[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

07.01.2015: PLANY WYDAWNICZE REBIS NA LUTY:

Duchy wiatru - Mons Kallentoft 03.02.2015

Jest koniec lata. Wydaje się, że całe miasto jest już na skraju wytrzymałości. Tove, córka komisarz Malin Fors, pracuje jako opiekunka w domu starców. Pewnego dnia znajduje zwłoki jednego z pensjonariuszy, który powiesił się na kablu od dzwonka przyzywającego pielęgniarkę. Wszystko wskazuje na samobójstwo, jednak ci, którzy znali zmarłego, twierdzą, że był człowiekiem optymistycznie nastawionym do życia. Sekcja zwłok potwierdza podejrzenia, że Konrad nie popełnił samobójstwa. Kto mógłby zyskać na śmierci starego, schorowanego człowieka, nawet w społeczeństwie, w którym pieniądze wydają się ważniejsze niż ludzka godność?

Skradzione dusze - Terry Goodkind 10.02.2015

Demoniczny biskup Hannis Arc i jego wskrzeszony z martwych sprzymierzeniec król-duch Sulachan zmierzają na czele upiornej armii półludzi do Pałacu Ludu. Znosząc granicę między światami żywych i umarłych, pragną zaprowadzić swe nieludzkie rządy. Richard, Kahlan, Nicci, Zedd wraz z żołnierzami oraz młodą czarodziejką Samanthą i jej matką starają się ich wyprzedzić. Richard i Kahlan coraz bardziej słabną, śmierć zasiana w ich wnętrzach przez Zaszytą Służkę zaczyna się o nich upominać. Nie wiedzą, że w ich najbliższym otoczeniu czai się zdrajca, którego skryte działania doprowadzą do tego, co zdawało się niemożliwe i niewyobrażalne. Przepowiednie objawią swą przewrotną naturę. Wszyscy się dowiedzą, co znaczyły prastare zapisy mówiące o tym, że siewca śmierci zakończy proroctwo.

Tengu - Graham Masterton 10.02.2015

Opowieść o demonicznej zemście nuklearnej - Japończycy ciągle pamiętają o atomowej zagładzie sprzed ponad półwiecza. W potwornie zniekształconym ciele Kappy kryje się straszliwa śmiercionośna moc, która sprawia, że na Kalifornię spadają najokrutniejsze japońskie demony. Będzie to pierwszy krok w kierunku całkowitego zniszczenia Ameryki. Tylko jeden człowiek zna plany Kappy. Czy zdoła go powstrzymać.

Wznowienia:
Szatańskie wersety - Salman Rushdie - 24.02.2015
Miasto slepcow - José Saramago - 20.02.2015
Śmierć letnią porą - Mons Kallentoft - 03.02.2015
Fundacja - Isaac Asimov - 24.02.2015
Ciemna strona słońca - Terry Pratchett - 10.02.2015

23.12.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, KSIĄŻKI, FILMY, w którym dodaliśmy nowe recenzje, oto one:

19.11.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym znajdują się nowe recenzje.

 

27.10.2014: „Przebudzenie” Stephena Kinga już w listopadzie!

Stephen King, mistrz literatury grozy, jest kochany przez swoich fanów także za to, że nie każe im zbyt długo czekać na swe nowe książki. Jego najnowsza powieść - „Przebudzenie” – ukaże się w Polsce już 13 listopada, dwa dni po premierze światowej.

Jak zapowiada wydawca, „Przebudzenie” (oryg. „Revival”) to mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia. Bohaterem jest Jamie Morton, którego poznajemy w przełomowym dla niego momencie. Ścigany przez demony z przeszłości, od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce – uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany – Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, którego przed laty był pastorem w jego rodzinnym miasteczku. Spotkanie po latach będzie miało głębokie konsekwencje dla obu mężczyzn, a ich więź przerodzi się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło. Jamie odkryje, że słowo „przebudzenie” ma wiele znaczeń…

Ta bogata, niepokojąca opowieść poprowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga! Wprawny czytelnik znajdzie w niej nawiązania do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe.

Wydawcą powieści „Przebudzenie” jest Prószyński i S-ka, autorem projektu okładki - Vincent Chong. Powieść przetłumaczył Tomasz Wilusz.

Zwiastun promujący książkę „Przebudzenie” https://www.youtube.com/watch?v=YClJkU2c-sU 

27.10.2014: ENEMEF: NOC GROZY I HORRORÓW

Zgodnie z niepisaną tradycją, jak co roku pod koniec października odbędzie się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli coroczne święto miłośników najmocniejszych wrażeń. Ten maraton to przegląd filmów grozy, które weszły na ekrany polskich kin w ostatnim roku. Dzięki przebojowemu repertuarowi w tym roku będzie tak strasznie jak nigdy!

