[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

28.10.2010: Na rynku dostępna jest kolejna książka objęta naszym patronatem, oto ona:

TYTUŁ: Wampirek Na Szkolnej Wycieczce
AUTOR: Angela Sommer-Bodenburg
DATA PREMIERY: 27.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Antoś wyjeżdża na nudną szkolną wycieczkę: srogi nauczyciel zaplanował niemal każdą minutę, a z kolegami z klasy nie da się normalnie porozmawiać, bo prawie wszyscy interesują się nową koleżanką. Na szczęście do Antosia dołączają jego najwierniejsi przyjaciele – Rydygier i Ania. Na zakończenie wyprawy opiekunowie organizują bal. Nie zdają sobie sprawy, że w zabawie mogą wziąć udział prawdziwe wampiry…

28.10.2010: Wampiry, duchy … HALLOWEEN coraz bliżej … a już jutro – 29.10.2010r. – długo oczekiwana premiera DVD i BLU-RAY „KOSZMARU Z ULICY WIĄZÓW” !!!

„Koszmar z ulicy Wiązów” to trzecia najbardziej dochodowa seria filmowych horrorów wszech czasów, której zyski w samych tylko Stanach Zjednoczonych przekroczyły pół miliarda dolarów!
Nowa wersja jednego z najgłośniejszych horrorów wszech czasów przez wielu uznawanego za produkcję kultową. W roli głównej Jackie Earle Haley.

Na płytach obok filmu znajdą się również dodatki specjalne:

WYDANIE DVD:
• Odrodzenie Freddy'ego Kruegera: Odkryj w jaki sposób twórcy filmu wykreowali na nowo senny koszmar w śmiertelnie przerażającym horrorze i podjęli się odrodzenia Freddy'ego Krugera.

WYDANIE Blu-ray™
• Sceny dodatkowe
• Odrodzenie Freddy'ego Kruegera: Odkryj w jaki sposób twórcy filmu wykreowali na nowo senny koszmar w śmiertelnie przerażającym horrorze i podjęli się odrodzenia Freddy'ego Krugera.
• TRYB TOTALNEGO OBŁĄKANIA: Poznaj maniakalny umysł Freddy'ego Krugera, zanim koszmar rozpocznie się na nowo.

26.10.2010: W ramach REEDYCJI filmów DVD, które pokochali Polacy od 29 października : „Pozwól mi wejść”.  

29 października 2010 – DVD „Pozwól mi wejść” reż. Tomas Alfredson, Szwecja  2008, 114 min.

MÓJ PRZYJACIEL WAMPIR

12 – letni Oskar jest wrażliwym, nieco bojaźliwym chłopcem, prześladowanym przez silniejszych kolegów z klasy. Jego rówieśniczka - blada i zawsze poważna Eli wychodzi z domu tylko w nocy. Spotykają się na blokowym podwórku szwedzkiego osiedla gdzieś na peryferiach miasta.

Wraz z pojawieniem się dziewczynki, w okolicy zaczynają się dziać przerażające i trudne do wytłumaczenia rzeczy. Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest krew.

Zamkniętego w sobie chłopca, wydaje się to fascynować. Potrwa to dopóki Oskar nie odkryje, że Eli jest… wampirem.

26.10.2010: Zapraszamy na premierę kolejnej książki objętej naszym patronatem.

TYTUŁ: Requiem Dla Mordercy
AUTOR: Elizabeth Corley
DATA PREMIERY: 26.10.2010
WYDAWCA: Zysk i S-ka

FABUŁA: Carol, Deborah, Octavia, Leslie i Kate - przyjaciółki na zabój, "cudowna paczka". Dwadzieścia lat temu na szkolnej wycieczce w ich szeregach niespodziewanie pojawiła się śmierć - Carol zginęła na klifach Durdle Door. Czy morderczynią była jedna z jej przyjaciółek? A może był to jedynie nieszczęśliwy wypadek? Wydaje się, że po latach sprawa odeszła w niepamięć. Jest jednak ktoś, dla kogo przedawnienie nie istnieje.

Zaginięcie Deborah i śmierć Kate inicjują śledztwo, które prowadzi nadkomisarz Andrew Fenwick. Ścigając się z czasem, policjant próbuje schwytać mordercę, który rozpoczął polowanie na pozostałe kobiety...

25.10.2010: Jury Horrofestiwalu pod przewodnictwem Andrzeja Kołodyńskiego po raz czwarty przyznało nagrodę Złotej Czaszki. Za najlepszy film edycji 2010 uznano “Rampage — szaleństwo” w reżyserii Uwe Bolla. W uzasadnieniu napisano, że “Rampage” unowocześnia konwencję horroru i wykorzystuje tematykę oddającą ducha naszych czasów.

Jury postanowiło również wyróżnić film Wolfganga Murnbergera “Bone Man” (Kostucha) za inspirujące połączenie czarnej komedii i aktualnej tematyki mafijnej.

