[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

30.09.2009: Zapraszamy do odwiedzenia działu KSIĄŻKI, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

     

29.09.2009: Rusza nowe pismo grozy - "LŚNIENIE". Przez pierwsze dwa numery, pismo będzie dwumiesięcznikiem. "LŚNIENIE" zadebiutuje na rynku po 15 października 2009 (RUCH, INMEDIo, EMPIK). Wydawcą pisma jest Studio Printel, a redaktorem naczelnym został Łukasz Śmigiel. W numerze #1 znalazły się między innymi: premierowe opowiadanie Jakuba Małeckiego, miniatura Kazimierza Kyrcza Jr, publicystyka Łukasza Orbitowskiego i Bartka Paszylka, pierwsza część wywiadu z polskimi pisarzami grozy, komiks Adama Szarego i wiele innych groźnych atrakcji. Pismo zajmuje się kulturą grozy w jej wszystkich odmianach - w literaturze, kinie, w sztuce, komiksie, w grach komputerowych i towarzyskich oraz w życiu codziennym. Nakład pisma to 10tys. Egz. Wydawca przewiduje dołączaniem do kolejnych numerów filmów na DVD. Wkrótce ruszy także portal http://www.lsnienie.com na którym uruchomiony zostanie podcast TV oraz podcast radiowy. Redakcja jest otwarta na propozycje współpracy od miłośników grozy z całej Polski (redakcja@lsnienie.com).

29.09.2009: Na stronach MySpace pojawił się pierwszy zwiastun do "Koszmaru Z Ulicy Wiązów".

29.09.2009: Gary Lucchesi nakręci kolejny horror w stylu "Blair Witch Project", który będzie nosił tytuł "The Vatican Tapes". Ma być to nagranie z przeprowadzonych egzorcyzmów. Scenariusz napisze Chris Borrelli.

29.09.2009: Już w piątek, 2 października, ukaże się kolejna powieść z, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem, serii "Otchłań".

"Dziewiąty Mag" A.R. Reystone to powieść o Ariel - weterynarz, która zostaje zwabiona do świata równoległego, by leczyć ginące smoki. Okazuje się jednak, że to "zaproszenie" to sprawna intryga, bo jest ona potomkiem potężnego Maga. W świecie równoległym odkrywa w sobie potężne moce i umiejętności. Tam spotyka swoją miłość, ale niemal wszystko sprzysięga się przeciw temu uczuciu.

29.09.2009: 2 października to premiera „Narrenturm” Andrzeja Sapkowskiego w formacie Mp3. To pierwsza i jednyna w Polsce MEGAPRODUKCJA - ponad 100 aktorów, muzyka filmowa, efekty specjalne.

Produkcja „Narrenturm” pierwszego tomu Trylogi husyckiej została zrealizowana w formie megaprodukcji przez serwis audioteka.pl oraz Polskie Radio S.A. we współpracy z wydawnictwem superNOWA. W ciągu 60 dni ponad 100 aktorów wzięło udział w nagraniach audiobooka o łącznym czasie ok. 1500 minut. Całość reżyseruje Janusz Kukuła, który ma w swoim dorobku wiele uznanych i nagradzanych produkcji Teatru Polskiego Radia, jak np. „Trylogię” Sienkiewicza czy „Quo Vadis”. Autorem muzyki jest Adam Skorupa – kompozytor ścieżki dźwiękowej do uhonorowanej wieloma międzynarodowymi nagrodami gry komputerowej „Wiedźmin”, uznany przez amerykański portal IGN najlepszym twórcą oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku.

29.09.2009: Już 7 października nakładem wydawnictwa Aurum ukaże się książka „Zimna Krew” Theresa Monsour.

Bunny Pederson nie podobał się brzoskwiniowy kolor, który jej najlepsza przyjaciółka wybrała dla swoich druhen. Po zbyt wielu kieliszkach wina musującego postanowiła wrócić do domu, żeby się przebrać. Była to najgorsza decyzja w jej życiu.