W repertuarze znalazły się:
- Rogi (premierowo)
- Babadook
- Egzorcysta
- 13 grzechów
Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
http://on.fb.me/1xJsVbj

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów odbędzie się 31 października 2014 r. (piątek) w 30 kinach sieci Multikino.

Bilety w cenie od 24 do 35 zł są już do nabycia w kasach kina oraz na www.multikino.pl.

Po więcej informacji, pełny cennik biletów itd. zapraszamy na www.enemef.pl. Na stronie można również:
- zapisać się do listy osób BEZPŁATNIE otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem i/lub SMSem,
- wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie - otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

www.enemef.pl
 

27.10.2014: Zwycięzcą tegorocznej nagrody publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym został "Co robimy w ukryciu" Taiki Waititiego (horror komediowy o wampirach w konwencji mockumentu) będzie miał swoją polską premierę 30 stycznia 2015.

Szczegóły na FB dystrybutora: https://www.facebook.com/mayflyPL

Zwiastun YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=Cv568AzZ-i8

17.10.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym znajdziecie nową recenzję.

TALL MAN: Cold Rock jest wymarłym miasteczkiem, gdzie sześć lat temu zamknięto kopalnię. Ludzie nie mają ani pracy, ani pieniędzy. Dodatkowo od jakiegoś czasu znikają małe dzieci. Ludzie za uprowadzenia obarczają Tall Mana. Najlepsze jest to, że nikt go nie widział, nikt nie wie jak wygląda, ale wszyscy zgodnie myślą, że znowu zniknie jakieś dziecko. Julia Denning jest... [zobacz więcej]

17.10.2014: Na rynku dostępny jest nowy zbiór opowiadań "Oblicze Grozy".

Horror ma wiele obliczy. Mogą one wzbudzić niepokój, lęk, obrzydzenie, zdziwienie, nierzadko mogą też rozbawić. Niniejsza książka to niezwykle bogaty przekrój konwencji grozy. Zawiera premierowe opowiadania najbardziej znanych polskich autorów gatunku, takich jak Dawid Kain, Krzysztof Maciejewski, Robert Cichowlas, Łukasz Radecki (i wielu innych!), którzy udowadniają, że żadna twarz horroru nie jest im straszna. Przeczytacie historie z rodzaju gore, weird, bizarro, slasher, zombie, horror psychologiczny, animal attack czy ghost story. Gwarantowana różnorodność również jeśli chodzi o formę! Drabble, klasyczne opowiadanie, nowela – zero ograniczeń! A na dokładkę przygotujcie się na niepublikowane wcześniej w Polsce opowiadanie mistrza światowej grozy - Grahama Mastertona!

17.09.2014: 23 września trafi do księgarń Nie gaś światła, najnowsza, trzecia już powieść Bernarda Miniera z komisarzem Martinem Servazem w roli głównej.

W wigilijny wieczór Christine Steinmayer, znana dziennikarka radiowa, wybiera się na pierwsze spotkanie z rodzicami narzeczonego. Przed wyjazdem znajduje w swojej skrzynce na listy osobliwą przesyłkę. Jest to anonim, w którym ktoś informuje ją, że zamierza popełnić samobójstwo. Pomyłka? Niewczesny żart? Wokół kobiety zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś próbuje ją zaszczuć, odizolować od otoczenia, doprowadzić do obłędu. W tym samym czasie komendant Martin Servaz, znany nam już doskonale z poprzednich powieści, który po traumatycznych przejściach przebywa w ośrodku dla policjantów w depresji, także otrzymuje niezwykłą przesyłkę: magnetyczny klucz do hotelowego pokoju i bilecik z datą i godziną spotkania. Perspektywa nowego śledztwa wyrywa policjanta z letargu. Czy coś łączy te dwa wątki?

16.09.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym znajdziecie nową recenzję.

ARACHNOQUAKE: Belize. Grupa wojskowych wraz z towarzyszącą im dziennikarką Julią Evans, mają sprawdzić granicę państwa i zamontować tam kamery. Wywiad wojskowy ma doniesienia o nielegalnym przekraczaniu granicy i działaniu rebeliantów. To rutynowa akcja, która ma zająć dwa, góra trzy dni. Oddział po drodze spotyka miejscową ludność, wszystko... [zobacz więcej]

16.09.2014: Kino Praha i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zapraszają na spotkania z filmem psychologicznym w ramach nowego cyklu pt. „Filmowe (ob)sesje”. Seanse będą odbywać się raz w miesiącu w Kinie Praha. Po każdej projekcji widzowie spotkają się z ekspertami z SWPS – psychologami i kulturoznawcami, z którymi będą mogli dyskutować o złożonych problemach poruszanych w filmach. Na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się już 23 września, pokażemy kultowy film Stanleya Kubricka pt. „Lśnienie”. Bilety już w sprzedaży!

