[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

27.09.2011: Od kilku dni na rynku dostępna jest książka "Pani Shaladoru" VIII już księga doskonale znanej polskim czytelnikom sagi Czarne Kamienie, aut. Anne Bishop.

OPIS: Przed wiekami Shaladorczycy, uchodźcy ze zniszczonego terytorium, znaleźli schronienie w Dena Nehele. Nim jednak zdążyli zadomowić się w nowym miejscu, władzę przejęły tam okrutne królowe. Zabraniały uchodźcom kultywowania rodzimych tradycji, a tych, którzy ośmielali się stawiać opór, bezwzględnie karały. Shaladorczycy – skazani na życie w rezerwatach – nigdy nie nazwali tej krainy domem.

Po oczyszczeniu Terreille ze skazy Dorothei SaDiablo władzę w Dena Nehele obejmuje Cassidy – Królowa nosząca Różowy Kamień. Stawiając czoła wielu przeciwnościom, stara się odbudować terytorium i udowodnić, że potrafi godnie władać zarówno nim, jak i jego ludem. Choć wie, jak trudne to wyzwanie, nie zdaje sobie sprawy, że będzie zmuszona wezwać moce, które omal nie pozbawią jej życia. Oddany Cassidy Gray pomoże jej wyjść z tej próby obronną ręką, jednak już niebawem będą na nią czyhać kolejne niebezpieczeństwa. Czarne Wdowy dostrzegają w splątanych sieciach niepokojącą wizję – nadchodzi coś, co na zawsze zmieni i Dena Nehele, i jego Królową.

27.09.2011: Na rynku dostępny jest nowy zbiór opowiadań pt. "15 Blizn", autorstwa między innymi: Ketchum, Hill, Masterton, Darda i inni.

Mistrzowie krajowej i zagranicznej sceny horroru w najlepszej formie! Piętnaście opowiadań, które pochłaniają bez reszty. Są jak żywy organizm, infekujący strachem i trwogą.

Ten jedyny w swoim rodzaju zbiór zawiera nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce teksty największych sław literackiej grozy, wśród których znalazły się te nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami i filmowane.

Zróżnicowane tematycznie, długo wyczekiwane, szargające nerwy, pozostawią na Was blizny!

[czytaj frangement]

22.09.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu KOMIKSY, w którym dodaliśmy nowe recenzje.

  

22.09.2011: Już 6 października 2011 na polskim rynku ukaże się pierwsza część z serii DZIECI CIENIE pt. "Wśród ukrytych. Wśród oszustów".

Pierwszy oraz drugi tom bestsellerowej serii „Dzieci Cienie” w jednym woluminie.

Niedaleka przyszłość, na światem ciąży widmo głodu. Rząd ustanawia Prawo Populacyjne, które zakazuje rodzinom posiadania więcej niż dwojga dzieci, jednak niektórzy ukrywają przed światem nielegalnych potomków. Jednym z dzieci pozbawionych przez rząd prawa do istnienia, jest Luke Garner, trzeci syn ubogiej, żyjącej na wsi, rodziny. Wychowany w izolacji, skazany na życie w cieniu, chłopak nie ma styczności z zewnętrznym światem aż do dnia, w którym odkrywa, że w położonym nieopodal domu dobrze sytuowanej rodziny, mieszka ktoś podobny do niego.

W przeciwieństwie do Luke’a, Jennifer znakomicie orientuje się w zewnętrznym świecie. Za pośrednictwem sieci utrzymuje kontakt z innymi nielegalnymi dziećmi, które, podobnie jak ona, marzą o zmianach, o normalnym codziennym życiu. Totalitarne społeczeństwo nie zna miłosierdzia dla niepokornych – czy zakrojone na szeroką skalę plany Jennifer mają jakąkolwiek szansę w starciu z rzeczywistością? A może zorganizowana siatka trzecich dzieci znajduje się pod całkowitą kontrolą rządu?

22.09.2011: Wrocławski pisarz, Łukasz Śmigiel (m.in.:"Demony", "Mordercy") udostępnił na swojej stronie internetowej 30 minutowe słuchowisko pt. "Psy św. Bernarda", które jest prequelem do jego powieści pt. "Decathexis".

Słuchowisko opowiada o pierwszym śledztwie prowadzonym, przez młodego inspektora, Jona Pendergasta.

Akcja opowieści rozgrywa się w Kirkegaardzie - fantastycznym uniwersum, w którym religią panującą jest Śmierć. Na odciętej od świata wyspie Ute, każdego roku giną ludzie. Czy ambitny śledczy Inspektoratu Do Spraw Umarłych rozwiąże mroczną zagadkę?

http://dobrehistorie.com.pl/aktualnosci/premierowe-sluchowisko-w-swiecie-decathexis/

08.09.2011: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym znajdują się nowe recenzje.

06.09.2011: "Wydawnictwo Fu Kang prezentuje opowiadanie, które zajęło trzecie miejsce w konkursie "Wejdź im w słowo!" promującym książkę "Chory, chorszy, trup" autorstwa Dawida Kaina i Kazimierza Kyrcza Jr. Zapraszamy do czytania, komentowania i oceniania." 

