[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

17.09.2014: 23 września trafi do księgarń Nie gaś światła, najnowsza, trzecia już powieść Bernarda Miniera z komisarzem Martinem Servazem w roli głównej.

W wigilijny wieczór Christine Steinmayer, znana dziennikarka radiowa, wybiera się na pierwsze spotkanie z rodzicami narzeczonego. Przed wyjazdem znajduje w swojej skrzynce na listy osobliwą przesyłkę. Jest to anonim, w którym ktoś informuje ją, że zamierza popełnić samobójstwo. Pomyłka? Niewczesny żart? Wokół kobiety zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś próbuje ją zaszczuć, odizolować od otoczenia, doprowadzić do obłędu. W tym samym czasie komendant Martin Servaz, znany nam już doskonale z poprzednich powieści, który po traumatycznych przejściach przebywa w ośrodku dla policjantów w depresji, także otrzymuje niezwykłą przesyłkę: magnetyczny klucz do hotelowego pokoju i bilecik z datą i godziną spotkania. Perspektywa nowego śledztwa wyrywa policjanta z letargu. Czy coś łączy te dwa wątki?

16.09.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym znajdziecie nową recenzję.

ARACHNOQUAKE: Belize. Grupa wojskowych wraz z towarzyszącą im dziennikarką Julią Evans, mają sprawdzić granicę państwa i zamontować tam kamery. Wywiad wojskowy ma doniesienia o nielegalnym przekraczaniu granicy i działaniu rebeliantów. To rutynowa akcja, która ma zająć dwa, góra trzy dni. Oddział po drodze spotyka miejscową ludność, wszystko... [zobacz więcej]

16.09.2014: Kino Praha i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej zapraszają na spotkania z filmem psychologicznym w ramach nowego cyklu pt. „Filmowe (ob)sesje”. Seanse będą odbywać się raz w miesiącu w Kinie Praha. Po każdej projekcji widzowie spotkają się z ekspertami z SWPS – psychologami i kulturoznawcami, z którymi będą mogli dyskutować o złożonych problemach poruszanych w filmach. Na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się już 23 września, pokażemy kultowy film Stanleya Kubricka pt. „Lśnienie”. Bilety już w sprzedaży!

16.09.2014: Już w październiku na rynku ukaże się nowa powieść grozy Olgi Haber "Oni", wydawnictwo Videograf.

FABUŁA: Natalia jest na życiowym zakręcie. Była świadkiem śmiertelnego wypadku, rozstała się z mężczyzną i odeszła z pracy. Żeby zapomnieć o traumatycznych przejściach, zaszywa się w drewnianym domku nad jeziorem. Zauroczona sporo młodszym chłopakiem i pełna nadziei na lepsze jutro, powoli dochodzi do siebie. Sielska okolica ma jednak swoje mroczne tajemnice – wokół dziewczyny zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Natalia czuje się obserwowana, dręczą ją pełne krwi senne koszmary, a okoliczni mieszkańcy zachowują się tak, jakby coś w nich wstąpiło. Coś, co ma bardzo złe intencje i krąży wokół starego cholerycznego cmentarza. Po serii brutalnych wydarzeń kobieta postanawia wyjechać, jednak ONI z pewnością jej na to nie pozwolą - osaczona, przerażona i bezwolna, powoli zamienia się w sterowaną diabelską siłą marionetkę. I chociaż wszytko w niej krzyczy „uciekaj”, nie ma już drogi odwrotu…

10.09.2014: 4 października 2014 Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu (Rynek 58) organizuje Horror Day – Dolnośląski Festiwal Grozy. Bezpłatna impreza poświęcona jest szeroko rozumianemu horrorowi. W programie m.in.: prelekcje, warsztat zombie survivalu, pokaz filmu „Strange Sounds” (z udziałem reżysera i producentki), spotkanie ze Stefanem Dardą oraz panel dyskusyjny. Wykłady prowadzą pasjonaci tematyki, jak np. Hannibal Smoke czy redaktorzy portalu Carpe Noctem. W trakcie trwania festiwalu będzie można w specjalnej „Martwej Strefie” kupić książki, zapoznać się z różnymi materiałami tematycznymi...

05.09.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu FILMY, w którym znajdziecie nową recenzję.

Grupa nastolatków włamuje się do tajnego wojskowego laboratorium. Postanawiają dla żartu ukraść zamrożone ciało denata. W pewnym momencie „truposz” uwalnia się i ucieka. Okazuje się, że jest C.H.U.D.. Zaczyna polować na ludzi, których mięsem się pożywia. Każde ugryzienie powoduje zmienienie się w takiego samego potwora. Do walki włącza się wojsko, które nadzorowało akcję. Czy prowodyrzy całego tego zamieszania pomogą? Czy uda ocalić się ludność miasteczka?