16.09.2014: Już w październiku na rynku ukaże się nowa powieść grozy Olgi Haber "Oni", wydawnictwo Videograf.

FABUŁA: Natalia jest na życiowym zakręcie. Była świadkiem śmiertelnego wypadku, rozstała się z mężczyzną i odeszła z pracy. Żeby zapomnieć o traumatycznych przejściach, zaszywa się w drewnianym domku nad jeziorem. Zauroczona sporo młodszym chłopakiem i pełna nadziei na lepsze jutro, powoli dochodzi do siebie. Sielska okolica ma jednak swoje mroczne tajemnice – wokół dziewczyny zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Natalia czuje się obserwowana, dręczą ją pełne krwi senne koszmary, a okoliczni mieszkańcy zachowują się tak, jakby coś w nich wstąpiło. Coś, co ma bardzo złe intencje i krąży wokół starego cholerycznego cmentarza. Po serii brutalnych wydarzeń kobieta postanawia wyjechać, jednak ONI z pewnością jej na to nie pozwolą - osaczona, przerażona i bezwolna, powoli zamienia się w sterowaną diabelską siłą marionetkę. I chociaż wszytko w niej krzyczy „uciekaj”, nie ma już drogi odwrotu…

10.09.2014: 4 października 2014 Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu (Rynek 58) organizuje Horror Day – Dolnośląski Festiwal Grozy. Bezpłatna impreza poświęcona jest szeroko rozumianemu horrorowi. W programie m.in.: prelekcje, warsztat zombie survivalu, pokaz filmu „Strange Sounds” (z udziałem reżysera i producentki), spotkanie ze Stefanem Dardą oraz panel dyskusyjny. Wykłady prowadzą pasjonaci tematyki, jak np. Hannibal Smoke czy redaktorzy portalu Carpe Noctem. W trakcie trwania festiwalu będzie można w specjalnej „Martwej Strefie” kupić książki, zapoznać się z różnymi materiałami tematycznymi...

 

05.09.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym znajdziecie nową recenzję.

Grupa nastolatków włamuje się do tajnego wojskowego laboratorium. Postanawiają dla żartu ukraść zamrożone ciało denata. W pewnym momencie „truposz” uwalnia się i ucieka. Okazuje się, że jest C.H.U.D.. Zaczyna polować na ludzi, których mięsem się pożywia. Każde ugryzienie powoduje zmienienie się w takiego samego potwora. Do walki włącza się wojsko, które nadzorowało akcję. Czy prowodyrzy całego tego zamieszania pomogą? Czy uda ocalić się ludność miasteczka?

04.09.2014: I część trylogii z Marą Dyer! - "Tajemnica" Michelle Hodkin
POLSKA PREMIERA JUŻ ZA TYDZIEŃ!
wydawnictwo YA!

Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić.

Podczas przyjęcia urodzinowego trzy przyjaciółki bawią się tablicą Ouija. Mara nie chce wywoływać duchów, ale robi to dla Rachel. Trzecia przyjaciółka - Claire zadaje pytanie: Jak umrę? Tablica odpowiada: MARA. Sześć miesięcy później Rachel i Claire nie żyją. Od tej chwili nic nie jest zwyczajne.

Mara Dyer budzi się w szpitalu i nie pamięta, skąd się tam wzięła. Wydawałoby się, że już nic gorszego nie może jej spotkać. A jednak. Nie pamięta momentu wypadku, w którym zginęli jej przyjaciele. Uważa za podejrzany fakt, że sama w przedziwny sposób ocalała. Co się za tym wszystkim kryje?

04.09.2014: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, zorganizowanym przez Wydawnictwo Rebis oraz www.arenahorror.pl. Do wygrania książki "Wyklęty" Grahama Mastertona.

KRÓTKO O KSIĄŻCE: Bohater opowieści John Trenton jest antykwariuszem i prowadzi sklep z pamiątkami w miasteczku Salem. Po tragicznej śmierci żony, Jane, John popada w depresję. Pewnego dnia kupuje na aukcji obraz z widokiem przylądka, na którym stoi jego dom. Kiedy jakiś tajemniczy mężczyzna chce odkupić od niego akwarelę, John postanawia wyjaśnić jej zagadkę. Wkrótce odkrywa, że Jane... [więcej]

03.09.2014: Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk, autorką książki GWIEZDNY WOJOWNIK i Przemkiem Angermanem, autorem książki TOŻSAMOŚĆ RODNEYA CULLACKA 4 września, czwartek, godz. 18.00 empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

02.09.2014: W najbliższą środę pojawi się w księgarniach nowe wydanie Wyklętego Grahama Mastertona. To jeden z najlepszych horrorów mistrza gatunku.