Jury pragnie też zwrócić uwagę na wyprodukowany przez Wojciecha Stuchlika film “Sparrow”, który jest bezpretensjonalną próbą realizacji horroru typu slasher w warunkach kina niezależnego.

W kategorii krótkiego metrażu jury nagradza film “Der Beste — najlepszy“ za zręczne łączenie konwencji komiksu z filmem aktorskim.

24.10.2010: Magda Kałużyńska, autorka powieści grozy "Ymar" w krakowskim EMPiKu Megastore

Już w najbliższy czwartek, 28 października o godzinie 18:00 w Rynek Główny 5, odbędzie się kolejne spotkanie z autorką błyskotliwego thrillera-horroru "Ymar"

Spotkanie poprowadzi krytyk literacki, pisarz Robert Ostaszewski.

Zapraszamy także, na spotkanie z Magdaleną Kałużyńską w rzeszowskim EMPiKu Galeria Graffica, w dniu 10 listopada, godz. 17:00. Wśród uczestników tego spotkania zostaną rozlosowane dwa egzemplarze audiobooka powieści Ymar.

Serdecznie zapraszamy!

21.10.2010: Zapraszamy na konkursy zorganizowane wspólnie z ich sponsorami.

         

21.10.2010: Na polskim rynku dostępna jest kolejna książka, którą objęliśmy swoim patronatem, oto ona:

20 października odbyła się premiera trzeciej części bestsellerowej serii Michaela Granta GONE: Zniknęli.

Tym razem Sam Temple i jego przyjaciele będą musieli stawić czoła nie tylko głodowi i Ciemności... Wśród mieszkańców Perdido Beach pogłębia się podział na mutantów i normalnych, a pomiędzy dziećmi szerzy się pogłoska, że ktoś znalazł sposób na opuszczenie ETAP'u. Z dnia na dzień piekło staje się coraz straszniejsze...

Dla spragnionych wieści ze świata po katastrofie, fragment książki.

21.10.2010: ENEMEF: przerażająca Noc Grozy i Horrorów

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów powoli staje się tradycją - już od kilku lat miłośnicy mocnych wrażeń mogą spędzić ostatni weekend października oglądając przegląd filmów grozy, które weszły na ekrany polskich kin w ostatnim roku. W ramach tegorocznej Nocy Grozy i Horrorów odbędzie się aż 31 maratonów, dzięki czemu okazję do nadrobienia zaległości kinowych będą mieli horrorożercy z prawie całej Polski.

W ramach tegorocznej Nocy Grozy i Horrorów w kilku miastach zagrany będzie podwójny repertuar - dwa różne zestawy filmów! W repertuarze znalazły się jak zawsze cztery filmy z szeroko rozumianego gatunku filmów grozy.

Ciemna sala kinowa, ogromny ekran, mrożące krew w żyłach sceny, napięcie które nie pozwoli Ci usnąć nawet po powrocie do domu i czający się wszędzie STRACH... Zobacz to na żywo, weź udział w ENEMEFie: Nocy Grozy i Horrorów!

Oto pierwszy repertuar:

Wrota do piekieł
Koszmar z ulicy Wiązów
Czwarty stopień
Zejście 2

Drugi repertuar:

Pozwól mi wejść (pokaz premierowy)
Rec 2
Paranormal Activity
The Box. Pułapka

 

ENEMEF odbędzie się już w ostatni weekend października (29 i 30.X) w prawie całej Polsce!

WIĘCEJ INFORMACJI

Więcej informacji na temat tego ENEMEFu, cen biletów, jak również głosowanie na kolejność emisji filmów znajdziesz pod adresem: www.enemef.pl  - na stronie można również:

- zagłosować na repertuar kolejnych ENEMEFów,

- zapisać się do listy osób BEZPŁATNIE otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem i/lub SMSem,

- wygrać zniżkę - przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilkaset zarejestrowanych na stronie osób - otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

www.enemef.pl

21.10.2010: Halloween po hiszpańsku w ale kino!

Nikt w Europie nie straszy dziś tak skutecznie i tak pięknie, jak Hiszpanie. Widzowie ale kino! przekonają się o tym w niedzielę 31 października w noc Halloween. Seans strachu w hiszpańskim wydaniu rozpocznie o godzinie 18:20 głośny horror Alejandro Amenábara „Inni”. Po nim stacja zaprosi na kultowy film Guillermo del Toro „Kręgosłup diabła”. Wieczór zamknie dokument „Niech żyje śmierć! Hiszpańskie kino grozy”.

Nowa fala kina grozy z Hiszpanii odnosi dziś międzynarodowe sukcesy. Jej twórcy, jak Guillermo del Toro, Alejandro Amenábar, Paco Plaza czy Mateo Gil to mistrzowie gatunku, którzy kręcąc horrory nie rezygnują z ambicji artystycznych. Ich filmy wyróżniają oryginalne scenariusze, w których rzeczywistość miesza się z elementami baśni dla dorosłych, a perfekcyjnie wystylizowane zdjęcia budują niezwykłą atmosferę. Siła hiszpańskich filmów tkwi również w tym, że opowiadając mrożące krew w żyłach historie, odwołują się do najgłębszych lęków, wyobrażeń i mitów.