Dzień po zniknięciu dziewczyny, sierżant Paris Murphy oglądając w telewizji reportaż z poszukiwań, rozpoznała komiwojażera, który zaoferował swoją pomoc w poszukiwaniach zaginionej druhny. Justice Trip odnalazł palec Bunny i stał się gwiazdą mediów. Na początku Paris nie pamiętała skąd go zna, ale przypomniała sobie, że kiedyś zaprosił ją na bal absolwentów.

Instynkt podpowiadał jej, że w telewizyjnych wystąpieniach Justice’a brzmiała jakaś fałszywa nuta. Przypadkowe spotkanie z nim utwierdziło ją w przekonaniu, że śledztwo idzie złym torem. Zbliżające się klasowe spotkanie po latach, wydawało się doskonałą okazją do odkrycia śmiertelnie niebezpiecznej prawdy...

29.09.2009: Danielle Harris podłoży głos w nowej animacji 3D "Night of the Living Dead: Origins". Zebediah de Soto wyreżyseruje obraz, a scenariusz napisze Davidem R. Schwartzem.

29.09.2009: Zdjęcia do "Machete" rozpoczęły się już jakiś czas temu, ale Robert Rodriguez postanowił zatrudnić kolejnych aktorów, tym razem będą to dwie seksowne bliźniaczki Avellan, znane z "Grindhouse".

26.09.2009: Drugie wydanie "Domu na wyrębach"

28 września 2009 r. ukaże się drugie wydanie debiutanckiej powieści Stefana Dardy "Dom na wyrębach". Książka miała swoję premierę na Targach Książki w Krakowie, 25 października 2008 r., po czym, w grudniu 2008 r., na rynku ukazał się jej dodruk.

"Dom na wyrębach" zajął piąte miejsce w plebiscycie SFinks na najlepszą polską powieść fantastyczną roku 2008 r., był nominowany nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2008, a także podwójnie zwyciężył w kategorii "Horror" w plebiscycie "Najlepsza książka na lato" wortalu literackiego "Granice" (nagroda Jury oraz nagroda Internautów).

Drugie wydanie ma nieco zmienioną szatę graficzną i liczy 336 stron.

26.09.2009: JACK KETCHUM – DZIEWCZYNA Z SĄSIEDZTWA – nareszcie w Polsce!

 „Wydaje ci się, że wiesz co to ból”?

 Tak zaczyna się jedna z najbardziej wstrząsających powieści w historii literatury grozy, szokujące zaproszenie do przedsionka piekła zbudowanego w piwnicy cichego domu na małej ulicy.
Tak zaczyna się opowieść wykraczająca poza granice doznań, które dane ci było doświadczyć do tej pory. Tak zaczyna się...

„Dziewczyna z sąsiedztwa” Jacka Ketchuma.

 Listopad tego roku będzie miesiącem, który zmieni twoje życie. Zrozumiesz, czym jest zło, które tkwi w człowieku, czym jest esencja bólu dana ludzkiej naturze.

W listopadzie nakładem wydawnictwa Papierowy Księżyc ukaże się jedna z najbardziej kultowych powieści w historii literatury grozy i jedna z najbardziej wstrząsających powieści w historii światowej literatury.

Powieść, która obrosła legendą, a która nigdy jeszcze nie była wydana w Polsce!

Powieść, która wstrząsa, i pozostawia krwawe rany w psychice jeszcze długo po tym, gdy przewrócisz jej ostatnią kartkę... Książka, której nie da się zapomnieć i której nie wypada nie znać...

„Dziewczyna z sąsiedztwa” (tytuł oryg.”The Girl Next Door”)

 Autorem powieści jest Jack Ketchum, uznawany za jednego z najlepszych i najbardziej kontrowersyjnych autorów w panteonie literatury grozy.

