Z A P O W I E D Z I  /  ARENA HORROR
   Premiera: 13.02.2009

 
:: FRIDAY THE 13TH ::
FRIDAY THE 13TH
 

"Friday the 13th" ma być zupełnie nowym początkiem opowieści o Jasonie Voorhees znanego z serii horrorów "Piątek trzynastego". Jason jest tu seryjnym zabójcą działającym w okolicach Crystal Lake (w oryginalnej serii, Jason pojawia się jako główny złoczyńca dopiero w drugiej części filmu). Od razu Voorhees przywdzieje maskę hokejową.

Obraz reżyseruje Marcus Nispel ("Tropiciel") według scenariusza Damiana Shannona i Marka Swifta, twórców horroru "Freddy kontra Jason". Amerykańska premiera zaplanowana została na piątek, 13 lutego 2009 roku.

Jasonem Voorheesem zostanie Derek Mears ("Wzgórza mają oczy 2").

Na Comic Conie producenci stwierdzili, że:
- jeśli filmowi dobrze pójdzie, będą sequele,
- nie jest jeden z modnych ostatnio rebootów typu "początek",
- mama Jasona będzie, ale w innej roli niż dotychczas,

Bay opowiedział także o innych filmach, w których pełni rolę producenta. Na pierwszy ogień poszły pytania na temat remake’u Piątku 13-tego. Zgodnie z przypuszczeniami będzie to wznowienie serii z nutką świeżości. “Nie uwierzycie, co się będzie działo w pierwszych 12-tu minutach!” - ekscytuje się Bay. Fabuła filmu ma tylko trochę odbiegać od oryginału, choć pojawią się wątki z dwóch pierwszych części. “Nie chcę z niego [pierwowzoru] rezygnować ze względu na internetowych maniaków.” Jak miło. Pomimo, że remake ma u mnie kredyt zaufania, gdyż wznowienie Teksańskiej masakry piłą mechaniczną wyszło bardzo dobrze, to jednak martwi mnie trochę stwierdzenie na temat humoru w filmie. “Wiem, że jest straszny, ale także zabawny. To zabawna studencka przygoda, która nie idzie po myśli.” Z drugiej strony Bay uspokaja fanów oryginału (do których ja się nie zaliczam), że “próbujemy być wierni oryginałowi i sami jesteśmy fanami.”


 

 
 


:: REŻYSERIA ::

Marcus Nispel

:: SCENARIUSZ ::

Damian Shannon,
 
Mark Swift

:: ZDJĘCIA ::
Daniel Pearl

:: CZAS TRWANIA ::
Brak Informacji

:: OBSADA ::
Jared Padalecki,
Derek Mears,
Daniele Panabaker,
Travis Van Winkle,
Aaron Yoo
...