04.09.2014: I część trylogii z Marą Dyer! - "Tajemnica" Michelle Hodkin
POLSKA PREMIERA JUŻ ZA TYDZIEŃ!
wydawnictwo YA!

Każdy kryje w sobie tajemnicę, wystarczy ją obudzić.

Podczas przyjęcia urodzinowego trzy przyjaciółki bawią się tablicą Ouija. Mara nie chce wywoływać duchów, ale robi to dla Rachel. Trzecia przyjaciółka - Claire zadaje pytanie: Jak umrę? Tablica odpowiada: MARA. Sześć miesięcy później Rachel i Claire nie żyją. Od tej chwili nic nie jest zwyczajne.

Mara Dyer budzi się w szpitalu i nie pamięta, skąd się tam wzięła. Wydawałoby się, że już nic gorszego nie może jej spotkać. A jednak. Nie pamięta momentu wypadku, w którym zginęli jej przyjaciele. Uważa za podejrzany fakt, że sama w przedziwny sposób ocalała. Co się za tym wszystkim kryje?

04.09.2014: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, zorganizowanym przez Wydawnictwo Rebis oraz www.arenahorror.pl. Do wygrania książki "Wyklęty" Grahama Mastertona.

KRÓTKO O KSIĄŻCE: Bohater opowieści John Trenton jest antykwariuszem i prowadzi sklep z pamiątkami w miasteczku Salem. Po tragicznej śmierci żony, Jane, John popada w depresję. Pewnego dnia kupuje na aukcji obraz z widokiem przylądka, na którym stoi jego dom. Kiedy jakiś tajemniczy mężczyzna chce odkupić od niego akwarelę, John postanawia wyjaśnić jej zagadkę. Wkrótce odkrywa, że Jane... [więcej]

03.09.2014: Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Bereniką Miszczuk, autorką książki GWIEZDNY WOJOWNIK i Przemkiem Angermanem, autorem książki TOŻSAMOŚĆ RODNEYA CULLACKA 4 września, czwartek, godz. 18.00 empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122, Warszawa

02.09.2014: W najbliższą środę pojawi się w księgarniach nowe wydanie Wyklętego Grahama Mastertona. To jeden z najlepszych horrorów mistrza gatunku.

Bohater opowieści John Trenton jest antykwariuszem i prowadzi sklep z pamiątkami w miasteczku Salem. Po tragicznej śmierci żony, Jane, John popada w depresję. Pewnego dnia kupuje na aukcji obraz z widokiem przylądka, na którym stoi jego dom. Kiedy jakiś tajemniczy mężczyzna chce odkupić od niego akwarelę, John postanawia wyjaśnić jej zagadkę. Wkrótce odkrywa, że Jane, a także inni zmarli z Salem i Granitehead, znajduje się we władzy azteckiego demona, władcy krainy zmarłych. Zostaje wciągnięty w przerażający koszmar, który staje się rzeczywistością.

02.09.2014: Zapraszamy do odwiedzenia działu OPOWIADANIA, w którym dodaliśmy nową historię. Oto jej fragment:

- Czy jest Pan pewien, że to tutaj ? – zagadnął taksówkarz w średnim wieku, na jego twarzy malowało się szczere zatroskanie. Fakt. Okolica była ponura, sypiące się, brudne kamienice, zakazana dzielnica miasta. Dochodziła 23, o tej porze tylko samobójcy mogli się tutaj kręcić….
- Tak – odparłem szorstko – ile płacę?
Taksówkarz nadal kręcił z niedowierzaniem głową, próbując mnie uświadomić jak wielki błąd popełniam. [więcej]

02.09.2014: Książka "Zła Krew" Sally Green będzie miała premierę juz 10.09.2014. Wydawnictwo Urobonos.

Współczesny świat, w którym obok ludzi żyją wiedźmy – dobre białe oraz złe czarne. Piętnastoletni Nathan jest mieszańcem obu zwaśnionych rodów. Ścigany i wyalienowany decyduje się przetrwać za wszelką cenę. Pierwsza część fantastycznej trylogii. O woli przetrwania, która pokonuje wszelkie przeciwności.

----

Marcowe fiołki, Philip Kerr
Wydawnictwo: W.A.B.
premiera: 10 września 2014

Berlin, rok 1936, tuż przed igrzyskami olimpijskimi. Prywatny wywiadowca Günther zostaje wynajęty przed zamożnego przemysłowca, który za wszelką cenę chce poznać prawdę o śmierci swojej córki i zięcia. Günther, rodowity berlińczyk, nie sympatyzuje z reżimem hitlerowskim, i dlatego musiał opuścić szeregi policji kryminalnej – rozpoczął wówczas „prywatną praktykę”. Jego oczami widzimy zmiany w Niemczech, okrutne rządy narodowych socjalistów, terror wszechobecnego gestapo oraz bezwzględnych karierowiczów, zwanych „marcowymi fiołkami”, którzy do NSDAP wstąpili po zwycięstwie Hitlera.