 Wiele powieści Ketchuma już obrosło legendą jako jedne z najbardziej przerażających wizji zła w historii i wiele z nich zostało sfilmowanych. „Dziewczyna z sąsiedztwa” jest tą najsłynniejszą, od której musisz zacząć swoje spotkanie z autorem. Pod warunkiem, że jesteś w stanie stawić mu czoła...

Zapewne wielu z Was widziało już film „The Girl Next Door”, nakręcony na podstawie powieści Ketchuma. Wielu uznaje go za wstrząsający... Ale to nic w porównaniu ze skalą terroru, który znajdziecie na kartach książki...

Wstęp do „Dziewczyny z sąsiedztwa” napisał sam Stephen King, który uznaje Jacka Ketchuma za swojego mistrza i jednego z najlepszych pisarzy w historii powieści grozy. We wstępie autor udowadnia, dlaczego każdy powinien przeczytać tę książkę i dlaczego „Dziewczyna z sąsiedztwa” już stała się legendą.

 Czy potrzebujesz lepszej rekomendacji?

 Czy jesteś gotowy na spotkanie ze złem, jakiego jeszcze nie doświadczyłeś?

 „Wydaje ci się, że wiesz co to ból”?

 Jack Ketchum - „Dziewczyna z sąsiedztwa”

 Premiera w Polsce 10 listopada.
Odliczajcie dni. Od tego dnia Wasze życie nie będzie już takie samo.

25.09.2009: Sam Raimi zajmie się nową produkcją "Refuge". Ma opowiadać o Yeti, które terroryzuje mieszkańców małego miasteczka.

25.09.2009: David Cronenberg zastanawia się nad nakręceniem remake'u swojego dzieła, mowa tutaj o filmie "Mucha". Chce go trochę unowocześnić i podrasować pod względem efektów. Kiedy Cronenberg chciałby zacząć zdjęcia? Tego nie wiadomo, na pewno nie nastąpi to w najbliższym czasie, ponieważ zajmuje się inną produkcją.

24.09.2009: Dziś rozpoczyna się pierwszy konkurs przedporytkonowy. Nagrodą dla zwycięzcy jest podwójna wejściówka na Porytkon 3 1/3. Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na Blog Porytkonu 3 1/3 (http://porytkon.irpg.pl/blog/?page_id=115) i za pomocą zamieszczonego tam formularza odpowiedzieć na trzy pytania związane z Porytkonem. Ponoć odpowiedzi na pytania ukryte są gdzieś w notkach na blogu.

Spośród osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi, wylosowany zostanie następnie zwycięzca. Odpowiedzi można wysyłać do środy 30 września, do godziny 24.00. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 1 października wieczorem na Blogu Porytkonu: http://porytkon.irpg.pl/blog

24.09.2009: Zapraszamy Do udziału w nowych konkursach, do wygrania cenne nagrody.

23.09.2009: Dzisiaj premiera nowej książki Tomasz Bukowski - OBIEKT R/W0036

Militarny horror. Doskonałe opisy bezpardonowych walk i groza mitycznej bestii. To „Szeregowiec Ryan” i „Obcy” w jednym. Brawurowo napisana powieść, w której autor świetnie połączył znaną warszawską legendę o bazyliszku z heroicznymi wydarzeniami z naszej historii, które same zasługują na miano legendy.

Konrad Sosiński, Wargamer

Połączenie powieści o bazyliszku z etosem Powstania Warszawskiego tworzy nową legendę na nowe tysiąclecie W ogarniętej walkami powstańczej Warszawie budzi się pradawne zło. Zajęci walką przeciwnicy początkowo nie zwracają uwagi na nowego wroga, który przemierza warszawskie kanały i morduje ludzi, nie zważając na narodowość, rasę czy przekonania polityczne.

Klęska Polaków na Woli zmusza dowództwo Powstania do ewakuacji mieszkańców Starego Miasta. Jedna z dróg ewakuacyjnych ma prowadzić kanałami na Nowy Świat. Zanim to nastąpi, specjalna grupa stworzona przez pułkownika „Montera” musi zlikwidować terror szalejący pod powierzchnią płonącego miasta. Jednocześnie liczba niemieckich ofiar mitycznego gada wzrasta do niepokojących rozmiarów. Z Berlina przybywa na pomoc specjalna jednostka naukowców z Instytutu SS „Dziedzictwo”.

