BAGNO  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Marsh

:: REŻYSERIA ::
Jordan Barker

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
Kanada

:: ROK PRODUKCJI ::
2006

:: CZAS TRWANIA ::
88 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Forest Whitaker,
Gabrielle Anwar,
Justin Louis...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DTS-ES

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 6/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 

 


:: BAGNO ::

 

Młoda piękna autorka popularnych książek przepełnionych magią i wątkami nadprzyrodzonymi wyjeżdża na prowincję by odetchnąć od miejskiego zgiełku. W pewnym małym miasteczku zatrzymują ją wydarzenia łudząco przypominające wątki z jej książek. Jednak to, co w jej powieściach było jedynie mroczne i fascynujące, w rzeczywistości przybiera obrót przerażający i śmiertelnie niebezpieczny. Kobieta, by przeżyć musi korzystać z pomocy doświadczonego speca od kontaktów ze światem zmarłych...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz stoi na dobrym poziomie. Nie jest on idealny, ponieważ dopatrzyłem się dwóch minusów, które czasami denerwują. Mowa tutaj o ziarnicy, widoczna jest ona w ciemniejszych scenach, ale najśmieszniejsze jest to, że obejmuje ona tylko tło. Drugim z defektów jest dziwna kolorystyka obrazu, nie wiem czym to jest spowodowane, ale kiepsko to wygląda i nieźle psuje obraz. Kontrastowi nie mam nic do zarzucenia. Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 anamorficzny, całkiem nieźle prezentuje się na panoramicznym telewizorze. Jak bywa przy filmach DVD, które znajdują się na płycie dwuwarstwowej, dochodzi do jednorazowego zatrzymania, ale to nie jest wina dystrybutora.

Dźwięk jest perfekcyjny. Zapisany jest on w dwóch formatach. Pierwszym z nich jest Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej i polskiej. Linia melodyczna zapisana w tym formacie prezentuje się bardzo dobrze. Wszystko jest znakomicie słyszalne, powiedziałbym, że czasami aż nadto. Drugą wersją linii melodycznej jest DTS-ES. Efekty widoczne są dopiero, gdy posiadacie kino domowe, ponieważ na komputerze nie zauważycie różnicy, a zapewniam, że ta wersja jest o wiele lepsza jakościowo.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda dość interesująco. Obsadzone jest w ciemnych pastelach, ale największy udział ma tutaj kolor niebieski. Menu nie posiada zbyt dużo animowanych elementów, które w dzisiejszych czasach przewodzą. Tutaj są jedynie trzy elementy ruchome, a są nimi: twarz na głównej stronie, drzewo i chmury znajdujące się na głównej planszy oraz w wyborze scen. Menu w całości stworzono pod klimat filmu, jak możecie zauważyć na screenach widocznych po prawej stronie, są mroczne i potrafią wprowadzić widza specyficzną fabułę. Ciekawa linia melodyczna, która w każdej opcji menu jest inna, są to krótkie utwory z elementami klasyki.

Ciekawych dodatków jest kilka, oczywiście nie wliczam tych podstawowych, bo one są dostępne na każdej płycie DVD, a są to:
- WYBÓR SCEN - opcja ułatwiająca nawigację pośród rozdziałów, na które podzielony jest film.
- ZWIASTUN KINOWY - trailler kinowy "Bagna".
- ZWIASTUNY INNYCH FILMÓW - spora dawka zwiastunów, bo jest ich aż trzydzieści dwa.
- MATERIAŁY DODATKOWE - spora dawka materiałów filmowych opowiadająca na temat produkcji, a są to: AKTORZY I TWÓRCY, GŁÓWNE POSTACI, JAK POWSTAŁ FILM.
- INNE DVD - katalog filmowy Vision.
- MUSIC VISION - katalog muzyczny Vision.
Jak widać dodatków jest od groma i są ciekawe. Polecam każdemu zakup tego filmu, jest on wart zobaczenia.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::