HALLOWEEN  /  Z A P O W I E D Z I  /  ARENA HORROR
   Premiera: 31.08.2007

 
:: HALLOWEEN ::
HALLOWEEN (USA, 2007)
 

Sześcioletni Michael Myers morduje swoją starszą siostrę. Trafia do zakładu psychiatrycznego pod opiekę doktora Loomisa. Jednak piętnaście lat później ucieka. Doktor Loomis słusznie podejrzewa, że Michael pojawi się w swoich rodzinnych okolicach. W noc Halloween miasteczkiem, Haddonfield wstrząsa seria brutalnych morderstw.

Zombie tłumaczy, że jego film nie będzie typową przeróbką klasyka. - W zasadzie będzie to prequel opowiadający o wczesnych latach Michaela Myersa, a równocześnie częściowy remake - mówi reżyser i muzyk. - W sumie będzie tam więcej nowych treści, niż prostego kopiowania. Rozmawiałem o tym z Johnem Carpenterem, który zaaprobował mój pomysł.

Podpisałem kontrakt na trzy części." - powiedział McDowell (dr.Loomis). "Wydaje mi się, że 'Halloween' będzie wielkim hitem."

Fani całej serii "Halloween" są bardzo zadowoleni, że legenda powróci na duży ekran, jednocześnie sugerują, aby nie robić remake'u trzeciej części noszącej podtytuł "Sezon czarownic", gdyż jak uważają jest niskiego poziomu i znacznie odbiega od klimatu innych części, głównie dlatego, że w tamtej części Michael Myers się nie pojawił.

.: CIEKAWOSTKI :.

- Film kręcony był w Vancouver.
- Reżyserem jest Rob Zombie, twórca kultowych już filmów: „Dom 1000 trupów” i „Bękarty Diabła”.
- W filmie wystąpi Sheri Moon (prywatnie żona reżysera), zagra Deborah Myers.
- W tym filmie nie została użyta technika CGI w jakikolwiek sposób.

 

 

     


 


:: REŻYSERIA ::

Rob Zombie

:: SCENARIUSZ ::
Rob Zombie

:: ZDJĘCIA ::
Brak Informacji

:: CZAS TRWANIA ::
Brak Informacji

:: OBSADA ::
Lindy Booth,Josh Hutcherson, 
Heather Bowen,
Rob Brown, 
Shaun Landers, 
Bryce Inman, 
Alexa Karter, 
Billy Dee Williams