Czy obie grupy połączą swoje siły w obliczu wspólnego wroga rodzaju ludzkiego? Czy też może wzajemna nienawiść unicestwi je, zanim dowiedzą się czym naprawdę jest Warszawski Bazyliszek?

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ WYDAWNICTWO

23.09.2009: Dzisiaj premiera kolejnej książki pod Naszym patronatem, a mowa jest tutaj o Wykreślone Imię.
FABUŁA:
Gdy wdowiec samotnie wychowujący córkę i syna poznaje rozwódkę, która ma dwoje własnych dzieci, stworzenie zgodnej rodziny może być kłopotliwe. Sam pomysł wyjazdu na pierwsze wspólne wakacje w towarzystwie czworga kłótliwych dzieciaków wywołuje dreszcze. Ale stary dom nad jeziorem, należący do rodziny zmarłej żony Petera, skrywa mroczne tajemnice, które sprawią, że codzienne przepychani przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie... [zobacz więcej]

23.09.2009: Matthew Woodringa Stovera – od 23 września 2009

Na Ziemi Hari Michaelson był gwiazdą, w Nadświecie zaś znano go jako Caine’a-zabójcę. Z jego ręki ginęli najprawdziwsi królowie i książęta, niejedno państwo legło w gruzach – a wszystko ku uciesze milionów widzów na Ziemi.

Tom 1. części II cyklu o przygodach Hariego Caine'a. Część I "Bohaterowie umierają" ukazała się w MAGU w czerwcu tego roku.

Tym razem Hari – odarty z tożsamości Caine’a – musi stoczyć największą bitwę w swoim życiu, zmierzyć się z potężną korporacją rządzącą Ziemią i anonimowymi masami, gotową zniszczyć wszystko, co kocha. Wrogowie, starzy i nowi, zbroją się, żeby wystąpić przeciw niemu – samotnemu, bezsilnemu kalece. Chodzą słuchy, że Hari jest wrakiem i nie poradzi sobie w walce. Niektórzy chcieliby tego, ale okrutnie się oszukają…

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ WYDAWNICTWO

23.09.2009: Wampiry trzymają się mocno! – można stwierdzić, przeglądając listy czytelniczych bestsellerów. W dobie oswojenia wampirów dla czytelników i popularności serii Cassandry Claire o demonach i aniołach (Miasto Kości, Miasto Popiołów, Miasto szkła), Charlaine Harris o Sookie Stackhouse (Martwy aż do zmroku) i serii o miłości nastolatki i wampira autorstwa Stephanie Meyer, sukcesy odnosi seria o wiedźmie Rachel Morgan, której postać wykreowała Kim Harrison. Powieść przetłumaczono na 11 języków i sprzedano m.in. do: Serbii, Rosji, Holandii, Niemiec, Węgier, Japonii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Chin i Polski, a książki o wiedźmie Racheli są na listach bestsellerów większości sieci księgarskich w Stanach. Pierwszy tom serii Przynieście mi głowę wiedźmy ukaże się w wydawnictwie Mag 23 września br. Do dzisiaj w Stanach Zjednoczonych ukazało się 10 tomów, a serię wydano w 15 krajach świata.

Efektem ubocznym badań genetycznych nad modyfikowaną żywnością stał się wirus. Spowodował on powstanie nowych odpornych ras. Wszystkie nowe gatunki za swoje miejsce zamieszkania wybrały miejsce zwane Zapadliskiem. Zapadlisko to Las Vegas dla paranormalnych. Tam można spotkać wampiry, wiedźmy, czarownice, wilkołaki i wiele innych krzyżówek ludzi i wampirów. Rachel Morgan jest wiedźmą i agentem. Jej kariera zmierza donikąd, a ona sama każdej nocy stawia wyzwanie paranormalnym stworom, usiłując całe towarzystwo utrzymać w ramach cywilizacji.

