RELACJA Z POKAZU I KONFERENCJI PRASOWEJ FILMU "PORA MROKU" - WROCŁAW

Na początek może parę słów o samym filmie. „Pora mroku” jest utrzymana w klimacie popularnego ostatnio gatunku survival i przypomina serie takie jak „Piła” czy „Hostel”. Akcja filmu dzieje się na Dolnym Śląsku, gdzie grupa przyjaciół postanawia odnaleźć Adama (Jan Wieczorkowski), brata jednej z bohaterek. Główną postacią filmu jest Karolina (Natalia Rybicka), która wraz z kilkoma chłopakami trafia z poprawczaka do szpitala psychiatrycznego, gdzie mają odpracować wyrok sprzątając i pomagając w opiece nad umysłowo chorymi. Tam szybko zaprzyjaźnia się z jednym z pacjentów, Zolo (Paweł Tomaszewski). Wkrótce jednak wszyscy stają się świadkami (i nie tylko...) przerażających eksperymentów.

Po projekcji filmu odbyła się konferencja prasowa z udziałem aktorów - Natalia Rybicka, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski oraz Bogdan Koca. Należy tutaj dodać, że wrocławski pokaz był pierwszym z serii przedpremierowych i aktorzy po raz pierwszy zobaczyli kompletny efekt swojej pracy. Dzięki temu mogli się podzielić swoimi wrażeniami. Jakub Wesołowski opowiadał o tym jak duże wrażenie na nim zrobił film, gdyż obraz końcowy, po zmontowaniu i dołożeniu efektów specjalnych, znacznie odbiegał od tego co widział w trakcie kręcenia zdjęć. Praca na planie trwała od 17 październiku do 28 listopada 2007 roku. Zdjęcia kręcono w Górach Sowich, kompleksie sztolni Osówka, Kotlinie Kłodzkiej a także Warszawie czy Buenos Aires. Niesprzyjająca aura oraz fakt przebywania przez dłuższy czas w podziemiach czy opuszczonej fabryce sprawił iż praca nie należała do najłatwiejszych. Zdarzało się, że aktorzy przez tydzień nie widzieli słońca przebywając całe dnie w kopalni. Jednakże warunki atmosferyczne pozytywnie wpłynęły na klimat filmu. W trakcie indywidualnych rozmów z aktorami można się było dowiedzieć m.in. że Jakub Wesołowski nie przepada za horrorami i nie widział ich zbyt wiele ale jeżeli nadarzyła by się okazja zagrania w horrorze chętnie by powtórzył taką przygodę.


Wywiad jaki przeprowadziłam z Janem Wieczorkowskim


Na koniec kilka subiektywnych zdań. „Pora mroku” jest najlepszym polskim horrorem jaki do tej pory widziałam (chociaż niewiele tego było). Znalazło się w nim miejsce także na odrobinę humoru, co wg mnie znacznie poprawia odbiór tego typu filmów. Akcja była wciągająca, zaintrygowała mnie, chociaż miejscami wydawała się niespójna i wymagała zastanowienia. Dodatkowym atutem jest naprawdę dobra muzyka Nikodema Wołk – Łaniewskiego oraz utwory zespołu Daab.

OD PASTORA: Konferencja była przeprowadzona perfekcyjnie. Dzięki Pani Małgorzacie M. z Vision, która nawet została wymieniona w końcowych napisach, zostaliśmy zaproszeni na pokaz prasowy oraz konferencję, za co bardzo dziękujemy. Przed rozpoczęciem pokazu premierowego zostaliśmy poinformowani o całym harmonogramie, po czym zaczął się film. Było kilka śmiesznych i strasznych momentów, ciekawe efekty specjalne i znakomita muzyka. Tuż po pokazie zaczęła się konferencja prasowa, na którą przybili: Natalia Rybicka, Jan Wieczorkowski, Jakub Wesołowski oraz Bogdan Koca. Czasami padały śmieszne odpowiedzi, a czasem poważne, ale atmosfera panująca na sali była świetna. Sama konferencja nie trwała długo, ponieważ dziennikarze chcieli sami przeprowadzić wywiady. I się zaczęło... Zdjęcia z aktorami... Krótkie wywiady... Ich opinie na temat filmu i nie tylko... Rozmawialiśmy z obsadą "Pory Mroku" i Panią Małgorzatą M. z Vision nie tylko na temat filmu. Trochę mało materiałów udało się nam nagrać, ale ważne, że coś przywieźliśmy ze sobą i pokazaliśmy na łamach arenahorror.pl.

  
KONFERENCJA                                                                   KONFERENCJA

  
            CHWILĘ PO KONFERENCJI                                       CHWILĘ ODDECHU PRZED WYWIADAMI

  
                          AKTORZY PIERWSZOPLANOWI                          EKIPA ARENAHORROR.PL Z AKTORAMI PORY MROKU        

  
                          JAN WIECZORKOWSKI I AKASHA                            PASTOR I MAWET - WYMIANA OPINII Z EKIPĄ        

  
   NATALIA RYBICKA I PASTOR                                                    NATALIA RYBICKA I CONRAD

  
BOGDAN KOCA I PASTOR                                                      JAKUB WESOŁOWSKI I PASTOR

PHOTO BY: CONRAD I MAWET
VIDEO BY:
CONRAD

AUTORKA: EWELINA "AKASHA" KUCZWARA