Bohater opowieści John Trenton jest antykwariuszem i prowadzi sklep z pamiątkami w miasteczku Salem. Po tragicznej śmierci żony, Jane, John popada w depresję. Pewnego dnia kupuje na aukcji obraz z widokiem przylądka, na którym stoi jego dom. Kiedy jakiś tajemniczy mężczyzna chce odkupić od niego akwarelę, John postanawia wyjaśnić jej zagadkę. Wkrótce odkrywa, że Jane, a także inni zmarli z Salem i Granitehead, znajduje się we władzy azteckiego demona, władcy krainy zmarłych. Zostaje wciągnięty w przerażający koszmar, który staje się rzeczywistością.

02.09.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu OPOWIADANIA, w którym dodaliśmy nową historię. Oto jej fragment:

- Czy jest Pan pewien, że to tutaj ? – zagadnął taksówkarz w średnim wieku, na jego twarzy malowało się szczere zatroskanie. Fakt. Okolica była ponura, sypiące się, brudne kamienice, zakazana dzielnica miasta. Dochodziła 23, o tej porze tylko samobójcy mogli się tutaj kręcić….
- Tak – odparłem szorstko – ile płacę?
Taksówkarz nadal kręcił z niedowierzaniem głową, próbując mnie uświadomić jak wielki błąd popełniam. [więcej]

02.09.2014: Książka "Zła Krew" Sally Green będzie miała premierę juz 10.09.2014. Wydawnictwo Urobonos.

Współczesny świat, w którym obok ludzi żyją wiedźmy – dobre białe oraz złe czarne. Piętnastoletni Nathan jest mieszańcem obu zwaśnionych rodów. Ścigany i wyalienowany decyduje się przetrwać za wszelką cenę. Pierwsza część fantastycznej trylogii. O woli przetrwania, która pokonuje wszelkie przeciwności.

----

Marcowe fiołki, Philip Kerr
Wydawnictwo: W.A.B.
premiera: 10 września 2014

Berlin, rok 1936, tuż przed igrzyskami olimpijskimi. Prywatny wywiadowca Günther zostaje wynajęty przed zamożnego przemysłowca, który za wszelką cenę chce poznać prawdę o śmierci swojej córki i zięcia. Günther, rodowity berlińczyk, nie sympatyzuje z reżimem hitlerowskim, i dlatego musiał opuścić szeregi policji kryminalnej – rozpoczął wówczas „prywatną praktykę”. Jego oczami widzimy zmiany w Niemczech, okrutne rządy narodowych socjalistów, terror wszechobecnego gestapo oraz bezwzględnych karierowiczów, zwanych „marcowymi fiołkami”, którzy do NSDAP wstąpili po zwycięstwie Hitlera.

Bernie Günther, były policjant z Alex – prowadzący wówczas śledztwa w sprawie najcięższych przestępstw – to typowy bohater kryminału noir: sceptyk i ironista, człowiek brutalny, choć przecież na swój sposób uczciwy. W niebezpiecznym i skomplikowanym dochodzeniu Günther dotrze do zbrodniczych elit nowej władzy, rozpracowując kryminalną intrygę…

----

Blady przestępca, Philip Kerr
Wydawnictwo: W.A.B.
premiera: 10 września 2014

Rok 1938, dwa lata po wydarzeniach opisanych w Marcowych fiołkach, Bernhard Günther pracuje ze swoim kolegą Stahleckerem, również byłym policjantem. Interes kwitnie, obaj wspólnicy mają mnóstwo zleceń. Szukają m.in. anonimowego szantażysty zamożnej wdowy, której syn jest homoseksualistą. Jeśli nie zostanie stosownie opłacony, chłopak, jako przestępca, trafi do obozu koncentracyjnego. Sprawa nie wygląda na skomplikowaną, lecz partner Günthera zostaje zamordowany podczas obserwacji mieszkania niejakiego Klausa Heringa, szantażysty.
Już następnego dnia po śmierci Brunona Bernhard otrzymuje propozycję nie do odrzucenia – zostaje wezwany przed oblicze samego gruppenführera SS Reinharda Heydricha. Bernie ma wyśledzić i ująć grasującego w Berlinie szaleńca, którego ofiarami są nastolatki o blond włosach, w typie aryjskim. Do tej pory zabójca dziewczynek pozostaje nieuchwytny, a cała berlińska policja jest bezradna.
Günther tkwi po uszy w kłopotach i już nikomu nie może ufać. Szuka zabójcy lub zabójców dziewczynek i zarazem oprawcy Brunona Stahleckera. Niebezpieczne śledztwo zaprowadzi go w kręgi najwyższych sfer – hitlerowskich elit władzy...

----

"Mara Dyer. Tajemnica: Michelle Hodkin
Premiera: 10.09.2014 Wydawnictwo YA!

Pierwsza część trylogii z Marą Dyer. Thriller psychologiczny, młodzieżowe miasteczko Twin Peaks, miłość z paranormalnym twistem.

