[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

29.08.2011: Na stronie Wydawnictwa Fu Kang  zostało opublikowane opowiadanie, które zajęło drugie miejsce w konkursie "Wejdź im w słowo!" promującym zbiór opowiadań grozy i bizarro-fiction "Chory, chorszy, trup" autorstwa Dawida Kaina i Kazimierza Kyrcza Juniora. Zapraszamy do czytania, komentowania i oceniania.

29.08.2011: Wydawnictwo Otwarte poleca najnowszy bestseller Anne Rice pt. Pokuta. Premiera: 7 września.

Hipnotyzująca powieść o aniele i płatnym mordercy. Metafizyczny thriller, który przeniesie Cię do trzynastowiecznej Anglii. Fascynująca i prowokująca książka o winie i przebaczeniu, miłości i nienawiści, samotności i pięknie.

29.08.2011: Już 9 września na polski rynek wejdzie nowa książka wydana przez Wydawnictwo Ifryt - Więzień Układu.

Mroczny świat postępu technologii i degradacji człowieka.

Odległa przyszłość, w której autorytarny system rozległej inwigilacji obywateli nie pozwala mieć wątpliwości, kto stoi po słusznej stronie, a kto jest elementem wywrotowym. Ludzkość rozkwita – podbijając kosmos – kolonizuje planety i buduje stacje orbitalne. Te ostatnie to wielkie molochy o gęstej, dusznej i nieprzychylnej atmosferze, gdzie żaden człowiek nie może czuć się dobrze. Dotyczy to wszystkich – zarówno, dorosłych, jak i dzieci, kobiet i mężczyzn...

Szkoła na stacji orbitalnej tylko pozornie jest zwykłą placówką oświatową. Codziennością są mroczne tajemnice skrywane przed dorosłymi, brutalne gry i wszechobecne zagrożenie. Podobnie jest w świecie dorosłych, gdzie planetarne kolonie walczą o niepodległość, a każdy krok obywatela jest nadzorowany. W tym systemie stacja orbitalna może okazać się nie wybawieniem od trosk, ale pułapką dla swych mieszkańców. Miejscem, na które będą skazani na zawsze...

25.08.2011: Już jutro rusza kolejna edycja festiwalu rockowego Metalowa Twierdza w Nysie. Na plakacie wyszczególniono wszystkie gwiazdy koncertów.

23.08.2011: Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania książki "Głos".

23.08.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy recenzję trochę starszego wydania komiksowego, które powinno przemówić do fanów obrazkowej grozy.

22.08.2011: Na stronie www.fukang.pl opublikowaliśmy właśnie opowiadanie, które w konkursie "Wejdź im w słowo!" (http://fukang.pl/artykul,1,46,KONKURS_%E2%80%9EWejdz_im_w_slowo!%E2%80%9D.html) związanym z promocją książki "Chory, chorszy, trup" zajęło miejsce pierwsze. W wyłanianiu laureatów konkursu brali udział autorzy książki - Dawid Kain i Kazimierz Kyrcz Jr.

Na stronie Wydawnictwa Fu Kang (www.fukang.pl) zostało opublikowane opowiadanie, które zajęło pierwsze miejsce w konkursie "Wejdź im w słowo!" związanym z promocją książki "Chory, chorszy, trup" duetu Dawid Kain i Kazimierz Kyrcz Jr. Autorzy książki nie tylko oceniali prace i wyłonili laureatów, ale sami udzielili się literacko - każda z prac konkursowych zaczyna się i kończy napisanymi przez nich tekstami. Zapraszamy do zapoznania się z owocem tej nietypowej "współpracy".

http://fukang.pl/artykul,13,55,Wejdz_im_w_slowo!_-_MIEJSCE_PIERWSZE.html

11.08.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym znajdują się nowe recenzje.

   

11.08.2011: Wydawnictwo WAB po raz kolejny wprowadza na rynek książkę z serii Mroczna seria - "Głos" Arnaldur Indriðason

OPIS WYDAWCY: Morderstwo w hotelu tuż przed Bożym Narodzeniem to kłopot dla wszystkich.

Ofiara to pracujący i mieszkający w hotelu od dwudziestu lat portier, złota rączka, cichy człowiek, który co roku przebierał się za świętego Mikołaja. W takim też stroju, z opuszczonymi spodniami, prezerwatywą na członku i raną kłutą w sercu znalazła go pokojówka. Komisarz Erlendur, ścigany przez demony przeszłości, kluczy w gąszczu kłamstw i plotek. Poznaje też ponure, mroczne historie. Jedna z nich zaczyna się tak: wiele lat temu pewien chłopiec, mający wyjątkowo piękny i czysty głos, stał u progu wielkiej kariery...

