[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

29.09.2010: Dzisiaj na polskim rynku pojawiła się kolejna książka pod naszym patronatem.

TYTUŁ: Magia kości
AUTOR: Higgins Fiona E.
DATA PREMIERY: 29.09.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Los nie rozpieszczał Pina Carpue: matka zmarła, ojciec go porzucił, chłopiec cierpiał głód i marzł, tułając się samotnie po ulicach. W końcu znalazł dach nad głową i pracę w cichym, spokojnym miejscu. W kostnicy. Jest szczęśliwy. Pewnego dnia jednak ktoś zakrada się do zakładu pogrzebowego i zmusza Pina do uczestnictwa w akcie wskrzeszenia umarłych. Od tego momentu chłopiec wpada w wir niesamowitych i mrożących krew w żyłach zdarzeń. Jego sprzymierzeńcami stają się: karzeł – intelektualny olbrzym, a zarazem mistrz w rzucaniu ziemniakiem, pewna zagadkowa para oraz naukowiec-wróżbita.

29.09.2010: Zobacz fanowską czołówkę serialu "The Walking Dead".

THE WALKING DEAD "Opening Titles" from Daniel Kanemoto on Vimeo.

29.09.2010: Chad Michael Murray zagra w "The Haunting in Georgia", w kontynuacji "Udręczonych".

29.09.2010: Zobacz zwiastun "The Dark Divine".

 

29.09.2010: Zobacz kolejny klip do "Paranormal Activity".


Paranormal Activity 2 - Viral: NRSRY6_01-10-07
Załadowane przez: dreadcentral. - Zobacz więcej filmów i wideo

27.09.2010: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

  

27.09.2010: W związku z tym, że 22 października na polskie ekrany wejdzie amerykańska wersja "Pozwól Mi Wejść", oryginalna wersja zostanie również przypomniana. Będzie można ją zobaczyć w kinach. Dzięki temu, że objęliśmy ponownie patronat nad tym filmem, będziemy mieli do zaoferowania dla Was bilety w Warszawie. Więcej informacji już wkrótce.

27.09.2010: W 8 numerze ukraińskiego almanachu fantastycznego Fandango opublikowane zostało opowiadanie Krzysztofa T. Dąbrowskiego pt. "Do domciu!" ("Домой" w tłumaczeniu: Joanny Ruteckiej).

27.09.2010: Już jest! Trzeci numer kwartalnika poświęconego kulturze grozy - LŚNIENIE.

Temat numeru to "Groza w ciele, ciało w grozie!". 

Przeczytajcie nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce opowiadanie Guya N. Smitha i wywiad z mistrzem makabry - Jakciem Ketchumem. Piszemy o grozie ciała w twórczości: Barkera, Romero, Fulciego, Cronenberga i Camerona.

Tylko w trzecim numerze Lśnienia przeczytacie o mariażu kina porno z grozą i potwornościach kinowego SNUFF. Rozrywkę zapewnią także komiksy Dismasa i Empro, a całości dopełnią znakomite felietony Łukasza Orbitowskiego i Bartka Paszylka.

Nowe LŚNIENIE to cztery opowiadania (Smith, Kochański, Skowroński, Szewczyk), miniatury literackie i dwadzieścia artykułów na osiemdziesięciu czterech stronach oraz konkursy sms z licznymi nagrodami.

Sprawdźcie dokładnie co w numerze, zaglądając na naszą nową stronę internetową i oglądając filmowy teaser w serwisie Youtube.

http://www.lsnienie.com/
http://www.youtube.com/user/LSNIIENIE

Lśnienie można zamawiać już teraz online.

27.09.2010: Zobacz plakat Falkonu 2010.

27.09.2010: Zobacz zwiastun "Big Tits Zombie 3D".

 

27.09.2010: Gala nagrody literackiej Nautilus na Cyber Falkonie 2010

Miło nam poinformować, że już po raz pierwszy Falkon będzie gościł uroczystą galę nagrody literackiej Nautilus. Odbędzie się ona 13 listopada wieczorem w auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

W trakcie gali zostaną wręczone statuetki wyróżnionym twórcom: Jarosławowi Grzędowiczowi i Andrzejowi Pilipiukowi. Będzie można także wziąć udział w dyskusji z udziałem laureatów. Całość uświetnią występy artystyczne: koncert i przedstawienie teatralne.  

Pamiętaj – Cyber Falkon 2010 odbędzie się w Lublinie w dniach 11 – 14 listopada!