Po tragicznym wypadku Mara traci pamięć i zaczyna widzieć śmierć innych ludzi na chwilę przed jej nastąpieniem. Od tej chwili nic nie jest zwyczajne… Kim tak naprawdę jest Mara? To, co odkryje, zaskoczy ją i czytelnika.

02.09.2014: 2 września wydawnictwo Replika rozpoczyna dystrybucję następujących książek:

Z jasnego nieba. Aurora Teagarden, Charlaine Harris

Aurora „Roe” Teagarden – bystra i przenikliwa okularnica ponownie doradzająca mieszkańcom Lawrenceton zza bibliotecznego biurka – tym razem ma nie lada orzech do zgryzienia...

Roe od dwóch lat jest szczęśliwą, do tego nieprzyzwoicie bogatą żoną Martina Bartella. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jej sielskiego, leniwego życia... Do czasu, aż na jej ogród spada zrzucone z samolotu ciało Jacka Burnsa, funkcjonariusza, z którym nigdy nie miała zbyt dobrych relacji. Czy trup wylądował na podwórzu Aurory przypadkowo? A może zbrodnia ma związek z dawną nielegalną działalnością Martina?

Zrzucenie Jacka Burnsa okazuje się jedynie wstępem do całej serii dziwnych zdarzeń: po Lawrenceton kręcą się jakieś podejrzane typy, do tego Angel Youngblood, lokatorka i pracownica Roe, zaczyna zachowywać się wyjątkowo podejrzanie... Co się za tym wszystkim kryje?

Sanktuarium śmierci, Dariusz Rekosz

Pasmo tajemniczych zabójstw, które wstrząsają Gdańskiem - ich okrucieństwo i bestialskie okaleczanie ofiar - wskazują na to, że w Trójmieście grasuje seryjny morderca. Z niewyjaśnionych przyczyn giną młodzi mężczyźni, którzy pozbawiani są gałek ocznych, a za ich lewym uchem znaleźć można zagadkowy tatuaż. Co jeszcze łączy wszystkich zamordowanych? Kim jest kolekcjoner gałek ocznych? Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim piękna i tajemnicza kobieta? Ile kosztują dobre układy z jednym z największych światowych mocarstw?

15.03.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu OPOWIADANIA, w którym dodaliśmy nową historię. Oto jej fragment:

To, jak znalazł się w tym ponurym lesie oraz fakt, że tuła się po nim już trzeci dzień z rzędu jest najmniej istotne. Myślę, że mógłby to być materiał na zupełnie inne opowiadanie, choć kto wie, być może powstała by z tego całkiem ciekawa, choć nie obszerna powieść. Najważniejsze w tym wszystkim są wydarzenia, które zaistniały później. Niewiele później, a może nawet i znacznie. [więcej]

23.02.2014: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie zorganizowanym wspólnie z Wydawnictwem Rebis.

    

23.02.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje. Oto one:


15 lutego (sobota) zagramy Noc Grozy - Antywalentynki.

W repertuarze:
- Duże złe wilki (przedpremierowo),
- Następny jesteś ty,
- Sinister,
- Obecność.

Na seans zapraszamy do Multikina. Więcej informacji na http://www.enemef.pl

22.01.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje. Oto one:

 

22.01.2014: Długo wyczekiwana powieść autorki bestsellerowej serii Bractwo Czarnego Sztyletu już w księgarniach!

J.R.Ward: Upadłe anioły. Misja (Videograf: Chorzów, luty 2014)

Pierwszy tom nowego cyklu powieściowego bestsellerowej pisarki amerykańskiej, autorki głośnego cyklu Bractwo Czarnego Sztyletu.

Od zarania dziejów panuje wojna między siłami światła i ciemności. Wkrótce zostaje wybrany jeden z upadłych aniołów, by na zawsze rozstrzygnął tę walkę. Ma zbawić dusze siedmiu ludzi, z których każdy popełnił jeden z grzechów śmiertelnych. Sprawę utrudnia fakt, że pewien żeński demon chce mu pomieszać szyki...

Trzeba przyznać, że Jim Heron daleko odbiega od ideału niebiańskiego wojownika. Grzech to dla niego pojęcie bardzo elastyczne, a za aniołów uważa członków gangu motocyklowego lub roznegliżowane blondynki. To zmienia się radykalnie, gdy zostanie wybrany do grona „upadłych aniołów” i musi podjąć na ziemi walkę z ciemnymi mocami. Pierwszym przypadkiem, którym ma się zająć, jest biznesmen bez skrupułów, który sprzedał nie tylko swoją duszę, ale uwikłał się w burzliwy romans.

W sprzedaży: od 3 lutego br.!