11.08.2011: Na rynku dostępny jest już najnowsza część komiksu "Lucyfer".

OPIS WYDAWCY: "Tron jest pusty, a my zostaliśmy sierotami. Co się z nami stanie?" Tak płaczą zastępy anielskie opuszczone przez Boga. Dla Lucyfera Gwiazdy Zarannej zniknięcie Jahwe oznacza bardziej praktyczny problem - kwestię przetrwania, zarówno swojego własnego, jak i całego Stworzenia. Po tym jak Lucyfer ocalił ducha Elaine Belloc, odkrył, że musi bronić dziedzictwa ojca przed parą uzurpatorów. Fakt, że przejęli oni moc Jahwe, czyni zadanie niezwykle trudnym - tak trudnym, że Lucyfer musi podjąć środki prewencyjne we własnym wszechświecie. Rezultatem jest nieodwołalny dekret - wszyscy nieśmiertelni muszą odejść ze światów Niosącego Światło, inaczej szybko przekonają się, co znaczy słowo "śmiertelność". Lecz nie wszyscy zamierzają odejść bez słowa. Lucyfer, zrodzony na kartach przełomowej serii komiksowej Neila Gaimana SANDMAN, kontynuuje swoje przygody w nominowanej do Nagrody Eisnera serii Mike'a Careya.

08.08.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KONKURSY i wzięcia w nich udziału. Do wygrania cenne nagrody w postaci prezentowanych książek.

   

Zwycięzcy poprzednich konkursów zostali poinformowani mailowo.

08.08.2011: Jeszcze w sierpniu na polski rynek zostanie wprowadzony nowy tom komiksu "Lucyfer".

Seria komiksowa dla miłośników fantasy i horrorów. Lucyfer, zrodzony na kartach przełomowego cyklu komiksowego Neila Gaimana SANDMAN, kontynuuje swoje przygody w nominowanej do Nagrody Eisnera serii Mike’a Careya.

Wypędzony z nieba, strącony, by władać piekłem, Lucyfer porzucił swe królestwo, by zamieszkać w mieście śmiertelnych, Los Angeles. Były władca piekieł żyje spokojnie na emeryturze, kierując „Luxem”, elitarnym barem. Jednak zlecenie od samego Stwórcy wszystko zmienia… Jeśli Lucyfer zgodzi się wykonać za niebo czarną robotę, może żądać, ile zechce – lecz zarówno zadanie, jak i nagroda są czymś więcej, niż się wydaje… Lucyfer wie, że to będzie wymagać ofiar…

08.08.2011: Na blogu komiksu Konstrukt można znaleźć pierwszą część cyklu poświęconego odwołaniom i inspiracjom, których ślady można odnaleźć w komiksach Czarnej Materii. Na początek 13 z niemal 30 elementów konstrukcyjnych dotyczących pierwszej części komiksu autorstwa Jakuba Kiyuca.

Tymczasem w Empikach, salonikach Garmond i sklepach z komiksami, które są wyszczególnione na blogu można kupić dwie części CMP: Konstrukt – numer 2,5 oraz 3.

01.08.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nową recenzję.

01.08.2011: Wydawnictwo Fu Kang zaprasza: Na stronie www.fukang.pl ogłosiliśmy konkurs pod dwuznacznym tytułem "Wejdź im w słowo!", w którym zachęcamy do napisania krótkiego opowiadania inspirowanego filmem promocyjnym książki "Chory, chorszy, trup" (http://youtu.be/gYRq8BpHhLE). Dodatkową atrakcją dla uczestników jest to, że pierwsze i ostatnie zdanie opowiadania wyszło spod pióra autorów książki - Kazimierza Kyrcza Jr i Dawida Kaina :) Na prace konkursowe czekamy do 07 sierpnia br.

01.08.2011: Joe Hill, Jack Ketchum, Stefan Darda, Paweł Paliński, Edward Lee, Jacek Rostocki, Mort Castle, Robert Cichowlas, Dawid Kain, F. Paul Wilson, Aleksandra Zielińska, Kazimierz Kyrcz, Ramsey Campbell, Łukasz Śmigiel, Graham Masterton - oto nazwiska 15 pisarzy, których opowiadania trafią do 15 BLIZN, swoistej kontynuacji antologii opowiadań polskich i zagranicznych pisarzy 11 CIĘĆ.

Ten jedyny w swoim rodzaju zbiór zawiera nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce teksty największych sław literackiej grozy, wśród których znalazły się te nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami i filmowane.

15 BLIZN - jeszcze w tym roku na Twojej półce :)


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]