[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

31.10.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

  

26.10.2011: Przypominamy o szybkim konkursie, który trwa do końca dzisiejszego dnia.

Do wygrania bilety na tegoroczny ENEMEF w Warszawie. Mamy do rozdania po trzy bilety na każdy dzień.

- 28.10 (piątek) 3x1 Multikino Wola,
- 29.10 (sobota) 3x1 Multikino Ursynów,
- 31.10 (poniedziałek) 3x1 Multikino Targówek.

Chętnych prosimy o napisanie maila, że chcieliby za pośrednictwem naszego portalu otrzymać bilet.

mail: konkursy@arenahorror.pl
temat: ENEMEF DATA (np. 28.10.2011) 

26.10.2011: Zapraszamy do udziału w konkursach.

 

26.10.2011: Zapraszamy do obejrzenia film(ik)u promocyjnego książki "Lek na lęk" duetu Kazimierz Kyrcz Jr & Łukasz Radecki [zobacz]

25.10.2011: UWAGA!!! SZYBKI KONKURS!!!

Do wygrania bilety na tegoroczny ENEMEF w Warszawie. Mamy do rozdania po trzy bilety na każdy dzień.

- 28.10 (piątek) 3x1 Multikino Wola,
- 29.10 (sobota) 3x1 Multikino Ursynów,
- 31.10 (poniedziałek) 3x1 Multikino Targówek.

Chętnych prosimy o napisanie maila, że chcieliby za pośrednictwem naszego portalu otrzymać bilet.

mail: konkursy@arenahorror.pl
temat: ENEMEF DATA (np. 28.10.2011) 

25.10.2011: Zobacz plakat tegorocznego ENEMEFu. Tym razem wszystkie seanse odbywają się jedynie w Warszawie.

21.10.2011: Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

 

21.10.2011: ENEMEF: Weekend Grozy i Horrorów

Zgodnie z niepisaną tradycją, jak zawsze w październiku, już wkrótce odbędzie się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli coroczna dawka strachu i napięcia - tym razem w nowej ekstremalnej odsłonie całego WEEKENDU GROZY I HORRORÓW, który odbędzie się we wszystkich czterech warszawskich Multikinach!

W każdym z kin do wyboru są trzy różne maratony, złożone w sumie z 15 horrorów, w tym m.in. filmy grozy w 3D oraz klasyka gatunku sprzed ponad 30 lat:

1) groza w trójwymiarze: 4 horrory 3D ze specjalnym, premierowym pokazem Sanktuarium,

2) zestaw czterech horrorów z ostatnich lat (w tym z 2011: Nie bój się ciemności oraz Krzyk 4),

3) specjalny ENEMEF z dwoma klasycznymi horrorami sprzed ponad 30 lat: Teksańska masakra piłą mechaniczną (1974) oraz Noc żywych trupów (1968).

Ciemna sala kinowa, ogromny ekran, mrożące krew w żyłach sceny, napięcie które nie pozwoli Ci usnąć nawet po powrocie do domu i czający się wszędzie STRACH... Weź udział w ENEMEFie: Weekendzie Grozy i Horrorów i zobacz to na żywo!

Ten ENEMEF odbędzie się w dniach 28, 29 i 31.10 (piątek, sobota i poniedziałek) w każdym z czterech kin sieci Multikino w Warszawie:

- Warszawa: Multikino Złote Tarasy, ul. Złota 59, tel. 22 201 16 10

- Warszawa: Multikino Ursynów, Al. KEN 60, tel. 22 201 17 10

- Warszawa: Multikino Wola, ul. Górczewska 124, tel. 22 211 39 10

- Warszawa: Multikino Targówek, ul. Głębocka 15, tel. 22 489 40 10

Bilety w cenie od 17 zł są już do nabycia w kasach kina.

Dokładny repertuar dla każdego z kin oraz pełny cennik biletów znajdziesz na www.enemef.pl

WIĘCEJ INFORMACJI

Więcej informacji na temat tego ENEMEFu, cen biletów, jak również głosowanie na kolejność emisji filmów znajdziesz pod adresem: www.enemef.pl - na stronie można również:

- zagłosować na repertuar kolejnych ENEMEFów,

- zapisać się do listy osób BEZPŁATNIE otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem i/lub SMSem,

- wygrać zniżkę - przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilkaset zarejestrowanych na stronie osób - otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Nocne Maratony Filmowe

20.10.2011: Zapraszamy wszystkich na nowe konkursy, oto one:

 

20.10.2011: Mamy świetną informację dla wszystkich fanów krwiopijców, którą na pewno będziecie zainteresowany. W księgarni fabryka.pl będzie można w ciągu kilku najbliższych dni nabyć całą górę książek, filmów i gier, w których głównymi bohaterami są wampiry. Wszystkie te wampiryczne tytuły objęte są 15% rabatem!

