TRICK OR TREAT  /  Z A P O W I E D Z I  /  ARENA HORROR
   Premiera: XX.XX.2009

 
:: TRICK OR TREAT ::
TRICK OR TREAT (USA, 2007)
 

Jak głosi legenda, Halloween to noc, kiedy zmarli wstają z grobów i swobodnie krążą wśród żywych w towarzystwie innych przerażających postaci. Rytuały związane z wigilią dnia Wszystkich Świętych wymyślono po to, aby chronić ludzi przed niecnymi intrygami tych istot. Mieszkańcy pewnego niewielkiego miasteczka mają się niedługo przekonać, że pewnych tradycji lepiej nie lekceważyć. Nic nie dzieje się tak, jak zwykle. Dwoje ludzi na własnej skórze przekonuje się, czym grozi zdmuchnięcie latarni z dyni przed północą, cztery kobiety natykają się na miejscowym jarmarku na zamaskowanego nożownika, grupa nieznośnych dzieciaków przekracza granice i odkrywa straszliwą prawdę ukrytą w lokalnej legendzie, a zrzędliwego starego mnicha odwiedza dziwaczny osobnik zbierający słodycze, który ma z nim pewne rachunki do wyrównania. Przebrania i cukierki, zjawy i gobliny, potwory i totalny zamęt... W tę najstraszniejszą noc w roku, którą najdziwniejsze stworzenia – zarówno w ludzkiej postaci, jak i nie – starają się przetrwać za wszelką cenę, nawet najbardziej niewinne sztuczki i psoty okazują się śmiertelnie niebezpieczne.

:: CIEKAWOSTKI ::

- Film opowiada cztery rożne historie dziejące się w Halloween.
- Warner Bros opóźniło premierę z października 2007 do 2008 roku. Powody tej decyzji nie są znane, gdyż film zebrał wiele pozytywnych recenzji na specjalnych pokazach.
- Zdjęcia do filmu zostały nakręcone w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada).
- Reżyserem filmu jest Michael Dougherty, scenarzysta takich filmów jak „Superman: Powrót” , „X-men 2” i „Ulice strachu 3”.

  

 


:: REŻYSERIA ::

  Michael Dougherty

:: SCENARIUSZ ::
Brak Informacji

:: ZDJĘCIA ::
Brak Informacji

:: CZAS TRWANIA ::
Brak Informacji

:: OBSADA ::
Brian Cox,
Anna Paquin,
Dylan Baker,
Leslie Bibb,
Moneca Delain...