Powieść Przynieście mi głowę wiedźmy została nagrodzona: Romantic Times's Best Fantasy novel 2004 , P.E.A.R.L's (Paranormal Excellence Award for Romantic Literature) , Best Science Fiction novel of 2004. Autorka otrzymała również nagrodę P.E.A.R.L w kategorii Najlepszy Nowy Autor 2004 roku.

Kim Harrison, autorka notowanej na liście bestsellerów New York Times serii o wiedźmie Rachel Morgan, urodziła się i wychowała w Midwest. Po licencjacie przeprowadziła się do Caroliny, gdzie mieszka do dziś. Obecnie pracuje nad serią dla młodych czytelników. Jest członkiem stowarzyszenia the Romance Writers of America i The Science Fiction and Fantasy Writers of America.

INFORMACJA NADESŁANA PRZEZ WYDAWNICTWO

22.09.2009: W sieci pojawiły się zdjęcia z kręconego teraz "Priest". Możecie zobaczyć je poniżej:

 

22.09.2009: Wentworth Miller znany z głównej roli z seriali "Skazany Na Śmierć" zagra w czwartej odsłonie "Resident Evil". Informacja ta nie jest do końca pewna, ponieważ podał ją Boris Kodjoe, który jest od początku związany z tą produkcją. Poczekamy, zobaczymy. Zdjęcia mają rozpocząć się już w przyszłym tygodniu.

22.09.2009: DRZWI DO PIEKŁA - aktualizacja strony z fragmentami

Z przyjemnością informujemy, że na stronie "Drzwi do piekła":
http://www.runa.pl/drzwi-do-piekla.html pojawiły się fragmenty kolejnych czterech opowiadań Krzysztofa Kochańskiego. To już komplet; teraz można przeczytać początkowe fragmenty wszystkich 14 opowiadań ze zbioru.

Niektóre fragmenty są dość krótkie - jest tak dlatego, że zamieszczamy ok. 15% każdego opowiadania. Jeśli więc całe opowiadanie jest krótkie, także jego fragment nie może być długi. Jednak wszystkie dzisiaj dodane fragmenty należą do tych dłuższych. Życzymy miłej lektury!

21.09.2009: Dokładnie za 19 dni, w piątek 9 października o północy, mija termin w zasadzie wszelkich możliwych zgłoszeń, jakich można dokonywać przed Porytkonem.

W tym dniu upływa termin:
- zgłaszania punktów programu,
- zgłaszania się obsługi technicznej, akredytacji i innych form pomocy przy Porytkonie,
- zgłaszania sprzętu udostępnianego na konwent,
- rejestrowania się w formularzu rejestracyjnym (a więc, co za tym idzie, także rejestracji przedpłat i zamawiania koszulek i porytkonowych fartuchów).
- zgłaszania grup i list klubowych.

Zostało jeszcze trochę czasu, tym niemniej warto pamiętać o tej dacie - 9 października, godzina 24.00.

Więcej informacji na stronie Porytkonu 3 1/3: http://www.porytkon.irpg.pl

21.09.2009: Video Games Live na Porytkonie!

Organizatorzy sosnowieckiego konwentu Porytkon przygotowali prawdziwą gratkę dla miłośników gier komputerowych. Dzięki współpracy z warszawską agencją New Music Art na imprezie pojawi się multimedialne stoisko promujące Video Games Live - nietypowy koncert zawierający w sobie muzykę z największych video gier wszech czasów. To unikatowe widowisko w dziedzinie rozrywki, podczas którego najlepsze światowe orkiestry i chóry wykonują specjalne aranżacje muzyki z tak kultowych gier jak Tetris, Warcraft, Zelda, Diablo, Call of Duty czy Super Mario Bros. Muzykę połączono z wizualizacjami gier zsynchronizowanymi ze światłem, efektami specjalnymi, tancerzami oraz graczami on-line. Na stoisku VGL można będzie obejrzeć fragmenty tego widowiska oraz nabyć bilety ze specjalną, konwentową zniżką w wysokości 15%! Ilość biletów promocyjnych jest ograniczona. Więcej informacji o widowisku, terminach koncertów i cenach biletów znaleźć można na [stronie New Music Art: http://www.newmusicart.pl/art/video-games-live-w-polsce.php#bi

21.09.2009: Na stronie filmwebu pojawił sie polski zwiastun do "Księżyca W Nowiu" [zobacz].