Fabryka.pl to sklep internetowy, w którym codziennie znajdziecie mnóstwo promocji i rabatów  - zwłaszcza na literaturę fantastyczną, horror oraz pozycje wydawnictwa Fabryka Słów (zawsze z 20% rabatem).

20.10.2011: Już 26 października do sprzedaży trafi długo oczekiwana powieść Dariusza Domagalskiego, czyli Vlad Dracula.

Swoją opinię o książce wyraził już Tomasz Majewski - polski lekkoatleta, złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą.

Protoplasta licznego rodu wampirów, Vlad Dracula, z pewnością nie był bladym młodzieńcem grającym w bejsbol. Jak pokazuje książka Dariusz Domagalskiego, był twardym władcą w trudnych czasach, mającym co prawda ciągoty do lekkiego okrucieństwa, ale czymże jest wbicie na pal kilku tysięcy ludzi bądź tortury, kiedy broni się ojczyzny? Wciągająca lektura, dużo krwi i flaków. Zniewieściałych pseudowampirów brak.

OPIS KSIĄŻKI:
Rok Pański 1462.

Imperium Osmańskie rośnie w siłę. Sułtan Mehmed II Zdobywca przekroczył Dunaj i stanął u wrót Europy. Lada dzień sto tysięcy tureckich żołnierzy zaleje chrześcijańskie ziemie. Na kościelnych wieżach załopoczą zielone sztandary. Krzyż upadnie, zastąpiony przez półksiężyc. Z dzwonnic rozlegać się będzie zawodzenie muezinów.

Janos Lechoczky, kapitan elitarnych Czarnych Legionów, wyrusza na Wołoszczyznę, by spotkać człowieka, który ma ponieść sztandar nowej krucjaty przeciw niewiernym. Człowieka zdolnego stawić czoło całej tureckiej potędze. Ten człowiek to hospodar Wołoszczyzny — Vlad Dracula.

Bohater czy zbrodniarz nabijający swoich wrogów na pal?
Legendarny wampir czy genialny strateg?
Kim tak naprawdę jest Vlad Dracula?

WIADOMOŚĆ NADESŁANA PRZEZ WYDAWCĘ

20.10.2011: Światowa, a zarazem polska premiera najnowszej powieści Stephena Kinga już za kilkanaście dni – 8 listopada!

Aby rozbudzić Państwa i czytelników apetyty, przygotowaliśmy przedpremierowy fragment DALLAS ’63. Taka książka zasługuje jednak na coś więcej, niż tylko zwykły plik .doc;)

Na przygotowanym przez nas filmie:

 

DALLAS ’63 czyta Marek Bukowski!

Zaręczamy, że film pozwala wczuć się w opisywaną przez Kinga niepowtarzalną atmosferę przełomu lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Miłego oglądania;)

WIADOMOŚĆ NADESŁANA PRZEZ WYDAWCĘ

05.10.2011: Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać trzy egzemplarze książki "Stephen King Pod Lupą".

05.10.2011: Już w czwartek, czyli 6 października, do sprzedaży trafi długo oczekiwany trzeci tom cyklu Powrót do domu Orsona Scotta Carda.

Będzie to polska premiera Statów Ziemi, ponieważ książka ta wcześniej nie ukazała się w naszym kraju.

05.10.2011: Dzień 18 października będzie dniem pamiętnym – wtedy to do sprzedaży trafi dwupak powieściowy Królewska krew. Wieża elfów Michaela J. Sullivana!

Co tu dużo mówić, jest to moja ulubiona pozycja z serii z rekomendacją „Nowej Fantastyki”, jedna z tych książek fantasy, które są na tyle uniwersalne, że trafią do każdego. Motorem napędowym tej książki jest świetnie wykreowany duet głównych bohaterów – Hadrian i Royce. Ci dwa złodzieje do wynajęcia nie tylko mnie przypadli do gustu:

Sullivan stosuje najlepszy zabieg pozwalający ożywić świat klasycznej fantasy – przyprawia go szczyptą powieści łotrzykowskiej.

Przygody dwóch niecnych, acz sympatycznych dżentelmenów, złodziei do wynajęcia, wpadających w kolejne tarapaty, i intrygi sięgające tronów, walki o władzę oraz pradawnej magii, to doskonała, bezpretensjonalna rozrywka.

Jarosław Grzędowicz, autor cyklu „Pan Lodowego Ogrodu”

Takich trzech jak tych dwóch, to nie ma ani jednego. Stare powiedzonko pasuje jak ulał do historii Hadriana Blackwatera i Royce'a Melborna, znanych jako duet Riyria. Błyskotliwych złodziei, z których jeden ma słabość do popełniania dobrych uczynków, a drugi wolałby ich unikać. Ponieważ słabość przeważa, kończy się, jak zwykle, szeregiem awantur, bijatyk oraz wplątaniem w większą aferę. W tej na wpół łotrzykowskiej powieści jest to, z czego słynie gatunek: pościgi, walka, zdrada, podstępy, zwroty akcji. A dodatkowo: mnóstwo wysokiej jakości humoru.

Jakub Winiarski, redaktor naczelny miesięcznika „Nowa Fantastyka”

Jak Państwo widzą, powieści Sullivana zjednują sobie niezwykle szacowne grono fanów. Dlatego gorąco, gorąco zachęcam do przeczytania fragmentu, który znajdą Państwo w załączniku – jest to wycinek z rozdziału pierwszego, który bardzo dobrze wprowadza bohaterów.

05.10.2011: Wśród ukrytych. Wśród oszustów. - Przedstawiamy światowy bestseller z serii „Dzieci Cienie” - antyutopijnych powieści dla młodzieży autorstwa bestsellerowej pisarki Margaret Peterson Haddix.. Problemy w nim poruszane - prawo do decydowania o własnym życiu, do przedstawiania własnych przekonań, do określania granic  wolności –  należą do problemów nurtujących każdego młodego człowieka.

„Dzieci Cienie” to cykl, który sprzedał się już na świecie w nakładzie 5 milionów egzemplarzy; od 5 października będzie także królował w Polsce.

Margaret Peterson Haddix  jest autorką, która nie bez przyczyny zdobyła wiele prestiżowych nagród, uznanie krytyków i pozyskała rzeszę fanów.  Swój sukces zawdzięcza umiejętności łączenia bardzo oryginalnych pomysłów na fabułę z wyjątkowymi bohaterami i głęboką refleksją. Zmusza czytelników do odpowiedzi na niezwykle ważne dla młodych ludzi pytania.

Wśród ukrytych. Wśród oszustów. – opisuje świat jaki ciężko sobie wyobrazić. Zakazane jest posiadanie więcej niż 2 dzieci. Do ścigania nielegalnych dzieci dekretem rządu powołana zostaje Policja Populacyjna. Za nieprzestrzeganie prawa populacyjnego istnieje tylko jedyna kara. Śmierć. Dzięki tej książce możecie poznać tych, którzy przeżyli. Młodych ludzi, którzy stają oko w oko z wrogą im rzeczywistością i muszą mierzyć się z konsekwencjami podejmowanych decyzji.

"... Jestem cieniem. Jedynie moi rodzice i bracia wiedzą, że przyszedłem na świat. Nie ma mnie dla nikogo innego. Jeśli któregoś dnia zachowam się nieostrożnie i moje istnienie wyjdzie na jaw, wszyscy znajdziemy się w niebezpieczeństwie ... Dla takich jak ja kara jest tylko jedna - śmierć. „

http://www.youtube.com/watch?v=e_pJ-5EcQcA

Dzieci Cienie to poruszająca antyutopia o nielegalnych dzieciach w totalitarnym społeczeństwie. To książki, które niewątpliwie przypadną do serca wszystkim, którzy w literaturze cenią sobie zarówno szybkie tempo akcji, zaskakujące wydarzenia, jak i sposób narracji. Sprawiają, że mimo ciężaru poruszanych problemów, będą wciągającą lekturą.

Pierwsze dwa tomy (w jednym woluminie) ukażą się nakładem Wydawnictwo Jaguar w dniu 5 października. 


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]