego. Okręt wydaje się opustoszały, a wskazówki zegara pokładowego pozostają nieruchome. Wkrótce pechowi żeglarze przekonają się, że spokój panujący na statku to cisza przed burzą, zapowiadająca atak siły, która nie spocznie, póki nie wyeliminuje nieproszonych gości. Desperacko walcząca o przetrwanie Jess z przerażeniem odkrywa, że to ona posiada klucz do rozwiązania zagadki statku widmo. [zobacz więcej]

14.03.2011: O LAUR KOSMO GNOMA

… ludzie, którzy osiągnęli tak wiele, przestali już wystarczać, ich czas minął, ich możliwości twórcze zostały wyczerpane. Dalszy rozwój wymaga czegoś nowego… ( Clifford D. Simak )

Tytuł świadczy o jednym – na konkurs przyjmowane będą zarówno opowiadania typu fantasy, jak sf i grozy. Szukamy po prostu dobrych opowiadań. Nazwa konkursu i motto mówią jednak o czymś więcej.

- Kosmos jest czarodziejskim miejscem. Ludzie zaś są stworzeniami, którym nie wystarcza otaczająca ich rzeczywistość. Szczególnie pisarze fantastyki. Pragną wykroczyć poza otaczające ich ramy i robią to za pomocą swej wyobraźni. W różne strony i czasy.

Konkurs został zorganizowany przez Krzysztofa P Nowaka, patronuje mu zaś forum dyskusyjne Mythai. Nagrody będą książkowe. Zwycięskie opowiadanie zostanie opublikowane w powstającej właśnie antologii fantastyki z udziałem znanych w kraju pisarzy. Jeśli uznamy, że jest wiele opowiadań konkurencyjnych, wydamy także osobny tomik pokonkursowy. Utwory zbieramy do dnia 30 kwietnia. Prace przysyłać mogą zarówno amatorzy jak pisarze zrzeszeni. Nie ma także ograniczeń wiekowych.

Głównym jurorem będzie Luiza Dobrzyńska

Prosimy wysyłać opowiadania drogą elektroniczną na adres eviva66@gmail.com Utwory mają być opatrzone tylko nickiem. Nick, krótką notkę o sobie i dane kontaktowe prosimy wysłać na adres krzysztof@mythai.info, prosimy także o krótkie oświadczenie, że utwór jest dziełem oryginalnym i nigdzie nie publikowanym oraz, że autor zgadza  się na nieodpłatną publikację wybranych utworów.

O wynikach zawiadomimy drogą mailową, umieścimy je także na łamach zainteresowanych portali np. Mythai, Portal Pisarski, Qfant, startrek i na stronach organizatorów - http://outsidelando7.blog.onet.pl/  http://pawian.blox.pl/html

W przypadku dużego zainteresowania konkursem przewidujemy dalsze edycje.

10.03.2011: Zapraszamy na kolejną aktualizację działu KOMIKSY.

   

10.03.2011: Dzisiaj na polski rynek wchodzi nowa książka Jessica Bendinger "Siedem promieni".

TYTUŁ: Siedem promieni
AUTOR:
Jessica Bendinger
DATA PREMIERY: 10.03.2011
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Widzisz rzeczy, których nie widzi nikt inny.
Znasz ludzkie sekrety, lęki, pragnienia.
A twój pocałunek może zabić tego, kogo kochasz…

Jesteś kimś więcej, niż ci się wydaje…

To jedno zdanie z tajemniczego listu wywraca do góry nogami poukładany świat siedemnastoletniej Beth.

Wkrótce zaczyna doświadczać tajemniczych wizji i odkrywać prawdę, jakiej nie przeczuwała – o swojej przeszłości i o sobie samej. Tak niezwykłą, że Beth wątpi w swoje zdrowe zmysły. Ale jest przy niej Richie – i jego miłość daje jej siłę. Lecz tajemniczy dar którym jest naznaczona, może oznaczać, że będzie musiała wyrzec się tej miłości… [czytaj więcej]

08.03.2011: Od dzisiaj dostępne na polskim rynku są kolejne książki objęte naszym patronatem.