21.09.2009: Kolejne zdjęcia do "Piły VI", tym razem jedno z Panem Zagadką.

 

21.09.2009: Poniżej możecie zobaczyć teaser do dokumentu opowiadającym o Freddy'm Kruegerze.

 

21.09.2009: Profesor Zuovick i Pan Bones zapraszają…

Głuchy stukot kołatki sprawił, że domiszcze zatrzeszczało w posadach, a gładka dotąd powierzchnia zawiesistego płynu w filiżance pokryła się zmarszczkami. Deski w korytarzu jęczały pod ciężkimi krokami gościa. Tylko jedna osoba odważyłaby się przekroczyć próg tego domostwa.
- Pan Bones – zchrypły skrzek zawtórował skrzypieniu drzwi – jakże miło z pana strony, że mnie pan nawiedza.
- Cała przyjemność z mojej strony, profesorze. – gość wyszczerzył się w szerokim uśmiechu ukazując dwa rzędy ostrych zębów.
- Napije się pan czegoś? – profesor nie zwykł przyjmować gości, ale według głosu szepczącego w jego głowie, właśnie tego wymagały konwenanse. Drugi głos nie zabrał się w tej dyskusji.
- Dziękuję – powiedział pan Bones, barczysty mężczyzna, ubrany na modłę przedsiębiorców pogrzebowych, patrząc na leżący na spodeczku właściciela na wpół stopiony kawałek metalu, który kiedyś najwyraźniej był łyżką – Przejdźmy od razu do meritum…

Pan Bones podszedł do stolika przykrytego poszarzałym poplamionym obrusem. Wprawne oko potrafiłoby wyczytać z niego jadłospis gospodarza z kilku ostatnich miesięcy, a może nawet lat. Mężczyzna rozsiadł się w fotelu na tyle wygodnie, na ile pozwalały wystające tu i ówdzie sprężyny. Wszechogarniający zapach kulek na mole wiercił w nozdrzach.
- Panie Bones, piątek trzynastego zbliża się wielkimi krokami.
- Więc po to mnie pan wezwał, profesorze – w oku gościa pojawił się złowieszczy błysk. – urodziny… nie mogę się już doczekać.
- Wyśmienicie, wyśmienicie – usłyszał w odpowiedzi. Gospodarz mówiąc dalej, wyłuskał z porcelanowej cukierniczki sporego żuka i ścisnął go w sękatych palcach tak, że żółty sok trysnął wprost do filiżanki. - mogę liczyć, że zajmie się Pan wszystkim podczas mojej nieobecności, panie Bones? Mam zamiar zaprosić wielu gości na to arcyważne wydarzenie.
- Z przyjemnością powitam ich w imieniu pana, profesorze, oraz naszego jubilata. - gość sięgnął w kierunku talerzyka z ciastkami, lecz zanim zdążył chwycić leżące na wierzchu, to umknęło przed nim na kilkunastu wiotkich nóżkach - Wielu gości się spodziewamy?
- I tu jest trup pogrzebany - gospodarz przecedził zielonkawy płyn z filiżanki przez popsute krzywe zęby. W zbyt szerokiej szparze utknęło odnóże jakiegoś owada. - zaproszenia już rozesłane, teraz czekam na odpowiedzi. Wiem, że na pewno będziemy gościć w naszych skromnych progach kilku szanownych szanownych członków Stowarzyszenia Mrocznego Poniedziałku.
- Słyszałem, że przygotowują się do przyjęcia w swoje szeregi nowych osób - rzucił pan Bones od niechcenia.