Musisz tam być!

17.09.2010: Zobacz najnowsze plakaty do "Priest"


17.09.2010: Barbara Nedeljáková zagra w najnowszej części "Children of the Corn: The Dweller". Film wyreżyseruje Joel Soisson.

Film opowie o rodzinie, która podróżuje samochodem po pustkowiu. Gdy psuje im się samochód małżeństwo z dzieckiem proponuje im pomoc.

17.09.2010: Pod koniec września mają rozpocząć się zdjęcia do polsko rosyjskiego horroru - "Czarnobyl 2011". Reżyserią ma zająć się Patryk Vega. Produkcja będzie nakręcona w języku angielskim.

17.09.2010: Zobacz zwiastun "Insidious"

17.09.2010: Kevin Pollak prawdopodobnie zagra w nowym horrorze Kevina Smitha "Red State".

17.09.2010: Zobacz zwiastun "Eaters"

 

17.09.2010: Zobacz mordercę z najnowszego filmu Wesa Cravena "My Soul To Take".

16.09.2010: Zapraszamy na aktualizację działu KOMIKSY.

   

16.09.2010: W tym miesiącu na polskim rynku ukazały się miedzy innymi:

TYTUŁ: Świt
AUTOR:
Tim Lebbon
DATA PREMIERY: 16.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Mroczna saga rozpoczęta Zmrokiem nagrodzonym British Fantasy Society Award dla najlepszej powieści 2007

Noreela stoi w obliczu zagłady. Lecz gdzieś w sercu krainy wciąż żyje magia. Nieszczęsny Rafe uosabiał kiedyś jej moc, do dnia gdy Magowie odebrali mu ją brutalnie i zatriumfowali raz jeszcze.

Teraz Magowie zbierają armię przerażających wojowników, by utopić Noreelę w morzu krwi. Lecz ostatni pozostali przy życiu mieszkańcy nie zamierzają się pogodzić z wiecznym mrokiem. Prastara przepowiednia mówi, że przyszłość magii objawi się w dziecku jeszcze nienarodzonym – jeśli tylko jego matka przeżyje i ujrzy wstający świt…

TYTUŁ: Cień Księżyca
AUTOR:
Rachel Hawthorne
DATA PREMIERY: 16.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Cień księżyca spowija las, który nie chroni już Strażników Nocy. I staje się przekleństwem dla dziewczyny, której nie chroni już nic - nawet miłość...

Siedemnastoletnia Hayden wyczuwa uczucia innych Strażników Nocy. Tylko tajemniczy Daniel, który niedawno dołączył do ich prastarego plemienia, pozostaje dla niej zagadką. I budzi w niej nieznane pragnienia... Czy to właśnie on będzie towarzyszem jej pierwszej przemiany? Hayden dobrze wie, że za nic nie może na to pozwolić - choćby miało to złamać jej serce. Bo najważniejsza noc w jej życiu może być dla nich obojga ostatnią...

TYTUŁ: Mroczny Blask
AUTOR:
Christine Feehan
DATA PREMIERY: 14.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Alexandria, młoda graficzka komputerowa, była gotowa poświęcić wszystko, by chronić swojego osieroconego małego brata. Ale gdy oboje napotkali niewypowiedziane zło ukryte we mgle spowijającej San Francisco, mogła tylko błagać o ratunek... I oto z mroku wyłonił się Aidan - potężniejszy i bardziej tajemniczy od wszystkich istot nocy. Czy jednak ów nieśmiertelny Karpatianin jest wybawcą, czy potworem? Zbawieniem czy grzechem? I czy Alexandria ulegnie dzikiej, niesamowitej uwodzicielskiej mocy Aidana i siłą swej miłości wypełni jego pusty świat tęczą barw?

TYTUŁ: Tropiciel Duchów
AUTOR: Paver Michelle
DATA PREMIERY: 08.09.2010
WYDAWCA: W.A.B.

FABUŁA: Torak ma przed sobą najważniejsze zadanie w życiu – przyjdzie mu stoczyć rozstrzygającą bitwę z siłami ciemności. Przedtem jednak czeka go wyprawa w celu odnalezienia kryjówki groźnej Pożeraczki Dusz. Tymczasem przyjaciele mają inne problemy: Renn musi podjąć ważną i trudną decyzję, a Wilk – pokonać straszne cierpienie. Tropiciel duchów to szósta część Kronik Pradawnego Mroku, która kończy serię przygód Toraka i jego przyjaciół...