Link do opowiadania:

http://fukang.pl/artykul,13,57,Wejdz_im_w_slowo!_-_MIEJSCE_TRZECIE.html

06.09.2011: Pod koniec sierpnia miała miejsce premiera pierwszej polskiej antologii bizarro fiction "Bizarro dla początkujących".

Opis z okładki:
Bizarro — nowy gatunek literacki, który zbombarduje Twój mózg i storpeduje umysł. Teksty czerpiące z tradycji kultowego kina grozy, surrealizmu i klasyki czarnego humoru spod znaku Vonneguta wprowadzą Cię w odmienny stan świadomości już po przeczytaniu kilku akapitów.
Zawarte w tej antologii opowiadania są jazdą po bandzie literackich konwencji i pokazaniem środkowego palca niedowiarkom: baśń, splatterpunk, dilerskie fantasy, autoerotyczne science fiction, shorty o paranoikach, awangarda, groteska i porno-horror.
Najbardziej popa­prani twórcy w Polsce zapraszają do królestwa bizarro fiction.
Czytaj albo zgiń!"

Autorzy: Bartek Czartoryski, Aleksandra Zielińska, Adrian Miśtak, Rafał Kuleta, Krzysztof Maciejewski, Krzysztof T. Dąbrowski, Kazimierz Kyrcz, Dawid Kain.

Spis treści:
1. Bartek Czartoryski - Oto dom, bim bam bom
2. Bartek Czartoryski - Wiedźma
3. Aleksandra Zielińska - Ojczenasz, któryś jest w niebie
4. Adrian Miśtak - Zjedz mnie!
5. Rafał Kuleta - Wciśnięciwsiebie
6. Rafał Kuleta - Wyciśnięci
7. Krzysztof Maciejewski - Śmierdząca inwazja
8. Krzysztof Maciejewski - Rycerz marnotrawny
9. Krzysztof Maciejewski - Rycerz z wytrąconym mieczem
10. Krzysztof Maciejewski - Gliniany rycerz
11. Krzysztof T. Dąbrowski - Wielki Grzybiarz
12. Krzysztof T. Dąbrowski - Cała wstecz!
13. Krzysztof T. Dąbrowski - Wielkie Bum!
14. Kazimierz Kyrcz Jr - Zmazy i zarazy
15. Kazimierz Kyrcz Jr - Zakochani w końcu
16. Kazimierz Kyrcz Jr - Lodowa epopeja Basi
17. Dawid Kain - Źródłosnów
18. Dawid Kain - Krawiec
19. Kain & Kyrcz - Poza dobrem i złem
20. Kain & Kyrcz - Cięcie!

Informacje o gatunku ze strony poświęconej bizarro na facebooku (jest tam więcej informacji dotyczących tej specyficznej antologii):

http://www.facebook.com/pages/Bizarro/219188014779868

06.09.2011: Ukazała się amerykańska antologia "Creature feature: a monster anthology" (Opencasket Press), w której opublikowane zostało opowiadanie Krzysztofa T. Dąbrowskiego pt."Zemsta Franciszka" ("Benjamin’s vengeance" - w tłumaczeniu Moniki Olasek). W polskiej wersji opowiadanie można znaleźć w debiutanckim zbiorze opowiadań autora ("Naśmierciny" - 2008 wyd. Armoryka).

04.09.2011: Na 5. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi widzowie mogli zobaczyć film w reżyserii Johana Lundborga i Johana Storma „Klatka”.

„Egzorcysta”, „Dziecko Rosemary” i „Obcy” w jednym filmowym utworze. Czyli złote lata lat 70. XX wieku w Hollywood inspiracjądla jednego z najciekawszych filmów sezonu.

Podczas festiwalu można było spotkać sie i porozmawiać z reżyserem Johanem Lundborgiem oraz odtwórca głównej roli Emilem Johnsenem!

http://www.dwabrzegi.pl/0408-emil-johnsen/

http://www.dwabrzegi.pl/0308-johan-lundborg/

04.09.2011: TEATR WIELKI W ŁODZI ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE MARIA STUARDA GORE

Zapraszamy do udziału w konkursie „Maria Stuarda Gore", który jest skierowany do amatorów kina utrzymanego w stylistyce gore, uznawanej za jeden z najbardziej tajemniczych nurtów horroru. Projekt towarzyszy premierze opery „Maria Stuarda” Gaetano Donizettiego.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest: zamieszczenie na stronie Teatru w serwisie Facebook www.facebook.com/TeatrWielkiLodz krótkiego filmu, zrealizowanego w estetyce gore. Treść filmu powinna być związana z fabułą, scenariuszem bądź librettem opery „Maria Stuarda”.

Wyniki konkursu, w którym szanse na zwycięstwo ma aż 12 filmów, zostaną ogłoszone 7 października. Nagrodami będą zaproszenia na październikową premierę opery „Maria Stuarda", programy do spektaklu, a także udział w video-wernisażu.

Konkurs potrwa od 1 września do 4 października 2011 r.


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]