[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

28.09.2008: Zapraszamy do przeczytania nowego opowiadania  Daniela Podolaka, pod tytułem: "Pamiętałem, lecz zapomniałem".
 

28.09.2008: Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z wywiadem, który został przeprowadzony z Jackiem Piekarą, tuż po ukazaniu się Jego nowej książki - "Alicja i Ciemny Las".

27.09.2008: Już jutro rusza nowy konkurs, tym razem poświęcony kolejnemu naszemu patronatowi. Do wygrania jest jeden zestaw książek: "Ślad Krwi" oraz "Cena Krwi". Zapraszamy wszystkich do udziału.

25.09.2008: Matt Reeves wyreżyseruje angielskojęzyczną wersję "Pozwól Mi Wejść". Przy okazji oświadczam, że arenahorror.pl stała się jednym z patronów szwedzkiej wersji filmu, który ukaże się w kinach 31 października 2008 roku. Dystrybutorem filmu jest Vivarto.
FABUŁA:
12 – letni Oskar jest wrażliwym, nieco bojaźliwym chłopcem, prześladowanym przez silniejszych kolegów z klasy. Jego rówieśniczka - blada i zawsze poważna Eli wychodzi z domu tylko w nocy. Spotykają się na blokowym podwórku szwedzkiego osiedla gdzieś na peryferiach miasta.
Wraz z pojawieniem się dziewczynki, w okolicy zaczynają się dziać przerażające i trudne do wytłumaczenia rzeczy. Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest krew. Zamkniętego w sobie chłopca, wydaje się to fascynować. Potrwa to dopóki Oskar nie odkryje, że Eli jest… wampirem.

ZWIASTUN SZWEDZKIEJ WERSJI
 

25.09.2008: Musicali ciąg dalszy. Ma powstać musicalowa wersja "American Psycho". W sztuce mają zostać wykorzystane największe przeboje lat osiemdziesiątych, ponieważ akcja filmu rozgrywa się właśnie w tych czasach.

25.09.2008: Już jutro na polskim rynku pojawi się nowy BOX zawierający trzy horrory: "Książe Ciemności", "Nawiedzony", "Czas Śmierci".
"KSIĄŻE CIEMNOŚCI": Grupa studentów i naukowców przybywa na wezwanie księdza do opuszczonego kościoła, aby rozwiązać tajemnicę dziwnego pojemnika, od setek lat strzeżonego przez sektę zwaną Bractwem Snu. Gdy ciecz w pojemniku ożywa, a kolejni członkowie ekipy badawczej zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach, naukowy odkrywają przerażającą prawdę. W pojemniku zamknięte jest zło w czystej postaci. Zło, które się przebudziło.
"CZAS ŚMIERCI": Pod wpływem alkoholu i narkotyków grupa znudzonych studentów postanawia ożywić trochę imprezę. Kiedy Lucy (Thomason) proponuje seans spirytystyczny, pozostali chętnie się godzą i znajdują nieużywaną część budynku. Po zorganizowaniu okrągłego stołu i innych spirytystycznych gadżetów, Lucy ostrzega pozostałych, aby, jeśli nawiążą kontakt, w żadnym wypadku nie przerywali seansu, i nie odrywali palców od szklanki umieszczonej pośrodku stołu. Seans rozpoczyna się, każdy z obecnych kładzie palce na szklance, szklanka zaczyna poruszać się w kierunku kartek (każda opatrzona literą alfabetu) umieszczonych na brzegu stołu, Tym samym literując słowo DJINN, oraz powtarzając ALL WILL DIE. Jeden z uczestników, Liam (Newman) nie wytrzymuje napięcia i przerywa seans, tym samym zatrzymując wywołanego ducha uwięzionego w realnym świecie...
"NAWIEDZONY": to przerażająca opowieść o zjawiskach nadprzyrodzonych, klasyczna historia o mrocznych tajemnicach i romantycznej miłości. Aidan Quinn gra rolę profesora parapsychologii Davida Asha, człowieka, na którego odczuciach przeszłość pozostawiła nieodwracalny ślad. Kiedy przystępuje do badania tajemniczych zjawisk w posiadłości Edbrook House, przestaje wierzyć nawet w stan własnego umysłu.

25.09.2008: W Internecie pojawiły się nowe plakaty do horrorów, o których więcej możecie przeczytać w dziale ZAPOWIEDZI.

