Z A P O W I E D Z I  /  ARENA HORROR
   Premiera: 12.12.2008

 
:: ZMIERZCH ::
TWILIGHT
 

Nastoletnia dziewczyna Bella (Kristen Stewart) przeprowadza sie do Forks w stanie Washington, aby zamieszkać ze swoim ojcem, kiedy jej matka wychodzi ponownie za mąż. Po przybyciu do Forks, Bella dowiaduje się o tajemniczej rodzinie pięknych ludzi. Kiedy ona spotyka najmłodszego z piątki rodzeństwa - Edwarda (Robert Pattinson) - orientuje się, że wkręca się w niewyobrażalną opowieść jednej z najgłębszych i najstraszniejszych miłości. Nawet kiedy dowiaduje się, jaki Edward naprawdę jest, ona wciąż naraża swoje życie, aby zostać ze swym wampirem. 

.: CIEKAWOSTKI :.

- Film reżyserowany przez Catherine Hardwicke (Trzynastka) to adaptacja pierwszej książki z bestsellerowego cyklu autorstwa Stephenie Meyer, która ukazała się także w Polsce (pod tytułem Zmierzch).

- Twilight najprawdopodobniej doczeka się kontynuacji, i to z pewnością nie jednej – wydawca już zapowiedział kolejne tomy cyklu Meyer.

- Zdjęcia do filmu były robione w Kalamie (Washington), Longview (Washington), Portland (Oregon) oraz w Vancouver (Washington).


 

 
 


:: REŻYSERIA ::

Catherine Hardwicke

:: SCENARIUSZ ::

Melissa Rosenberg

:: ZDJĘCIA ::
Elliot Davis

:: CZAS TRWANIA ::
Brak Informacji

:: OBSADA ::
Kristen Steward,
 Robert Pattinson,
Justin Chon,
Anna Kendrick,
Nikki Reed,
 Cam Cigandet,
 Michael Welch,
Peter Facinelli
...