16.09.2010: CYBER FALKON 2010 – PRZEDPŁATY I REZERWACJE RUSZYŁY!

Uruchomiliśmy możliwość dokonywania rezerwacji na nadchodzący Cyber Falkon 2010, który odbędzie się w dniach 11 – 14 listopada w Lublinie. Aby tego dokonać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go nam oraz opłacić akredytację na podane  konto.

Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”
ul. Dolna Panny Marii 3/22
20 – 010 Lublin
Konto nr: 16 1560 1195 0051 2488 2005 0001

W tytule przelewu prosimy wpisać nazwę Falkon 2010 oraz imię, nazwisko i nr PESEL każdej osoby, za którą jest wnoszona opłata.

Akredytacja w przedpłacie za 4 dni wynosi tylko 30 zł!

Dzięki przedpłacie zaoszczędzisz 10 zł i masz pewność, że szybciej wejdziesz na konwent!

Więcej o Cyber Falkonie 2010 dowiesz się na: www.falkon.konwent.pl

16.09.2010: Konkurs publicystyczny Carpe Noctem

Do końca września można przesyłać prace na KONKURS PUBLICYSTYCZNY organizowany przez serwis CarpeNoctem.pl. W konkursie wyszczególniono trzy kategorie tekstów: recenzja (od 2,5 tys. do 4,5 tys. znaków ze spacjami), felieton (2,5 tys. – 5 tys.) oraz artykuł (6 tys. – 15 tys.). W puli nagród znalazło się 10 różnych tytułów książek i 4 audiobooki, a tylko od frekwencji i poziomu nadesłanych prac zależy ostateczna liczba przyznanych nagród, bo ta może wzrosnąć nawet trzykrotnie! Dodatkowo bez względu na kategorię zostaną przyznane nagrody specjalne w postaci klawiatury i głośników ufundowanych przez firmę Logitech. Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie. Więcej informacji możecie znaleźć tutaj: http://carpenoctem.pl/pages/konkurs_publicystyczny.htm

08.09.2010: Zapraszamy na aktualizację działu FILMY.

     

07.09.2010: CYBERPUNKOWY KONKURS LITERACKI – UPŁYWA TERMIN NADSYŁANIA PRAC!
Przypominamy, że tylko do 15 września można nadsyłać teksty na Cyberpunkowy Konkurs Literacki. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać na adres: badowski.krzysztof@gmail.com opowiadanie o tematyce kryjącej się pod pojęciem CYBERPUNK, nawiązującym do tegorocznej konwencji Cyber Falkonu 2010. Temat konkursu można potraktować zarówno dosłownie, jak i metaforycznie.
Szczegóły na temat konkursu i wszystko o Cyber Falkonie 2010 znajdziecie na: www.falkon.konwent.pl
11 – 14 listopada, Lublin, Cyber Falkon 2010
Będziesz tam szczęśliwy...

07.09.2010: KONKURS PLASTYCZNY

Zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM. Możecie w nim wygrać atrakcyjne nagrody: wejściówki na Cyber Falkon 2010, książki, czasopisma, jak również obecność swoich prac na stronie internetowej konwentu oraz w materiałach konwentowych Cyber Falkonu 2010. Na najlepszych czekają więc nagrody oraz nieśmiertelna sława!
Warunki są proste.
Czekamy na prace plastyczne utrzymane w klimacie CYBERPUNK, nawiązujące do tegorocznej konwencji Cyber Falkonu 2010. Macie tutaj całkowicie wolną rękę, a jedyną granicą pozostaje Wasza wyobraźnia.
Technika jest dowolna! Możecie nadesłać dowolną ilość prac!
Prosimy o przesyłanie prac w postaci elektronicznej na adres badowski.krzysztof@gmail.com do dnia 10 października. Wysłane przez Was rysunki mają szansę pojawić się nie tylko na stronie internetowej Cyber Falkonu 2010, ale również w materiałach konwentowych, dzięki czemu wszyscy będą mogli podziwiać owoce Waszej pracy.
Życzymy powodzenia!
Cyber Falkon 2010 – Lublin, 11 – 14 listopada
www.falkon.konwent.pl

07.09.2010: Na polskim rynku pojawią się kolejne książki pod naszym patronatem, wydane przez Wydawnictwo Amber, oto one:

