[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

30.03.2013: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, zorganizowanym przez aliensgroup.pl oraz www.arenahorror.pl. Do wygrania figurka NIGHTMARE ON ELM STREET 2010 FREDDY.

29.03.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje, oto one:

 

26.03.2013: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, zorganizowanym przez Wydawnictwo Rebis oraz www.arenahorror.pl. Do wygrania książki "Najmroczniejsza Ciemność".

:: PYTANIE ::

1. Czy "Najmroczniejsza Ciemność" to druga część cyklu o Hammarby?

:: KRÓTKO O KSIĄŻCE ::

Na promie płynącym ze Szwecji do Finlandii zostaje uduszona szesnastolatka. Policjantka podczas joggingu w sztokholmskim parku zauważa w zaroślach wycieńczone niemowlę. Wkrótce natrafia też na zwłoki niezidentyfikowanej kobiety. W tym samym czasie w zamkniętym na klucz mieszkaniu budzi się trzyletnia dziewczynka i stwierdza, że jest całkiem sama. Posterunek w Hammarby otrzymuje kolejne niepokojące zgłoszenia. Komisarz Conny Sjöberg i jego zespół muszą działać szybko.

Carin Gerhardsen urodziła się w 1962 roku w Katrineholm i tam dorastała. Obecnie wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Sztokholmie. Jest matematykiem, pracowała jako konsultantka IT. W wolnym czasie lubi podróżować, rozwiązywać łamigłówki i grać w golfa. Przez krytyków jest uważana za poważną konkurentkę Lizy Marklund. REBIS opublikował jej debiutancką powieść Domek z piernika - pierwszą z serii o Hammarby... [więcej]

25.03.2013: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, zorganizowanym przez Wydawnictwo W.A.B. oraz www.arenahorror.pl. Do wygrania książki "Mózg Kennedy'ego".

:: PYTANIE ::

1. Czy Henning Manhell wydał powieść "Niespokojny Człowiek"?

:: KRÓTKO O KSIĄŻCE ::

Louise Cantor, archeolożka, przylatuje do Sztokholmu z wykopalisk w Grecji, aby wygłosić wykład na sesji naukowej. Przy okazji odwiedza swojego dorosłego syna, Henryka. Nie jest im jednak dane uściskać się i porozmawiać. Louise znajduje zwłoki chłopaka w jego mieszkaniu. Okoliczności świadczą o samobójstwie, ale matka nie wierzy w wyniki policyjnego śledztwa. Louise odszukuje swojego byłego męża, przebywającego od lat poza Szwecją, i razem zaczynają swoje dochodzenie... [więcej]

22.03.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nową recenzję, oto one:

BAIT: Tina i Josh niedawno się zaręczyli. Ich życie jest proste i bajeczne. Pewnego, słonecznego dnia, dochodzi do wypadku. Nieostrożność brata Tiny powoduje, że zostaje zaatakowany przez rekina. Josh wini siebie za zaistniałą sytuację, w końcu zginął jego najlepszy przyjaciel. Wielka miłość Tiny i Josh rozpada się. Dziewczyna wyjeżdża do Singapuru. Rok później, Josh... [zobacz więcej]

TASMANIAN DEVILS: Szóstka zapaleńców (Base Jumperów”) postanawia wybrać się w przygodę życia do zakazanej dla turystów strefy parku narodowego Tasmanii. Anderson wybiera najlepsze wzgórze na skok. Na wskutek nieszczęśliwego wypadku, Stone spada praktycznie bez spadochrony. Ląduje w jaskini, w grocie skalnej, pech chce, że jego niefortunny... [zobacz więcej]

22.03.2013: Henning Mankell debiutował jako pisarz czterdzieści lat temu. Najsłynniejszy protagonista, którego powołał do życia, to komisarz Kurt Wallander, bohater bestsellerowej serii kryminalnej. Tym razem proponujemy czytelnikom powieści Mankella sensacyjno-kryminalny Mózg Kennedy’ego, utwór dojrzały, mroczny, zaskakujący sugestywnym obrazem współczesności.

Oto najnowszy kryminał Henninga Mankella, laureata Europejskiej Nagrody Literatury Kryminalnej Ripper Award Mózg Kennedy’ego.

Premiera: 20 marca 2013 r.

