DZIECI KUKURYDZY  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Children Of The Corn

:: REŻYSERIA ::
Fritz Kiersch

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
1984

:: CZAS TRWANIA ::
93 min.

:: WIEK ::
18 lat

:: OBSADA ::
Linda Hamilton,
Robby Kiger,
Peter Horton

:: DŹWIĘK ::
Dolby Digital 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
4:3

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 3/6

OCENA DŹWIĘKU: 5/6

OCENA DODATKÓW: 1/6

OCENA OGÓLNA: 3,5/6

 


:: DZIECI KUKURYDZY ::

 

Mroczna opowieść o małym miasteczku Gatlin na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych. Pod wpływem tajemniczych sił dzieci mordują swoich rodziców i wszystkich innych dorosłych w miasteczku i zaczynają rządzić swoimi prawami, czcząc kukurydzianego boga i wypełniając polecenie swego kapłana. Sytuację zmienia pojawienie się dwojga przypadkowych przyjezdnych.


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz jest zapisany w formacie 4:3. Podczas seansu mamy wrażenie, że oglądamy film telewizyjny, co - jak w moim przypadku - może popsuć frajdę. Osobiście preferuję formaty z pasami panoramicznymi. Ziarnistość i czarne plamki, to drugi powód, dla którego nie miałem, wcześniej wspomnianej, frajdy. Niestety jak to bywa z dwudziestoletnimi horrorami klasy B, nikt nie zadbał o cyfrowe polepszenie. Ziarnistość jest bardzo widoczna, zwłaszcza gdy jest kontrast jasnego z ciemnym naświetleniem. Czarne plamki są wszędzie. Pojawiają się, na dosłownie ułamek sekundy i znikają, lecz jest ich mnóstwo podczas filmu. Nie wypada to dobrze.

Tutaj mamy się jeszcze czym chwalić. Dźwięk jest czysty i bez zakłóceń. Trzeba przyznać, że duży napis "DOLBY DIGITAL 5.1" na pudełku, ma zrekompensować słabość obrazu. Dialogi są bardzo dobrze słyszalne, tak samo jak tło dźwiękowe.


:: MENU / DODATKI ::

Tutaj niestety klaps. Menu jest fatalne, zresztą jak widać na obrazku (wszystkie zdjęcia są pomniejszone o połowę). Rysuneczek jako tło i trzy wybory: "Film", "Film+napisy" i "Sceny". Podobnie jest z Wyborem scen, menu mało atrakcyjne i po prostu brzydkie. Jedynym pluskiem jest zmiana kursora myszki na czarno-czerwoną siekierkę. Gdy naciśniemy na łączę na chwileńkę widzimy strumienie krwi wypływające z przycisku, są nieruchome.

Brak dodatków stawia to wydanie DVD jeszcze niżej. W zasadzie można uznać standardowy: Bezpośredni dostęp do scen. Jednym słowem, WSTYD!!!

AUTOR: DICK

 
 


:: GALERIA ::