TYTUŁ: Lament Zombie
AUTOR: S.G. Browne
DATA PREMIERY: 07.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Życie Andy'ego Warnera nie jest usłane różami, a już na pewno nie pachnie jak róże. Przed wypadkiem Andy miał piękną żonę i uroczą córeczkę. Teraz jest zombie, mieszka w piwnicy u rodziców, a jego jedyna rozrywka to spotkania grupy AN (Anonimowych Nieumarłych). Jako zombie został pozbawiony wszelkich praw. Ale Andy i grupa nowych kumpli z AN - łącznie z przeuroczą, choć równie martwą Ritą - zamierzają w ciekawy sposób przeżyć swoje życie… [czytaj więcej]

TYTUŁ: Wędrowiec
AUTOR: Col Buchanan
DATA PREMIERY: 07.09.2010
WYDAWCA: Amber

FABUŁA: Młody zabójca w ogniu krwawej wojny staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu   Od pięćdziesięciu lat Święte Imperium Mann podbija kolejne narody. Tylko mercjańskie Wolne Porty wciąż opierają się jego potędze. Potężne mury Bar-Khos już dziesięć lat odpierają ataki imperialnej armii. Młody Nico nie przeczuwa, jakie zadanie wyznaczył mu los. Zabójca z elitarnego bractwa asasynów wybiera go na swego ucznia, który dopomoże mu dokonać zemsty na bezlitosnej… [czytaj więcej]

07.09.2010: W sieci zadebiutował klip do amerykańskiej wersji "Pozwól Mi Wejść".

 

07.09.2010: Takashi Shimizu rozpoczął zdjęcia do "Rabbit Horror". Film zostanie nakręcony w technologii 3D. W filmie zobaczymy miedzy innymi: Mitsushima Hikari, Kagawa Teruyuki, Omori Nao i Ogawa Tamaki.

Film opowie o bohaterze, który przenosi się do innego świata za sprawą białego królika. Aby powrócić żywym, musi odgadnąć mroczny sekret zwierzęcia.

07.09.2010: Emma Bell dołączyła do obsady "Oszukać Przeznaczenie 5".

07.09.2010: Lionsgate pokazała kolejne zdjęcie z "Piły VII 3D", na którym widnieje lider Linkin Park.

06.09.2010: Zobacz zwiastun "Pogrzebanego"

 

06.09.2010: Warner Bros. TV zapowiedziało, że przeniesie na ekran komiks Neila Gaimana, "Sandman". Z tego co wiadomo, nie będzie to pełnometrażowy film, lecz serial.

06.09.2010: Rami Malek wystąpi w najnowszych częściach "Sagi Zmierzch: Przed świtem".

06.09.2010: Zobacz krwawy zwiastun "Machete".

 

06.09.2010: Na polskim rynku dostępna jest nowa książka pt. "Morderstwo W Alei Róż"

FABUŁA: Warszawski profesor historii autorem pasjonującego kryminału! Akcja Morderstwa w alei Róż toczy się w 1954 roku w Warszawie. Tamte czasy mało kto już pamięta i wspomina, rzadko kto potrafi dziś tak plastycznie i sugestywnie odmalować ich atmosferę.

Ryszard Wirski, funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej, prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR - Bogusława Szczapy. Sytuacja jest trudna, nic nie jest jasne i niczego nie można być pewnym. Kapitanowi Wirskiemu depcze po piętach oficer UB - Mikołaj Kowadło. Okazuje się, że niepowodzenie Wirskiego ma przynieść jego przeciwnikowi, oprócz uznania przełożonych, także korzyści osobiste. Do odnalezienia „nowego, lepszego mordercy" droga będzie daleka... [zobacz więcej]

06.09.2010: Zobacz zwiastun "Shark Ghost 2: Urban Jaws".

 

06.09.2010: Sara Paxton i Katharine McPhee zagrają w "Shark Night 3D".

Ma być to opowieść o grupce młodych ludzi, którzy chcą spędzić weekend nad wodą. Jednak zamiast miło spędzonego czasu będą musieli walczyć o przetrwanie.

06.09.2010: P.J. Byrne dołączył do obsady "Final Destination".

06.09.2010: Kolejny klip z nowej odsłony "Resident Evil".

 

06.09.2010: Zobacz fragment film "Devil".

 

06.09.2010: Neil Marshall nakręci nowy horror - "Underground". Scenariusz napisał David Cohen. Wiadomo tylko tyle, że film opowie o kanibalistycznej kuchni.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]