Wieczór „Halloween po hiszpańsku” w ale kino! otworzy arcydzieło Alejandro Amenábara „Inni” z Nicole Kidman w roli głównej – horror zrealizowany po angielsku w USA, ale noszący wyraźne znamiona hiszpańskiej szkoły strachu. Ten fantastycznie napisany i błyskotliwie zrealizowany film pokazuje, jak wygląda kino grozy, kiedy staje się dziełem sztuki. Drugim tytułem wieczoru będzie obraz, który okazał się przełomowy dla postrzegania horroru w Hiszpanii - „Kręgosłup diabła”. Jego reżyserem jest Guillermo del Toro, jeden z najciekawszych autorów kina grozy, twórca obdarzony nieprzeciętną wyobraźnią, mistrz kreowania nastroju. Po emocjach, które widz przeżyje w mrocznym, nawiedzanym przez duchy sierocińcu z „Kręgosłupa Diabła”, stacja zaprosi na dokument „Niech żyje śmierć! Hiszpańskie kino grozy”. Jego autor, Yves Montmayeur, wyruszył w 2009 roku do Hiszpanii, aby u źródeł zbadać fenomen tamtejszego kina grozy. Rozmawia o nowym kinie hiszpańskim z jego najwybitniejszymi twórcami, jak Guillermo del Toro, Alex de la Iglesia czy Alejandro Amenábar, bogato ilustruje swój dokument fragmentami ich filmów i bada korzenie zjawiska.

HALLOWEEN PO HISZPAŃSKU W ALE KINO!
niedziela, 31 października 

godz. 18:20
Inni
(The Others)
horror, USA/Hiszpania, 2001, reż. Alejandro Amenábar, wyk. Nicole Kidman, Fionnula Flanagan, Christopher Eccleston, Alakina Mann, James Bentley, 101'

godz. 20:10
Kręgosłup diabła
(El espinazo del diablo)
horror, 2001, Hiszpania/Meksyk, reż. Guillermo del Toro, wyk. Marisa Paredes, Eduardo Noriega, Federico Luppi, Fernando Tielve, Íñigo Garcés, Irene Visedo, 106'

godz. 22:05
Niech żyje śmierć! Hiszpańskie kino grozy
(Viva la muerte! Autopsie du nouveau cinéma fantastique espagnol)
dokumentalny, Francja, 2009, reż. Yves Montmayeur, 56'

20.10.2010: Zapraszamy na aktualizację działu książki.

   

20.10.2010: W siódmym numerze kwartalnika Qfant znajdziecie wywiad z Przemysławem Borkowskim - pisarzem i współtwórcą Kabaretu Moralnego Niepokoju - który opowiada o fascynacjach, drodze twórczej oraz planach.  A ponadto otrzymujecie to, do czego już przywykliście, czyli starannie wyselekcjonowane opowiadania polskich pisarzy, galerie grafik czy recenzje książkowe. I to wszystko oczywiście za darmo, w nowej formie. Zgodnie z Waszymi prośbami kwartalnik Qfant od #7 dostępny jest także wprost z witryny, a nie jak do tej pory tylko jako PDF. Dobra zabawa gwarantowana, wystarczy tylko wpisać w okno przeglądarki adres www.qfant.pl

20.10.2010: Dzisiaj rozpoczął się Horror Festiwal 2010, który potrwa do soboty. Oto krótkie info na jego temat.

TYTUŁ: Horror Festiwal 2010
RODZAJ:
Festiwal Kina Grozy

DATA PREMIERY: 20-23.10.2010 - KINO
ORGANIZATOR: Multikino

FABUŁA:  Horrorfestiwal.pl 2010 nieuchronnie nadchodzi.

Na tydzień przed Halloween już po raz czwarty pokażemy najciekawsze horrory ostatnich lat, nieprezentowane dotąd w Polsce — ani w obiegu kinowym, ani na DVD.

Tegoroczna formuła festiwalu będzie wypadkową tego, co robiliśmy w poprzednich latach. Zdecydowaliśmy się prezentować po dwa filmy dziennie w terminie od środy do soboty włącznie. Projekcje będą się kończyć przed północą, jedynie ostatniego dnia przewidujemy nieco dłużej trwającą sesję.