     

   

25.09.2008: Znamy już konkretną datę wydania "Zabójczej Podróży" Kathy Reichs, jest to 3 październik. Jest to szczególna pozycja, ponieważ arenahorror.pl podjęła się patronatu tej książki. Przypomnę fabułę: Ona miłuje prawdę…lecz tym razem prawda jest szokująca. Katastrofa samolotu komercyjnych linii lotniczych przywiodła Tempe Brennan, członkinię agencji śledczej DMORT, w góry Karoliny Północnej. Gdy pojawiają się przypuszczenia, że w samolocie dokonano ataku bombowego, Tempe odkrywa niepokojący dowód, który budzi nowe, niebezpieczne pytania i sprawia, że zostaje odsunięta od sprawy. Szukając odpowiedzi, pani antropolog natrafia na szokującą, wielowątkową opowieść o oszustwie i zepsuciu. Podążając jej tropem wkracza na przerażające terytorium, gdzie ktoś czyha na jej życie. ZAPRASZAMY 3 PAŹDZIERNIKA DO KSIĘGARNI.

19.09.2008: Dokładnie dzisiaj na rynek została wydana książka "Ślady Krwi".
FABUŁA:
To drugi tom serii, która zainspirowała twórców emitowanego przez AXN - patrona medialnego książki - serialu „Więzy krwi”.
Ona ma 32 lata. On – 450. Ona pracować może tylko za dnia, on po zapadnięciu zmroku. Dla niego wilkołactwo to taka sama norma jak wampiryzm. Ona dochodzi do wniosku, że skoro współpracowała z Radą Miejską Toronto, dogada się i z wilkołakami. W przypadku tych ostatnich, dogryzanie sobie czy powarkiwanie przynajmniej coś znaczy…
Na początku były dwa ciała, dwa różne miejsca zbrodni, ale ta sama przyczyna zgonu. Prywatna detektyw Vicki Nelson wiedziała, że nie będzie to łatwa sprawa. Świadczyły o tym nie tylko znalezione przy zwłokach srebrne kule. Przemiana, jaką przeszła na jej oczach siostrzenica ofiar potwierdziła, że Vicki wytropić musi zabójcę opętanego zamiarem wybicia co do nogi watahy kanadyjskich łaków.
A jako że Vicki, na wsparcie jego nieumarłej wysokości Henry’ego Fitzroy’a - bękarta Henryka VIII i eksksięcia Richmond - liczyć może tylko nocą, zaczyna wkrótce żałować, że podjęła się sprawy. Na dzikich terenach Ontario nie tylko wilkołaki znalazły się na celowniku myśliwego… [więcej]

19.09.2008: Już 10 października ukaże się nowa książka Łukasza Śmigla "Demony".. Na stronie wydawnictwa możecie znaleźć słuchowiska, a także kilka ciekawych informacji.
FABUŁA: „Demony” to dwanaście opowiadań z dreszczykiem. Wszystkie opowiadają o ludziach targanych namiętnościami. Nikt tu nie jest bez winy. Czyste zło, zawiść, zazdrość, pożądanie, okrucieństwo i zachłanność – po jednym demonie na każdą historię, jedna mroczna opowieść na każdy miesiąc w roku... [więcej]

19.09.2008: 20 września będzie miała miejsce premiera nowego filmu w ramach Kina Grozy - *OFIARA SPEŁNIONA.*
FABUŁA: Mike i Sheryl urządzają sobie wycieczkę w góry zachodniej Virginii. Podczas swojej wędrówki korzystają z rady kobiety, która pomaga im w wyborze najbardziej malowniczego szlaku. Rozbijają namiot w pięknym miejscu i najgorsze, czego się spodziewają to komary. Nie zdają sobie sprawy, że dla nich rozpoczęła się już gra o przetrwanie... Dziewczyna znika, ogarnięty paniką chłopak odnajduje ją w piwnicy leśnej chaty. Półprzytomna, przywiązana do stołu, otoczona świecami i krucyfiksami... Bóg zaplanował dla nich coś strasznego?

13.09.2008: Powstanie prequel "The Thing". Ma być to bezpośrednia kontynuacja, z której dowiemy się więcej o istocie, którą znalazła ekipa badawcza. Jeszcze nie wiadomo, kto wcieli się w główną rolę i co pokarzą nam twórcy, miejmy tylko nadzieję, że film okaże się tak dobry, a nawet lepszy, od dzieła Carpenera.

13.09.2008: Universal Pictures i Focus Features wesprą koreański film - "Thirst". Jest to opowieść o wampirach, a bohaterem jest ksiądz, który poszukuje antidotum na zaburzenia przekszatałcające ludzi w wampiry. Główne role zagrają między innymi: Song Kang-ho oraz Shin Ha-kyun.

