GRINDHOUSE  /  Z A P O W I E D Z I  /  ARENA HORROR
   Premiera: 06.04.2007

 
:: GRINDHOUSE ::
GRINDHOUSE (USA, 2007)
 

Grindhouse - "Planet Terror"
Małe miasteczko w, którym władzę sprawuje okrutny i brutalny szeryf. Swą władzę pokłada w układach z miejscowymi bandytami. Prowadzi nieczyste interesy, które szkodą innym mieszkańcom. Jednak nikt z nich nie ma odwagi się mu przeciwstawić. Dawno ludzie stracili wiarę w coś lepszego a ich życie ogarnęła brutalna walka o przetrwanie. Źli ludzie stali się sędziami i nadzorcami życia, a dobrych już nie ma.
Pewnego dnia pojawia się seksowna, tajemnicza, kobieta, która zamiast nogi ma karabin maszynowy. Jej imię to Cherry (Rose McGowan). Tancerka klubu go-go, dawniej miła i przyjazna ale to już przeszłość. Teraz to bezlitosna "maszyna". Jej marzeniem jest zabić i pozbyć się wszystkich szumowin z miasteczka. Pomaga jej porywczy i zdolny Wray (Freddy Rodriguez).
 
Grindhouse - "Death Proof"
Historia psychicznego, sadystycznego, pozbawionego uczuć, niezwykle uzdolnionego kierowcy Stuntman Mike (Kurt Russell). Działa jak magnez na piękne, młode, seksowne kobiety, które z przyjemnością zabija. Robi to w wielkim stylu, czyli swoim piekielnym samochodem.
Kim jest Mike. Facetem, który przebada za obskurnymi barami pełnymi seksownych dziwek. Osobą, która zapycha się nachos, pije bez umiaru, a rano jest budzi się bez kaca. Stuntman jest postrachem, każdego miasta do którego przybywa. Tak szybko jak się pojawia, tak szybko znika bez śladu.
Nikt nie jest w stanie go powstrzymać, gdyż nigdy nikt tego nie próbował. Dlaczego? Bo każdy się go boi i nikt nie odważy sie coś z tym zrobić.
 Uwielbia zabijać i robi to dobrze.

 

  Tak jak w prawdziwych filmach klasy B, reżyserzy celowo dodali “brakujące rolki” w swoich filmach.

  Obaj reżyserzy postanowili “postarzyć” swoje filmy dodając do nich rysy i kurz, aby nadać im wygląd prawdziwych filmów klasy B.

  Filmu Grindhouse nie ma jeszcze na ekranach kin, a Robert Rodriguez już mówi o kontynuacji. Reżyserowi tak spodobały się “fałszywe trailery”, że rozważa nakręcenie filmów na ich podstawie.

  Ponieważ koncepcja podwójnych filmów wyświetlanych w Grindhouse Theatres jest mało znana w nieanglojęzycznych krajach, w Europie postanowiono podzielić film na dwie części. Pierwsza “Grindhouse: Planet Terror” (reż. Robert Rodriguez) i druga “Grindhouse: Death Proof” (reż. Quentin Tarantino).

 
 

 


:: REŻYSERIA ::

Quentin Tarantino,
Robert Rodriguez


:: SCENARIUSZ ::
Quentin Tarantino,
Robert Rodriguez


:: ZDJĘCIA ::
Robert Rodriguez

:: CZAS TRWANIA ::
140 min.

:: OBSADA ::
Alicia Rachel Marek,
Rose McGowan
,

Michael Biehn