W tym roku udało nam się zdobyć licencje na pokazanie kilku naprawdę niesamowitych tytułów. Festiwal otworzą francuskie “Zęby nocy” – nakręcona niczym teledysk, pełna efektów specjalnych i makabrycznego humoru komedia wampiryczna. Dla miłośników czarnego thrillera spod znaku braci Coenów przygotowaliśmy “Bone Man”, czyli opowieść o krwawym alpejskim przetwórcy mięsa. Niemalże premierowo w skali światowej pokażemy przejmujący film z Williamem Hurtem o podróży na drugą stronę życia, zatytułowany “Sha­dows”. To właśnie na Horrorfestiwalu, po raz pierwszy w Polsce, zostanie zaprezentowany na dużym ekranie film włoskiego nestora kina grozy, Lamberto Bavy – jego najbardziej wystawne dzieło, zatytułowane “Ghost Son”.... [zobacz więcej]

20.10.2010: Wczoraj i dzisiaj pojawiły sie kolejne książki spod naszego patronatu, oto one:

TYTUŁ: Dzicy Wojownicy (Ksiega 2)
AUTOR: Viviane Moore
DATA PREMIERY: 20.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Druga część cyklu powieści historycznych o zagadkach rozwiązywanych przez Tankreda i Hugona.

Jest kwiecień roku 1156. Nadmorskim miasteczkiem Barfleur wstrząsa seria morderstw, których ofiarami są dzieci. Oprawca za każdym razem zostawia po sobie ślad w postaci wyrytych na ich plecach tajemniczych liter „VRS”. W tym samym czasie z portu w Barfleur odpływają dwa statki. Na pokładzie jednego z nich znajduje się skarb ofiarowany przez Henryka II królowi Sycylii, chronią go więc najlepsi żołnierze straży przybocznej – słynni „dzicy wojownicy”. Statkiem tym płynie też pewna młoda kobieta, która ma zostać żoną ważnej sycylijskiej osobistości, oraz Tankred i Hugo, mistrz i uczeń. Czy załoga statku zdoła ustrzec się przed wszystkimi niebezpieczeństwami, jakie czekają ją w czasie podróży? I czy zagadka morderstw w Barfleur zostanie rozwiązana?

TYTUŁ: Granatowa krew
AUTOR: Wiktor Hagen
DATA PREMIERY: 20.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Główny bohater Granatowej krwi – Robert Nemhauser – jest ojcem bliźniaków (Cyryla i Metodego), mężem, funkcjonariuszem stołecznej policji, który ze względów finansowych musi wieczorami pracować jako… kucharz. Nudę i rutynę jego pracy przerywa śledztwo związane ze śmiercią żony znanego prezentera telewizyjnego z czasów PRL-u. Dochodzi do dwóch kolejnych zabójstw, powiązanych z pierwszym. Poszlaki prowadzą na manowce, okoliczności popełnienia zbrodni są pełne absurdów. Robert, wraz ze swoim policyjnym partnerem Mariem, który jest jego zupełnym przeciwieństwem, zaczyna odkrywać klucz, według którego morderca wybiera swoje ofiary. Sprawę zaciemniają tajemnice przeszłości, walka o pieniądze i wpływy polityczne oraz machinacje światka mediów.

Akcja kryminału Wiktora Hagena toczy się w Warszawie 2009 roku, lecz jej źródła tkwią w latach 70. Pełna jest szczegółów topograficznych, realiów ze świata władzy i medialnych elit oraz przebrzmiałych gwiazd. Autor osadził w miejskiej przestrzeni silnie zindywidualizowane i interesujące postacie, które wiążą relacje czy to małżeńskie, czy zawodowe oparte na przeciwieństwach. Połączył też atmosferę kryminału z humorem sytuacyjnym i językowym oraz grą z konwencjonalnym bohaterem powieści kryminalnej.

TYTUŁ: Przebudzenie O Północy
AUTOR:
Lara Adrian
DATA PREMIERY: 19.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Popychana pragnieniem zemsty zmysłowa łowczyni wampirów i zimny jak skała nieśmiertelny mężczyzna, który opierał się żądzy przez stulecia - dopóki nie pojawiła się ona...

Z sercem rozdartym bólem i pragnieniem odwetu Eliza przemierza ulice Bostonu w poszukiwaniu tych, którzy zabrali jej wszystko, co kochała. Obdarzona niezwykłą mocą łatwo tropi swe nieśmiertelne ofiary, lecz wie, że ta moc może ją zniszczyć. A pomóc może jej tylko jeden mężczyzna - najniebezpieczniejszy wojownik pradawnej rasy wampirów.