Louise Cantor, archeolog, przylatuje do Sztokholmu z wykopalisk w Grecji, aby wygłosić wykład na sesji naukowej. Przy okazji odwiedza swojego dorosłego syna, Henryka. Nie będzie im jednak dane uściskać się i porozmawiać. Louise znajduje zwłoki chłopaka w jego mieszkaniu. Okoliczności świadczą o samobójstwie, ale matka nie jest przekonana do wyników policyjnego śledztwa.

ŹRÓDŁO: WYDAWNICTWO W.A.B.

22.03.2013: Do księgarń trafiła Apokalipsa według Pana Jana autorstwa Roberta Szmidta – to klasyka literatury postapokaliptycznej.

Niedaleka przyszłość. W pożodze nuklearnego piekła ginie znana nam cywilizacja. W świecie pełnym śmierci, gruzów, radiacji i chorób nieliczni ocaleni walczą o przeżycie, tworząc nowe społeczności. Jednym z nich jest niepodzielny władca wyludnionego i obróconego w zgliszcza Wolnego Miasta Wrocławia, charyzmatyczny Pan Jan, zwany także Burmistrzem. Jego twarde rządy dają nadzieję na przyszłość, a największą ambicją jest stworzenie nowej, rozciągającej się od morza do morza, Rzeczypospolitej. Dwa lata po Armagedonie zdesperowani, wyniszczeni chorobą popromienną i głodem mieszkańcy Wrocławia stają przed nie lada wyzwaniem. Z poniemieckich tajnych schronów ukrytych głęboko w masywie Ślęży wyłaniają się zwiadowcy, wysłannicy Bastionu...

Gdy pierwsi żołnierze stają u bram miasta, rozpoczyna się bezwzględna gra o przetrwanie, z której tylko jedna ze stron może wyjść zwycięsko. A za horyzontem czai się już znacznie bardziej przerażające zagrożenie. Kolejnej apokalipsie może zapobiec wyłącznie diaboliczny plan Pana Jana, lecz na drodze do jego realizacji znajduje się wiele śmiertelnych pułapek.

ŹRÓDŁO: WYDAWNICTWO REBIS

18.03.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nową recenzję, oto one:

NEW AVENGERS, THE (TOM 3): KŁAMSTWA I TAJEMNICE: „The New Avengers: Kłamstwa i Tajemnice” to trzeci tom wydany w Polsce, który składa się z pięciu oryginalnych zeszytów (11-15 numer) oraz ze wstępu do „GiantSizeSpider-Woman 1”. Początkowo fabuła przenosi nas do Osaki, gdzie dochodzi do spotkania na „szczycie”. Madame Hydra spotyka się z głową klanu Yashida, gdzie mają ustalić szczegóły pewnej współpracy. W między czasie apartament Avengersów w Osace zostaje zaatakowany przez ludzi Hydry. W pewnym momencie Hydra się wycofuje. Spider-Woman w pogoni za nimi dociera do twierdzy Yashidy. Okazuje się, że ma ona umowę z Madame Hydrą informowania jej o działaniach Avengersów... [zobacz więcej]

18.03.2013: Prószyński i S-ka gwarantuje dobrą lekturę albo zwraca pieniądze!

21 marca do księgarń trafi nowa książka szkockiej autorki kryminałów Val McDermid – „Trujący ogród”. Książka oznaczona będzie promocyjną nalepką „Gwarancja dobrej lektury albo zwrot pieniędzy”. Akcja wydawcy ma na celu pomóc czytelnikowi w wyborze książki, a jednocześnie zagwarantować pełne zadowolenie z decyzji o jej zakupie.

Jak pisze na swojej stronie internetowej wydawca, „Jeżeli z pewnych powodów wybrana przez nas książka nie spełni Państwa oczekiwań, gwarantujemy zwrot kosztów jej zakupu na określonych zasadach. Wystarczy przesłać do nas książkę oznaczoną specjalną naklejką, oryginalny dowód zakupu, podać przyczynę zwrotu oraz dane niezbędne do zwrotu kosztów zakupu. Jeżeli jednak książka spodoba się Państwu – a jesteśmy przekonani, że tak będzie – chętnie prześlemy Państwu inny – równie ciekawy – tytuł z naszej aktualnej oferty wydawniczej”! Szczegóły promocji można znaleźć na stronie www.proszynski.pl

Pierwszym tytułem, który został wyselekcjonowany i oznaczony specjalną naklejką jest „Trujący ogród”, nowy kryminał szkockiej pisarki Val McDermid. Jej powieści przetłumaczono na kilkadziesiąt języków i sprzedano w milionach egzemplarzy. Val McDermid jest laureatką licznych międzynarodowych nagród, między innymi CWA Gold Dagger za najlepszą powieść kryminalną roku i LA Times Book of the Year. „Trujący ogród” to piąta po „Syrenim śpiewie”, „Krwawej bliźnie”, „Ostatnim kuszeniu” i „Żądzy krwi” część cyklu z Tonym Hillem i Carol Jordan.

