SWEENEY TODD  /  Z A P O W I E D Z I  /  ARENA HORROR
   ::PREMIERA::
ŚWIAT: 21.12.2007

 
:: SWEENEY TODD: THE DEMON BARDER OF FLEET STREET ::
SWEENEY TODD (USA, 2007)
 

Ekranizacja przebojowego broadwayowskiego musicalu. Kiedy Sweeney Todd przybywa do Londynu z poczciwym młodym żeglarzem Anthony Hope'em, poznaje panią Nellie Lovett - właścicielkę cukierni. Kobieta rozpoznaje w Sweeneyu Benjamina Barkera, który został przed laty wygnany z miasta przez bezwzględnego Sędziego. Złoczyńca wraz ze swoim podwładnym uknuł podły plan - podczas nieobecności Barkera brutalnie zgwałcili jego żonę i porwali córkę, Johannę. Teraz już jako Sweeney poprzysięga im zemstę. Z pomocą pani Lovett zakłada krwawy interes: otwiera salon fryzjerski, w którym podcina gardła niewinnym klientom i w ten sposób zaopatrza wspólniczkę w... nadzienie do ciastek. Wyroby pani Lovett zdobywają ogromną popularność i uznanie Londyńczyków, podczas gdy Sweeney wciąż planuje odwet na zabójcach swojej żony...

Oprócz Deppa w filmie zobaczymy m.in: Helena Bonham Carter (narzeczona Tima Burtona), Alana Rickmana i Sachę Barona Cohena (znanego jako odtwórce postaci Ali G. i bijącego rekordy popularności - Borata). Warto dodać, iż autorem zdjęć jest Polak - Dariusz Wolski, który pracował wraz Deppem na planie wszystkich części "Piratów z Karaibów".

.: CIEKAWOSTKI :.

- To już szósty projekt duetu Burton i Deep, wcześniejsze to m.in. „Edward Nożycoręki” i „Jeździec bez głowy”
- Początkowo film miał zostać wyreżyserowany przez Sama Mendesa, a główną rolę miał zagrać Russell Crowe.
- Podczas pierwszych miesięcy zdjęć w Londynie, Johnny musiał opuścić na 10 dni plan zdjęciowy, z powodu choroby swojej córki Lili-Rose. W tym czasie reżyser T. Burton krecił sceny, które nie wymagały obecności aktora.
- Aby przygotować się do roli Adolfa Pirelli, Sacha Baron Cohen zatrudnił osobistego golibrodę jako konsultanta w technice golenia, który uczył go 16 godzin jak posługiwać się brzytwą.
- Film kręcono w Londynie (Anglia), w Wielkiej Brytanii, w studiach Pinewood (Buckinghamshire, Anglia).
 

 


  

 


:: REŻYSERIA ::
 Tim Burton

:: SCENARIUSZ ::
John Logan

:: ZDJĘCIA ::
Dariusz Wolski

:: CZAS TRWANIA ::
Brak Informacji

:: OBSADA ::
Joanny Deep
...