MIASTO ŚLEPCÓW  /  Z A P O W I E D Z I  /  ARENA HORROR
   Premiera: 26.09.2008

 
:: MIASTO ŚLEPCÓW ::
BLINDNESS
 

Miasto ślepców to adaptacja wstrząsającej opowieści, zdobywcy nagrody Nobla – José Saramago, o ludzkości dotkniętej niezwykłą epidemią. Poniżej prezentujemy oficjalny opis fabuły filmu od dystrybutora:

W obliczu tajemniczej epidemii ślepoty, władze decydują się odizolować chorych w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i poddać ich kwarantannie. Wraz z gwałtownie rosnącą liczbą pacjentów dramatycznie pogarsza się sytuacja w szpitalu; zaczyna brakować jedzenia, warunki stają się tragiczne, zmarli leżą niepogrzebani na korytarzach.

Koszmar nasila się, gdy zbuntowany pacjent (Bernal) posuwa się do niewyobrażalnej brutalności, żeby przejąć kontrolę nad szpitalem i rezerwami żywności. Na szczęście dla pozostałych chorych, kwarantannie zostaje także poddany lekarz (Ruffalo), w ślad za którym do szpitala przedostaje się jego zdrowa żona (Moore). Razem prowadzą pozostałych do walki, aby uwolnić się z tego piekielnego więzienia i powrócić do świata. Walka ta zmusi ich do wyzbycia się pragnień, przezwyciężenia słabości i odkrycia na nowo dawno zapomnianej ludzkiej przyzwoitości i wrażliwości.

Dystrybutorem w Polsce jest Best Film, dzięki któremu film trafi na ekrany 17 listopada 2008 roku.

 

 


 

 


:: REŻYSERIA ::

Fernando Meirelles

:: SCENARIUSZ ::
Don McKellar

:: ZDJĘCIA ::
Brak Informacji


:: CZAS TRWANIA ::
Brak Informacji

:: OBSADA ::
Julianne Moore,
Danny Glover,
Sandra Oh,
Gael García Berna,
Alice Braga,
 Mark Ruffalo
...