BELFEGOR - UPIÓR LUWRU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Belphégor - Le fantôme du Louvre

:: REŻYSERIA ::
Jean- Paul Salome

:: JĘZYK ::
Francuski

:: PRODUKCJA ::
Francja

:: ROK PRODUKCJI ::
2001

:: CZAS TRWANIA ::
97 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Sophie Marceau,
Michel Serrault,
Julie Christie...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1 ; DD 2.0 ; DTS

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
Wszystkie Regiony

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD
(dwuwarstwowa)


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 4/6

OCENA OBRAZU: 4/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 

 


:: BELFEGOR - UPIÓR LUWRU ::

 

U progu nowego millennium obdarzona niezwykłą mocą mumia daje początek upiorowi o imieniu Belfegor, który w nocy nawiedza muzeum w Luwrze. Kryjący się w piramidzie upiór sprawia, że wybuchają gabloty, szaleją kamery bezpieczeństwa, nie działają systemy alarmowe i znikają cenne dzieła sztuki egipskiej. Belfegor niekiedy budzi grozę, a niekiedy fascynuje, zdaje się bowiem nabierać cech niemal ludzkich. Wkrótce okazuje się, że jest nieustraszony i niezniszczalny… Najnowszy film o "Upiorze Luwru" zabiera nas za kulisy najsłynniejszego muzeum świata, ukazując nam podziemne tunele, galerie, tajemne zakamarki i ukryte przed wzrokiem zwiedzających pracownie badawcze.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest mieszanką precyzji i surowości. W ciemniejszych scenach widać, że czasami pojawia się mała mgiełka połączona wraz z lekkim śnieżkiem, tworzy dość ciekawy klimat starożytności. Podczas oglądania nie doświadczymy zacinania się obrazu, jedynie przy zmianie warstwy może nastąpić chwilowy przestój. Format w jakim zapisany jest obraz, pozytywnie wpływa na oglądanie, ponieważ nie jest on całkowicie rozciągnięty, lecz wstawiono z góry i z dołu dwa dość szerokie paski. Przesycenie pastelami nie jest zbyt duże, dlatego też kolory nie rażą, przez co czas projekcji mija przyjemnie. Kontrast stoi na dobrym poziomie, po prostu widzimy wszystko co najważniejsze.

Dźwięk jak zawsze jest najlepszy z całości elementów składających się na wydanie DVD. Zapisany jest on w trzech formatach, oczywiście najlepszy jest w wersji oryginalnej. Pierwszy z nich to Dolby Digital 5.1 w wersji oryginalnej, gdzie wszystkie nawet najmniejsze szmery istotne podczas projekcji. DTS również przedstawia się bardzo dobrze, jest on nawet lepszy od wymienione wcześniej DD 5.1. Wersja z lektorem jest trochę gorsza, ale tyle przez to, że lektor czasami tłumi niektóre drugoplanowe dźwięki. Nie istnieją takie sytuacje, w których dźwięk nie współgrałby z obrazem, po prostu idą w parze.


:: MENU / DODATKI ::

Menu główne jest trochę dziwne. Jedyną ruchomą rzeczą są starożytne bóstwa, które od czasu do czasu, zmieniają się w inną postać lub zaczynają  się poruszać. W grę wchodzi jeszcze interaktywne menu, ale to już jest inna kwestia. Po wybraniu którejś z opcji na ekranie pojawia się "duch", który towarzyszy nam przez cały czas w menu. Poszczególne opcje praktycznie nie różnią się od głównego menu. W tle oczywiście dodano podkład muzyczny, który jak zawsze umila nam nawigację po całym menu.

Dodatków może nie jest zbyt wiele, ale są one konkretne i przybliżają trud jaki włożono podczas kręcenia zdjęć. Oto te dodatki:
- z planu filmowego - o efektach specjalnych i kaskaderskich
- wywiady - z twórcami i aktorami
- zwiastun
Trochę tego mało, ale zachęcam do obejrzenia, od razu zmienicie zdanie co do tego wydania DVD. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁ ::