[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

28.08.2009: Nastał czas, kiedy schodzenie do lochów aby zdobyć skarby stało się dużo ciekawsze! A wszystko za sprawą drugiego dodatku do gry Munchkin - Wielosieczny Topór! Znaleźć go możecie na konwencie Pol Con w Łodzi, gdzie odbędzie się jego premiera a także w naszym sklepie! Więcej o grze Munchkin dowiecie się www.munchkin.pl.

28.08.2009: Ukazała się kolejna książka pod naszym patronatem - Weterani.

Opis: Historia tych, którzy ocaleli z morderczej bitwy na Chartres, opisanej w Bolo! Weterani opowiadają historię tych, którzy ocaleli z morderczej bitwy na Chartres, opisanej w Bolo! Kapitan Maneka Trevor, jedyny człowiek, który przeżył starcie, wkracza ponownie do akcji razem z Bolo Lazarusem, a od ich poświęcenia i umiejętności zależy przetrwanie ludzkich kolonii. Długotrwała, krwawa bitwa pokazana jest oczami obu walczących stron i jak zwykle u Webera z mistrzowskim oddaniem realiów pola walki, technicznych detali i motywów dla których warto walczyć z honorem i odwagą.

David Weber to autor kilku powieści SF napisanych wespół ze Steve'em White'em, ale przede wszystkim słynnego już, wydawanego przez REBIS cyklu, który określany jest zazwyczaj jako "Honor Harrington". Jest jednym z najlepszych twórców militarnej fantastyki naukowej.

28.08.2009: Rob Zombie zamierza nakręcić kolejny remake. Tym razem ma być to odrestaurowana wersja "Blob - zabójca z kosmosu" z 1958 roku. Zdjęcia mają ruszyć wiosną.

28.08.2009: W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmu "Księżyc W Nowiu. Oto one:

27.08.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu komiksu, w którym pojawiły się nowe recenzje.

   

27.08.2009: Zobacz nowy zwiastun do "Zombieland"

27.08.2009: Na stronach filmwebu pojawił się interaktywny plakat do "Pandorum" [zobacz]

27.08.2009: superNOWA na Polconie

W dniach 27-30.08 w Łodzi odbędzie się Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polon. Organizowany przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. prelekcje literackie, naukowe, filmowe, komiksowe, z zakresu kultury japońskiej, gier fabularnych planszowych karcianych, figurkowych, aktorskich oraz wiele, wiele innych. Wśród zaproszonych gości są: Witold Jabłoński (Uczeń czarnoksiężnika, Ogród Miłości, Fryne hetera), Marcin Wolski (Agent Dołu, Pies w studni) Marcin Przybyłek (Gamedec, Sprzedawcy lokomotyw, Zabaweczki. Błyski), Marek Baraniecki (Głowa Kasandry), Paweł Kempczyński (Requiem dla Europy, Hekate), Szczepan Twardoch (Sternberg, Prawem wilka) Robert Foryś (Za garść czerwońców).

27.08.2009: Zapraszamy do udziału w nowym konkursie, jednak uprzedzamy, że kończy się on 30 sierpnia. Do wygrania podwójne zaproszenia na film "Oszukać Przeznaczenie 4".
UWAGA: Pokaz dotyczy jedynie Multikinie w Warszawie Ursynów. Jeśli nie możesz pojawić się 1 września o godzinie 20 w kinie, nie zgłaszaj swojej kandydatury.

27.08.2009: W programie Porytkonu 3 1/3 znajdzie się samodzielny blok postapokaliptyczny, w którym znajdą się m.in. prelekcje, konkursy i projekcje na tematy związane z postapokalipsą i ASG. Konwentowicze będą też mieli okazję wziąć udział w tematycznych LARPach i postrzelać z broni ASG w strzelankach osadzonych w świecie po atomowej zagładzie. Specjalnie dla miłośników ASG przygotowana zostanie też strzelnica, gdzie będzie można bezpiecznie ćwiczyć między strzelankami. Blok współtworzyć będzie ekipa serwisu Outpost (link: http://postapocalyptic.net).

24.08.2009: 2 października zostanie wydany na DVD "Antychryst". Z tej okazji będziemy mieli dla Was konkurs, gdzie do wygrania będą egzemplarze tego filmu.

24.08.2009: Stephen Moyer ("Czysta Krew") zagra w filmie "Priest". Zdjęcia rozpoczynają sie właśnie dziś.

24.08.2009: John Regan ustala ostateczne warunki kontraktu z DJ Perrym, który ma wcielić się w Robin Hooda. Nie ma być to zwykła historia o Robinie, ponieważ zamiast rycerzy przyjdzie mu walczyć z wampirami.

23.08.2009: Falkon - pierwsze atrakcje!

Do Falkonu zostało jeszcze sporo czasu, ale już teraz podajemy Wam pierwsze informacje o programie konwentu oraz gościach, którzy wstępnie potwierdzili swoją obecność. Na początek możecie się zapoznać z listą twórców, którzy zapowiedzieli się na Falkonie: Agnieszka Hałas, Andrzej Pilipiuk, Andrzej Zimniak, Ania Brzezińska, Ewa Białołęcka, Jacek Komuda, Jakub Ćwiek, Jarosław Grzędowicz, Maja Lidia Kossakowska, Marcin Przybyłek, Michał Studniarek, Milena Wójtowicz, Rafał Dębski, Rafał Orkan, Romuald Pawlak, Stefan Darda, Witold Jabłoński. Czekamy na potwierdzenia od kolejnych autorów. Postanowiliśmy podać również garść konkursów, w jakich m.in. będziecie mogli wziąć udział. Oto one: Jubileuszowy, Filmowy, Komiksowy, Muzyczny, Ogólnofantastyczny, Szpiegowski, Pokazywanki, Koszmarne urodziny.

Na tegorocznym Falkonie możecie się również spodziewać ogromnego Games Roomu, znacznie większego niż dotychczasowy. Już teraz udostępniamy listę części gier, w które będziecie mogli zagrać. Spis będziemy sukcesywnie powiększać. Listę ze stanem na dzień dzisiejszy znajdziecie tutaj -> http://paradoks.net.pl/falkon/2009/?page_id=191. Falkon to oczywiście także możliwość zakupienia wielu fajnych rzeczy fantastycznych w atrakcyjnych cenach. Jak dotąd swoje sklepy utworzą na konwencie Księgarnia Solaris oraz Centrum Gier Bard, więc zarówno miłośnicy literatury, jak i gier będą mieli gdzie zostawić swoje ciężko zdobyte pieniądze.

INFORMACJA DOSTARCZONA PRZEZ ORGANIZATORA

23.08.2009: Drugi fragment GILDII HORDÓW

Zapraszamy do lektury drugiego fragmentu powieści Magdaleny Salik "Gildia Hordów": http://www.runa.pl/fragment/590-GILDIA-HORDOW.html Dziś prezentujemy cały rozdział drugi, a oto jego początek: "Tego samego wieczoru, kiedy pan Sorso bezskutecznie błagał swą towarzyszkę o powrót do Tyngi, w osadzie Galleck, położonej we wschodniej części Puszczy Krytów, przygotowywano się do smutnej ceremonii. Gdy słońce zniknęło za horyzontem, mieszkańcy kilkunastu chat, skleconych byle jak z gliny i słomy, zebrali się na pobliskiej polanie. Polana ta, oddalona o kilkaset kroków od sadyby, znajdowała się na niewielkim wzniesieniu. Otaczał ją rząd drzew o pniach tak potężnych, że do objęcia najmniejszego z nich potrzeba było kilku osób."

INFORMACJA DOSTARCZONA PRZEZ WYDAWNICTWO

23.08.2009: Gene Simmons podłoży głos bestii w filmie Joe Johnstona "Wilkołak". Ma on nagrać wycie wilkołaka.

23.08.2009: GILDIA HORDÓW już w księgarniach

Do księgarń trafiła już najnowsza książka Runy: "Gildia Hordów" Magdaleny Salik. Serdecznie zapraszamy do zakupów.

Fragment GILDII HORDÓW: Zapraszamy do lektury fragmentu powieści Magdaleny Salik "Gildia Hordów" http://www.runa.pl/fragment/585-GILDIA-HORDOW.html

INFORMACJA DOSTARCZONA PRZEZ WYDAWNICTWO

23.08.2009: Okładka OFENSYWY SZULERÓW

Serdecznie zapraszamy do działu Zapowiedzi na stronie Runy:
http://www.runa.pl/zapowiedzi/ gdzie prezentujemy okładkę powieści Jakuba Ćwieka "Ofensywa szulerów". Autorką ilustracji jest Magdalena Broniecka, a książka trafi do księgarń we wrześniu.

23.08.2009: Dom Wydawniczy REBIS wprowadził właśnie na rynek Godzinę czarownic - pierwszy tom cyklu "Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair" Anne Rice.

UWAGA!  Książka została podzielona na dwa tomy. Teraz do księgarń trafia część pierwsza!

Rowan Mayfair zapowiada się na wybitnego neurochirurga i zdaje sobie sprawę, że dysponuje dziwną mocą, której tymczasem nie potrafi nazwać. Michael Curry zajmuje odnawianiem starych budowli. I oddawałby się zapewne tej pasji aż do emerytury, gdyby nie wypadek na morzu, z którego uratowała go właśnie Rowan. Od spotkania tych dwojga zaczyna się fascynująca opowieść o nowoorleańskim rodzie wiedźm Mayfair - prawdziwej dynastii, w której nadzwyczajny dar czarowania przechodzi na kolejne pokolenia. Ponieważ jest to ród czarownic, to nie brak tu też kontaktów ze światem niedostępnym dla zwykłych śmiertelników.

Anne Rice to mistrzyni powieści grozy, autorka powieści erotycznych oraz dzieł historycznych. W Polsce znana jest z wydanych przez Rebis bestsellerowych cykli "Kroniki wampirów" oraz "Nowe opowieści o wampirach", a także cyklu "Chrystus Pan". W przygotowaniu kolejne tomy "Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair": Godzina czarownic. Tom 2, Lasher i Taltos.

INFORMACJA DOSTARCZONA PRZEZ WYDAWNICTWO

20.08.2009: Na Porytkonie 3 1/3 działać będzie stoisko Poczty Polskiej. W czasie konwentu będzie można na nim nadawać listy czy pocztówki, które będą stemplowane specjalną okolicznościową pieczątką Porytkonu. Kartki pocztowe również będą nietypowe - na Porytkon przygotowane zostaną okolicznościowe pocztówki z maskotkami imprezy. Więcej szczegółów o Porytkonie 3 1/3 na stronie internetowej konwentu: http://www.porytkon.irpg.pl

20.08.2009: Takashi Shimizu przygotowuje się do wyreżyserowania kolejnego horroru. Tym razem ma być to film o nawiedzonej piosence, po przesłuchaniu której ludzie popełniają samobójstwa.

20.08.2009: Jaime King zagra główną rolę w remake'u "Mother's Day".

18.08.2009: "The Haunted World of El Superbeasto" to nowa animacja wyprodukowana przez Roba Zombiego. Poniżej znajduje się zwiastun do niego:

18.08.2009: Falkon 2009 – oficjalny plakat konwentu

Jubileuszowy Falkon czeka na Was już za trzy miesiące! Prace nad przygotowaniami idą pełną parą. Właśnie został rozstrzygnięty konkurs na oficjalny plakat konwentu. Prezentujemy go na stronie internetowej Falkonu. Autorką pracy jest Barbara Sygacz. Poza nią wyróżnionymi osobami zostały: Justyna Urniaż, Anna Stosik i Beata Urniaż-Księska. Zwycięski plakat oraz projekty wyróżnione znajdziecie na: www.falkon.konwent.pl

W związku z rozstrzygnięciem konkursu zmieniła się grafika strony Falkonu – zapraszamy do obejrzenia jej nowej odsłony. Witryna wzbogaciła się także o loga pierwszych sponsorów i patronów medialnych tegorocznego Falkonu. Już wkrótce pojawią się następne informacje. Zaglądajcie również na oficjalne forum Falkonu – znajdziecie tam przecieki odnośnie konwentu. Zapraszamy do zgłaszania również własnych pomysłów i opinii.

X Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Falkon 2009 odbędzie się w dniach 13 – 15 listopada w Lublinie. Nie może Was tam zabraknąć. To niegrzecznie nie przyjechać na urodziny...

18.08.2009: Zobacz zwiastun "My Son, My Son, What Have Ye Done".

 

17.08.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

  

17.08.2009: 21 września 2009 nakładem Wydawnictwa INITIUM w sprzedaży pojawi się wyjątkowy kalendarz ilustrowany portretami smoków, wykonanymi przez znakomitego tureckiego artystę - Kerema Beyita. Te niepowtarzalne grafiki doskonale oddają drapieżną naturę tych fantastycznych stworzeń, a ich mistrzowskie wykonanie sprawia, iż trudno oderwać od nich wzrok. Każda z dwunastu plansz przedstawia jedynego w swoim rodzaju smoka.

Kalendarz "Smoki 2010" to idealny prezent na cały rok - nie tylko dla wielbicieli tych fantastycznych drapieżników.

 

Tylko do 11 września 2009 kalendarz w promocyjnej cenie można zamówić na stronie internetowej Wydawcy: www.initium.pl

17.08.2009: Universal Pictures kupiło prawa do ekranizacji komiksu "Criminal Macabre". Kyle Ward został scenarzystą.

17.08.2009: Clive Barker, Marcus Dunstan i Patrick Melton, planują realizację serialu "Clive Barker’s Hotel". Brak jakichkolwiek informacji na temat fabuły.

17.08.2009: W sieci pojawił się nowy plakat do "Zombieland".

17.08.2009: Obsada horroru "Priest" powiększa się o Maggie Q. Scott Stewart wyreżyseruje film.

13.08.2009: Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" ma zaszczyt zaprosić na 10 edycję Falkonu, który odbędzie się 13 - 15 listopada 2009 roku w Lublinie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na naszej stronie -> http://www.falkon.konwent.pl

Falkon jest jednym z największych konwentów fantastycznych w Polsce. Odwiedza go co roku mnóstwo ludzi, którzy oceniają go bardzo wysoko. W tym roku zamierzamy Was zadziwić jeszcze większym bogactwem atrakcji, wspaniałą atmosferą i niespodziankami, które będziecie długo wspominać. Dodam, że tegoroczny Falkon będzie się odbywał w konwencji mrocznego i krwawego horroru.

Podobnie jak podczas ubiegłej edycji, będzie można wziąć udział w uroczystej gali wręczenia statuetek i dyplomów laureatom tegorocznej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Odbędzie się ona w sobotę, 14 listopada. Szczegóły -> http://zulawski.nast.pl

INFORMACJA DOSTARCZONA PRZEZ ORGANIZATORÓW

Porytkon 3 1/313.08.2009: Na stronie internetowej Zagłębiowskiego Konwentu Fantastyki i Popkultury Japońskiej Porytkon 3 1/3 pojawiły się informacje o systemie zniżek na konwentowe wejściówki. Poza powszechnie przyjętymi w Fandomie zniżkami dla twórców programu czy obsługi dostępne będą także inne rodzaje zniżek: dla zgłoszonych organizatorom grup Konwentowiczów oraz dla członków klubów. Szczegóły można znaleźć na stronie www.porytkon.irpg.pl.

Organizatorzy Porytkonu zapowiadają także, że niedługo ruszy system rejestracji umożliwiający dokonywanie przedpłat m.in. na akredytację i konwentowe koszulki. Przedpłaty mają wiązać się z szeregiem bonusów i udogodnień dla Konwentowiczów. Więcej informacji wkrótce.

INFORMACJA DOSTARCZONA PRZEZ ORGANIZATORÓW

13.08.2009: Zapraszamy do działu PUBLICYSTYKA, w którym dodaliśmy mini fotorelację z konwentu Avangrada V.

13.08.2009: Wczoraj (12.08) do księgarń trafił Złodziej grobów trzeci tom cyklu KRÓLESTWO ZMIERZCHU Toma Lloyda.
ZŁODZIEJ GROBÓW: Po zagładzie miasta Scree bogowie wpadli w furię, a Krainy ogarnął religijny fanatyzm. Isak wrócił do swego targanego konfliktami kraju, aby stawić czoło nie tylko realnym zagrożeniom, ale także dręczącym go koszmarom i straszliwej wizji własnej śmierci. Gdy Krainy chylą się ku upadkowi, sojusze są niepewne, a wróg rośnie w siłę, nadchodzi czas na bezlitosne decyzje i bezwzględne działania. Dwie postaci stają na drodze Isakowi i jego sprzymierzeńcom: największy wojownik w dziejach, który śni o imperium i boskości, oraz nowo narodzone dziecko, którego marzenia nie znają granic... Czy spełnią się okrutne sny Isaka...?

13.08.2009: Tapeta GILDII HORDÓW

Zapraszamy do działu Tapety na stronie Runy: http://www.runa.pl/strony/32-tapety.html gdzie pojawiła się nowa pozycja - tapeta przygotowana przez Tomasza Marońskiego w oparciu o jego ilustrację z okładki książki Magdaleny Salik "Gildia Hordów": http://www.runa.pl/strony/44-tapeta-gildia-hordow.html Książka będzie dostępna w księgarniach już niebawem.

13.08.2009: GILDIA HORDÓW: przedsprzedaż i strona cyklu

Serdecznie zapraszamy do zamawiania w przedsprzedaży na stronie Runy: http://www.runa.pl/ksiazki/ powieści Magdaleny Salik "Gildia Hordów". W księgarniach pojawi się ona 18 sierpnia.

"Gildia Hordów" to pierwsza część 'Dolin mroku' - opowieści o Gruaronie, zapomnianej prowincji wielkiego Cesarstwa, na którą, z nieznanych nikomu powodów, dawno temu spadła klątwa. Od tego czasu co roku w Gruaronie pojawiają się potwory - grychty - porywające i zabijające jego mieszkańców. Jedynymi ludźmi, którzy potrafią przeciwstawić się złu, są Hordzi: podobne do zakonu bractwo, które po dziesiątkach lat doświadczeń nauczyło się walczyć z grychtami.

12.08.2009: Pająk z Góry Katsuragi - Mirosław M. Bujko i Waldemar J. Dziak.

Premiera 12 sierpnia, kryminał, sensacja, thriller.

Cuszima, rok 1998. Chociaż Aya i Yuma są tylko przyrodnim rodzeństwem, tych dwoje nastolatków łączy głęboka więź. Podczas wspólnej wyprawy na plażę Ayę uprowadzają służby specjalne Korei Północnej. Okazuje się, że przez pomyłkę, ale porywacze nie mogą już dziewczyny odesłać z powrotem. Poddana zostaje praniu mózgu i włączona do tajnego projektu nuklearnego. Żyje w luksusie, ale odcięta od świata. Jej bratu nigdy nie udaje się zapomnieć dramatu letniego popołudnia.

Po dziesięciu latach Yuma, komandos japońskiego kontrwywiadu, i Aya, agentka wrogich służb koreańskich, spotykają się ponownie - po przeciwnych stronach barykady.

Relacje naocznych świadków, analizy wywiadowcze, sugestywny język i filmowa narracja - Bujce i Dziakowi udało się połączyć najlepsze cechy literatury faktu i powieści sensacyjnej.

12.08.2009: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowych konkursach. Tym razem są aż cztery.

12.08.2009: Eduardo Sanchez i Daniel Myrickow chcą nakręcić trzecią część "Blair Witch Project". Chcieli aby wydarzenia rozgrywały się tuż po zakończeniu pierwszej części. Chcą również aby użyć cyfrową kamerę. Jednak nie wydano ostatecznej decyzji, co, jak i gdzie.

12.08.2009: Frank Darabont zrealizuje serial "The Walking Dead". Ma być to adaptacja komiksu Roberta Kirkmana. Ma opowiadać o grupce ludzi, którzy pozostali pośród chordy zombie i walczą o przeżycie.

12.08.2009: Jack Huston dołączy do obsady "Zaćmienia". Wcieli się w postać Royce'a Kinga II, który żył w czasach Wielkiej Depresji.

12.08.2009: Gale Weathers grana przez Courteney Cox w czwartej osłonie "Krzyku", zdradziła kilka szczegółów dotyczących fabuły owej części. Zostanie matką i żoną Deweya. Ma być to początek nowej trylogii.

12.08.2009: Wytwórnia Screen Gems powoli przymierza się do zrealizowania czwartej części "Underworld", która ma być stworzona w technologii 3D. Film ma trafić na ekrany kin w 2011 roku.

12.08.2009: Zobacz zwiastun "Zombieland".

12.08.2009: Powstanie remake klasyki Tromy - "Mother's Day". Deborah Ann Woll zagra jedną z głównych ról. Darren Lynn Bousman zajmie się reżyserią. W filmie nastąpi pewna zmiana, ponieważ zostanie tutaj dołączony motyw siostry bezwzględnych braci. Zdjęcia rozpoczną się już w tym roku, a dokładniej jesienią.

05.08.2009: Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z nowymi recenzjami filmowymi, oto one:

05.08.2009: W czwartej części "Krzyku" główną role miała zagrać Neve Campbell, jednak odmówiła. Williamson musi zmienić scenariusz i prawdopodobnie uśmierci Sid już na samym początku filmu.

05.08.2009: Zobacz najnowszy plakat do "Asystenta Wampira", oto on:

05.08.2009: Do obsady "Zaćmienia" dołączyła 14-letnia Jodelle Ferland, która wcieli się w postać nowej wampirzycy.

05.08.2009: Po tym jak Juan Antonio Bayona odmówił Guillermo Del Torro, Larry Fessenden został reżyserem i scenarzystą filmu "Orphanage" remake "Sierocińca".

03.08.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu ZAPOWIEDZI, który został uaktualniony o kilka nowych filmów, które będziecie mogli zobaczyć za jakiś czas na ekranach kin.

03.08.2009: W Internecie pojawiły się nowe plakaty do następujących filmów:

 

03.08.2009: We wrześniu mają rozpocząć się zdjęcia do kolejnej części "Resident Evil", która będzie nosiła podtytuł "Afterlife". Brak danych na temat fabuły. W roli głównej Milla Jovovich.

31.07.2009: Dziś premiera książki "Anubis". Zapraszamy do odwiedzenia strony wydawnictwa RedHorse, gdzie znajdziecie więcej informacji.
FABUŁA:
Mogens VanAndt nie spełnia się jako profesor w trzeciorzędnym college'u w małej miejscowości w stanie Massachusetts. Pewnego dnia odwiedza go dawny kolega ze studiów, z którym wiąże go mroczna tajemnica. To właśnie on, ten demon przeszłości, zniszczył jego karierę naukową. Właściwie Mogens nie chce mieć już nic wspólnego z przyjacielem sprzed lat, ten jednak składa mu propozycję, której trudno się oprzeć. Chodzić miało o naprawdę wielkie odkrycie... [zobacz więcej]


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]