Tegan dobrze zna gorycz straty. Rozumie ból Elizy, choć jego serce jest twarde jak kamień. Lecz przymierze, które zawrze z Elizą, połączy go z tą piękną i niebezpieczną kobietą krwią i przysięgą i porwie w burzę najmroczniejszych namiętności… [czytaj więcej]

TYTUŁ: Miasto Duchów
AUTOR:
Stacia Kane
DATA PREMIERY: 19.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: W Dolnej Dzielnicy zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Kościół Prawdy zleca śledztwo Chess Putnam, czarownicy - demaskatorce duchów, i zobowiązuje ją do milczenia surową magiczną przysięgą. Ale Chess niełatwo jest zachować tajemnicę: boss przestępczego podziemia naciska na nią i grozi czymś o wiele gorszym niż najstraszliwsza klątwa. Kłopoty zaczynają się piętrzyć. Tajemniczy zabójca szuka nowych ofiar. Zła magia wypełnia miasto duchów. A jedyny człowiek, który mógłby pomóc Chess, ma wszelkie powody, by życzyć jej śmierci… [czytaj więcej]

20.10.2010: Halloween party w klubie DRUGIE DNO

Czasopismo grozy LŚNIENIE i wrocławski klub DRUGIE DNO zapraszają na wyjątkową noc w klimatach Halloween. Bawcie się przy muzyce grozy, weźcie udział w specjalnych konkursach Jigsawa i zobaczcie kultowe filmy grozy!

Start: 28.10.2010
g. 20.00
klub: Drugie dno (pod klubem Bezsenność)
Dodatkowe informacje na stronie:
www.lsnienie.com

W programie: W chillout roomie wrocławski pisarz grozy, Łukasz Śmigiel przeczyta pikantne fragmenty swojej najnowszej książki pt. „Mordercy”. W czasie Halloween party odbędą się liczne, mocno niespodziewane konkursy z nagrodami. Najciekawiej przebrane osoby wezmą udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, którą opublikuje magazyn „Lśnienie”. Szczęśliwcy, którzy wezmą udział w koszmarnej loterii „Lśnienia”, będą mogli zrobić profesjonalny makijaż grozy. Na terenie lokalu będzie można kupić trzeci numer czasopisma „Lśnienie” ze specjalną, limitowaną wkładką. Po północy w chillout roomie wyświetlone zostaną kultowe horrory. Wszyscy przebrani wchodzą za darmo! 

20.10.2010: Drużynowe Mistrzostwa Polski w grach planszowych na Cyber Falkonie 2010

Z przyjemnością informujemy, że na tegorocznym Cyber Falkonie odbędą się Mistrzostwa Polski w grach planszowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do rezerwowania sobie czasu na przyjazd do Lublina! Zgłoszenia drużyn są przyjmowane do 31 października na adres a.kwapinski@wp.pl. Szczegóły znajdują się w regulaminie, z którym możecie zapoznać się na oficjalnej stronie konwentu: www.falkon.konwent.pl

11 – 14 listopada, Lublin, Cyber Falkon.

Musisz tam być!

20.10.2010: W noc Halloween kanał filmowy ale kino! zaprasza na wieczór specjalny "Halloween po hiszpańsku"

Nikt w Europie nie straszy dziś tak skutecznie i tak pięknie, jak Hiszpanie. Widzowie ale kino! przekonają sie o tym w niedziele 31 października w noc Halloween. Seans strachu w hiszpańskim wydaniu rozpocznie o godzinie 18:20 głośny horror Alejandro Amenábara „Inni”. Po nim stacja zaprosi na kultowy film Guillermo del Toro „Kręgosłup diabla”. Wieczor zamknie dokument „Niech żyje śmierć! Hiszpańskie kino grozy”.

16.10.2010: UWAGA KONKURS!!!

Mamy do rozdania zaproszenia do Multikina w całej Polsce na Horror Festwal. Wystarczy, że prześlesz zgłoszenie wyrażające chęć uczestnictwa. Do rozdania są pojedyncze bilety. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 października, do godziny 15:00

Piszcie na: konkursy[małpa]arenahorror.pl 
W temacie: Horror Festiwal 2010
Treść maila: imię i nazwisko oraz miasto, w którym znajduje się Multikino

15.10.2010: Magda Kałużyńska, autorka powieści grozy "Ymar" w katowickim EMPiKu Silesia

Już w najbliższą niedzielę, 17 października o godzinie 17:00 w katowickim EMPiKu Silesia City Center, ul. Chorzowska 7, odbędzie się kolejne spotkanie z autorką brawurowego thrillera-horroru "Ymar" Spotkanie poprowadzi redaktorka internetowego blogu o książkach Monika Badowska.

O książce:
Gdy inspektor Wojciechowski i jego asystent, Michał, znajdują w starej kamienicy zakrwawione ciało pięknej kobiety, nie podejrzewają nawet, w jak mroczną i skomplikowaną intrygę zostają wplątani. Intrygę, która – być może – ma swoje początki jeszcze w pradawnych i złowrogich siłach wymykających się ludzkiemu rozumowi… Czy bohaterowie poznają prawdę i… czy uchronią siebie i innych przed tajemniczym niebezpieczeństwem?

W precyzyjnie skonstruowanej fabule Kałużyńska płynnie i niepostrzeżenie przemieszcza się pomiędzy konwencjami literackimi: prowadzi czytelnika od thrillera policyjnego do horroru z pogranicza metafizyki. Niewątpliwie największą zaletą Ymar – oprócz posępnego, mrocznego nastroju powieści oraz odważnych zabiegów narracyjnych – są błyskotliwe, dynamiczne i bardzo wiarygodne dialogi. Dzięki nim i dzięki niebanalnym osobowościom bohaterów Ymar okazuje się fascynującą i wciągającą powieścią, która zaspokoi gusta wszystkich miłośników dreszczu emocji.

