COUNTDOWN  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
Countdown

:: REŻYSERIA ::
Justin Dec

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2019

:: CZAS TRWANIA ::
87 min.

:: WIEK ::
15 lat

:: OBSADA ::
Elizabeth Lail,
Anne Winters,
Peter Facinelli...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 DVD + książka


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 3/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: COUNTDOWN ::

 

Ruth wraz z grupą przyjaciół dla zabawy ściąga na smartfon tajemniczą aplikację, która ma przewidywać datę śmierci użytkownika. Śmiech szybko zmienia się w przerażenie. W internecie zaczynają pojawiać się doniesienia o tajemniczych zgonach użytkowników aplikacji… dokładnie w dniach przez nią zapowiedzianych. Ruth ma umrzeć za 3 dni i 7 godzin. Czy zdoła odwrócić przeznaczenie?

[OPIS WYDAWCY]


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9. Wizja sprawuje się dość dobrze, nie załamuje się podczas projekcji. Film jest dobrze skompresowany, nie dochodzi do mieszania się pasteli, czy to w pierwszym planie, czy w tle. Dodatkowo ładnie wyglądają kolory, które nie są przesycone, dobrze stonowane, świetnie przechodzą między scenami. Nie uświadczycie również pikselozy, czy innych zabrudzeń na ekranie. Obraz dość dobrze radzi sobie w scenach w półmroku, które są ostre i wyraźne. Obraz działa bez zarzutów, nie zacina się i współgra z ścieżką dźwiękową.

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak i polskiej z lektorem. Nie mogę nic zarzucić ścieżce dźwiękowej, która jest najlepszym elementem wydania. Pełni ona kluczową rolę. To dzięki niej produkcja nabiera odpowiedniego klimatu i trzyma widza w napięciu. Nie brakuje scen, dzięki którym pojawi się u nas gęsia skórka.


:: MENU / DODATKI ::

Menu stworzone przez Monolith zawsze posiada ciekawy design. I tak jest i tym razem. Otrzymujemy w stu procentach animowane menu, w którym głównym prym wiedzie telefon komórkowy odliczający czas do rychłej śmierci, identycznie jak w filmie. Tylko, że w tym wypadku po skończeniu odliczania pojawia się mały bonus. Dodatkowo nie zapomniano o podkładzie dźwiękowym, który świetnie się wkomponowuje w całość. Kolorystyka jest dobrze dobrana, nie ma zbyt dużego dysonansu i żaden z pasteli nie gryzie się ze sobą. Nie ma problemów z przemieszczaniem się pomiędzy poszczególnymi opcjami. Są one dobrze czytelne, jednak każda z nich wygląda identycznie.

Dodatki są bardzo słabe. Trzeba nadmienić, że Monolith zazwyczaj zamieszcza jedynie podstawowe elementy bonusowe, takie jak:
- zwiastun,
- zapowiedzi,
- wybór scen.
Jak widać nie ma w tych bonusach nic szczególnego. Zapowiedzi są zwykłymi reklamami kolejnych filmów wydawcy. Duży plus można dać za książkę dołączoną do filmu, w której znajduje się kilka ciekawych informacji na temat produkcji.

Wydanie stoi na dobrym poziomie. Mimo słabszych dodatków reszta elementów stoi na dobrym lub bardzo dobrym poziomie. Bez problemów mogę polecić sam film, jak i całe wydanie.

AUTOR: MICHAŁ N.

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::