22.01.2014: W marcu 2013 roku za pomocą "Gorefikacji" najlepsi polscy autorzy horroru zalali kraj krwią. Ale to był dopiero początek – prawdziwa rzeź dopiero nadchodzi! "Gorefikacje II", dwutomowa kontynuacja tego pionierskiego przedsięwzięcia, przesuną granice tego, co można przelać na papier jeszcze dalej, tym razem z udziałem mistrzów amerykańskiego horroru ekstremalnego. Większe, mocniejsze, jeszcze bardziej zaskakujące w swoim zwyrodnieniu – jeżeli przeraża cię myśl o wszystkich przerażających rzeczach, które mogą zrodzić się w ludzkim umyśle, lepiej w ogóle nie otwieraj tej książki...

22.01.2014: Zapraszamy do obejrzenia trailera ciekawego ebooka:  http://www.youtube.com/watch?v=RGqmI-LEG_M

07.12.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym dodaliśmy nowe recenzje. Oto one:

   

29.11.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje. Oto one:

29.10.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym dodaliśmy nowe recenzje. Oto one:


18.10.2013: ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

Zgodnie z tradycją w ostatni piątek października odbędzie się ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów, czyli coroczna dawka strachu w postaci przeglądu filmów grozy, które weszły na ekrany polskich kin w ciągu ostatnich miesięcy. W repertuarze znalazły się:
- MARTWE ZŁO,
- MAMA,
- OBECNOŚĆ,
- WORLD WAR Z.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
http://www.facebook.com/events/209426735900215/

Bilety w cenie od 25 do 33 zł są już do nabycia w kasach kina oraz na www.multikino.pl.

Po więcej informacji, pełny cennik biletów itd. zapraszamy na www.enemef.pl. Na stronie można również:
- zapisać się do listy osób BEZPŁATNIE otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem i/lub SMSem,
- wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie - otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

18.10.2013: To już ostatnia porcja Nawikonowych wieści przedkonwentowych. Od najważniejsze wydarzenia w Podkarpackim świecie fantastyki dzielą nas już tylko godziny. W tych ostatnich chwilach pragniemy po raz ostatni już zaprosić Was wszystkich do Rzeszowa - po raz kolejny gwarantujemy, iż będzie się działo!

Równocześnie przypominamy wybierającym się do nas komunikacją zbiorową o sprawdzeniu godzin odjazdów podanych przez nas w rozpisce dojazdowej autobusów tuż przed rozpoczęciem podróży – Z powodu przebudowy ulic w Rzeszowie część rozkładu jazdy ciągle się zmienia.

Przypominamy także nieletnim o konieczności posiadania zgody opiekuna prawnego upoważniającej ich do uczestnictwa w konwencie, zaś cierpiącym na wszelkie dolegliwości – o zabraniu na Nawikon własnych leków.

Jeszcze raz gorąco zapraszamy wszystkich fantastów do stolicy Podkarpacia w ten weekend – obiecujemy że ci, którzy się na to zdecydują, nie będą się nudzić.

Do zobaczenia na Nawikonie!
www.nawikon.pl
https://www.facebook.com/Nawikon2013?fref=ts 

18.10.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działów DVD, gdzie znajdują się nowe recenzje.

BITWA POTĘPIONYCH: Postapokaliptyczny świat po wybuchu groźnej epidemii. Na obrzeżach cywilizacji gromady zmutowanych zombie polują na nielicznych, słabo uzbrojonych ludzi. Doświadczony komandos Max Gatling (Dolph Lundgren) otrzymuje prywatne zlecenie – ma przedostać się w najbardziej niebezpieczny rejon i uratować córkę bogatego... [zobacz więcej]

INTRUZ: W niezbyt odległej przyszłości obca rasa zwana Duszami najeżdża Ziemię, przejmując kontrolę nad ciałami i umysłami przedstawicieli gatunku ludzkiego. Pozostała przy zdrowych zmysłach grupa rebeliantów ukrywa się w jaskiniach i podziemnych tunelach, obserwując z przerażeniem zmiany zachodzące w świecie, który kiedyś... [zobacz więcej]

WIECZNIE ŻYWY: „Noc żywych trupów” spotyka „Sagę Zmierzch”! Wydawać by się mogło, że w świecie, w którym umarli powstają z grobów, a słowa „życie” i „śmierć” tracą swoje znaczenie, nie ma już miejsca na miłość. Nic bardziej mylnego! Pewnego dnia córka wojskowego odpowiedzialnego za eksterminację nieumarłych spotyka niezwykle… [zobacz więcej]

17.10.2013: Plany wydawnicze na listopad wydawnictwa REBIS:
- Wiedeńska gra (Carla Montero).

17.10.2013: Właśnie trafiła do księgarń najnowsza powieść Jonathana Carrolla zatytułowana Kąpiąc lwa. To wielki powrót powieściowy (po sześciu latach) tego jednego z najpopularniejszych pisarzy amerykańskich w Polsce.

17.10.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działów KOMIKSY oraz KSIĄŻKI, gdzie znajdują się nowe recenzje.