11.09.2008: Zapraszamy na kolejny konkurs, który mogliśmy zorganizować dzięki RedHorse. Tym razem do wygrania jest książka "Alicja i Ciemny Las". Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie, w którym arenahorror.pl objęła patronat. Każdy kto chce się wykazać i umie pisać opowiadania czy powieści może spróbować swoich sił. Maile z gratulacjami zostały rozesłane do zwycięzców w konkursie "ALICJA".

11.09.2008: Danny Boyle udzielając wywiadu dla MTV oświadczył: Mam już pomysł, ale muszę go przedstawić i sprawdzić, co o tym myślą ludzie. Być może jest to pomysł głupi i nic niewarty. Reżyser prowadzi rozmowy z Fox Atomic w sprawie realizacji "28 Tygodni Później", jednak co z tego wyniknie, zobaczymy dopiero za jakiś czas.

09.09.2008: Dzisiaj na polskim rynku pojawiły się kolejne dwa odcinki "Mistrzów Grozy" - "Pragnienie Ciszy" oraz "Obrońcy Życia".

09.09.2008: Film "Niepokój" jest plagiatem. To właśnie z kultowego filmu grozy "Okno Na podwórze" Alfreda Hitchcocka wzięto większość fabuły. Jak możecie przeczytać na innych portalach, okazuje się, że nie tylko z tego filmu zaczerpnięto wiele pomysłów. Jednak o wszystkim zadecyduje sąd.

09.09.2008: Z przyczyn technicznych dopiero dziś ruszają dwa konkursy. Zapraszamy wszystkich.

08.09.2008: Na deskach teatrów króluje musical "Martwe Zło". Trwają jeszcze pertraktacje z Samem Raimim, żeby ta wersja ukazała się również w kinach. Zdjęcia miałyby powstać w Toronto. Dodatkowym atutem miałaby być trójwymiarowość filmu.

08.09.2008: Twórca teledysków Frank Borina zostanie reżyserem niskobudżetowego horroru - "The Butcherhouse Chronicles". Film miałby opowiadać o czworgu nastolatków, którzy trafiają do nawiedzonego domu. Jednak na tym się nie skończy, będą musieli wyjść stamtąd cało, a to nie będzie proste.

08.09.2008: Koreańczycy nie spoczywają na laurach, zapowiedzieli, że wydadzą kolejny, a zarazem podobny film do "Host: Potwór", a będzie to "Chaw". Horror opowiadać będzie o potworze, który terroryzuje mieszkańców pewnego miasteczka. Jednak to dopiero początek horroru dla mieszkańców.

08.09.2008: Na stronach RedHorse pojawiły się trzy słuchowiska autora książki "Demony" Łukasza Śmigla: [słuchaj pierwszego], [słuchaj drugiego], [słuchaj trzeciego]. Przed ukazaniem się książki możecie również odwiedzić stronę autora, a oto jej adres: www.dobrehistorie.com.pl. Nie zapomnijcie również o odwiedzeniu strony RedHorsa, aby dowiedzieć się więcej rzeczy na temat tej książki. ZAPRASZAMY!

07.09.2008: Dziś na łamach naszego portalu możecie przeczytać fragment nowej książki Anny Starobiniec "Schron 7/7". [zobacz]

07.09.2008: Już jutro zaczynamy kolejne dwa konkursy. Do wygrania będą koszulki, podkładki pod mysz z filmu. Babylon A.D., a także książki "Schron 7/7". Zapraszamy.

07.09.2008: Podczas promocji swojego najnowszego filmu, Nicolas Cage oświadczył, że z chęcią zagra w kontynuacji "Ghost Ridera". Zdradził jedynie, że akcja miałaby się przenieść do Europy, gdzie natrafiłby na ślad ściśle strzeżonej przez Kościół Katolicki tajemnicy.

07.09.2008: Guillermo del Torro chce nakręcić film na podstawie powieści Dana Simmonsa "Drood". Jest to opowieść z pogranicza SF i historii grozy. Jednak na ten film będziemy musieli trochę poczekać, ponieważ Del Torro najpierw musi zrealizować "Hobbita".

07.09.2008: Unstable Ground zrealizuje horror "Eternal", który wyreżyseruje Samuel Gradius. W główne role wcielą się Adam Wilson i James Lorinz. Film ma opowiadać historię 500-letniego wampira, który nie chce już żyć. Jednak chce umrzeć jako wojownik. Czy mu się uda?

02.09.2008: Zapraszamy do odwiedzenia działu PUBLICYSTYKA. Nasza nowa recenzentka napisała obszerny artykuł na temat krwi i wszystkich wierzeniach, symbolach z nią związanych.

02.09.2008: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD. Zrobiliśmy aktualizację tego działu, dodając tym razem recenzje anime. Są one powiązane z horrorem, więc należało je opisać.