14.10.2010: Na Polskim rynku pojawiły się kolejne pozycje pod naszym patronatem.

TYTUŁ: Wampir Z Sąsiedztwa
AUTOR:
Kerrelyn Sparks
DATA PREMIERY: 14.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Nie tylko wampiry ubierają się u Echarpe’a, najsłynniejszego dyktatora mody świata… nie z tego świata

Heather Westfield nawet nie marzyła, że spotka Jean-Luca Echarpe’a. A cóż dopiero że największy projektant zainteresuje się nią i zawładnie jej zmysłami.

Heather jest w siódmym niebie, bo nigdy dotąd nie była z tak atrakcyjnym i tak niesamowitym mężczyzną. I żyliby długo (a nawet wiecznie) i szczęśliwie, gdyby nie zaciekły wróg Jean-Luca, który nie zadowoli się syntetyczną krwią… [czytaj więcej]

TYTUŁ: Posłaniec Świtu. Dni Mroku. Księga 3
AUTOR:
Jocelynn Drake
DATA PREMIERY: 12.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Nieśmiertelna wojowniczka i łowca wampirów w trzeciej odsłonie zmagań z nadciągającą ciemnością

Walka trwa. Wkrótce złożona zostanie ostatnia ofiara i świat pogrąży się w wiecznym mroku…

Wampiry boją się Miry, bo posiada moc, jakiej nie mają inni nocni wędrowcy.

Naturi słudzy nocypogardzają nią za to, kim jest, i szykują się do ostatecznego zburzenia bramy oddzielającej ich świat od świata ludzi - a wtedy na ziemi popłynie krew.

Zbliża się dzień, gdy potężni wrogowie stoczą pojedynek pod osłoną ciemności na zboczach Machu Picchu, gdy przeznaczenie poprowadzi Mirę i śmiertelnego łowcę wampirów ku ostatecznemu starciu...

Jocelynn Drake, amerykańska pisarka, powieścią Nocny wędrowiec rozpoczęła bestsellerową serię pt. Dni Mroku. Wykreowała w niej oryginalną mitologię świata, który od stuleci przemierza intrygująca, niejednoznaczna, zaskakująco ludzka bohaterka. Magia i krew, walka i groza wypełniają niepokojący świat bez happy endów, gdzie ludzie i wampiry muszą zawrzeć trudny sojusz, by ocalić Ziemię [czytaj więcej]

TYTUŁ: Zdrada Nieśmiertelnego
AUTOR:
Stacia Kane
DATA PREMIERY: 14.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Niezapomniani bohaterowie Nieśmiertelnego powracają w nastrojowej powieści o potędze pierwszej miłości silniejszej niż czas.
Serce podpowiada ci: zaufaj.
Rozum mówi: uciekaj…
Niektóre zdrady są małe - przykre słowo, uśmieszek za plecami, wredne kłamstewko. Ale są i zdrady, które łamią serca, burzą światy i obracają jasne dni w wieczny mrok.

Kiedy szesnastoletnia Evie zaczęła naukę w Wyldcliffe Abbey, szkole dla dziewcząt położonej wśród porośniętych wrzosowiskami posępnych wzgórz, jej życie zupełnie się zmieniło. Przebyła niewiarygodną Drogę Magii. A miłość do Sebastiana przewróciła jej świat do góry nogami. Lecz Wyldcliffe Abbey staje się miejscem coraz bardziej groźnym dla nich obojga. Evie żyje w ciągłym strachu, czy zdoła zapanować nad coraz potężniejszą magią zaklętą w talizmanie. Jednak największe niebezpieczeństwo może jej grozić ze strony tego, który kocha ją najbardziej… [czytaj więcej]

13.10.2010: Zapraszamy na aktualizację działu DVD, w którym dodaliśmy kilka recenzji, oto one:

13.10.2010: Przykrótkie shorty? Nic z tych rzeczy!

Czwarta edycja HorrorFestiwal to nie tylko długometrażowe produkcje. W tym roku w bloku filmów krótkometrażowych mamy prawdziwą bombę - pełnokrwiste horrory zrealizowane przez polskich twórców. Podczas Horrorfestiwalu 2010 pokażemy następujące shorty: opowiadający o manipulowaniu czasem francuski film "Demain la Veille" (15 min), niemiecki gotycki horror "Der Beste" (15 min), nakręcony przez Mariusza Kuczewskiego "Project: Zombie" (52 min), a także anglojęzyczny, ale zrealizowany przez Wojciecha Stuchlika "Sparrow" (75 min).  