NARODZINY ZŁA (DAWID WASZAK): Dawid Waszak to młody autor opowieści grozy, który debiutuje na naszym rynku dość nietypową książką, jak na polskie realia. „Narodziny Zła” to spojrzenie na problemy ludzi, którzy nie potrafią poradzić sobie z nieprzewidywalnym, brutalnym i nie do końca oczywistym zachowaniom najbliższych lub tych których znamy. Autor przedstawia losy Stevena, zamkniętego w sobie chłopaka, który znosi poczynania... [zobacz więcej]

VAMPIRE KNIGHT (TOM 7): Ferie zimowe w końcu dobiegły końca. Uczniowie klas dziennych i nocnych przygotowują się do nowego semestru. Takuma zostaje wezwany do swojego dziadka, w sprawie nieobecności Shikiego, którego ciało zamieszkał kto inny. Wstępuje w niego Rido Kuran, wampir czystej krwi, który ma do załatwienia pilna sprawę. Rozterki Yuki są coraz to większe. Boryka się z niewiedzą na temat swojej przeszłości. Denerwuje ją, że nikt nie chce jej zdradzić, co tak naprawdę się wydarzyło. Kaname staje się głównym podejrzanym. Mimo, iż dziewczyna próbuje wszelkimi sposobami wymusić na nim opowiedzenie o jej przeszłości, a ten ni stąd, ni zowąd, wyznaje... [zobacz więcej]

VAMPIRE KNIGHT (TOM 8): Yuki w końcu dowiaduje się kim jest naprawdę. Wiadomość ta nie jest jej przekazana ustnie, lecz przez krew Kaneme, który uwalnia w Yuki uśpionego wampira. Okazuje się, że dziewczyna w przeszłości była krwiopijcą czystej krwi. Jej matka, aby ją chronić, pozbawiła ją genów wampira i wyczyściła pamięć. Kaname okazał się jej bratem i obrońcą. Związki kazirodcze między wampirami były dozwolone, więc „para” nie widziała żadnych przeszkód do bycia razem. Podobnie rodzice Yuki byli rodzeństwem – Haruki i Juri. Niezmiennie ciało Shikiego zamieszkiwane jest przez Rido, o którym wiemy coraz więcej. We wszystko wmiesza się Zero... [zobacz więcej]

30.09.2013: KRESKON 2013 - RELACJA

W dniach 16-18 sierpnia w Tomaszowie Lubelskim odbył się 8. konwent miłośników fantastyki Kreskon. Impreza miała miejsce w Gimnazjum Nr 1 przy ulicy Kopernika 4, gdzie do dyspozycji konwentowiczów oddano parter budynku. Pierwsi... [zobacz więcej]

30.09.2013: Już niecały miesiąc pozostał do Nawikonu 2013. Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy warto odwiedzić Rzeszów w dniach 18-20 października, prezentujemy wam kilka wiadomości które powinny was do tego przekonać:

Na początek, główny news tego wydania wieści nawikonowych: Pojawił się wstępny program Nawikonu! Zachęcamy do zapoznania się z nim, przeglądnięcia atrakcji i wybrania tych które Was interesują. Aktualny program znajdziecie na naszej stronie internetowej ( http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=201 ).

Pragniemy również poinformować, że do grona uczestników Nawikonu dołączył Geekozaur – reprezentowany przez niezastąpionych Lucka i Puszona, którzy przeprowadzą kilka punktów programu przeznaczonych dla miłośników seriali oraz RPG, w tym – jakżeby inaczej – Wolsunga (,W jak Wolsung, M jak Wolsung, koło zębate jak Wolsung!”), a ponadto NERD-owski konkurs – oraz Katarzyna Babis, Lubelska rysowniczka komiksów.

Tym samym znamy już wszystkich gości tegorocznego Nawikonu – są to:
- Jacek Komuda
- Katarzyna Babis
- Kazimierz Kyrcz
- Dawid Kain
- Geekozaur, czyli Michał "Puszon" Stachyra & Maciej "Lucek" Sabat

Niezaznajomionym z naszymi gośćmi, pozwolimy sobie krótko ich przedstawić:

Katarzyna Babis

Mieszkająca w Lublinie rysowniczka komiksów. Znana z komiksu „Tequila”; tworzyła także okładki do „Rysopisu Warsztatowego” czy „Ziniola”. Tworzone przez nią grafiki można obejrzeć na autorskiej stronie internetowej.

Jacek Lech Komuda

Autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych głównie w realiach Polski sarmackiej. Karierę pisarską rozpoczął w 1999 Opowieściami z Dzikich Pól. Wcześniej zadebiutował na łamach „Fantastyki” opowiadaniem Czarna Cytadela. W 2009 rozpoczął cykl powieściowy „Orły na Kremlu”, którego głównym bohaterem jest właśnie Dydyński, a akcja dzieje się podczas wyprawy Dymitra Samozwańca na Moskwę w latach 1604-1606. Jest współautorem gry fabularnej Dzikie Pola oraz scenariusza do gier komputerowych Wiedźmin i Earth 2160.

