DZIEŃ ŻYWYCH TRUPÓW  /  Z A P O W I E D Z I  /  ARENA HORROR
   Premiera: 08.04.2008

 
:: DZIEŃ ŻYWYCH TRUPÓW ::
DAY OF THE DEAD (USA, 2007)
 

Ziemia została opanowana przez nieumarłych, a ostatni bastion ludzkości znajduje schronienie w podziemnym bunkrze. Grupa naukowców i wojskowych rozpaczliwie próbuje znaleźć sposób na powstrzymanie zarazy, szybko jednak okazuje się, że nie tylko muszą przeciwstawić się hordzie żywych trupów, ale także stawić czoło rodzącej się wewnątrz ocalałej społeczności psychozie.

Remake nie ma wiele wspólnego z oryginałem, będzie zawierał wiele humorystycznych scen z zombie w roli głównej. Zombie podobnie jak w remaku „Świtu żywych trupów” będą biegać, co nie spodoba się wielu fanom. Początkowo obraz miał wejść do kin na przełomie 2006 i 2007 roku (był nawet wypuszczony pierwszy zwiastun), jednak twórcy nie byli zadowoleni z ostatecznego rezultatu. Obsada powróciła na plan i wiele scen nakręcono na nowo wiele kluczowych scen. Zdjęcia do filmu kręcono w Pravetz i Sofii (Bułgaria). Film powstaje na podstawie scenariusza George’a A. Romeo z 1985 roku.

Za produkcją stoją te same osoby, które sfinansowały m.in. "Dzień żywych trupów 2". Za reżyserię filmu odpowiada Steve Miner twórca takich horrorów jak „Piątek Trzynastego II”, „Piątek Trzynastego III”, „Dom”, „Lake Placid” i „Halloween: 20 lat później”.  W obsadzie zaś prym wiedzie piękna Christa Campbell, aktorka znana z takich filmów jak „Kult” (remake), „2001 Maniacs”, „Mansquito” i „Kraken”. W filmie pojawi się też Ving Rhames, który wcześniej zagrał w „Świcie żywych trupów”. Odtwarzał też rolę Kojaka w serialu „Kojak”. W filmie Minera wcieli się w postać kapitana Rhodesa.

  

 


:: REŻYSERIA ::
 Steve Miner

:: SCENARIUSZ ::
 Jeffrey Reddick

:: ZDJĘCIA ::
Brak Informacji

:: CZAS TRWANIA ::
Brak Informacji

:: OBSADA ::
Brak Informacji