To wszystko będzie można zobaczyć po prapremierze filmu Pozwól mi wejść, który tylko widzowie HorrorFestiwalu zobaczą przed oficjalną datą polskiej premiery! 21 października będzie dniem naprawdę wyjątkowym, szczegóły na http://horrorfestiwal.pl

Teaser HorrorFestiwal: http://www.youtube.com/watch?v=q1QJN5k5JbA

11.10.2010: Zobacz zwiastun tegorocznej edycji Horror Festiwalu, nad którym objęliśmy patronat.

 

10.10.2010: W związku z premierą nowej wersji "Pozwól Mi Wejść" 22 października będziecie mogli zobaczyć po raz kolejny oryginalną wersję filmu w kinie.

10.10.2010: Na rynku dostępne są książki, które patronujemy, oto one:

TYTUŁ: Ja, diablica
AUTOR: Katarzyna Berenika Miszczuk
DATA PREMIERY: 06.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Śmierć to dopiero początek. Dziwna prawda wynikająca z najnowszej powieści niezwykle utalentowanej pisarki młodego pokolenia – Katarzyny Bereniki Miszczuk. Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie  potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i… wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem. Ja, diablica to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości – ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i – mimo kontrowersyjnego tematu śmierci – delikatnie zmysłową książkę.

TYTUŁ: Namiętność Sukuba
AUTOR:
Richelle Mead
DATA PREMIERY: 05.10.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Czwarta część rozpoczętego Melancholią sukuba cyklu przygód miłosnych uwodzicielskiej demonicy, filmowanego przez wytwórnię Fox TV Richelle Mead zdobywa światowe listy bestsellerów, a w Australii wyprzedza Stephenie Meyer Przybierają postać nieziemsko pięknych kobiet. Wabią mężczyzn i budzą w nich pożądanie. Sukuby - uwodzicielskie i mordercze demony… Georgina jest bardzo złym sukubem...

Taki zarzut to jeszcze pół biedy - w końcu sukuby powinny być bardzo złe – ale szef Georginy twierdzi, że ostatnio wyraźnie opuściła się w pracy. Może to skutek zerwania z Sethem, jej śmiertelnym chłopakiem, że jest wiecznie wkurzona i kłóci się z kim popadnie? Tak czy siak, arcydemon postanawia oddelegować Georginę do Vancouver. Siarczysty mróz i nowa, całkiem żywa dziewczyna Setha to już wystarczający powód, by popaść w depresję. A teraz jeszcze arcydemon znika bez śladu... [czytaj więcej]

TYTUŁ: Statek
AUTOR: Stefán Máni
DATA PREMIERY: 06.10.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Frachtowiec „Per Se” wypływa z Islandii do Surinamu w Ameryce Południowej po boksyty do produkcji aluminium. Jego załogę stanowi dziewięciu mężczyzn, z których każdy ma coś do ukrycia.

Od początku rejsu na pokładzie panuje atmosfera nieufności, spowodowana niejasnymi powiązaniami między członkami załogi, także dziwną grą, jaką ze sobą prowadzą. Jak podkreśla jeden z krytyków, przywodzi ona na myśl klimat filmów Roberta Altmana. Gdy wskutek sabotażu okręt traci łączność ze światem zewnętrznym i zaczyna dryfować w nieznane, zdani tylko na siebie mężczyźni muszą podjąć walkę z żywiołem, własnymi słabościami i czającym się w oddali losem. W konfrontacji ze śmiercią każdy z marynarzy zareaguje inaczej, lecz wszyscy równie rozpaczliwie będą wierzyć w ocalenie. Thriller Stefána Mániego to przekonujący psychologicznie obraz walki o przetrwanie. Autor mrocznej, pasjonującej powieści za pomocą niezwykle sugestywnych opisów przenosi czytelnika w okrutną rzeczywistość, by na własnej skórze odczuł on strach towarzyszący bohaterom i znalazł się w samym środku wydarzeń, które nie zawsze da się logicznie wytłumaczyć…

10.10.2010: Witold Jabłoński gościem konwentu Copernicon w Toruniu. 

16 października (sobota) o godz. 20:00 Witold Jabłoński, autor słynnego cyklu Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer, wygłosi prelekcję pt. Słowiańska Apokalipsa: O zagładzie rodzimej kultury, zniszczonej przez inwazję głosicieli "radosnej nowiny", czyli opowieść o księciu Mazowszan, Miecławie i księciu z rodu Piasta, Kazimierzu Karolu, zwanym także Odnowicielem (choć winien się zwać Niszczycielem). Zarazem zapowiedź nowej powieści pt."Słowo i miecz".

