[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]

28.09.2015: Zapraszamy do odwiedzenia działu książki, w którym zamieściliśmy nową recenzję.

W miejscowej fontannie zostają odnalezione zwłoki utalentowanej skrzypaczki. Ktoś poderżnął jej gardło. Sprawa wydaje się być dziwna. Kto chciałby zabić tą dziewczynę? A co najważniejsze komu zawiniła? Jej śmierć to dopiero początek. Dochodzi do innych niewyjaśnionych zgonów, samobójstw, a także z aktami kanibalizmu. Justyna Sowa, podkomisarz lokalnej policji, przejmuje sprawę. Początkowo wszystko idzie opornie. Nic nie łączy poszczególnych spraw, w których niekiedy...

24.09.2015: Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki "Wyklęci" Olgi Haber.

Dochodziła północ. Cichy przykościelny cmentarz pogrążony był w nieprzeniknionych ciemnościach dusznej czerwcowej nocy. Oparta plecami o jeden z wiekowych, porośniętych mchem grobowców drobna blondynka w czarnej sukience paliła papierosa. Zza chmur wynurzył się księżyc, gdzieś w oddali, za wysokim ceglanym murem, rozległ się urywany klakson.

— Pospiesz się! — Kobieta rzuciła niedopałek między grobowce, zdusiła go obcasem i zbliżyła się do krawędzi świeżo rozkopanego dołu, przy którym pracował młody barczysty mężczyzna.

Niepozorny ziemny grób udało mu się rozkopać zaskakująco szybko. Trumnę wydostał z pomocą sowicie opłaconych znajomych grabarzy, którzy zrobili swoje i bez zbędnych pytań zniknęli w mroku nocy. Miał jednak problem z otwarciem wieka — solidne i zdobne w metalowe okucia, za nic nie chciało ustąpić.

[czytaj więcej]

23.09.2015: Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie, zorganizowanym przez Wydawnictwo Videograf oraz www.arenahorror.pl. Do wygrania książki "Wyklęci" Olgi Haber.

KRÓTKO O KSIĄŻCE: Pośród szalejącej zadymki przypadkowi świadkowie znajdują w fontannie zwłoki młodej skrzypaczki z poderżniętym gardłem. Zbrodnia szokuje miasto, okazuje się jednak, że to dopiero początek - kolejne morderstwa, gwałtownie wzrastająca fala samobójstw i bestialski akt kanibalizmu. Młoda, ambitna podkomisarz wraz z partnerem usiłuje rozwikłać piętrzące się sprawy, jednak złu, które zagościło w mieście, niełatwo się przeciwstawić...

18.09.2015: Już 21.09.2015 spotkanie autorskie z Naomi Novik w Warszawie.

18.09.2015: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym znajdują się nowe recenzje. Oto ona:

 

10.09.2015: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym znajduje się nowa recenzja. Oto ona:

VICE: KORPORACJA ZBRODNI: Napady na banki? Wyuzdany seks? Morderstwa? W świecie przyszłości wirtualna rozrywka zastąpiona została przez miejsca, w których na żywo można spełniać swoje nawet najbardziej mroczne fantazje. Korporacja Vice to lider branży. Swoim klientom oferuje scenariusze, w których główne role… [zobacz więcej]

07.09.2015: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym znajduje się nowa recenzja. Oto ona:

PROJEKT LAZARUS: Grupa studentów medycyny prowadzi eksperymenty na zwierzętach, starając się przywrócić je do życia. Mimo obiecujących wyników władze uczelni decydują się na zamknięcie kontrowersyjnego projektu. Jednak Frank (Mark Duplass) namawia pozostałych, by w sekrecie kontynuować prace. Gdy w wyniku… [zobacz więcej]

02.09.2015: Zapraszamy do odwiedzenia działu DVD, w którym znajduje się nowa recenzja. Oto ona:

88: Gdy chłopak Gwen (Katharine Isabelle) zostaje zamordowany, dziewczyna doznaje szoku, który sprawia, że zaczyna mieć luki w pamięci. Wyrusza w pogoń za mordercami, starając się rozwikłać sprawę z kolejnych pojawiających się strzępków informacji. Wie jedno - za wszelką cenę musi dopaść tych, którzy wyrządzili jej krzywdę… [zobacz więcej]

02.09.2015: W dniach 4-6 września 2015 roku Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza” organizuje w Lublinie Konwent Kultury Japońskiej Nejiro 2015. NEJIRO to jedyny w Lublinie festiwal poświęcony kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest on organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza” od 2009 roku.

NEJIRO to jedyny w Lublinie festiwal poświęcony kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. Jest on organizowany przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza” od 2009 roku.

Konwent poświęcony jest literaturze, filmowi, grom i sztuce, głównie o tematyce japońskiej, jednakże nierzadko wykracza ona poza Japonię, np. na Półwysep Koreański czy nawet w kierunku Państw Środka. Co roku przyciąga setki osób z całego kraju zafascynowanych oryginalną i egzotyczną kulturą Japonii.

W bogatej ofercie programowej znajdzie się blisko trzysta godzin atrakcji. Składają się na nią wydarzenia takie jak, prelekcje kulturowe, panele dyskusyjne, konkursy i turnieje, projekcje filmowe, larpy i gry terenowe, games room, gry fabularne, gry planszowe, gry konsolowe, pokazy i prezentacje, a także wystawy prac plastycznych.

Celem organizatorów NEJIRO jest stworzenie oryginalnego konwentu na wysokim poziomie poświęconemu szeroko pojętej kulturze japońskiej. Pragniemy, by stał się on imprezą prestiżową, wyróżniającą się jakością i miejscem, gdzie każdy uczestnik może znaleźć mnóstwo interesujących rzeczy dla siebie. Chcemy przyciągać każdą osobę, która zainteresowana jest aktywnym spędzaniem wolnego czasu i rozwijaniem swojego hobby.

W organizację NEJIRO zaangażowanych jest wielu ludzi. W większości są to młodzi wolontariusze, którzy z pełnym zaangażowaniem przekuwają swoje pasje na organizację dużej i ciekawej imprezy dla siebie i dla innych.

Uczestnicy:
• Uczniowie szkół średnich i gimnazjów,
• Studenci,
• Twórcy,
• Redaktorzy mediów branżowych,
• Członkowie LSF „Cytadela Syriusza”,
• Inni miłośnicy tej tematyki.

Program festiwalu:
• Prelekcje tematyczne,
• Panele dyskusyjne,
• Konkursy,
• Turnieje,
• Pokazy i prezentacje,
• Gry fabularne,
• Gry planszowe i karciane,
• Gry komputerowe,
• Warsztaty,
• Stoiska z akcesoriami związanymi z kulturą Japonii


[ZOBACZ NAJNOWSZE]                 :: NEWSY ::                 [ZOBACZ ARCHIWUM]