CASTLE ROCK (SEZON 1)  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Castle Rock

:: REŻYSERIA ::
Michael Uppendahl

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2018

:: CZAS TRWANIA ::
480 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
André Holland,
Melanie Lynskey,
Sissy Spacek...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
3 DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 5/6

OCENA OGÓLNA: 5/6

 

 


:: CASTLE ROCK (SEZON 1) ::

 

Ten psychologiczny serial grozy w gwiazdorskiej obsadzie, wyprodukowany przez J.J. Abramsa i Stephena Kinga, łączy legendarny rozmach z dyskretnym portretowaniem postaci i rozwijaniem wątków, charakterystycznym dla najbardziej cenionych dzieł Kinga. To monumentalna saga o walce mroku ze światłem, rozgrywająca się w fikcyjnym miasteczku Castle Rock w stanie Maine. W wyjątkowy sposób scala ona tematy i miejsca z najbardziej znanych, lubianych i przerażających opowieści tego pisarza.

„Inteligentny, zabawny i straszny. Autentyczni i wiarygodni bohaterowie. Wielowarstwowa fabuła i odnośniki do literatury – czego jeszcze można chcieć od nowej ekranizacji twórczości Stephena Kinga?” (Ben Travers, IndieWire)
 


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Serial posiada dobrą jakość obrazu, która wystawiona jest wielokrotnie na dość sporą ilość prób i finalnie do wizji nie mam większych zastrzeżeń. Standardowo nie obyło się bez małej ziarnicy obrazu, która jest obecna na każdym wydaniu DVD. Bardzo dobrze sprawdza się kontrast, który dość często eksponuje odpowiednie tła, czy to pierwszy plan, czy drugi. Dodatkowo nie można zarzucić złej pracy kamery. Wykorzystano sporo technik dostępnych na rynku, aby każda scena była widoczna z wielu perspektyw. Na pewno nie uświadczycie dziwnych zabrudzeń, szumów, paprochów na ekranie. Kolorystyka jest stonowana, nie wypłowiała i również nie za mocno przesycona poszczególnymi barwami. Świetna kompresja sprawia, że obraz się nie załamuje. 

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w oryginale, czyli jeżyku angielskim oraz w języku niemieckim. Wersja polska i włoska zapisana jest w formacie Dolby Digital 2.0. Jak zawsze linia melodyczna jest jedynym z lepszych elementów wydania. Pozbawiona jest ona błędów, które słyszalne są dla większości oglądających. Podczas oglądania filmu na pewno nie natraficie na jakiekolwiek błędy - szumy, piski, czy trzaski, negatywnie wpływające na odbiór. Linia melodyczna współgra wraz z obrazem i nie doświadczycie efektu gonitwy jednego z tych elementów. Bardzo ważne jest, aby serial był odtwarzany na odpowiednio mocnym poziomie głośności, co będzie skutkowało wejście w mroczny klimat produkcji. 


:: MENU / DODATKI ::

Menu to standardowa produkcja Galapagos Films. Główna plansza zaopatrzona jest w dość ciekawą tapetę i linię melodyczną. Pozostałe opcje to tylko lista opcji do wyboru, bez ciekawego tła i podkładu dźwiękowego. Menu jest intuicyjne, nie sprawia większych problemów mimo, że stworzone jest w języku angielskim. Wszystkie opcje są interaktywne i po najechaniu na nie podświetlają się.

Na płycie znalazły się ciekawe dodatki związane z serialem. Oto co znajdziecie na nośniku:
DVD 1:
- wybór scen,
- wybór języka,
- omówienie poszczególnych odcinków.
DVD 2:
- wybór scen,
- wybór języka,
- omówienie poszczególnych odcinków.
DVD 3:
- wybór scen,
- wybór języka,
- omówienie poszczególnych odcinków,
- Castle Rock. Krew na papierze - osiemnastominutowy materiał opowiadający o wpływie twórczości Stephena Kinga na Castle Rock,
- Mechanizm horroru - cztero i pół minutowy materiał na temat połączenia różnych styli Kinga i Abramsa.
Świetne wydanie DVD, które każdy fan serialu powinien mieć na półce. Mamy tutaj wszystko, od dobrych elementów technicznych po świetne dodatki. Nic tylko polecić.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::