TYTUŁ: Widma minionych nocy
AUTOR: James Blaylock
DATA PREMIERY: 08.03.2011
WYDAWCA:
Prószyński i S-ka

FABUŁA: Są rzeczy silniejsze niż śmierć

W ciemności słychać szepty. Nocny wiatr niesie ze sobą płacz dziecka. Zniknięcie byłej żony i syna zapoczątkuje serię niezwykłych wydarzeń. Mężczyzna przekona się, że śmierć nie zawsze oznacza koniec. Istnieje siła, która potrafi przywracać zmarłych do życia.
To chęć zemsty.
Czekasz na happy end?
Zapomnij. To nie jest bajka, to horror.... [zobacz więcej]

TYTUŁ: Nieumarła i niezamężna
AUTOR:
Maryjanice Davidson
DATA PREMIERY: 08.03.2011
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Seks w wielkim mieście w wampirycznym wydaniu.

Po śmierci najgorsza jest świadomość, że spędzisz wieczność w tandetnych pantoflach. A twoje Blahniki i Jimmy Choo zagarnie wredna jędza…
Dzień, w którym umarłam, zaczął się kiepsko i z każdą chwilą stawał się coraz gorszy…
Jednego dnia wylecieć z pracy i wpaść pod samochód to doprawdy frustrujące. Ale nie to najbardziej przybija Betsy Taylor – byłą sekretarkę… i świeżo upieczoną wampirzycę. Jej największym problemem nie jest nowy stan ciała i ducha, ale fakt, że ma na nogach tanie, paskudne buty… [czytaj więcej]

05.03.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym możecie przeczytać nowe recenzje.

    

05.03.2011: Od 5 marca na stronie wydawnictwa Czarna Materia można pobrać plik pdf z pierwszą częścią komiksu CMP:Konstrukt#2,5. Komiks liczy 10 stron. Jego akcja jest umiejscowiona między wydarzeniami z komiksu CMP:Konstrukt#2 i CMP:Konstrukt#3. Pierwszą i drugą część papierowego Konstruktu można jeszcze dostać w niektórych sklepach sieci Empik oraz w sklepie wydawnictwa (wersja opatrzona pieczęcią i rysunkiem autora). Trzecia część komiksu zostanie wydana w marcu po zaprezentowaniu drugiej odsłony CMP:Konstrukt#2,5

01.03.2011: Zapraszamy do udziału w konkursach, które zorganizowaliśmy specjalnie dla naszych czytelników.

   
     

01.03.2011: Zapraszamy na aktualizację działu KSIĄŻKI.

     

01.03.2011: W styczniu zapowiedzieliśmy, że rok 2011 będzie w Portlau rokiem fanów. Konsekwentnie wprowadzamy ten pomysł w życie, Gwiezdny Pirat – pismo RPG od fanów dla fanów – ukazuje się regularnie i z numeru na numer staje się jeszcze ciekawszy, zaś od marca ruszamy z nową inicjatywą: Portal RPG.

Portal RPG to nasz pomysł na pomoc Mistrzom Gry i fanom RPG. Gdy odwiedzamy konwenty zawsze ludzie zadają nam olbrzymią masę pytań - pytań dotyczących prowadzenia sesji, pytań dotyczących planów wydawniczych, pytań w których proszą o opinie na temat jakiś innych gier. Codziennie też otrzymujemy maile od fanów RPG z różnymi sprawami i pytaniami.

Stąd nasza nowa inicjatywa w ramach roku fanów – Portal RPG. To co miesięczna audycja, w której będziemy odpowiadali na Wasze pytania. Macie jakąś sprawę, problem z graczem? Kłopot na sesji? Nie wiecie kiedy ukaże się RPO?

Wyślijcie mail na adres portal@wydawnictwoportal.pl w tytule maila napiszcie PORTAL RPG i czekajcie na odpowiedź. Raz w miesiącu, w trzeci tydzień miesiąca będziemy nagrywali i publikowali w internecie audycję, która cała będzie złożona z Waszych pytań i naszych porad i odpowiedzi.

Od fanów, dla fanów. Zróbmy tą audycję wspólnie – wy zadacie ciekawe pytania, my postaramy się ciekawie odpowiedzieć.

Pierwsza audycja ukaże się w marcu. 

Przysyłajcie pytania!


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]