A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


 

CLIVE COLIN

 

IMIĘ:
Colin
NAZWISKO:
Clive
DATA URODZENIA:
20.01.1900
MIEJSCE URODZENIA:
St. Malo, Francja

HORRORY Z  JEGO UDZIAŁEM:
::1935::
Bride Of Frankenstein
::1931::
Frankenstein
 

 

"Frankenstein", gdy słyszymy tytuł tego filmu od razu przychodzi nam na myśl istota stworzona z kawałków ciał zmarłych, ale również nieodłączne jest nazwisko Karloff. Aktor wcielił się w rolę potwora, lecz trzeba pamiętać o jego stwórcy. Tytułowe nazwisko należało do doktora Henry'ego Frankensteina, szalonego naukowca chcącego tworzyć życie na wzór Boga. To właśnie on tchnął życie w Monstrum, zapoczątkowując w ten sposób jego historie w świecie horrorów.

Doktora Frankensteina zagrał Colin Clive urodzony dwudziestego stycznia 1900 a zmarły dwudziestego piątego czerwca 1937 roku. Był brytyjskim aktorem teatralnym, jednakże wielką sławę dała mu rola Dr Frankensteina w dwóch filmach Jamesa Whale’a  "Frankenstein" oraz "The Bride of Frankenstein". Te dwie produkcje były Jego największymi dziełami.

Życie Colina Clive nie było zbyt długie, aczkolwiek ten znakomity aktor pozostawił po sobie wielki dorobek. W 1930 roku nakręcił dość ważny film "Journney’s End" - historię, jak Brytyjczyk wkracza w świat Hollywood. Zmarł w kilka później był uzależniony od alkoholu i to go zabiło. Colin Clive został zapamiętany jak ten który ożywił Monstrum. Potrafił oddać całą swoją ekspresje, aby idealnie zagrać dr Frankensteina. Więc nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do obejrzenia Clive we "Frankensteinie".

 
         
         

AUTOR: MASTER OF INSANITY