:: REŻYSERIA ::


::2008::
Fear Effect
::2007::
Postal
Hunter: The Reckoning

::2006::
Far Cry
In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

::2005::
Night Claws
BloodRayne
Alone in the Dark

::2003::
Heart of America
House of the Dead, The

::2002::
Blackwoods
::2000::
Sanctimony
::1997::
Erste Semester, Das
::1993::
Barschel - Mord in Genf?
::1992::
Amoklauf
::1991::
German Fried Movie
 

 A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


 

BOLL UWE

 

IMIĘ:
Uwe
NAZWISKO:
Boll
ZAWÓD WYKONYWANY:
Reżyser, Scenarzysta, Producent
DATA URODZENIA:
22 Czerwca 1965
MIEJSCE URODZENIA:
Wermelskirchen - Niemcy
 

 

Uwe Boll już od najmłodszych lat pasjonował się kinematografią. Amatorską kamerą próbował kręcić filmy. Stworzył kilka krótkometrażowych produkcji, które okazały się fiaskiem. Okazało się, że jego zamiłowanie do kina pozostało do dzisiejszego czasu. Studiował reżyserie. Nie chciał pracować w biurze, czy w innym miejscu, tylko pozostać w obrębie kina. Tuż po studiach rozpoczął pracę nad pierwszymi filmami. W 2005 roku Uwe uzyskał tytuł doktora. Początkowo kręcił w Niemczech, jednak po pewnym czasie przeniósł się do Hollywood, by zacząć pracę nad ekranizacjami gier komputerowych. Czyżby nie za szybko?

Nazwisko Boll nie kojarzy się zbyt dobrze. Większość widzów i graczy zna go od tej złej strony. Dziwnym trafem, prawie wszystkie jego produkcje okazują się beznadziejne i wywołują falę krytyki. W jednym wywiadzie Boll oświadczył, że po skończeniu "Far Cry" prawdopodobnie zaprzestanie ekranizowania gier komputerowych. Taka wiadomość ucieszyłaby wielu widzów, którzy praktycznie nie mogą oglądać jego produkcji. Boll w ciągu trzech lat wyreżyserował prawdziwe hity gier komputerowe - "House Of The Dead", "Alone In The Dark" i "BloodRayne" - tylko nie potrafił zrobić z nich świetnych ekranizacji filmowych. Zamiast rozsławiać swoje nazwisko, poddał je wieloletniej krytyce.

Dzieła Boll'a wielokrotnie były uznawane za niewypały, marne imitacje gier komputerowych, często okazywały się fiaskiem finansowym (jedynie "House Of The Dead" nie przyniósł mu strat). Jego filmy niejednokrotnie były typowane do nagrody złotych malin (nagroda za najgorsze produkcje w danym roku) i często wygrywały.  Jedynie mogę wyrazić słowa krytyki i niechęci do jego filmów. Osobiście uważam, że jego produkcje są przesadzone i wypełnione zbyt dużą dawką efektów specjalnych. Jego horrory często mijają się z pierwotnym założeniem , zamiast straszyć śmieszą. Ciężko zmienić opinię już raz wypracowaną przez widza. Nazwisko Boll przejdzie do galerii sław ludzi grozy, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu.

 
         
         
         

AUTOR: PASTOR

 
             
 :: SCENARIUSZ ::


::2007::
Postal
::2002::
Blackwoods
::2000::
Sanctimony
::1997::
Erste Semester, Das
::1993::
Barschel - Mord in Genf?
::1992::
Amoklauf


:: PRODUKCJA ::


::2007::
Postal
::2006::
Far Cry
::2005::
Alone in the Dark
::2003::
House of the Dead, The
::2000::
Sanctimony

::1997::
Erste Semester, Das

::1992::
Amoklauf