Akcja „Trującego ogrodu” rozpoczyna się kiedy umiera Robbie Bishop, genialny rozgrywający drużyny futbolowej Bradfield Victoria. Kiedy okazuje się, że został otruty rzadką toksyną, wybitny profiler Tony Hill i nadinspektor Carol Jordan stają przed poważnym zadaniem odnalezienia zabójcy działającego z ukrycia. Sprawę komplikuje zamach bombowy na stadionie Victorii, w którego wyniku zniszczona zostaje cała trybuna dla VIP-ów. Ginie kilkadziesiąt osób. Ale to nie koniec morderstw. Czy te zbrodnie się łączą, czy atak terrorystyczny jest tylko zbiegiem okoliczności? Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie utrudnia detektywom jednostka antyterrorystyczna, która podważa prawo policji do rozwikłania tej sprawy. Powieść „Trujący ogród” ukaże się 21 marca.

ŹRÓDŁO: WYDAWNICTWO PRÓSZYŃSKI I S-KA

12.03.2013: Montaż zdjęć zakończony! Pozostała jeszcze kwestia udźwiękowienia filmu i już będzie można oczekiwać na premierę.

Do ekipy "REPORTAŻU" dołączył Piotrek Kusal, twórca muzyki prosto z Kielc, tworzący pod pseudonimem 'Latona'. Piotrek skomponował dźwięki pod komiksową czołówkę autorstwa Darka Grzebuły - jednego z aktorów.

Przypominam, że głównym kompozytorem muzyki do filmu "Reportaż" jest Mariusz Rokosz" - muzyk zespołu DEADLINER.

ŹRÓDŁO: INFORMACJA PRASOWA GRINDHOUSE VIDEO

12.03.2013: Rusza przedsprzedaż jakiej w polskim świecie gier planszowych jeszcze nie było, przedsprzedaż, do której szykowaliśmy się od wielu tygodni, przedsprzedaż, która – mamy nadzieję – spełni Wasze oczekiwania. Wejdźcie na stronę przedsprzedaży Zombiaków i zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

[STRONA PRZEDSPRZEDAŻY]

11.03.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym dodaliśmy nowe recenzje, oto one:

ABRAHAM LINCOLN: VAMPIRE HUNTER: "Abraham Lincoln: Łowca Wampirów" to dobrej klasy film grozy oraz akcji. Wykorzystana postać jednego z bardziej znanych prezydentów USA nie sprawiła, że film stał się przez niego jakiś lepszy. Pomysł świetny, jednak nie wiem, czy nie ucierpiało jego dobre imię. Fabuła jest prosta jak cep. W dzieciństwie młody Abraham... [zobacz więcej]

APPARITION, THE: Kelly i jej chłopak Ben, postanawiają razem zamieszkać w domu rodziców dziewczyny. Chcą rozpocząć nowe życie, pełne miłości i szczęścia. Pewnego dnia, budzi ich przeciąg w domu, mimo, że Kelly zamknęła wszystkie drzwi i uzbroiła alarm, dziwnym trafem są pootwierane. Następnego dnia bojąc się o swój dobytek montują kamery, które... [zobacz więcej]

11.03.2013: Zapraszamy do udziału w nowym konkursie. Do wygrania egzemplarze "Ghost Man".

11.03.2013: Ghostman zwiastuje pojawienie się nowej gwiazdy thrillera - Rogera Hobbsa. Aby się przekonać, czy to prawda, zapraszam do lektury. 6 marca książka dostępna w księgarniach i w wersji e-book.

ŹRÓDŁO: WYDAWNICTWO REBIS

11.03.2013: Właśnie trafiła do księgarń powieść Carin Gerhardsen Najmroczniejsza ciemność. To kolejna książka z serii o Hammarby i o komisarz Conny Sjoberg w roli głównej.

Najmroczniejsza ciemność była numerem 1 na liście najlepiej sprzedających się e-booków sieci Barnes&Noble w USA. Jednego dnia pobrano ją 17.000 razy!

