HORRORY Z  JEGO UDZIAŁEM:

::2006::
Hose of Re-Animator
Abominable
Satanic
The Wizard of Gore

::2005::
Voodoo Moon
Hammerhead: Shark Frenzy
All Souls Day: Dia de los Muertos

::2003::
Beyond Re-Animator

::2002::
FeardotCom

::2001::
FreakyLinks
The Attic Expeditions
Faust: Love of the Damned

::1999::
House on Haunted Hill

::1998::
I Still Know What You Did Last Summer

::1996::
The Frighteners
 

 A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


 

JEFFREY COMBS

 

IMIĘ:
Jeffrey
NAZWISKO:
Combs
DATA URODZENIA:
09.09.1954

MIEJSCE URODZENIA:
Oxnard - Kalifornia

 

 

Jeffrey Alan Combs urodził się 9 września 1954 roku w miejscowości Oxnard w Kaliforni. Aktorstwo studiował w takich renomowanych szkołach jak: Pacific Conservatory of the Performing Arts w Santa Monica oraz Professional Actor's Training Program at the University of Washington w Seattle. W wieku 26 lat przeniósł się do Los Angeles, gdzie mieszka do dziś.

W tym czasie wystąpił w ponad 80 filmach, głównie w horrorach i filmach science - fiction. Jego najbardziej znaną kreacją jest bez wątpienia postać dra Herberta Westa z opartego o twórczość Howarda Philipsa Lovecrafta cyklu Re-Animator. Do tej pory trzykrotnie wcielił się w genialnego naukowca (Re-Animator, Bride of Re-Animator, Beyond Re-Animator), który dzięki stworzonej przez siebie miksturze potrafi przywracać do życia zmarłych. Mogliśmy go podziwiać również w takich obrazach jak Necronimicon, The Frighteners Petera Jacksona (nominacja do prestiżowego Saturn Award za najlepszą rolę drugoplanową), I Still Know What You Did Last Summer, House on Haunted Hill czy też FeardotCom.

Natomiast w 2008 ponownie zobaczymy go w roli dra Westa w czwartej odsłonie „reanimacyjnej” serii pt. House of Re-Animator. Poza filmami kinowymi, Combs pojawiał się często w serialach telewizyjnych. Najważniejsze z nich to: The 4400, Enterprise oraz Star Trek: Deep Space Nine. Znany jest także z podkładania głosu bohaterom kreskówek (m.in. Justice League Unlimited, Spider-Man, a także The New Batman Adventures, gdzie recytował kwestie Stracha na wróble). Wśród fanów kina grozy uznawany jest za legendę gatunku. Oglądając jego popisy w dziełach tak znanych twórców jak Brian Yuzna, Stuart Gordon, Danny Cannon, William Malone czy wspomniany wcześniej Peter Jackson, trudno się z tym nie zgodzić.

 
         
         

AUTOR: PAUL

 
             
 


HORRORY Z  JEGO UDZIAŁEM:

::1995::
Castle Freak
Cyberstalker

::1994::
Lurking Fear
Necronomicon

::1990::
Doctor Morbid

::1990::
Bride of Re-Animator
The Pit and the Pendulum

::1989::
Freddy’s Nightmares

::1988::
Cellar Dweller

::1986::
From Beyond
The Phantom Empire

::1985::
Re-Animator

::1983::
Frightmare