Dawno, dawno temu bogowie zsyłali pioruny, boginki pląsały w świetle księżyca, a krwiożercze strzygi i wilkołaki pustoszyły gościńce. Świat bywał niekiedy straszny, lecz swojski. Wszystko się zmieniło, kiedy syn Ziemomysła, Mieszko, przyjął chrzest. Rozpoczęły się wieloletnie zmagania… 

W wojnie bogów ludzie są tylko pionkami. Nie ma jasnego podziału na dobro i zło. Obie strony mają swoje racje, obie dokonują wielkich czynów i okrutnych zbrodni.  Otchłanie Nawii, Zaklęty Bór, zatopione miasto i pole bitwy pod Płockiem to kolejne etapy ostatniego aktu tragedii. Z wrzącego tygla rzezi i krwi wyłoni się nowy świat. Historię zapiszą zwycięzcy.

 16 października (sobota), godz. .20:00, Toruń,  Zespół Szkół nr 10 przy Placu Świętej Katarzyny 9

10.10.2010: Garść wieści falkonowych

Cyber Falkon 2010 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym prezentujemy kolejne informacje związane z imprezą. W dziale Goście konwentu pojawiły się nazwiska nowych twórców, którzy odwiedzą konwent. Będą nimi: Robert M. Wegner, Róża Jakobsze, Jarosław Błotny oraz Romuald Pawlak.

Na stronie pojawiły się ponadto informacje o noclegach, z których będziecie mogli skorzystać, odwiedzając Cyber Falkon 2010. Przypominamy, że możecie dokonać przedpłaty, dzięki czemu akredytacja na konwent wyniesie Was tylko 30 zł! Zachęcamy Was także do wzięcia udziału w konkursie plastycznym (szczegóły na stronie) – do 10 października możecie nadsyłać swoje prace.

Mamy też coś dla Waszych pulpitów – ze strony konwentu możecie pobrać sobie tapety Cyber Falkonu 2010. Zapraszamy do korzystania z nich.

A na Cyber Forum możecie podzielić się tym, co Wam leży na wątrobie.

Pamiętajcie: Cyber Falkon 2010 to aż 4 dni – od 11 do 14 listopada, w Lublinie.

Musicie tam być!

Więcej dowiecie się z oficjalnej strony konwentu: www.falkon.konwent.pl

10.10.2010: Na rynku dostępny jest kultowy horror "Egzorcysta" wydany przez Galapagos.

OPIS WYDAWCY: Kontrowersyjny i popularny od momentu pojawienia się na ekranach, Egzorcysta przetrwał jako klasyk, który miał ogromny wpływ na kolejne filmy, i który szokuje oraz przeraża do dnia dzisiejszego. Ta wywołująca dreszcze, realistyczna opowieść o przerażającej istocie obecnej w niewinnej dziewczynie, szalonej decyzji jej matki, która ma pomóc ją uratować oraz dwóch księżach - jednym wątpiącym i drugim, głęboko wierzącym - łączącym siły w walce z najpotężniejszym złem, zawsze zapiera dech w piersiach widzów. W rozszerzonej wersji reżyserskiej, reżyser William Friedkin i producent/scenarzysta William Peter Blatty zamieścili ponad 10-minutowy materiał filmowy, który został usunięty przed wprowadzeniem obrazu na ekrany w 1973 r. Materiał ten zawiera momenty potęgujące siłę uderzenia tej pierwszorzędnej, znakomitej produkcji, trzymające widza w jeszcze mocniejszym uścisku. Fenomen swoich czasów i wszech czasów, Egzorcysta, zaskakuje i wywołuje niepokój, jak żaden inny film.

05.10.2010: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, zorganizowanym przez Wydawnictwo FOX Publishing oraz www.arenahorror.pl. Do wygrania książki "Ymar" Magdaleny Kałużyńskiej.

04.10.2010: Na polskim rynku dostępna jest już książka wydana przez FOX Publishing "Ymar" Magdaleny Kałużyńskiej.

TYTUŁ: Ymar
AUTOR: Magdalena M. Kałużyńska
DATA PREMIERY: 01.10.2010
WYDAWCA: FOX Publishing

FABUŁA: Gdy inspektor Wojciechowski i jego asystent, Michał, znajdują w starej kamienicy zakrwawione ciało pięknej kobiety, nie podejrzewają nawet, w jak mroczną i skomplikowaną intrygę zostają wplątani. Intrygę, która – być może – ma swoje początki jeszcze w pradawnych i złowrogich siłach wymykających się ludzkiemu rozumowi… Czy bohaterowie poznają prawdę i… czy uchronią siebie i innych przed tajemniczym niebezpieczeństwem?

W precyzyjnie skonstruowanej fabule Kałużyńska płynnie i niepostrzeżenie przemieszcza się pomiędzy konwencjami literackimi: prowadzi czytelnika od thrillera policyjnego do horroru z pogranicza metafizyki. Niewątpliwie największą zaletą Ymar – oprócz posępnego, mrocznego nastroju powieści oraz odważnych zabiegów narracyjnych – są błyskotliwe, dynamiczne i bardzo wiarygodne dialogi. Dzięki nim i dzięki niebanalnym osobowościom bohaterów Ymar okazuje się fascynującą i wciągającą powieścią, która zaspokoi gusta wszystkich miłośników dreszczu emocji.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]