NUMB3RS (SEZON 1)  /  S E R I A L E  /  ARENA HORROR
   


EPISODE          [01]    [02]    [03]    [04]    [05]    [06]    [07]    [08]    [09]    [10]    [11]    [12]          EPISODE
 


W POZOSTAŁYCH ROLACH: Navi Rawat, Kate Norby, Anthony Heald

 


 

 
 
 
 
 
 

Wszyscy codziennie używamy matematyki.
By przewidzieć pogodę, by wyznaczyć czas, by operować pieniędzmi. Używamy jej też do analizy przestępstw. By odkryć schemat, by przewidzieć zachowanie. Wykorzystując liczby możemy rozwikłać najtrudniejsze znane nam zagadki.
Kod szósty, ciało kobiety na budowie przy Hill Street. Godzina: 6:00 Sektor mapy: 594-E4 Sprawa nr: 772-04 Ofiara nr: 1 Jak dotąd brak postępów w sprawie serii brutalnych gwałtów, która wstrząsnęła Southland... Trzynaście przestępstw, wszystkie w zamkniętym obszarze, nie da się przewidzieć miejsca następnego ataku. * Widzisz zraszacz, widzisz krople, nawet przy użyciu matematyki, nie ma praktycznej metody, żeby przewidzieć, gdzie spadnie następna kropla. Za dużo zmiennych. Wiatr, ciśnienie, wysokość, wibracje, prędkość. Załóżmy za to, że nie widzę zraszacza. Z wzoru, który tworzą krople mogę wyliczyć jego dokładne położenie. Punkt pochodzenia Tu nie chodzi o przewidywanie następnego uderzenia, tylko o to, co te miejsca mają ze sobą wspólnego. Punkt pochodzenia.* Ruchy seryjnego przestępcy implikują jego potrzeby. Obserwuje potencjalne ofiary. Unikając wykrycia, będzie wybierał miejsca publiczne, parki, ulice z niewielkim ruchem. Będzie czekał na chwilę odosobnienia. Odosobnione miejsca - wysokie prawdopodobieństwo ataku. Seryjni przestępcy działają na dużym obszarze, ale rzadko w pobliżu miejsca zamieszkania. To strefa ochronna. Na początku strefa zwykle się zmienia, ale wraz z rozwijaniem się cyklu często się ustala. Jest też faktor odległości, im większe napięcie czuje w związku z przestępstwem, pojedzie dalej, by je popełnić.

AUTOR: REQUIEM