Bernie Günther, były policjant z Alex – prowadzący wówczas śledztwa w sprawie najcięższych przestępstw – to typowy bohater kryminału noir: sceptyk i ironista, człowiek brutalny, choć przecież na swój sposób uczciwy. W niebezpiecznym i skomplikowanym dochodzeniu Günther dotrze do zbrodniczych elit nowej władzy, rozpracowując kryminalną intrygę…

----

Blady przestępca, Philip Kerr
Wydawnictwo: W.A.B.
premiera: 10 września 2014

Rok 1938, dwa lata po wydarzeniach opisanych w Marcowych fiołkach, Bernhard Günther pracuje ze swoim kolegą Stahleckerem, również byłym policjantem. Interes kwitnie, obaj wspólnicy mają mnóstwo zleceń. Szukają m.in. anonimowego szantażysty zamożnej wdowy, której syn jest homoseksualistą. Jeśli nie zostanie stosownie opłacony, chłopak, jako przestępca, trafi do obozu koncentracyjnego. Sprawa nie wygląda na skomplikowaną, lecz partner Günthera zostaje zamordowany podczas obserwacji mieszkania niejakiego Klausa Heringa, szantażysty.
Już następnego dnia po śmierci Brunona Bernhard otrzymuje propozycję nie do odrzucenia – zostaje wezwany przed oblicze samego gruppenführera SS Reinharda Heydricha. Bernie ma wyśledzić i ująć grasującego w Berlinie szaleńca, którego ofiarami są nastolatki o blond włosach, w typie aryjskim. Do tej pory zabójca dziewczynek pozostaje nieuchwytny, a cała berlińska policja jest bezradna.
Günther tkwi po uszy w kłopotach i już nikomu nie może ufać. Szuka zabójcy lub zabójców dziewczynek i zarazem oprawcy Brunona Stahleckera. Niebezpieczne śledztwo zaprowadzi go w kręgi najwyższych sfer – hitlerowskich elit władzy...

----

"Mara Dyer. Tajemnica: Michelle Hodkin
Premiera: 10.09.2014 Wydawnictwo YA!

Pierwsza część trylogii z Marą Dyer. Thriller psychologiczny, młodzieżowe miasteczko Twin Peaks, miłość z paranormalnym twistem.

Po tragicznym wypadku Mara traci pamięć i zaczyna widzieć śmierć innych ludzi na chwilę przed jej nastąpieniem. Od tej chwili nic nie jest zwyczajne… Kim tak naprawdę jest Mara? To, co odkryje, zaskoczy ją i czytelnika.

02.09.2014: 2 września wydawnictwo Replika rozpoczyna dystrybucję następujących książek:

Z jasnego nieba. Aurora Teagarden, Charlaine Harris

Aurora „Roe” Teagarden – bystra i przenikliwa okularnica ponownie doradzająca mieszkańcom Lawrenceton zza bibliotecznego biurka – tym razem ma nie lada orzech do zgryzienia...

Roe od dwóch lat jest szczęśliwą, do tego nieprzyzwoicie bogatą żoną Martina Bartella. Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić jej sielskiego, leniwego życia... Do czasu, aż na jej ogród spada zrzucone z samolotu ciało Jacka Burnsa, funkcjonariusza, z którym nigdy nie miała zbyt dobrych relacji. Czy trup wylądował na podwórzu Aurory przypadkowo? A może zbrodnia ma związek z dawną nielegalną działalnością Martina?

Zrzucenie Jacka Burnsa okazuje się jedynie wstępem do całej serii dziwnych zdarzeń: po Lawrenceton kręcą się jakieś podejrzane typy, do tego Angel Youngblood, lokatorka i pracownica Roe, zaczyna zachowywać się wyjątkowo podejrzanie... Co się za tym wszystkim kryje?

Sanktuarium śmierci, Dariusz Rekosz

Pasmo tajemniczych zabójstw, które wstrząsają Gdańskiem - ich okrucieństwo i bestialskie okaleczanie ofiar - wskazują na to, że w Trójmieście grasuje seryjny morderca. Z niewyjaśnionych przyczyn giną młodzi mężczyźni, którzy pozbawiani są gałek ocznych, a za ich lewym uchem znaleźć można zagadkowy tatuaż. Co jeszcze łączy wszystkich zamordowanych? Kim jest kolekcjoner gałek ocznych? Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim piękna i tajemnicza kobieta? Ile kosztują dobre układy z jednym z największych światowych mocarstw?


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]