02.09.2008: Dzisiaj zaoferowano nam kolejna dwa patronaty. Tym razem są to pozycje anime, wydawane przez Vision/Anime-Gate.
KAWALER MIECZA DVD 5:
To stało się w roku 1997 w Hong-Kongu. To właśnie wtedy po raz pierwszy w historii, ludzie i wampiry zawarli przymierze. Byli zmuszeni do zjednoczenia swych sił, gdyż musieli stawić czoła zagrożeniu tak potwornemu, iż tylko wspólnymi siłami mieli szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zagrożeniem tym był nowy odłam krwiopijców, zwanych Bękartami Kawloona. Koalicja ludzi i wampirów odniosła zwycięstwo, lecz wróg nadal czai się w mroku. . Mija 10 lat. Po długiej nieobecności do Japonii powraca bohater bitwy o Hong Kong, potężny wampir, znany też jako legendarny Srebrny Miecz. Okazuje się jednak, iż nie wszyscy życzą sobie jego powrotu. Mroczna intryga znowu nabiera tempa! . "Black Blood Brothers" (Bracia czarnej krwi) to zupełnie nowa wizja świata ludzi i wampirów. Przed wami porywająca historia pełna spektakularnych pojedynków, przeplatana solidną dawką dobrego humoru. Mocne wrażenia gwarantowane!
AQUARION DVD3: Jedenaście lat temu naszą planetę zaatakowały Anioły Ciemności – tajemnicze istoty zstępujące z nieba i pochłaniające ludzi, by żywić się ich energią. Jedyną linią obrony przed bezwzględnym wrogiem są Wybrańcy Mocy, grupa młodych, wyjątkowych ludzi, dysponujących nadzwyczajnymi zdolnościami. Tylko oni są w stanie stawić czoła najeźdźcom, zasiadając za sterami potężnego Aquariona, humanoidalnego robota, pozostawionego przez legendarnych mieszkańców Atlantydy. "Aquarion" to pełna akcji seria należąca do gatunku zwanego "wielkie roboty", jednego z najbardziej uwielbianych przez fanów na całym świece rodzajów anime. Za stworzenie tej serii odpowiedzialny jest jeden z najwybitniejszych twórców tego gatunku - Shoji Kawamori, spod którego ręki wyszły takie przełomowe hity anime z wielkimi robotami w rolach głównych, jak: "Macross Plus" czy "Vision of Escaflowne". Niewątpliwym atutem tej serii jest także przepiękna muzyka Yoko Kanno (m.in.: "Macross Plus", "Cowboy Bebop", "GITS SAC"), której niezwykły talent oraz niepowtarzalne aranżacje i wyjątkowy styl, zapewniły jej ogromną popularność wśród milionów fanów na całym świecie. Drogi widzu, jeśli nigdy jeszcze nie miałeś okazji zasmakować w anime z gatunku "wielkich robotów", ta seria dostarczy Ci niepowtarzalnych wrażeń!

02.09.2008: W sieci pojawiły się nowe plakaty do wychodzących w najbliższym czasie horrorów i thrillerów, oto one:

   

   

02.09.2008: Zmarł legendarny lektor Don LaFontaine. Podłożył swój głos do pięciu tysięcy zwiastunów i do ponad trzystu pięćdziesięciu tysięcy reklam. Poniżej możecie zobaczyć krótki dokument o nim.

 

02.09.2008: Na polskim rynku pojawiła się trzecia i ostatnia płyta DVD z serii "Black Blood Brothers".
FABUŁA:
To stało się w roku 1997 w Hong-Kongu. To właśnie wtedy po raz pierwszy w historii, ludzie i wampiry zawarli przymierze. Byli zmuszeni do zjednoczenia swych sił, gdyż musieli stawić czoła zagrożeniu tak potwornemu, iż tylko wspólnymi siłami mieli szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zagrożeniem tym był nowy odłam krwiopijców, zwanych Bękartami Kawloona. Koalicja ludzi i wampirów odniosła zwycięstwo, lecz wróg nadal czai się w mroku. . Mija 10 lat. Po długiej nieobecności do Japonii powraca bohater bitwy o Hong Kong, potężny wampir, znany też jako legendarny Srebrny Miecz.  Okazuje się jednak, iż nie wszyscy życzą sobie jego powrotu. Mroczna intryga znowu nabiera tempa!

02.09.2008: Vadim Perelman wyreżyseruje nowego "Poltergeista". Vadim poraz pierwszy zajmie się produkcją grozy, dotychczas znamy go jedynie z dramatów. Miejmy nadzieję, że film okaże się tak dobry jak oryginał.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]