NUMB3RS (SEZON 1)  /  S E R I A L E  /  ARENA HORROR
   


EPISODE          [01]    [02]    [03]    [04]    [05]    [06]    [07]    [08]    [09]    [10]    [11]    [12]          EPISODE
 


W POZOSTAŁYCH ROLACH: Joseph Gordon-Levitt, Corey Stoll, Stacy Edwards, Ross Gibby, Elizabeth Dennehy, Bruce Davison

 


 

 
 
 
 
 
 

By przewidzieć pogodę, by wyznaczyć czas, by operować pieniędzmi. Używamy jej też do analizy przestępstw. By odkryć schemat, by przewidzieć zachowanie. Wykorzystując liczby możemy rozwikłać najtrudniejsze znane nam zagadki.
91 prywatnych instytutów badawczych, 2.7 miliarda dolarów dotacji rządowych, 13,104 naukowców, 8 ran kłutych
Denat był naukowcem, pracował dla prywatnego instytutu badawczego. Miał duży dostęp do tajemnic państwowych. Po pierwsze, ten, kto usunął dane z dysku twardego nie wykonał żadnej kopii. Dziennik Zdarzeń zarejestrował kasowanie, ale żadnego kopiowania. A ten, który kasował, znał się na rzeczy. Aby rozwiązać sprawę należy odkryć, nad czym pracował profesor... *Język komputera to kod binarny. Każda informacja jest ciągiem zer i jedynek. Można to porównać do monet: same orły i reszki. Kasując informację nie usuwasz jej, tylko obracasz monety tam i z powrotem. To niszczy kod i powoduje, że informacja staje się nieczytelna. Pamiętaj, że mówimy o kodzie binarnym, wiele milionów zer i jedynek. Żeby odzyskać dane muszę odtworzyć pierwotny układ kodu. Poodwracać, żeby było jak na początku. Program użyty do zniszczenia kodu pozostawił pewien schemat. Jeżeli go znajdzie, uda mu się odtworzyć oryginalny kod.* Jonas Hoke zajmował się fizyką stosowaną. Żył sam, nie miał dzieci, i wygląda na poświęconego swojej pracy. Był w trakcie rozwodu. Żona zostawiła go kilka miesięcy temu. Sąsiedzi mówią, że był spokojnym człowiekiem. I dziwnym trafem zarżnięto go we własnym domu. Dom splądrowany, wielokrotne rany kłute, uruchomiony alarm. Nie wygląda na robotę zawodowego zabójcy.

AUTOR: REQUIEM