NUMB3RS (SEZON 1)  /  S E R I A L E  /  ARENA HORROR
   


EPISODE          [01]    [02]    [03]    [04]    [05]    [06]    [07]    [08]    [09]    [10]    [11]    [12]          EPISODE
 


W POZOSTAŁYCH ROLACH: Cch Pounder, Rainn Wilson, Elizabeth Connors, Marita Geraghty, Anjul Nigam, J. K. Simmons

 


 

 
 
 
 
 
 

Wszyscy codziennie używamy matematyki.
By przewidzieć pogodę, by wyznaczyć czas, by operować pieniędzmi. Używamy jej też do analizy przestępstw. By odkryć schemat, by przewidzieć zachowanie. Wykorzystując liczby możemy rozwikłać najtrudniejsze znane nam zagadki.
4 Hrabstwa 6 Zmarłych 30 Przypadków 1 Nieznany patogen
Pierwsza znana ofiara to Joshua Kramer, 16 lat, zachorował w sobotę. Mamy około 30 przypadków w okręgu LA, jak dotąd 6 śmiertelnych. To nie wąglik ani ospa. Prawdopodobnie jakiś patogen, ale nie możemy wykluczyć toksyn. Objawy, których szukamy to bóle, gorączka, mdłości... Takie same są w przypadku grypy albo zatrucia. Żadne z tych nie ujawnia się przed śniadaniem, a obie mogą cię zabić przed kolacją. Z czymkolwiek mamy tu do czynienia, jest szybkie i poważne. Śmierć następuje w wyniku zatrzymania czynności oddechowych. Zakładamy, że to zakaźny czynnik. Prawdopodobnie przenoszony powietrzem, prawdopodobnie wirusowy. Zakaźny patogen jest uznawany za broń masowego rażenia. Jeśli ludzie zaczną wyjeżdżać z LA, epidemia rozprzestrzeni się szybciej i dalej. Zadaniem CZE i Wydziału Zdrowia Publicznego jest dowiedzieć się, z czym mamy do czynienia. Śledzenie chorób zakaźnych to skomplikowane zagadnienie z wieloma zmiennymi. *Wyobraźcie sobie: Zarażona osoba wchodzi do pustego pomieszczenia. Potem wchodzą do niego cztery zdrowe. Tylko dwie z nich zostają zarażone, potem wszystkie pięć osób przechodzi do innych pomieszczeń, do każdej z nich dołączają kolejne cztery zdrowe. Więcej zostaje zarażonych. I tak, kiedy masz już około stu pomieszczeń, trudno jest znaleźć pochodzenie. Znalezienie tej jednej kobiety wymaga złożonej analizy statystycznej i teorii grafów.* Mamy kilka ostrych stref, połączonych z dwiema lub więcej ofiarami. W centrum znaleźliśmy pięć ofiar, to możliwe miejsce, ale jeszcze za wcześnie. To wyniki analizy zajęć ofiar na podstawie ich przesłuchań. Nie ma znaczących podobieństw, ale mam nadzieję, że jak zachoruje więcej osób, znajdziemy je.

AUTOR: REQUIEM