Profesor Zuovick przytaknął ruchem głowy, przymknął powieki i głośno westchnął. Pan Bones zastanawiał się, czy myśli o zbliżającej się uroczystości. Dopiero chrapanie przypominające odgłos maszyny do zgniatania żwiru, gość wiedział, że tego wieczora nie dowie się już niczego od stetryczałego starucha.

W imieniu Profesora Zuovicka i Pana Bonesa zapraszamy na dziesiąte urodziny Falkonu wszystkich twórców LARPów.

Zgłoszenia wysyłajcie mailem (na slowik27@o2.pl), podając:
imię, ksywkę i nazwisko twórcy/twórców LARPa
tytuł LARPa
krótki opis do informatora
ogólny zarys fabuły w kilku zdaniach (do wiadomości organizatorów)
liczba osób biorących udział w grze (jeśli to ważne z podziałem na płeć)
czas gry (wraz z podsumowaniem)

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

21.09.2009: Zobacz kolejny zwiastun do nowego horroru, tym razem z elementami horroru.

 

21.09.2009: Zobacz zwiastun do nowej produkcji francusko-brytyjskiej "Vinyan".

 

21.09.2009: Kolejny plakat do "Piły VI".

21.09.2009: W sieci pojawił się kolejny zwiastun do "Księżyca w Nowiu", oto on:

 

21.09.2009: W Hollywood pojawił sie pomysł, aby nakręcić trzecią część "Ring" w 3D, jednak czy ten pomysł przejdzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

21.09.2009: Andrew Bryniarski zagra jedną głównych ról w horrorze "Mother's Day".

21.09.2009: Victor Salva przymierza się do nakręcenia trzeciej części "Smakosza". W filmie ma pojawić się Gina Philips, która zagrała główną rolę w oryginale. W roli smakosza wcieli się Jonathan Breck. Nie wiadomo czy film pojawi się od razu na DVD, czy wejdzie do kin.
FABUŁA:
Bohaterka jest kobietą sukcesu, która ma nastoletniego syna, którego nazwała Darryl – na cześć zmarłego brata. Kobietę zaczynają męczyć sny, w których jej syn kończy w równie nieszczęśliwy sposób, co wcześniej brat [opis fabuły: filmweb.pl].

21.09.2009: Tanedra Howard zagra w szóstej odsłonie "Piły". Dostała tą rolę dzięki wygraniu reality show Screem Queen. Kogo zagra? Tego jeszcze nie wiadomo. Oto ona:

21.09.2009: Will Smith zdradził kilka szczegółów dotyczących prequela "Jestem Legendą", a mianowicie: zobaczymy jak upada Manhattan - ostatni przyczółek ludzkości. Ucieczkę do Waszyngtonu. To na tyle, czekamy na kolejne informacje.

21.09.2009: Zobacz zdjęcie do nowego horroru z Nicolasem Cage'em - "Season of the Witch".

18.09.2009: Na stronie sosnowieckiego konwentu Porytkon 3 1/3 pojawił się przegląd i opisy ponad 20 wybranych punktów porytkonowego programu. Z każdego bloku tematycznego ujawniono ich kilka. Rozrzut formy i treści jest ogromny - od przedstawienia teatralnego "Stepy rohańskie" (parodii trzeciej księgi "Władcy Pierścieni") w wykonaniu Teatru "Co? Jak. Aha." z Miejskiego Domu Kultury "Ligota" w Katowicach, przez prelekcję Marcina Przybyłka o różnych eksperymentach psychologicznych, aż do przeglądu japońskich boysbandów w wykonaniu Avalii i Dwukwiatka i konkursu na znajomość muzyki z anime, prowadzonego przez Tenchiego.

