DOM W GŁĘBI LASU  /  D V D  /  ARENA HORROR
   


:: INFORMACJE ::

:: TYTUŁ ORYGINALNY ::
The Cabin In The Woods

:: REŻYSERIA ::
Drew Goddard

:: JĘZYK ::
Angielski

:: PRODUKCJA ::
USA

:: ROK PRODUKCJI ::
2012

:: CZAS TRWANIA ::
92 min.

:: WIEK ::
16 lat

:: OBSADA ::
Kristen Connolly,
Chris Hemsworth,
Anna Hutchison...

:: DŹWIĘK ::
DD 5.1

:: SPOLSZCZENIE ::
Napisy, Lektor

:: OBRAZ ::
Kolor PAL

:: FORMAT ::
16:9 [2.35:1]

:: REGION ::
2

:: WYDANIE ::
1 Płyta DVD


:: OCENA WYDANIA ::

OCENA FILMU: 5/6

OCENA OBRAZU: 5/6

OCENA DŹWIĘKU: 6/6

OCENA DODATKÓW: 2/6

OCENA OGÓLNA: 4,5/6

 

 


:: DOM W GŁĘBI LASU ::

 

W Nowy horror twórców "The Avengers" i "Projekt: Monster" z Chrisem Hemsworthem ("Thor") w roli głównej. "Piła" była przy nim jedynie niewinną zabawą. Grupa studentów wybiera się na weekend do domku w lesie, gdzie z dala od cywilizacji mogą robić wszystko, na co przyjdzie im ochota. W miejscu, do którego dotrą nie ma zasięgu komórek, a GPS nie odnajduje go na mapie. Jak mówi spotkany w pobliżu farmer "Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę". Ale czy będą w stanie? 

Jeśli sądzisz, że już znasz tę historię, zastanów się raz jeszcze...


:: OBRAZ / DŹWIĘK ::

Obraz zapisany jest w proporcjach 16:9 [2.35:1]. Obraz stoi na bardzo dobrym poziomie. Podczas oglądania natknąłem się jedynie na mała ziarnice obrazu. Nie dochodzi do przebarwień, czy innego rodzaju zabrudzeń wizji. Obraz działa płynnie, nie zacina się oraz współgra wraz z linią melodyczną. Nie doświadczycie złej kompresji powodującej czasową pikselozę, jak również innego typu zniekształcenia obrazu.  

Linia melodyczna zapisana jest w formacie Dolby Digital 5.1, zarówno w wersji oryginalnej, jak również polskiej z lektorem. Dźwięk to najlepszy element tego wydania. Z głośników płynie czysty dźwięk, który przy zwiększonej głośności spowoduje podniesienie waszego pulsu. Nie uświadczycie błędów spowodowanych winą wydawcy, które miałyby negatywny wpływ na jakość odbieranej ścieżki dźwiękowej.


:: MENU / DODATKI ::

Menu wygląda świetnie, począwszy od doboru kolorystyki, aż po podkład dźwiękowy. Każdy kadr uzbrojony jest w animowane wstawki, które w tym wypadku przydały się do lepszego przedstawienia całokształtu menu. Mogą być małe problemy w odczytaniu opcji dla osób słabiej widzących, ponieważ pulsujące menu nie zawsze jest dobrze widoczne. Po włączeniu płyty zdziwiłem się, dlaczego przedstawiony przez wydawcę dom na wszystkich planszach zbudowany jest z małych sześcianów, przypominających miejsce akcji owej produkcji. Jednak tuż po oglądnięciu projekcji łatwo było odczytać zamian Monolithu. Małym minusem jest fakt zamontowania identycznego podkładu dźwiękowego dla wszystkich plansz menu.

Na płycie znajdują się standardowe dodatki, które oferuje nam Monolith, oto one:
- zwiastun,
- zapowiedzi innych filmów,
- wybór scen.
Wydanie stoi na bardzo dobrym poziomie. Brak dodatków obniża jego wartość, ale nie w takim stopniu, aby go nie nabyć. Polecam.

AUTOR: PASTOR

 
 


:: GALERIA :::: FILM DOSTARCZYŁO ::