Kazimierz Kyrcz

Polski pisarz fantastyki horroru, poeta i recenzent. Swoją twórczość − pisaną często w duecie z młodszymi autorami fantastyki − określa mianem „miejskiej grozy”. Z zawodu policjant. W 2005 wraz z Daiwdem Kainem stał się laureatem konkursu literackiego organizowanego przez wydawnictwo „Rebis”.

Dawid Kain

Polski pisarz horroru, groteski i bizarro-fiction, poeta i eseista. Publikował opowiadania w czasopismach fantastycznych, jak i w Internecie. Wraz z Kazimierzem Kyrczem zadebiutował zbiorem opowiadań „Piknik w piekle”.

Geekozaur – Michał „Puszon” Stachyra & Maciej „Lucek” Sabat

Geekozaur.pl – intertekstualny blog Puszona i lucka o fanach, konwentach, filmach, serialach, komiksach, książkach, jedzeniu i innych hobby w krytycznym sosie postmodernistycznej nerdozy.

Michał ‚Puszon’ Stachyra – wydawca Wolsunga, właściciel Kuźni Gier i marki Gry Na Zamówienie. Współautor przeszło 20 gier planszowych i karcianych (min. Wiedźmin, Kapitan Bomba, Wiochmen), autor tekstów do Wolsunga. Były redaktor naczelny Magazynu Gry Planszowe. Publikował m.in. w Magii i Mieczu, Labiryncie, Hyperionie, Science Fiction i licznych portalach internetowych. Organizator licznych konwentów, prelegent i osobowość fandomowa

Maciej ‚lucek’ Sabat – współautor Wolsunga i kilku gier planszowych, tłumacz, redaktor. Ceniony wychowawca na RPGowycyh obozach,organizator całej masy konwentów, publikował m.in. w Literdarze, Filmradarze i jeszcze kilku miejscach, o których nie chcecie wiedzieć. Maczał też swoje palce w kilku innych projektach związanych z grami bez prądu (jako autor, redaktor, tłumacz). Znawca bardzo szeroko pojętej popkultury. Niezwykła osobowość i osobistość.

Prezentujemy także informacje, na które z niecierpliwością czekały rzesze konwentowych wyżeraczy – gdzie w Rzeszowie udać się/skąd zamawiać dania podczas Nawikonu, aby zjeść/wypić coś w promocyjnej cenie. Proponujemy wam 2 lokalizacje w naszym mieście:
1. Pizzeria Torro wspomoże naszych głodnych uczestników udzialając 10% zniżki na pizzę w dowozie (łączącą się z ich promocją „dobierz za 1 zł”) oraz 15% zniżkę na miejscu w pizzerii znajdującej się kilka minut drogi od konwentu. http://www.pizzeriatorro.pl/
2. Pub Talizman również zaprasza konwentowiczów w swe progi. Za okazaniem identyfikatora piwo kosztować będzie tylko 4,5 zł. Pub udostępnia także gry planszowe do grania w czasie konsumpcji. https://www.facebook.com/PubTalizman/info

Informujemy także iż rozszerzyła się ponownie lista naszych sponsorów – dołączyli do niej:
-Sklep BARD (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=166 )
-Wydawnictwo Agharta (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=136 )
-Wydawnictwo Znak (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=136 )
-Studio Reklamy FROG ( http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=136 )
- Wydawnictwo Powergraph (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?paged=2 )
-Wydawnictwo SQN (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=91 )
-Wydawnictwo Iskry (http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=88 )

Na koniec, przypominamy konwentowiczom o zasadach uczestnictwa osób niepełnoletnich w naszej imprezie, oraz prosimy o zapoznanie się z jej regulaminem:
http://nawigator.rzeszow.pl/nawikon/?p=147

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat konwentu, zapraszamy na:
http://www.nawikon.pl/
Ponownie zapraszamy także na nasz fanpgage na facebook – tam pojawiają się najświeższe wieści dotyczące naszego konwentu
https://www.facebook.com/Nawikon2013?fref=ts

Do zobaczenia w Rzeszowie 18-20 października!

17.09.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w których dodaliśmy nowe recenzje.

 

02.09.2013: Zapraszamy do odwiedzenia działu PUBLICYSTYKA, w których dodaliśmy wywiad z Dawidem Waszakiem.

Mam wielką słabość do muzyki, i właśnie punk rock'owej. Zawsze czekam ze zniecierpliwieniem za kolejnymi festiwalami. Przyznam się, że chciałbym napisać tego typu utwór, jednak nie myślę o śpiewaniu, zakładaniu kapeli. Większą słabość dla mnie ma pisanie... [zobacz więcej]


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]