Na promie płynącym ze Szwecji do Finlandii zostaje uduszona szesnastolatka. Policjantka podczas joggingu w sztokholmskim parku zauważa w zaroślach wycieńczone niemowlę. Wkrótce natrafia też na zwłoki niezidentyfikowanej kobiety. W tym samym czasie w zamkniętym na klucz mieszkaniu budzi się trzyletnia dziewczynka i stwierdza, że jest całkiem sama. Posterunek w Hammarby otrzymuje kolejne niepokojące zgłoszenia. Komisarz Conny Sjöberg i jego zespół muszą działać szybko.

Carin Gerhardsen urodziła się w 1962 roku w Katrineholm i tam dorastała. Obecnie wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Sztokholmie. Jest matematykiem, pracowała jako konsultantka IT. W wolnym czasie lubi podróżować, rozwiązywać łamigłówki i grać w golfa. Przez krytyków jest uważana za poważną konkurentkę Lizy Marklund. REBIS opublikował jej debiutancką powieść Domek z piernika - pierwszą z serii o Hammarby.

04.03.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nową recenzję.

MARVEL 1602: CZWÓRKA Z "FANTASTICKA": „Marvel 1602: Fantastick Four” to krótka miniseria, która w Polsce wyszła w jednym egzemplarzu zbiorczym. Tom zawiera pięć zeszytów, które są kontynuacją „1602” Neila Gaimana. Najprościej rzecz ujmując, fabuła opowiada o Czwórce z „Fantasticka”, której przyjdzie się zmierzyć z ich najgroźniejszym wrogiem – Doomem. Walka nie będzie łatwa, jedno potknięcie wiąże się z przegraną bitwą. Losy wojowników zaprowadzą czytelnika na kraniec Ziemi. Kto zwycięży? Przekonacie się czytając „Marvel 1602: Fantastick Four”… [zobacz więcej]

04.03.2013: Zombiaki: edycja jubileuszowa

A zatem zaczęło się. Miasto jest atakowane przez hordy zombich. Zajmują kolejne dzielnice i kwartały ulic. Porywają ludzi, zarażają ich i ogarniają władzą kolejne części miasta. Pozostało ostatnie pięć przecznic nim fala potworów dotrze do ostatniej barykady ludzi. Tu rozstrzygnie się przyszłość ludzi…

Zombi nadciągają. Ludzie odpowiadają strzałami z pistoletów, miotaczy ognia, beczek z płonącym olejem… Zombi idą… W każdej turze kolejny krok… Idą, nie zważając na działania ludzi, idą krocząc po poległych towarzyszach. Idą… Ludzie bronią się, wypuszczają samochód-pułapkę, zrzucają linie wysokiego napięcie, strzelają seriami z karabinów maszynowego… Zombi idą…

Czy Zombi dotrą na barykady przed Świtem, czy też ludzie zdołają ich zatrzymać z dala aż do wschodu słońca…

Zombiaki to taktyczna gra karciana dla dwóch graczy, o prostych regułach, zapewniająca dynamiczną, ciekawą rozgrywkę. Jeden z graczy wciela się w role zombich – jego celem jest przedostać się przez pięć kolejnych przecznic i przełamać barykady ludzi. Przeciwnik dowodzi ludźmi – jego celem jest zatrzymać zombich tak długo, aż nadejdzie świt – ostatnia karta w talii zombich…

Wydanie jubileuszowe

W roku 2013 mija 10 lat od premiery gry Zombiaki. Z tej okazji wydawnictwo Portal przygotowało specjalne, jubileuszowe wydanie gry. Gracze znajdą w nim:
•             16 nowych kart,
dodatkowe żetony ułatwiające rozgrywkę,
poszerzoną instrukcję wraz z krótką historią gry,
•             nowy projekt kart i pudełka.
Uroczysta premiera wydania jubileuszowego przewidziana jest na  22 marca, konwent Pyrkon w Poznaniu.

04.03.2013: Już dzisiaj wielka premiera komiksu "Batman: Trybunał Snów (tom 1)" [czytaj więcej].

04.03.2013: Dzisiaj, 4 marca, z okazji Game Master's Day, czyli święta wszystkich Mistrzów Gry, sklep REBEL.pl przygotował specjalną promocję, która z pewnością zainteresuje aktywnych graczy w RPG. Do piątku wszystkie (i polskie i angielskie) podręczniki RPG, kubki na kostki i same kostki można nabyć ze sporym rabatem.

http://www.rebel.pl/x.php/1,419/Dzien-Mistrza-Gry.html


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]