Chłopaki z bloku postapokalipsy i ASG szykują m.in. LARPa dla prawdziwych twardzieli "Rosyjska Ruletka II" i test, w którym można sprawdzić, jakie ma się szanse w starciu z armią żywych trupów. Ekipa Rangers of the North przygotowuje m.in. klimatyczne LARPy "Farma Ż.L." i "Garnizon", a także konkursy i prelekcje dla RPGowców oraz twórców LARPów.

Aby przejrzeć listę i opisy ujawnionych dziś punktów programu, zajrzyj na stronę Porytkonu, do działu "Program": http://porytkon.irpg.pl/page/31/program

18.09.2009: Zobacz nowy plakat i zdjęcie do "Piątku Trzynastego".

 

18.09.2009: Zobacz nowy zwiastun do remake'u "Piątek Trzynastego".

 

18.09.2009: "Piecemeal" to nowy horror, opowiadać będzie o uzależnieniu młodego mężczyzny, który pragnie wrócić do normalnego życia. Scenariusz napisze Jeff Welch, a za kamerą stanie Daniel Roby.

07.09.2009: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, zorganizowanym przez Warner Bros Polska oraz www.arenahorror.pl. Do rozdania mamy 25 zaproszeń na prawdopodobnie ostatni, "prywatny" pokaz w siedzibie dystrybutora w Warszawie. Pokaz odbędzie się 18 września 2009 roku, o godzinie 16:00.

Warunkiem uczestnictwa w pokazie jest chęć wypowiedzenia się tuż po nim o filmie.

03.09.2009: Ruszyły zapisy na cosplay na Porytkonie 3 1/3. W tym roku będzie on nietypowy. Zgodnie z tradycją i celami Porytkonu, łączyć będzie fanów mangi i fantastyki - dlatego oprócz postaci z anime czy japońskich gier mogą w nim wziąć udział także osoby w kostiumach z książek, filmów, gier i seriali fantastycznych. W Internecie działa już formularz rejestracyjny, gdzie każdy chętny może się zapisać. Aby to zrobić, kliknij http://sites.google.com/site/porytycosplay/home.

Ponadto na Youtube pojawił się trailer, reklamujący Porytkon 3 1/3: http://www.youtube.com/watch?v=SbUUySMWfwU

03.09.2009: Bachanalia Fantastyczne, Falkon i tapety

Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z Bachanaliami Fantastycznymi (http://www.bachanalia.zgora.pl/), które odbędą się w dniach 18 - 20 września w Zielonej Górze. Każdy uczestnik Bachanaliów, który okaże przy akredytacji na Falkonie informator zielonogórskiego konwentu, otrzyma zniżkę 20% na wjazd na lubelską imprezę oraz pysznego czekoladowego batonika.

Poza tym prezentujemy Wam falkonowe tapety (http://paradoks.net.pl/falkon/2009/?page_id=236), którymi możecie przystroić swój pulpit.

Przypominamy, że tegoroczny dziesiąty Falkon odbędzie się w dniach 13 - 15 listopada, oczywiście w Lublinie. Przyjedź koniecznie, bo niegrzecznie jest nie pojawić się na urodzinach...

03.09.2009: Zobacz zwiastun do "Zejścia 2".

 

03.09.2009: Producent Joel Silver myśli o zrealizowaniu nowej wersji "Potwora Z Bagien", która miałaby być nakręcona w technologii 3D.

03.09.2009: W sieci pojawił się nowy plakat do filmu "The House of the Devil", oto on:

03.09.2009: The Weinstein Co. zamierza nakręcić kontynuację "Halloween 2". Na razie wiadomo tylko tyle, że ma być nakręcony w technologii 3D oraz że Rob Zombie nie wyreżyseruje kontynuacji.

03.09.2009: William Hurt pojawi się jako główny bohater w nowym horrorze "Shadows". Reżyserią zajmie się John Penney. W filmie wystąpią również: Cary Elwes, Ploy Jindachote i Paula Taylor.

03.09.2009: W październiku rozpoczynają się zdjęcia do drugiej części "30 Dni Mroku". Film ma wyjść od razu na rynek DVD.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]