NUMB3RS (SEZON 1)  /  S E R I A L E  /  ARENA HORROR
   


EPISODE          [01]    [02]    [03]    [04]    [05]    [06]    [07]    [08]    [09]    [10]    [11]    [12]          EPISODE
 


W POZOSTAŁYCH ROLACH: NaVi Rawat, Bill Smitrovich, Rod McLachlan, Castulo Guerra, Dwayne L. Barnes, Ethan Embry, Gloria Reuben

 


 

 
 
 
 
 
 

Wszyscy codziennie używamy matematyki.
By przewidzieć pogodę, by wyznaczyć czas, by operować pieniędzmi. Używamy jej też do analizy przestępstw. By odkryć schemat, by przewidzieć zachowanie. Wykorzystując liczby możemy rozwikłać najtrudniejsze znane nam zagadki.
"6,950 małych samolotów w Los Angeles" "400 zagrożeń bezpieczeństwa" "5 stacji radarowych w Los Angeles" "1 anomalia lotnicza"
W ciągu ostatnich 10 minut FAA otrzymała 7 zgłoszeń o zaobserwowaniu niezidentyfikowanego obiektu lecącego na niskim pułapie nad doliną San Fernando, kierującego się w stronę Los Angeles. Obiektu nie widać ani na radarach cywilnych, ani na wojskowych. Baza Edwards wysłała na patrol parę F-16. Od dawna dostawaliśmy sygnały o możliwości ataku przy użyciu małego samolotu. Obiekt nie zgłosił planu lotu, wieża nie nawiązała z nim kontaktu. Musimy założyć, że to wrogi pojazd, który zaginą gdzieś w terenie... * Wyobraźmy sobie pokój, w którym 20 lub 30 osób klaszcze w ręce. Niektórzy klaszczą głośno. Niektórzy miękko. Większość klaszcze w zbliżonym rytmie. Wyobraźmy sobie w tym tłumie kobietę, klaszczącą o wiele wolniej, w bardzo specyficzny sposób. Jej rytm jest sygnałem, który chcemy zlokalizować, ale nie możemy, ponieważ nie rozróżniamy go pośród innych.* Sygnał został zgubiony w hałasie, jednakże Squish-Squash pozwala nam wyizolować ten rytm klaskania i namierzyć go. Więc przy pomocy tego można określić trasę lotu, jej początek i koniec. FBI wyeliminowała balony meteorologiczne, ultralighty, helikoptery i obiekty wojskowe. Co pozostawia nam... Najprawdopodobniej jest to mały samolot, który leciał bez transpondera lub miał go wyłączony. Pamiętajcie, że fizyka kwantowa dopuszcza nieskończoną liczbę możliwości.

AUTOR: REQUIEM