::INFORMACJE::
::TYTUŁ POLSKI::

Krzyk 3

::
REŻYSERIA::
Wes Craven


::SCENARIUSZ::
Kevin Williamson


::MUZYKA::
Marco Beltrami

::ROK::
2000

::CZAS TRWANIA::
118 min.

::OBSADA::
Neve Cambell
David Arquette
Courtney Cox
Scott Foley
Matt Keslar

 


SPIS WEDŁUG TYTUŁÓW ORYGINALNYCH

0-9  A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S   U  V  W  X  Y  Z  Ż  Ź


SCREAM 3

 


- Twórcy od początku twierdzili, że "Scream" stanowi trylogię.

- Każda część ma charakterystyczny prolog w postaci scenki z piekną aktorką (I - Drew Barrymore, II - Jada Pinkett, III - Kelly Rutherford).

- Istnieje alternatywne zakończenie części trzeciej.

- Na sukces "Krzyku" złożyła się między innymi niezmienna obsada.

- Courtney Cox i David Arquette poznali się na planie pierwszej części "Krzyku". Podczas realizacji drugiej części David poprosił Courtney o rękę. Na planie ostatniej części trylogii wzięli ślub.

- Domem producenta "Ciosu 3", Johna Miltona, była pochodząca z 1923 roku posiadłość Paramour na wzgórzach Silver Lake, która znajduje się na oficjalnej liście nawiedzonych domów Los Angeles.

- Kate Winslet, Shannen Doherty i Charisma Carpenter były rywalkami do roli Christine. Ostatecznie dostała ją Kelly Rutherford.

- Jak doniosły media w dzień po premierze "Krzyku 3", francuski nastolatek, ubrany w biało-czarną maskę podobną do używanej w filmie, pchnął nożem swojego ojca i macochę. Ofiary szesnastolatka dochodzą do zdrowia w szpitalu. Przed sądem oświadczył, że w przeddzień tragedii oglądał "Krzyk 3".

- Francuska telewizja doniosła też, że inny nastolatek został aresztowany po tym, jak przebrany za napastnika z "Krzyku 3", z nożem kuchennym w ręce, przechadzał się na stacji kolejowej na przedmieściach miasta. Policji powiedział, że chciał przestraszyć mężczyznę, który przed chwilą go zaatakował.

- David Arquette jest liderem grupy muzycznej Ear 2000, której utwory pojawiają się na ścieżce dźwiękowej "Krzyku 3".

- Piosenka "Red Right Hand" była grana we wszystkich częściach trylogii.

- Na ścieżce dźwiękowej do filmu znajduje się piosenka zespołu Slipknot "Wait and Bleed". Slipknot znani są z noszenia masek.


ZOBACZ RÓWNIEŻ


FILMY

DVD

MUZYKA

SYLWETKI

DOWNLOAD

AUTOR: REQUIEM

 
     
 ::GALERIA::